Jump to content

Whats up - άρση απορρήτου.


KingFox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πριν λίγες ώρες τηλεφώνησα σε μια γνωστή μου που έχει whats up από το whats up καρτοκινιτό μου με απόκρυψη (δεν ξέρει καν τον αριθμό) για να της πω κάτι ανώνυμα, τελικά μόλις το σήκωσε αποφάσισα να μην μιλήσω για να μην αναγνωρίσει την φωνή μου και το έκλεισα, μετά από λίγα δευτερόλεπτα αυτή η γνωστή μου με πήρε τηλέφωνο πίσω και πριν προλάβω να μιλήσω μου είπε ότι μπορεί να δει τους απόρρητους αριθμούς διότι έχει άρση απορρήτου και το έκλεισε! Από ότι ξέρω λοιπών η άρση απορρήτου γίνετε μόνο με εισαγγελική παρέμβαση ή ενεργοποιόντας την υπηρεσία κακόβουλων κλήσεων που πρώτον δεν μπορείς να δεις απευθείας ποιος σε παίρνει από απόκρυψη αλλά μετά από καιρό σου στέλνει ένα χαρτί η whats up με τους απόρρητους αριθμούς και δεύτερον ακούγετε ένα αυτοματοποιημένο μήνυμα πριν την κλήση που σε προειδοποιεί ότι ο αριθμός σου θα φανερωθεί (κάτι που δεν άκουσα). Τέλος όταν ρώτησα ανώνυμα μέσω ενός site την γνωστή μου στο internet πως έχει ενεργοποιησει την υπηρεσία και ότι θα απευθυνθώ στην εταιρία αν δεν μου πει, μου απάντησε: "Δεν σε αφορα τι εχω και τι δεν εχω και σε οποιες εταιρειες και να μιλησεις,ακρη δεν θα βγαλεις,γιατι;Γιατι οι εταιρειες δεν ξερουν τι κανουν οι γνωστοι μου και οι φιλοι μου καθως ...

αντε τσαγια...".

Μπορείτε λοιπών να μου πείτε τι ακριβώς συμβαίνει εδώ; :X

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ξέρει ότι την παίρνεις τηλέφωνο και σε δουλεύει ψιλό γαζι

 

με απόκρυψη (δεν ξέρει καν τον αριθμό)

 

Οκ, μάλλον πρέπει να το ξανά πω... Η κοπέλα δεν ήξερε καν τον αριθμό του κινητού μου (άλλαξα και πρόσφατα)... Παρ ολα αυτά αμέσως πήρε πίσω τον αριθμό μου που δεν τον ήξερε (και είχα βάλει και απόκρυψη) για να μου πει οτι έχει άρση... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να μην ξανακανεις κακόβουλες κλήσεις.

Αναγνωρίζονται και θα μπλεξεις άσχημα.

 

Δεν ήθελα να κάνω φάρσα :p ήθελα να της πω κάτι προσκοπικό από απόκρυψη (οπότε δεν ήταν καν κακόβουλη). Και δεν το έκανα κι όλας γιατί το μετάνιωσα τελευταία στιγμή και της το έκλεισα στα μούτρα την ώρα που έλεγε εμπρός. Το θέμα είναι πως το κάνει! Λέτε να έχει κάνα βύσμα στην whats up ή κανέναν φιλο της που εχει βρει τρόπο να της εμφανίζει τοις αποκρύψεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να κάνω φάρσα :p ήθελα να της πω κάτι προσκοπικό από απόκρυψη (οπότε δεν ήταν καν κακόβουλη). Και δεν το έκανα κι όλας γιατί το μετάνιωσα τελευταία στιγμή και της το έκλεισα στα μούτρα την ώρα που έλεγε εμπρός. Το θέμα είναι πως το κάνει! Λέτε να έχει κάνα βύσμα στην whats up ή κανέναν φιλο της που εχει βρει τρόπο να της εμφανίζει τοις αποκρύψεις;

 

Τι λέτε μεταξύ σας οι πρόσκοποι από απόκρυψη; :lol::lol::lol::D

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχει ενεργοποίησει την υπηρεσία χωρίς να το αναφέρει κατά την κλήση και η εισαγγελική παρέμβαση δεν γίνεται πολλές φορές ακόμα και κατά απειλής της ζωής, πόσο μάλλον στα δική σου περίπτωση. Ποτέ πρόλαβε και πήγε αστυνομία, πλήρωσε παράβολο και πέρασε ένας χρόνος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχει ενεργοποίησει την υπηρεσία χωρίς να το αναφέρει κατά την κλήση και η εισαγγελική παρέμβαση δεν γίνεται πολλές φορές ακόμα και κατά απειλής της ζωής, πόσο μάλλον στα δική σου περίπτωση. Ποτέ πρόλαβε και πήγε αστυνομία, πλήρωσε παράβολο και πέρασε ένας χρόνος;

 

Ακριβώς αυτό λέω! Δεν παίζει να είναι νόμιμο αυτό που εχει κάνει, έχω ψάξει τις περισσότερες παραμέτρους. Αλλά τότε πως;

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται έτσι η άρση. Απλά θα έχει κοινό γνωστό με σένα που θα της έδωσε το νέο νούμερο σου. Άρα πρόσεχε τους φίλους σου...
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται έτσι η άρση. Απλά θα έχει κοινό γνωστό με σένα που θα της έδωσε το νέο νούμερο σου. Άρα πρόσεχε τους φίλους σου...

