Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δε μου έχει συμβεί, από όσο έχω διαβάσει εδώ κατά καιρούς οι μόνες λύσεις είναι:

1) βγάλε την μπαταρία και την κάρτα μνήμης και άφησε το τηλ κλειστό για καμία ώρα, μετά δοκίμασε να το ανοίξεις.

2) δυστυχώς το format. Εφόσον το κινητό σου δεν ανοίγει τότε πρέπει να κάνεις format πριν δόσεις το pin σου. Αυτό γίνεται αν την ώρα που θα σου ζητάει pin πατήσεις (έχοντας κλειστό το φλιπ του κινητού):

jog Πάνω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

jog Κάτω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

*

 

Επειδή όμως το format είναι δραστική λύση (σβήνονται ΟΛΑ από το κινητό σου) περίμενε λίγο μήπως κανένας άλλος έχει καμία καλύτερη (και πιο ανώδυνη) ιδέα...

 

File mou zoo telika epeleksa tin lysi toy format!!!

euxaristw pantos gia tis lyseis pou mou proteines!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
paidia to kinito mou kollise kai ekane format mono tou kai svistikan ta panta apo mesa,mporei kapoios na mou steilei kati gia na egkatastisw elliniki glwssa mesa? einai epeigon! pls! :blink: euxaristw :cry:
θα πας στο site τις σονυ και αναλογα το προγραμμα που εχεις θα την κατεβασεις και μετα μεσω τις βασης θα την κανεις εγκατασταση
Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito mou kollise kai ekane format mono tou kai svistikan ta panta apo mesa,mporei kapoios na mou steilei kati gia na egkatastisw elliniki glwssa mesa? einai epeigon! pls! :blink: euxaristw :cry:

Επίσης, για να μη ξανακάνει format μόνο του να προσέχεις να μην γεμίζεις τον δίσκο C με εφαρμογές. Πρέπει να έχει τουλάχιστον 3-4MB ελεύθερα για να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο, αλλιώς μπλοκάρει και κάνει μόνο του format...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια επιδότηση από τη Voda και θέλω να πάρω το Ρ800 (μου έχει κολλήσει από παλιά) Αυτό που θ'ελω να ρωτήσω είναι αν έχει αποσυρθεί πλέον από την αγορα και αν υπάρχει περίπτωση να το βρω σε κατάστημα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω το Ρ800 έχει αποσυρθεί από την αγορά.

Πλέον ούτε ως στοκ σε μικρά μαγαζιά της γειτονιάς δεν το βλέπω... (το έψαξα πρόσφατα γιατί "έχασα" το δικό μου...) Δεν δοκιμάζεις ένα Ρ900 που είναι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.exw sovaro problhma.katalathos kapoios erikse nero epanw sto p800 mou,paei mia ebdomada sxedon,kai apo tote h touch screen de douleuei swsta.kserete an mporw na to anoiksw monos k na to katharisw?k an nai,pws? :( eyxaristw.to mail m einai elhia@yahoo.com.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπέρα παιδιά. Έχω μια επιδότηση από τη Voda και θέλω να πάρω το Ρ800 (μου έχει κολλήσει από παλιά) Αυτό που θ'ελω να ρωτήσω είναι αν έχει αποσυρθεί πλέον από την αγορα και αν υπάρχει περίπτωση να το βρω σε κατάστημα. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
σε voda δεν θα το βρεις,σε μερικα καταστηματα το εχω δει στα 350 καινουργιο ;)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
vasika paliotera oti kinhto eixa to eftiaxna monos,pianoyn ta xeria m.apla den kserw pws anoigei gia na mpw sto eswteriko toy.an pantws ksereis tha sou hmoyn eygnwmwn.
αν ξερεις οκ :) δεν μπορω να θυμηθω ρε γαμωτο πως ειναι το 800 :( γιατι το εδωσα πριν 6 μηνες
Link to comment
Share on other sites

an to vrw aksizei to kinhtaki en etei 2005?tha to proteinate?******* pou to ksypnhthri den douleyei otan einai kleisto to thl!

 

eyxaristw prokatavolika

Κατά τη δική μου γνώμη μια χαρά αξίζει! Κάνει πολλά και είναι άψογο ως pda. Επίσης σημείωσε ότι το ξυπνητήρι χτυπάει με κλειστό τηλέφωνο (δηλαδή σε flight mode), δεν χτυπάει με εντελώς κλειστή συσκευή (δηλαδή power off), οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα ξυπνήματος. :)

 

vasika paliotera oti kinhto eixa to eftiaxna monos,pianoyn ta xeria m.apla den kserw pws anoigei gia na mpw sto eswteriko toy.an pantws ksereis tha sou hmoyn eygnwmwn.

