Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ, θα τους καλέσω αύριο το πρωί ελπίζω να μη με ταλαιπωρήσουν με τη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ, θα τους καλέσω αύριο το πρωί ελπίζω να μη με ταλαιπωρήσουν με τη διαδικασία.

 

Φιλε μου αν θελεις ενημερωσε μας για τη διαδικαδια και τις ημερες επσικευης αν θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε η samsung αναβαθμιση android 6 για το Galaxy S5mini. Αντι να βγαλει για το Alpha βγαζει για κατωτερο τηλεφωνο? Θα μας τρελανει μου φαινεται. Τουλαχιστον δωσε και για το Alpha που ειναι κινηταρα!
Link to comment
Share on other sites

Και όμορφο και κινητάρα μπροστά στο S5 Mimi και με specs πολύ καλά.

Εύχομαι να μην το παράτησε στην μοίρα του ειδικά αν σκεφτείς που υπήρχαν άτομα που έδωσαν 700€ όταν πρώτο βγήκε

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και όμορφο και κινητάρα μπροστά στο S5 Mimi και με specs πολύ καλά.

Εύχομαι να μην το παράτησε στην μοίρα του ειδικά αν σκεφτείς που υπήρχαν άτομα που έδωσαν 700€ όταν πρώτο βγήκε

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετσι ακριβως. Εδω μεχρι και τα A3 2015 πηραν το mm αλλα λιγο διαφορετικο. Τραγικο!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν θελεις ενημερωσε μας για τη διαδικαδια και τις ημερες επσικευης αν θελεις!

Το παρέλαβαν χθες στη Smartec αλλά ακόμα δεν επικοινώνησαν μαζί μου. Ίσως τους ενοχλήσω αύριο να δω αν τουλάχιστον άνοιξαν το πακέτο. Θα σας κρατάω ενήμερους.

 

Edit Τους κάλεσα πριν από λίγα λεπτά, το έχουν ήδη επισκευάσει με αλλαγή πλακέτας και θα το στείλουν αύριο. Πολύ γρήγοροι μπορώ να πω και για συσκευή που στάλθηκε από επαρχία.

Edited by honda_Vtec
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά αυτή την υπέροχη συσκευή, που ήταν και πανάκριβη όταν βγήκε αλλά και για να πω την άποψη μου , ίσως και το καλύτερο αναλογικά της σειράς Alpha που βγήκε, θα το παρατήσουν έτσι;

Δε θα του δώσουν την 6αρα; Είχανε πριν καιρό βγάλει μια ανακοίνωση, τελικά παραμύθι; Κρίμα.....

Εδώ και καιρό είμαι με το S7 edge , αλλά αυτή τη συσκευή δεν την εγκαταλείπω, για μένα είναι έρωτας και κυρίως μέχρι τώρα σε μένα εντελώς ΑΠΡΟΒΛΗΜΆΤΙΣΤΗ.

Ξέρεις λοιπόν κανείς κάτι έγκυρο για την ενημέρωση σε M.M. ;

Link to comment
Share on other sites

Ολα δειχνουν οτι δεν θα δωσουν την 6αρα.....αλλα εδω που τα λεμε η συσκευη παει τελεια τι να την κανουμε; απ' οτι διαβασα μονο περισσοτερη καταναλωση προσφερει.
Link to comment
Share on other sites

Ολα δειχνουν οτι δεν θα δωσουν την 6αρα.....αλλα εδω που τα λεμε η συσκευη παει τελεια τι να την κανουμε; απ' οτι διαβασα μονο περισσοτερη καταναλωση προσφερει.

