Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταθέστε τα προβλήματα σας , βρείτε λύση σε αυτό που ψάχνετε
There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω ενα προβλημα με την βαση του κινητου. Ποτε δεν μπορει να μου "δει " το κινητο μεσω της βασης ως modem με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω με το GPRS στο net. Καμια ιδεα κανεις???
There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ'ότι έχω καταλάβει, θέλει "κόλπο". Εγώ τουλάχιστον κάνω το εξής: βάζω το κινητό σε κατάσταση modem για το καλώδιο. Ανοίγω το pc, και κάνω διπλό κλίκ στο εικονίδιο που είναι για να συνδέσεις το κινητό με το pc και να περάσεις προγράμματα. Τσεκάρω το usb και μου βγάζει ταμπελάκι με πρόβλημα της θύρας. Βγάζω και ξαναβάζω το usb πίσω από το pc και μου αναγνωρίζει το usb από το pc. Το ξε-τσεκάρω και μετά απο 10 sec περίπου ανάβει το πράσινο "τικ" πάνω στο εικονίδιο με το τηλεφωνάκι και μπορώ να συνδεθώ. Αυτά κάνω εγώ και δουλεύει πάντα. (με Windows XP)
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω πως γινετε. Το κινητο σου το αναγνωριζουν τα Windows σαν modem και αν ναι με τι ονομα. Ακομα αν μπορει καποιος να μου πει και τις ρυθμισεις του GPRS για TELESTET.

Omen: Τι εννοεις με το τροφοδοτικο, οτι δεν εχει το απαραιτητο voltage για να δωσει στην usb εγω εχω 300 δεν φτανει??????

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

chamelaion : Τελικά τα καταφερα το σύνδεσα το κινητό μέσω cable. Εκανα οτι μου είπες . Thanks man¨:)

papathvas : Πες μου γιατι πραγμα ψάχνεις οδηγους?????

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MorFeAs

 

Εχω ενα προβλημα με την βαση του κινητου. Ποτε δεν μπορει να μου "δει " το κινητο μεσω της βασης ως modem με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω με το GPRS στο net. Καμια ιδεα κανεις???

 

Είναι σχετικά απλό.... Αν έχεις κατεβάσει το pc suite 1.5.1 για το P800 έχει αναλυτικές οδηγίες για το πώς γίνεται. Καταρχήν, πατάς δεξί κλίκ στο phone connecion link στο tray --> properties και απενεργοποιείς την usb θύρα. Μετά ανοίγεις το control panel --> phone monitor options και ενεργοποιείς την εικονική com θύρα που δεσμεύουν οι drivers για την δύνδεση USB της βάσης. Μετά ανοίγεις το dial up networking Wizard που είναι μέσα στο folder SONYERICSSON και απο κεί και πέρα ακολουθείς τις οδηγίες. Βασικά όμως πρέπει να πάς και στο πίνακα ελέγχου και να πατήσεις συνδέσεις--> καλώδιο --> κατάσταση σύνδεσης modem.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον papathvas

 

τελικά υπάρχουν drivers για win98?? :(

αν ναι που μπορω να τους βρω?

 

ευχαριστώ

 

Αν δεν κάνω λάθος, απο την έκδοση pc-suite 1.4.1 για το p800 και μετά τα win98 υποστηρίζονται κανονικά. Δεν έχω win98 και δεν μπορώ να δοκιμάσω, αλλά το έχω διαβάσει και νομίζω οτι και άλλοι χρήστες έχουν βρεί λύση σε αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thomaseap

 

mipos mpori na moy pite ti ftei?kano encording me to mpgable ena avi arxio (p 800 settings)kai to mpou...den mpori na to pexi>>>>

 

 

Απο οτι ξερω το κινητο παίζει ενα ορισμενο μεγεθος (resolution) αρχειο. Αμα ειναι δωσε μου το mail σου να σου στειλω ενα αρχειακι που κανεις load τα settings και εισαι OK.

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

ok mages ta katafera twra TO p800 pezi jenifer lopez -mp4 to apolito klip IM GLAD....KAI EGW EIMAI POLI GLAD OTAN VLEPO THN JENIFER STO P800 ;) ;) ;) MUSIC VIDEOS ON P800 EINAI TRELA ..TO FILE EINAI 3.7MB MP4 APO 57MB DIVX.AVI
Link to comment
Share on other sites

Από το English Dictionary θυμάται κανείς να μου πει πως να τρέξω το cr..k ? Έχω winXP. Αν υπάρχει κάποιος έτοιμος κωδικός κάντε κάποιος ένα paste αν δεν είναι κόπος.
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον orka

 

Αν δεν κάνω λάθος, απο την έκδοση pc-suite 1.4.1 για το p800 και μετά τα win98 υποστηρίζονται κανονικά. Δεν έχω win98 και δεν μπορώ να δοκιμάσω, αλλά το έχω διαβάσει και νομίζω οτι και άλλοι χρήστες έχουν βρεί λύση σε αυτό το πρόβλημα.

