Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

φίλε μου, ο υπάλληλος που έκανε την αναβάθμιση έπρεπε να καθίσει και να ξανακάνει πάλι upgrade γιατί είναι προφανές ότι κάτι δεν πήγε καλά κατα την διάρκεια της πρώτης εγκατάστασης, αλλά επειδή η διαδικασία είναι χρονοβόρα και επειδή ήδη τα πήρε απο την SE απο την αναβάθμιση που ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ διάλεξε την εύκολη και το στέλνει στα κεντρικά...............έτσι κόντεψα να την πατήσω εγώ κάποτε σε παρόμοιο πρόβλημα άλλά επέμεινα έκανε και τρίτη προσπάθεια upgrade και μετά όλα ρολόϊ!!!

 

 

ΔΗΛΑΔΗ του πω να ξανακανει αναβαθμιση???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον angel1979

 

ΔΗΛΑΔΗ του πω να ξανακανει αναβαθμιση???

 

Ακριβώς φίλε μου!!!!αν είναι θέμα software τοτε με upgrade θα λυθεί το προβλημά σου :) αλλιώς αν είνα hardware (που δεν το νομίζω :cool: ) τοτε στα Κεντρικά :rolleyes:

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

Ακριβώς φίλε μου!!!!αν είναι θέμα software τοτε με upgrade θα λυθεί το προβλημά σου :) αλλιώς αν είνα hardware (που δεν το νομίζω :cool: ) τοτε στα Κεντρικά :rolleyes:

 

 

Ακου τι εκανα!

 

Πηγα και τους ειπα οτι πηρα τηλεφωνο στο Help Desk της SE (και καλα ;) ) και μου ειπαν οτι με αυτο το προβλημα που παρουσιαστηκε θελει να ξαναπεραστει το software.

Aυτοι εν το μεταξυ (sony center) παθανε σοκ και με ρωταγανε με ποιον κυριο μιλησα στην SE . Ψαχνανε να βρουν ποιος το ειπε αυτο!!

χεχε ;)

Ελπιζω να διορθωθει το προβλημα,γιατι πριν δεν ειχα καν αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

@peris/dimokrates:thanks a lot guys for your help!

 

 

Tipota :) ke nase kala

_____________________

Pedia kalo ine na kanete sinxronismo kathe fora pou pernate kenouries epafes (peste oti kaike, to xasate, epese ke espase) ine amartia gia 15-20 deytera na hasete ta panta sto kato kato i SE exi tin basi mesa ke ine poli apli diadikasia

 

 

Ine AMARTIA mia toso apli diadikasia :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bill_viper

 

Καλημέρα φίλε μου,αυτό το είχα πάθει κι εγώ πριν μερικές μέρες!Αν έχεις κάνει backup τις επαφές τότε απλώς βάλτες στο κινητό!Αν όχι (όπως ο γραφών) τότε την έχεις άσχημα!! :-(

 

Δυστηχώs δεν τα είχα αντιγράψει. Σήμερα πάλι σβήστηκαν οι 6 επαφέs που είχα ξαναφτιάξει μετά το μακελειό που προανάφερα. Με λίγα λόγια το κινητό μου φωνάζει... ΠΟΎΛΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ... (θα έρθει συντομα η ώρα που θα το ξεφορτωθώ)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Δυστηχώs δεν τα είχα αντιγράψει. Σήμερα πάλι σβήστηκαν οι 6 επαφέs που είχα ξαναφτιάξει μετά το μακελειό που προανάφερα. Με λίγα λόγια το κινητό μου φωνάζει... ΠΟΎΛΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ... (θα έρθει συντομα η ώρα που θα το ξεφορτωθώ)

 

 

Σβήσε κάποια πράγματα από την εσωτερική μνήμη του κινητού.

Με αναβάθμιση δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα (τουλάχιστον όχι τόσο συχνά έως καθόλου, παρά μόνο αν έχεις γεμίσει την εσωτερική μνήμη του κινητού).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Σβήσε κάποια πράγματα από την εσωτερική μνήμη του κινητού.

Με αναβάθμιση δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα (τουλάχιστον όχι τόσο συχνά έως καθόλου, παρά μόνο αν έχεις γεμίσει την εσωτερική μνήμη του κινητού).