Δεν έχεις άδικο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια χαλασε το κινητο της ξαδερφης μου εσπασε η οθονη. Μηπως γνωριζετε που να βρω φθηνη οθονη να αγορασω? Εννοω μεχρι 60 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη δικτυακή παρέα,

Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν γνωρίζει κάποιος και μπορεί να με βοηθήσει. Πρίν 1,5 χρόνο είχα αγοράσει ένα samsung galaxy alpha από ένα skroutzo μάγαζο το οποίο μου το είχαν δώσει με αγγλικό φορτιστή και στην οθόνη όταν το ανοίγω εμφανίζεται το logo O2. Σήμερα μου κόλλησε και το έκανα επανεκκίνηση. Βάζω το pin της κάρτας μου και μετά μου ζητάει ένα pin ξεκλειδώματος δικτύου sim. Απ'ότι διάβασα και κατάλαβα από το ιντερνετ πρέπει να ξανακλειδώθηκε με κάποιο ανεξήγητο τρόπο στο δίκτυο της O2. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Έχετε να μου προτείνετε κάτι??

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά λύπης αποχαιρετώ την κοινότητα του Alpha αλλά το κινητό μετά από την τρίτη επίσκεψη στην Smartec διαγνώστηκε με αλλάγή μητρικής. Απενεργοποιόταν μόνο του 2-3 την μέρα. Λόγω έλλειψης ανταλλακτικού μου προτείνουνουν το Α5 2016. Το κινητό ήταν αγορασμένο από σκρουτσομάγαζο και ήταν branded γερμανικής vodafone. Νομίζω ότι το Α5 είναι καλό αλλά αργότερο τηλέφωνο. Χρηματικά βέβαια είναι στην ίδια αξία τότε που το αγόρασα με την τιμή του Α5 που βλέπω στα sites.

To Alpha παρόλα τα προβλήματα μου άρεσε πολύ αλλά μετά την εγκατάσταση της lolipop άρχισαν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το Α5 είναι πολύ ανώτερο.

Πίστεψε με.

Και τα 2 τα είχα, Το απλό alpha το έχει η γυναίκα μου.

Καμία σχέση ειδικά σε μπαταρία.

Και πολύ πιο δουλεμένο λειτουργικό.

Το alpha δυστυχώς το παράτησαν με τη lollipop που το έχει βαρύνει πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

manan69t μαλλον το alpha επειδη το εχει η γυναικα σου δεν το προσεξες οσο πρεπει, εγω επειδη εχω και το Α5 (2016) αλλα και το alpha προτιμω καραμπινατα το alpha. πολυ ποιο γρηγορο χωρις το παραμικρο lag και υπερτερει απο το Α5 και στους σενσορες που εχει αλλα και στις φωτο . εκει που χανει ειναι η μπαταρια οπως πολυ σωστα λες στο ραδιο δεν εχει στην sd δεν δεχεται και στην οθονη οπου το Α5 εχει μεν υψηλοτερη αναλυση αλλα και η οθονη του alpha ειναι υπεροχη και εχει το αλφα και αποσπωμενη μπαταρια. τωρα οσον αφορα το λογισμικο εγω αγορασα το alpha τον απριλιο του 16 φετος δηλαδη μου ηλθε με λολι και σε πληροφορω δεν ειναι καθολου βαρυ.εδω αξιζει να σου πω οτι τον ιουνιο του 15 ειχα παρει το πρωτο μου alpha που εκεινο ειχε την κιτ κατ, μου ηλθε η αναβαθμιση της λολι και παλι η συσκευη δεν βαρυνε.αν παντως βλεπεις οτι η συσκευη της γυναικας σου βαρυνε αλλος ειναι ο λογος πιθανο απο καποια εφαρμογη η απο φορτωμα της διαχειρησεως πορων. η διαφορα της κιτ κατ απο την λολι ειναι μονον 150mb επιπλεον στην ραμ τιποτε αλλο. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με το προαλαλήσαντα και θα συμπληρώσω ότι εδώ και οκτώ μήνες έχω σαν πρώτη συσκευή το S7 edge και έχω κάνει πολλές συγκρίσεις με το Alpha. Ε λοιπόν και σαν γρηγοράδα είναι εξαιρετικά κοντά και σε κάποιες περιπτώσεις ανοίγματος εφαρμογών είναι και πιο γρήγορο. Δε λέω ότι είναι καλύτερο από το S7 edge, προς Θεού, αλλά είναι μια συσκευή εξαιρετική που δύσκολα θα ξαναβγεί σε αυτή τη κατηγορία με τέτοια ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα εγω και το οποιο το πηρε η γυναικα μου.

