Jump to content

Αγορές από το εξωτερικό


makap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφορασε κανεις από Abercrombie&Fitch τελευταια;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με ένα κατάστημα εντός Ε.Ε. να ρωτήσω τι τρόπους αποστολής προσφέρουν και μου απάντησαν τα εξής:

"When order are shipped from our Distribution Center (DC) it is shipped unregistered mail using standard delivery and you will receive a tracking number."

 

Νόμιζα ότι unregistered με tracking number δεν υπάρχει, κάποιος που να γνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Πού έρχεται το μήνυμα αυτό;

Δεν το βρίσκω πουθενά!

 

Σε ποιο μήνυμα από τα δύο που έγραψα αναφέρεσαι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επικοινώνησα με ένα κατάστημα εντός Ε.Ε. να ρωτήσω τι τρόπους αποστολής προσφέρουν και μου απάντησαν τα εξής:

"When order are shipped from our Distribution Center (DC) it is shipped unregistered mail using standard delivery and you will receive a tracking number."

 

Νόμιζα ότι unregistered με tracking number δεν υπάρχει, κάποιος που να γνωρίζει;

 

Σε ποιας χώρας το ταχυδρομείο αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα xiaomi note 2 32gb απο το GEARBEST eu απο ευρωπη δηλαδη, γνωριζει κανεις πανω κατω ποσες ημερες κανει η απλη αποστολη μεχρι να παραλαβω?

Μου εχουν δωσει ενα tracking number το οποιο πατωντας tracking μεσω του gearbest γραφει ΄΄undefined΄΄ βαζοντας το νουμερο στο trackitonline μου δινει τα εξης:

-22.11.2015 00:00

Electronic notification of shipment

Parcel Data Received

0.443

-

23.11.2015 16:22

OWE UK Hub

Received

-

23.11.2015 21:04

Departed LHR

Departed Lhr

εκτοτε αγνοειται.....:(

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις ενημέρωση του τράκινγκ κάθε μέρα. Μπορεί να περάσουν και 3 βδομάδες χωρίς να αλλάξει το στάτους. Μπορεί και παραπάνω. Μπορεί και λίγοτερο. Για περισσότερες πληροφορίες δες τον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις ενημέρωση του τράκινγκ κάθε μέρα. Μπορεί να περάσουν και 3 βδομάδες χωρίς να αλλάξει το στάτους. Μπορεί και παραπάνω. Μπορεί και λίγοτερο. Για περισσότερες πληροφορίες δες τον οδηγό εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

ο οδηγος που μου δειχνεις ειναι για αγορες απο κινα, αυτο το ξερω γιατι εχω παρει πολλα πραγματα απο διαφορα κινεζομαγαζα.

Αυτην την φορα παρηγγειλα απο ευρωπαικο καταστημα και δεν γνωριζω τον χρονο αποστολης

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, έχεις δίκιο! Δεν πρόσεξα ότι είναι από Ευρώπη. Με τι ταχυδρομείο έρχεται?

απ οτι ειδα ουγγαριας ειναι και δεν δινει πολλες πληροφοριες στο επισημο site

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ουγγαρίας είναι απλό ταχυδρομείο. Δεν έχω ιδεα τι παίζει με αυτό. Απο Αγγλία που έχω παραγγείλει αρκετές φορές και έρχονται με royal mail κάνουν καμιά βδομάδα με 10 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα xiaomi note 2 32gb απο το GEARBEST eu απο ευρωπη δηλαδη, γνωριζει κανεις πανω κατω ποσες ημερες κανει η απλη αποστολη μεχρι να παραλαβω?.:(

 

Ενας φίλος πήρε από το ίδιο μαγαζί 2 τηλέφωνα την ιδια μέρα, 1 απο ΕΕ και 1 από Κίνα, αυτό από την Κίνα του ήρθε πιο νωρις.

Post 2669

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387871&page=178

Link to comment
Share on other sites

Ειδά το συγκεκριμένο νήμα Πού υπάρχει για το Gesrbest και ομολογώ ότι απογοητεύτηκα .

Αλλά περιμενα απο αυτό και ειδικά απο το ευρωπαϊκό κατάστημα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλησπέρα.παρήγγειλα μια θήκη Κινητού απο γνωστό Κινεζομάγαζο μέσω SG post, και tracking no δεν μου έστειλαν.η αξία της θήκης,είναι μικρή.τι παίζει παιδιά?

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλησπέρα.παρήγγειλα μια θήκη Κινητού απο γνωστό Κινεζομάγαζο μέσω SG post, και tracking no δεν μου έστειλαν.η αξία της θήκης,είναι μικρή.τι παίζει παιδιά?

 

Επικοινώνησες μαζί τους να το ζητήσεις; Πολύ πιθανό να μην έχει tranu.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πληρωσες εξτρά για συστημένο μην περιμένεις tracking number

 

Φίλε μου,πλήρωσα εξτρά για συστημένο μέσω SG post.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,πλήρωσα εξτρά για συστημένο μέσω SG post.

 

Στείλε τους μήνυμα. Και επίσης πες μας ποιο κατάστημα είναι να το γνωρίζουμε και εμείς, αν δεν είναι μυστικό.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους μήνυμα. Και επίσης πες μας ποιο κατάστημα είναι να το γνωρίζουμε και εμείς, αν δεν είναι μυστικό.

 

Φυσικά και δεν είναι μυστικό, το Vickmall.πήρα πρόσφατα κινητό απο εκεί,και μου έστειλαν tracking no,και όλα πηγαν μια χαρά.τώρα όμως στην θήκη,δεν έλαβα,πέραν του επιβεβαιωτικού μηνύματος της αγοράς,και του order no.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε μαζί τους, κάποιο λάθος θα έγινε, εφόσον πλήρωσες εξτρά για τράκινγκ. Το πολύ πολύ αν κατά λάθος το έστειλαν χωρίς τράκινγκ θα σου κάνουν refund τα εξτρά χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκοπεύω να αγοράσω τώρα από Vickmall το Xiaomi Redmi Note 2 με paypal. Όπως συστήνεται στο πρώτο post συμφέρει να αλλάξω το τρόπο μετατροπής για να το αναλάβει η VISA μου? Γιατί το paypal μου μετατρέπει τα 159$ ως 157€. Έλεος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να κάνω μια αγορά και έβαλα μερικές φορες λάθος τον κωδικό και μου βγάζει You have tried to many times,try again later or contact us.

 

Υπάρχει περίπτωση να ξεκλειδώσει σήμερα?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλώς,σε ευχαριστώ φίλε μου!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο eBay κατά λάθος προχώρησε μια παραγγελία και περιμένει πληρωμή.

Έστειλα μήνυμα αμέσως στον πωλητή και τού ζήτησα να ακυρώση γιατί έγινε από λάθος.

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις τώρα πήγα και εγώ να κάνω αγορά από vickmall με PayPal και για ένα ποσό 246 usd μου ζητάει το PayPal 241.57 euros. Με την τωρινή ισοτιμία θα έπρεπε να δώσω 231.46 euro. Όσο έκανα αγορές με την κάρτα που είχα συνδεμένη στο PayPal account δεν είχα ποτέ πρόβλημα (είχα την επιλογή να κάνει την μετατροπή η κάρτα). Τώρα για πρώτη φορά κάνω συναλλαγή με το PayPal balance και βλέπω τεράστια διαφορά στην μετατροπή του συναλλάγματος. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για αυτό ώστε και σε μελλοντικές αγορές να μην χάνω τόσα χρήματα ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...