 

Οταν το είχα πρωτοπάρει έβαζα, έβαζα προγράμματα και το είχα φούλ. Εδώ και καιρό που τα βαρέθηκα όλα ειναι με 5 μέγκα η εσωτερική και με 7 η εξωτερική. Δεν το φορτώνω. Οσο για αναβάθμιση, εαν μπορέσω να σώσω τα μηνύματα μου, μετά θα το πάω. Πωs όμωs θα τα αντιγράψω στο pc μου;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Οταν το είχα πρωτοπάρει έβαζα, έβαζα προγράμματα και το είχα φούλ. Εδώ και καιρό που τα βαρέθηκα όλα ειναι με 5 μέγκα η εσωτερική και με 7 η εξωτερική. Δεν το φορτώνω. Οσο για αναβάθμιση, εαν μπορέσω να σώσω τα μηνύματα μου, μετά θα το πάω. Πωs όμωs θα τα αντιγράψω στο pc μου;

 

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για αυτό που θέλεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dimokrates

 

to ixa proseksi prin ligo kero ke ego auto pisteba ala i mpataria ala ipe bebea mpori ke gia lathos giati kathe mera thexis diaforetika pragmata sto P800 ke mpori na min ta klinis kateuthian

telos panton i lisi tou problimatos ine auti i tropi as di ti ton bolebi :)

 

 

Εγω στο αυτοματο το εχω και δεν εχω παρατηρησει ασυνηθιστη καταναλωση μπαταριας.....αν το εχεις οφφ ειναι πολυ σπαστικο να το ανοιγεις οταν ειναι να στειλεις.....π.χ μια επαφη..... :whistle: .....σε καποιον μεσα στο λεωφορειο..... :whistle: :whistle: ...ναι καλα καταλαβατε.....bluejacking rulezzzzz......... :p

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi gia ta programata pou anigoun!!!!

exo aniksi 2-3 programata diaforetika sto kinito kai thelo na kano enalagi metaksi tous pos ginete auto???

paradigma sto nokia patas sinexomena to koumpi tou menou edo sto p800 iparxi kati antistixo???????

euxaristo!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lakkes

 

mia erotisi gia ta programata pou anigoun!!!!

exo aniksi 2-3 programata diaforetika sto kinito kai thelo na kano enalagi metaksi tous pos ginete auto???

paradigma sto nokia patas sinexomena to koumpi tou menou edo sto p800 iparxi kati antistixo???????

euxaristo!!!!

 

 

Βάλε το Tracker και με το κουμπί για την κάμερα του Ρ800, μπορείς να αλλάζεις. Μπορείς να διαλέξεις από τις ρυθμίσεις του Tracker ένα άλλο κουμπί ή το jog ώστε να κάνει αυτή την διαδικασία όταν θέλεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος οταν στελνω κατι απο το pc προς το κινητο μου με υπερυθρες να παει ομως αμεσως στη memory card?

Mε ενδιαφερει αυτο γιατι αυτο που στελνω ειναι πιο μεγαλο απο την μνημη του κινητου και ετσι τηελω να παει κατευθειαν στην εξωτερικη μνημη.

Το PC SUITE εχει αυτη την δυνατοτητα? Δεν την βρισκω..

 

Ευχαριστω.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον winer

 

Παιδια υπαρχει τροπος οταν στελνω κατι απο το pc προς το κινητο μου με υπερυθρες να παει ομως αμεσως στη memory card?

Mε ενδιαφερει αυτο γιατι αυτο που στελνω ειναι πιο μεγαλο απο την μνημη του κινητου και ετσι τηελω να παει κατευθειαν στην εξωτερικη μνημη.

Το PC SUITE εχει αυτη την δυνατοτητα? Δεν την βρισκω..

 

Ευχαριστω.

 

 

Δεν υπάρχει νομίζω η δυνατότητα αυτή με υπέρυθρες.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον winer

 

Παιδια υπαρχει τροπος οταν στελνω κατι απο το pc προς το κινητο μου με υπερυθρες να παει ομως αμεσως στη memory card?

Mε ενδιαφερει αυτο γιατι αυτο που στελνω ειναι πιο μεγαλο απο την μνημη του κινητου και ετσι τηελω να παει κατευθειαν στην εξωτερικη μνημη.

Το PC SUITE εχει αυτη την δυνατοτητα? Δεν την βρισκω..