βρηκα σε καλη τιμη ενα μεταχειρισμενο και εδωσα ενα s3 και το πηρα στην κορη μου. το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο κριμα που δεν το συνεχισε η σαμμυ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο της γυναίκας μου κάνει ολόκληρα δευτερόλεπτα να ανοίξει εφαρμογές πολλές φορές,καθαρά θέμα διαχείρισης RAM.

Το Α5 πολύ πιο προσεγμένο σε λειτουργικό και σαφώς πιο γρήγορο.

Μιλάω με όλα τα social τύπου facebook, messenger etc φορτωμένα.

Το κινητό το ξέρω καλά γιατί το είχα εγώ για μερικούς μήνες και επίσης εγώ του έκανα επαναφορά και γυμνό το δοκίμασα.

Απλά επειδή το έχουν παρατήσει δε κάνει καθόλου καλή διαχείριση της ράμ όταν το φορτώσεις απαιτητικές εφαρμογές σα το ΦΒ.

Και βέβαια ούτε κατά διάνοια να συγκριθεί με το S7 edge που έχω τώρα.

Πολύ καλό κινητάκι πανάλαφρο, όμορφο, πολύ καλή οθόνη παρότι 720p μόνο, δυνατή κάμερα την μέρα αλλά πλέον μακριά απ τα φρέσκα μοντέλα.

Ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος πχ είναι επιεικώς μη πρακτικός, από άλλη εποχή όπως και η κάμερα σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Η γυναίκα μου το λατρεύει όμως και δε το αλλάζει με τίποτα ακόμα χαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

1)Με εφαρμογες σαν το fb εχουν προβλημα πολλες συσκευες πολυ ακριβοτερες απο Α5 οπως πχ θα διαπιστωσεις αν μπεις στο νημα του s6 πχ.για πολλους η λυση ειναι το fb light και οπως προκυπτει απο πολλους μαλλον το θεμα ειναι με τις εφαρμογες παρα με τα τηλεφωνα. 2)τα τηλεφωνα που περνουν εξωτερικη καρτα sd εχουν καλυτερη διαχειριση rom αλλα για ram δεν ακουσα κατι.οποτε μαλλον ειναι θεμα εφαρμογων.και 3) ολες οι συσκευες samsung εχουν εναν κωδικο πχ G850, G 900 κ.ο.κ.αυτος ο κωδικος δειχνει την δομη του τηλ, εχει διαφορα το i1100 πχ απο την σειρα G900 η 920 κλπ. με μια ποιο προσεκτικη ματια θα διαπιστωσεις πολλα, τοσο για την τεχνολογια του οσο και για την σειρα του.....και ακομη ποιο προσεκτικα θα καταλαβεις και τον λογο που το εγκατελειψε η samsung προωρα.... σε καθε περιπτωση χαιρομαι που υπογραφεις με το υπεροχο G935F σου.καλοδουλευτο φιλε.

ΥΓ.Εγω στο G850F μου δεν εχω βαλει Tapatalk.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η αλήθεια είναι πως πολλές εφαρμογές είναι για τα σκουπίδια.

Το κακό είναι ότι μέσα σε αυτές είναι ΦΒ messenger που είναι οι πλέον γνωστές.

Απ την άλλη όλα τα smartphones είναι απλά σαν αεροπλανοφόρα χωρίς αεροπλάνα χωρίς εφαρμογές.

Και ο λόγος που πάτωσε το Windows phone πχ

Με αυτά θέλω να πω πως στην πραγματική ζωή το αδικημένο alpha με τις συνηθισμένες βαριές εφαρμογές τα βρίσκει δυστυχώς σκούρα πλέον.

Εγώ το είχα πάρει ευτυχώς σε πολύ σούπερ τιμή πριν σχεδόν 2 χρόνια.