 

nai alla sti selida tis SE eixe pc-suite gia cable20 :confused: :blink:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τη βοηθεια σας.Μενω στο εξωτερικο και αντιμετωπιζω προβλημα με τα SMS.Οταν λαμβανω sms απο την Ελλαδα ερχεται μια χαρα με ελληνικους χαρακτηρες.Οταν στελνω στην Ελλαδα η σε αλλο κινητο στη χωρα που βρισκομαι εμφανιζεται το μηνυμα με την μορφη τελειας(.....)Εκτος εαν περιεχει γραμματα που υπαρχουν στο αγγλικο αλφαβητο οπως Α,Β,Η,Υ,Τ,κλπ.Δηλαδη η εκφραση (ΕΠΙΒΡΑΔΥΝΩ) θα εμφανιστει (Ε.ΙΒΡΑ.ΥΝ.)Αν ειναι με μκρα γραμματα δεν βγαζεις νοημα.Αλλαξα καρτα sim το προβλημα το ιδιο.Το ιδιο συμβαινει και απο αλλο τηλεφωνο.Μου λενε απο την εταιρεια οτι το δικτυο δεν εχει κανενα προβλημα.Εχει ξανασυμβει αυτο σε καποιον

η μηπως υπαρχει καμμια ιδεα που ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

@papa.....

Απο την παρακάτω διεύθυνση θα κατεβάσεις αυτό που θες:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?page=gsapopup&Redir=template%3DSP1_17_1%26B%3Die%26PID%3D9940%26LM%3DSD_V%26FID%3D2260%26FileCatID%3D4

 

Αυτό που σου δίνω είναι το English (American) Version. Αν ψάξεις λίγο καλύτερα υπάρχει και Ελληνικό pc suite 1.5.1 for p800

Link to comment
Share on other sites

pros tous exontes win98 kai P800

 

paidia,enas filos mou eixe win98 kai hthele na sindesei to p800 panw sto pc tou.

 

tou katevasa loipon tous neous drivers

omws den htan se morfh executable ka ithelan install mesw ths 'epiloghs update drivers' twn win.

 

kati to opoio den mporouse na ginei giati ta win den tous 'evlepan' kai etsi tous evgazan san incompatible.

 

h monh lysh:fortwste ta w2k kai tous drivers apo to cd(nomizw tous dinei ka iapo to site h se mazi me tous 98)

 

kala tous ponouse o kolos na ftiaxoun ena exe sthn SE gia thn apofygh twn opoiwn provlimatwn yparxoun?????

:!:

Link to comment
Share on other sites

@fabo114

Αν δεν κάνω λάθος, δεν χρειάζονται μόνο οι drivers. Νομίζω οτι μαζί με τους drivers πρέπει να κάνεις εγκατάσταση και το pc-suite for p800 απο την έκδοση 1.4.1 και πάνω. Σύμφωνα με οτι έχω διαβάσει, το πρόβλημα με win98 και p800 λύνεται με αυτό τον τρόπο, αλλά και πάλι δεν παίρνω όρκο διότι δεν το έχω δοκιμάσει άμεσα

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει...θέλωντας να κρατήσουμε backup των επαφών μας εκτός από το backup/restore του pc suite ,υπάρχει κάποια αποτελεσματική λύση;

 

δοκίμασα να κάνω συγχρονισμό με το outlook αλλά είχα πρόβλημα στα πεδία, δεν τα πέρασε όλα και επιπλέον πήρε πρωτοβουλίες μόνο του να μου βγάλει το + από κάθε αριθμό (πρόθεμα χώρας 00) και να αντικαταστήσει το πρώτο γράμμα με κεφαλαίο (ήθελα δεν ήθελα).

 

όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει....ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@orka

ksexasa na anaferw oti to dokimasa me thn pc suite 1.4.3.0

alla kai pali tsampa thn egatesthsa afou an den anagnwrisei tous drivers ths vashs,den mporei na leitourghsei to pc suite h opoio allo programma gia p800 afou den tha to vriskei kan sindedemeno

 

@DIMITRIS_LGIO

h kalyterh lysh einai me to backup

an thes na vreis to arxeio twn epafwn se ena arxeio backup meta,allazeis to extension kai to kaneis .zip opote to anoigeis kai vriskeis ena arxeio contacts.cdb,to opoio den xerw an mporeis na to tropopoihseis me kapoio utility

Link to comment
Share on other sites

an exeis IR i BT:

pas stis epafes,epafes,apostoli fakelou!!

 

tora tha emfanisti sto PC ena arxeio me onoma ΟΛΑ

(simvouli:min to anikseis an den thes na to epeksergasteis ;) )

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό.

Ξεκινάει και μετά από λίγο σέρνεται και στο τέλος σταματάει.

Εαν κλείσω το τηλέφωνο και το ανοίξω παίζει για λίγο αλλά πάλι σταματάει αργότερα.

Backup ΔΕΝ μπορώ να πάρω καθώς κόβεται πάντα στη μέση.

 

Το έχω δοκιμάσει σε 2 υπολογιστές. Ένας με XP και ο άλλος με 2000. Θα δοκιμάσω αύριο άλλο cradle/pc σε ένα φιλό να δω πως παει.

Εαν δεν παίξει ούτε εκεί τι θα πω στο service;

Βάλτο να πάρει backup να δεις που κολλάει;

Σιγά μη κάτσουνε να ασχοληθούνε....

 

Κανένας άλλος είχε κάτι παρόμοιο;

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

emena paizei kanonika

ti ekdosh s/w exeis kai poio pc suite?

 

ama sou kollaei kai pas sth se kai tous to peis to pithanotero einai na sou poun 'afiste to gia mia anavathmisi'

an epimeineis ligo omws mporei kai na sou kanoun backup.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να κανω format στην memory stick duo μεσω του τηλ? Χωρις βεβαια να κανω τιποτα στην μνημη του τηλ. ;p

 

 

Thanks

There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...