 

Ευχαριστω.

 

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πρέπει να γίνεται με το PC Suite. Βλέπεις κατευθείαν τη memory card και περνάς τα δεδομένα από το PC. Φαντάζομαι και από το filemanager πρέπει να γίνεται. Η σύνδεση μέ IR δε διαφέρει από εκείνη με καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον con

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά πρέπει να γίνεται με το PC Suite. Βλέπεις κατευθείαν τη memory card και περνάς τα δεδομένα από το PC. Φαντάζομαι και από το filemanager πρέπει να γίνεται. Η σύνδεση μέ IR δε διαφέρει από εκείνη με καλώδιο.

 

 

Έτσι γίνεται. Μπορεί να βλέπει τους δίσκους του κινητού και να στείλει σε αυτόν που θέλει. Μπορεί και με έναν ξεχωριστό file manager. Αρκεί να κάνει την σύνδεση από την "διασύνδεση τηλεφώνου" στην μπάρα εργασίας και να τσεκάρει την infrared από εκεί.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

πως μπορώ να δω την διάρκεια εξερχομένων κλήσεων? Μήπως μπορώ να το παραμετροποιήσω ώστε να βλέπω την διάρκεια προς συγκεκριμένο αριθμό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Keep on!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Rebel_ck

 

Καλησπέρα σε όλους,

πως μπορώ να δω την διάρκεια εξερχομένων κλήσεων? Μήπως μπορώ να το παραμετροποιήσω ώστε να βλέπω την διάρκεια προς συγκεκριμένο αριθμό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Πήγαινε στο τηλέφωνο (εκεί που υπάρχουν οι 9 άμεσες επιλογές με φωτογραφίες για τις κλήσεις) και από το μενού κάτω αριστερά, επέλεξε το εικονίδιο με το τηλεφωνάκι με ένα βιβλιαράκι. Από εκεί, στο μενού επάνω πήγαινε στο "Τηλέφωνο" και από εκεί "Συνολ. πληροφ. κλήσεων"

 

Για να δεις τον χρόνο ξεχωριστά μιας κλήσης, το βλέπεις από την λίστα με τις κλήσεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

κατεβασα το tracker 3.2 απο το μαγαζι....

το εβαλα στον d...

και δεν το εβρισκα στην επιφανεια...

μετα το εκανα αντιγραφη στον c...

εκλεισα και ξανα ανοιξα to κινητο...

το tracker εμφανιστηκε....

και χαθηκαν ολες οι εργοστασιακες εφαμογες...

εκτος απο την εφαρμογη του τηλεφωνου....

τιποτα ουτε πινακας ελεγχου,σημειωματαρειο,επαφες,μυνηματα...

ολα χαθηκαν και δεν μπορω να τα βρω πουθενα....

 

τι εγινε και τι μπορω να κανω?

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον theangel

 

παιδια καλησπερα...

κατεβασα το tracker 3.2 απο το μαγαζι....

το εβαλα στον d...

και δεν το εβρισκα στην επιφανεια...

μετα το εκανα αντιγραφη στον c...

εκλεισα και ξανα ανοιξα to κινητο...

το tracker εμφανιστηκε....

και χαθηκαν ολες οι εργοστασιακες εφαμογες...

εκτος απο την εφαρμογη του τηλεφωνου....

τιποτα ουτε πινακας ελεγχου,σημειωματαρειο,επαφες,μυνηματα...

ολα χαθηκαν και δεν μπορω να τα βρω πουθενα....

 

τι εγινε και τι μπορω να κανω?

 

 

Μισό για να καταλάβω αν έκανες κάποια πράγματα πρώτα.

Έκανες απεγκατάσταση στο Tracker πρώτα από τον D και μετά εγκατάσταση στον C;

 

Από την λίστα με τις εφαρμογές του κινητού, από το μενού επάνω, έχεις επιλέξει να φαίνονται όλες οι εφαρμογές;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο το κινητο και με το zipman το ανοιξα στον d...

meta ξαναπηγα στο ζιπμαν και το ανοιξα στον c....

και με ρωτησε αν θελω αντικατασταση....

και την εκανα....

 

ανοιγω τις εφαρμογες-ρυθμιση φακελων....

και μου βγαζει μονο τις εφαρμογες που εχω κατεβασει τωρα τελευταια...