Αυτοί που το είχαν πάρει στα 700 πρέπει να νιώθουν σίγουρα πικρία που τους παράτησε ή καλή μας Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παντως χτες που βγηκαμε με μια φιλη της κοπελας μου,της οποιας εγω της ειχα προτεινει το Galaxy Alpha ειναι πολυ ικανοποιημενη.

Το εχει και σε μπλε χρωμα οπως το ειχα κι εγω και ξαναθυμηθηκα ποσο λεπτο κι ομορφο κινητο ειναι...

Εδωσε ρεστα σε αυτο το κομματι η Samsung.Μια απο τις πιο ωραιες συσκευες της κι ας μην πουλησε οσο θα ηθελε η ιδια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πουλησε και παραπουλησε, το θεμα ομως ηταν να σταματησει εγκαιρως το λαθος διοτι εαν συνεχιζοταν θα εβλαπτε τα μελλοντικα σχεδια της...........και ο νοων νοειτω.

manan69t....μηπως ηλθε η ωρα για ενα καλο καθαρισμα στο τηλεφωνο της γυναικας σου η μια επαναφορα...γιατι αυτα τα συμπτωματα που αναφερεις μας ειναι αγνωστες λεξεις, προς το παρον βεβαιως.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρονια πολλα και καλη χρονια!

Δεν με λετε γνησια μπαταρία που μπορώ να βρω για το κινητό ? Το έχει η γυναικα μου.

Και απλα πιστεύω αν δεν ειναι μπαταρια το κινητό παει για φουντο.

Κολληματα πολλα.μπαταρια το βγάζεις απο φόρτιση μεσα σε λιγοτετο απο 4 ώρες παει στο30% . Θα το ξανα κανω ενα factory reset και περασμα ρομ με οντιν. Να δούμε τι θα γινει ...αν και το εχω ξανα κανει αλλα δεν αλλαξε τιποτα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια!

Δεν με λετε γνησια μπαταρία που μπορώ να βρω για το κινητό ? Το έχει η γυναικα μου.

Και απλα πιστεύω αν δεν ειναι μπαταρια το κινητό παει για φουντο.

Κολληματα πολλα.μπαταρια το βγάζεις απο φόρτιση μεσα σε λιγοτετο απο 4 ώρες παει στο30% . Θα το ξανα κανω ενα factory reset και περασμα ρομ με οντιν. Να δούμε τι θα γινει ...αν και το εχω ξανα κανει αλλα δεν αλλαξε τιποτα!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για μπαταρια παρε την smartec.

Αν και με ολα αυτα που αναφερεις εγω θα το πηγαινα ολο στην smartec αν παιζει ακομα εγγυηση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρια παρε την smartec.

Αν και με ολα αυτα που αναφερεις εγω θα το πηγαινα ολο στην smartec αν παιζει ακομα εγγυηση.

Οκ θα κοιτάξω! Για εγγυηση δεν παιζει 3 χρονών εγινε το κινητακι γεματα!!! :)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον τελευταιο καιρο , οταν η μπαταρια φτασει στο 20%-25% απενεργοποιειτε τελειως το κινητο, χωρις καν να μου βγαλει την ειδοποιηση οτι τελειωνει η μπαταρια. Και ειναι λογικο που δεν με ενημερωνει , μιας και η ειδοποιηση βγαινει οταν η μπαταρια φτανει στο 15% κανονικα.

Οταν το ξανα ανοιγω δειχνει την μπαταρια στο 0%.

Ειναι θεμα μπαταριας ή μπορει να φταιει κατι αλλο?

Επισης παλιοτερα οταν το βραδυ φορτιζα πληρως το κινητο και μετα το απενεργοποιουσα, την επομενη μερα που το ανοιγα η μπαταρια ηταν στο 100%. Τωρα παρ οτι το απενεργοποιω τελειως την επομενη μερα που το ανοιγω η μπαταρια ειναι στο 91%.

Μπορει να φταιει κατι αλλο , εκτος του οτι η μπαταρια τα εχει παιξει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...