Ρίξε μία ματιά εδώ και από τη λίστα διάλεξε το Ρ800 για να δεις αναλυτικά πως ανοίγει. Καλή επιτυχία με την επισκευή, ελπίζω να μην χρειαστείς service.

Link to comment
Share on other sites

na rwthsw k kati allo: sta p800/p900 faq diavasa oti sta teleytaia firmware tou p800 exei anevei poly h poiothta twn fwtwgrafiwn me apotelesma na einai efamilh ths poiothtas ths cameras tou p900 (den exw dei photo apo p900).mhpws kati tetoio einai poly genaiodwro?mporei kapoios xrhsths p800 na parathesei thn gnwmh tou?
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το τελευταίο firmware update υπάρχει μία μικρή βελτίωση στην ποιότητα λήψης φωτογραφιών.Μη φανταστείς όμως κάτι το αξιοσημείωτο. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

paidia vrika to p800 se ena oteshop 170e k to xtyphsa! merikes erwthsoules: einai dynaton na sou deixnei thn synolikh diarkeia twn ekserxomenwn klhsewn k pws? giati me to ligo psaksimo mexri twra den exw vrei ton tropo. pws mporw na vrw poia ekdosh firmware foraei to thlefwno mou k poia ekdosh einai h teleytaia? eyxaristw poly
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
paidia vrika to p800 se ena oteshop 170e k to xtyphsa! merikes erwthsoules: einai dynaton na sou deixnei thn synolikh diarkeia twn ekserxomenwn klhsewn k pws? giati me to ligo psaksimo mexri twra den exw vrei ton tropo. pws mporw na vrw poia ekdosh firmware foraei to thlefwno mou k poia ekdosh einai h teleytaia? eyxaristw poly
απο την παπαδιαμαντοπουλου ε; εσυ μου το πηρες το 1 και ηθελα να παρω 2 και στο τσακ πηρα το τελευταιο για εναν φιλο και εγω εμεινα μπουκαλα!!! :( :( :(θα πας στις προτιμησεις συστηματος και θα το δεις,παντως σιγουρα ειναι η τελευταια r2f ;)απο το τηλεφωνο με ανοιχτο το φλιπ θα δεις κατω αριστερα ενα εικονιδιο το πατας και μετα πας πανω στην δευτερη σειρα πατας τηλεφωνο και τις βλεπεις,κανονικα δεν πρεπει να σου απανταω γιατι και το τηλεφωνο μου πηρες και 3 γκολ μας βαλατε :D
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
se eyxaristw poly geitonaki!gia thn synolikh diarkeia twn ekserxomenwn klisewn mporei na voithisei kapoios? pantws to thlefwno thelei poly diavasma!!!
ανοιγεις το φλιπ κανε κλικ στην πανω μπαρα στο 'τηλεφωνο'μετα κατω αριστερα πανω απο την μπαταρια στο εικονιδιο με το τηλεφωνο και την λιστα και μετα πας πανω αριστερα που λεει τηλεφωνο,με το βιβλιαρακι θα μπερδευτεις πιο πολυ καλυτερα ψαχτο με δοκιμες πανω στο κινητο και οτι θελεις εδω ειμαστε :)
Link to comment
Share on other sites

kalimera.exo ena problima me ta mms.mporo na paro den mporo na steilo!!!!!!molis ftasei sto 96% m bgazei minima:system error.to p910 exo

 

Έχεις δοκιμάσει να σβήσεις τις ρυθμίσεις από τον πίνακα ελέγχου και να τις ξαναζητήσεις από την εταιρία; (ή να τις πάρεις από το site της SE).

 

Τι αρχεία θέλεις να στείλεις; Δοκίμασε με κάτι μικρό σε μέγεθος (5kb π.χ.) και δες αν φεύγει.

 

Τέλος, κάνε φορμάτ και πέρνα πάλι τις ρυθμίσεις για mms.

(ίσως είναι και θέμα firmware, οπότε μπορεί να χρειαστεί να κάνεις αναβάθμιση).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μου καναν δωρο ενα ελαφρα μεταχειρισμενο p900 :D :D :D αλλα το ακουστικο του δεν δουλευει :cry: .. μονο η ανοικτη ακροαση.

επισης εχει ενα σημαδη πανω στην touch screen.

ποσο κοστιζει να αλλαχτει το ακουστικο η να συνδεθει αν δεν εχει χαλασει?

αλλαζει η μεμβρανη αυτη της οθονης η θελει αλλη οθονη?

ευχαριστω oooops lathos... πηγαινε τε το στο P900 thread please... sorry :)

SLVR
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...