οι εργοστασιακες δεν φαινονται πουθενα...

 

εχουνε σβηστει απο την επιφανεια.....

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον theangel

 

το κατεβασα απο το κινητο και με το zipman το ανοιξα στον d...

meta ξαναπηγα στο ζιπμαν και το ανοιξα στον c....

και με ρωτησε αν θελω αντικατασταση....

και την εκανα....

 

ανοιγω τις εφαρμογες-ρυθμιση φακελων....

και μου βγαζει μονο τις εφαρμογες που εχω κατεβασει τωρα τελευταια...

οι εργοστασιακες δεν φαινονται πουθενα...

 

εχουνε σβηστει απο την επιφανεια.....

 

 

Έτσι όπως είναι το κινητό, βγάλε την κάρτα μνήμης που έχει στα πλάγια, δες αν εμφανιστούν οι εφαρμογές τώρα στην λίστα των εφαρμογών του κινητού και περίμενε περίπου 10 δευτερόλεπτα μέχρι να ξαναβάλεις την κάρτα μνήμης στο κινητό.

 

Από το μενού στις εφαρμογές που λέει: Όλα, Μη καταχ., Εργαλεία κ.λ.π. έχεις επιλέξει το όλα;

 

Δεν εξαφανίστηκαν σίγουρα οι εφαρμογές πάντως. Το Tracker σαν πρόγραμμα το βλέπεις; Αν ναι, άνοιξε μέσα από το Tracker κάποια εφαρμογή και δες αν υπάρχουν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena provlima me to kinhto ,efage ena kolima pao na to anikso kai kanei mono tou format .tora omos den exei tin elliniki glossa episis ekana to back up to opoio den enfanizetai sta ellinika .apo pou tha vro tin elliniki glossa gia to tilefono;
http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τιποτα.....

εβγαλα την καρτα την ξανα εβαλα και δεν εγινε τιποτα...

 

το εχω παντοτε στο ολα....

 

στο tracker κανω κλικ στις επαφες και στα μυνηματα και δεν ανοιγει τιποτα.....

 

μηπως εκανε format?

 

οταν εβγαλα την καρτα....

βγηκε το opera απο την επιφανεια...

και μολις την ξανα εβαλα εμφανιστηκε κανονικα....

 

δεν εχω αλλα προγραμματα στον d....

 

πιθανον στον d oλα δουλευουν κανονικα.....

αν και δεν μπορω να μπω στον d...

αφου δεν βρισκω τον πινακα ελεγχου...

η μονη εφαρμογη που δουλευει εναι το -τηλεφωνο-

και αυτη ανοιγει απο τον tracker...

Χρήστης:Nokia 9500-7610, Qtek 2020-S100, SE P900 .

 

softwares & games 9500 εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον theangel

 

πιθανον στον d oλα δουλευουν κανονικα.....

αν και δεν μπορω να μπω στον d...

αφου δεν βρισκω τον πινακα ελεγχου...

η μονη εφαρμογη που δουλευει εναι το -τηλεφωνο-

και αυτη ανοιγει απο τον tracker...

 

 

Αν είχε γίνει φορμάτ, δεν θα υπήρχε το Tracker.

Πήγαινε στις εφαρμογές και κάνε από το μενού επάνω, απεγκατάσταση στο Tracker.

 

Δεν βλέπει ούτε ημερολόγιο, ούτε το πρόγραμμα για τις φωτογραφίες, τους ήχους κ.λ.π.; :confused:

 

Κλείσε και το κινητό μετά την απεγκατάσταση για 5-10 λεπτά και μετά άνοιξέ το, ώστε να δεις αν βγήκαν οι εφαρμογές στην λίστα.

 

Είχες πολλές εφαρμογές στο κινητό ή μόνο 1-2;

 

Αν τέλος, δεν γίνει πάλι κάτι και δεν βλέπεις κανένα από τα προγράμματα που είχε το κινητό (από αυτά που πρέπει να έχει βρέξει χιονίσει), τότε για φορμάτ το βλέπω. Δες ποιά έκδοση έχει στο firmware το κινητό (εκεί που λέει "Πρόγραμμα") ώστε να κατεβάσεις και το κατάλληλο αρχείο με την Ελληνική γλώσσα από το site της SE.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...