 

... Αφού πήρα με απόκρυψη ... Επίσεις δεν έχουμε κοινό γνωστό, και άμα είναι όντως αδύνατη η άρση με άλλο τρόπο, τότε η μόνη πιθανότητα είναι ενώ έγραψα στην αρχή #31#, για καπιο λόγο να μην το πήρε το τηλέφωνο.. Υπάρχει τετια πιθανότητα; 0.ο :X

Link to comment
Share on other sites

... Αφού πήρα με απόκρυψη ... Επίσεις δεν έχουμε κοινό γνωστό, και άμα είναι όντως αδύνατη η άρση με άλλο τρόπο, τότε η μόνη πιθανότητα είναι ενώ έγραψα στην αρχή #31#, για καπιο λόγο να μην το πήρε το τηλέφωνο.. Υπάρχει τετια πιθανότητα; 0.ο :X

 

Αφού είπες:

μου είπε ότι μπορεί να δει τους απόρρητους αριθμούς διότι έχει άρση απορρήτου και το έκλεισε!
Link to comment
Share on other sites

Από κάπου το έμαθε, δεν γίνεται αλλιώς, εκτός και αν δουλεύει στην κοσμοτέ..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπες:

 

Υπάρχει 1 πιθανότητα όπως είπα, για κάποιο λόγο να μην έπιασε το #31# και αυτή να είδε το νούμερο μου και να κατάλαβε οτι δεν μπήκε η απόκρυψη ενω θα έπρεπε και για να με ψαρώσει να είπε πως εχει άρση. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα να μην πιάσει το #31#.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 1 πιθανότητα όπως είπα, για κάποιο λόγο να μην έπιασε το #31# και αυτή να είδε το νούμερο μου και να κατάλαβε οτι δεν μπήκε η απόκρυψη ενω θα έπρεπε και για να με ψαρώσει να είπε πως εχει άρση. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει πιθανότητα να μην πιάσει το #31#.

 

Nα μην πιάσει από και κλείεται. Πρέπει να το ξέρει από κάπου ή να δουλεύει στα ενδότερα .. :rolleyes:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Nα μην πιάσει από και κλείεται. Πρέπει να το ξέρει από κάπου ή να δουλεύει στα ενδότερα .. :rolleyes:

 

Αφού λέει τον πήρε πίσω μέσα σε δευτερόλεπτα. Τι στο καλό αγκαλιά με το σύστημα των ενδοτέρων ήταν;

Με καμία εκτροπή των κλήσεων σε χώρα του εξωτερικού και ξανά πάλι πίσω Ελλάδα παίζει να χάνεται η απόκρυψη;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Nα μην πιάσει από και κλείεται. Πρέπει να το ξέρει από κάπου ή να δουλεύει στα ενδότερα .. :rolleyes:

 

Μπα, όχι, δεν δουλεύει πουθενά, αυτό που σκέφτομαι είναι μη δουλεύει κάνας γνωστός/συγγενής της εκεί, και της έχει ενεργοποιησει την λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Aυτή σε πήρε με απόκρυψη ή όχι;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και μένα μου συνέβει το ίδιο πράγμα όταν είχα πάρει καινούριο αριθμό και δεν ήθελα να τον δώσω σε κανέναν για προσωπικούς λόγους, οπότε είχα ρυθμίσει την συσκευή εξ' αρχής να μην εμφανίζεται ο αριθμός μου ποτέ... Μετά από καιρό, και όντας σπασμένος ένας φίλος μου, (επειδή δεν του έδινα το νούμερο μου) μια μέρα που τον πήρα τηλ μου τον είπε απ' έξω! Το νούμερο μου το ήξεραν μόνο οι γονείς μου οπότε δεν παίζει να το έμαθε από εκεί... Οπότε ή έγινε κάποια λαλακία και για κάποιο λόγο λάγγαρε το σύστημα της κοτε και δεν του έβγαλε απόκρυψη, ή υπάρχει εφαρμογή πειρατική ή οποία κάνει άρση αποκρύψεων.. :/
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και μένα μου συνέβει το ίδιο πράγμα όταν είχα πάρει καινούριο αριθμό και δεν ήθελα να τον δώσω σε κανέναν για προσωπικούς λόγους, οπότε είχα ρυθμίσει την συσκευή εξ' αρχής να μην εμφανίζεται ο αριθμός μου ποτέ... Μετά από καιρό, και όντας σπασμένος ένας φίλος μου, (επειδή δεν του έδινα το νούμερο μου) μια μέρα που τον πήρα τηλ μου τον είπε απ' έξω! Το νούμερο μου το ήξεραν μόνο οι γονείς μου οπότε δεν παίζει να το έμαθε από εκεί... Οπότε ή έγινε κάποια λαλακία και για κάποιο λόγο λάγγαρε το σύστημα της κοτε και δεν του έβγαλε απόκρυψη, ή υπάρχει εφαρμογή πειρατική ή οποία κάνει άρση αποκρύψεων.. :/

Αν υπήρχε εφαρμογή θα είχε βουίξει ο τόπος....

Link to comment
Share on other sites

... Αφού πήρα με απόκρυψη ... Επίσεις δεν έχουμε κοινό γνωστό, και άμα είναι όντως αδύνατη η άρση με άλλο τρόπο, τότε η μόνη πιθανότητα είναι ενώ έγραψα στην αρχή #31#, για καπιο λόγο να μην το πήρε το τηλέφωνο.. Υπάρχει τετια πιθανότητα; 0.ο :X

 

Μπορει να το εβαλες λάθος.Ενεργοποιησε την αποκρυψη απο το μενου της συσκευης και δοκιμασε το πριν καλεσεις.

Ξερει το ονομα σου;Μηπως το βρηκε μεσω 1188* ?

 

Βρωμαει η δουλειά παντως. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...