Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα πέρασα την 5,0,2 στο κινητό στην αρχή και μένα μου έκανε κάποια χαζά,μόλις έκανα hard reset όλα καλά μέχρι στιγμής,και η μπαταριά είναι οκ!!!τώρα αν σκεφτείς να την περάσεις,μπορείς μεσώ kiss3 να επαναφέρεις ότι θέλεις ξανά,επαφές εφαρμογές μηνύματά όλα ότι έχεις στο κινητό θα τα ξαναεχεις αρκη να έχεις το kiss3 στο pc σου,εγώ έτσι έκανα!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! Εχω ενα σοβαρο θεμα με το Galaxy alpha μου. Οταν ενεργοποιω τα LTE δικτυα τοτε το τηλεφωνο ανα τακτα χρονικα διαστηματα χανει το σημα, βγαζει το γνωστο στρογγυλο σηματακι εκει που ηταν οι μπαρες του σηματος και μετα το ξαναπιανει. Επειδη εχω και βονταβον μου βγαζει καθε φορα "Welcome to vodafone" οποτε το ξαναβρισκει.

Οταν απο την αλλη δεν εχω ενεργοποιησει τα συγκεκριμενα δικτυα δεν κοβεται ποτε το σημα. Μπορει καποιος να με βοηθησει? τρεχω την 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

Με 100% μπταρια απο το πρωι ,μιλησα στο τηλεφωνο και μου δειχνει φωνητικες κλησεις 48%.Η μπαταρια επεσε στο 98% τωρα,ειναι φυσιολογιο?Επισης για να ενεργοποιησω ο lte η 4g πρεπει να παρω καπου τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Με 100% μπταρια απο το πρωι ,μιλησα στο τηλεφωνο και μου δειχνει φωνητικες κλησεις 48%.Η μπαταρια επεσε στο 98% τωρα,ειναι φυσιολογιο?Επισης για να ενεργοποιησω ο lte η 4g πρεπει να παρω καπου τηλεφωνο?

Λογικά εννοεί ότι από την κατανάλωση μπαταρίας (2%?) το 48% είναι λόγω κλήσεων.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Λαθος το καταλαβες φιλε μου.Ενοοω οτι ειναι λογικο απο 100% να πεσει στο 98 με αυτο το ποσοστο κλησεων?
Link to comment
Share on other sites

Με 100% μπταρια απο το πρωι ,μιλησα στο τηλεφωνο και μου δειχνει φωνητικες κλησεις 48%.Η μπαταρια επεσε στο 98% τωρα,ειναι φυσιολογιο?Επισης για να ενεργοποιησω ο lte η 4g πρεπει να παρω καπου τηλεφωνο?

Δεν καταλαβαίνω που ειναι το αφύσικο! Εχεις μια κατανάλωση που αντιστοιχεί σε ένα 2%. Απο αυτό, το 48%, δηλαδή περίπου 1%, στο κατανάλωσαν οι φωνητικές κλησεις. Το υπόλοιπο 1%, ολα τα υπόλοιπα.

 

Τωρα για το 4g, συνήθως στέλνεις ενα sms σε καποιον αριθμό του παροχου σου και στην συνέχεια το ενεργοποιεί λκααι σε ενημερωνει (εφόσον παρέχεται η δυνατότητα 4g) στο πρόγραμμά σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έμενα η lolipop γιατι δεν μου ήρθε ακόμα. Το τηλ όταν το πήρα ήταν T-mobile branded και επειδη δεν το ήθελα το εστείλε και μου έβαλε την ελληνικη έκδοση.

Παιζει κανένα ρόλο αυτό?

 

CSC Cooyntry:GR

Country of Origin:Vietnam

 

 

 

TNX

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω παιδια κανα θεμα στο exposed υπαρχει για να αλλάξουμε το multitasking? Να μοιαζει δηλαδη περισσότερο οπως ειναι στα iphone και στα windows phone αυτο πουχει το android δεν βολευει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω Πως μπορώ να κάνω hard reset στο τηλέφωνο.?Υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές μου σε i phone?.Eυχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω παιδια κανα θεμα στο exposed υπαρχει για να αλλάξουμε το multitasking? Να μοιαζει δηλαδη περισσότερο οπως ειναι στα iphone και στα windows phone αυτο πουχει το android δεν βολευει καθολου.

Λίγο δύσκολο αυτό που ζητάς μιας και πρόκειται για μέρος του κορμού του Android.

Αν εννοείς για το πως εμφανίζονται γενικά οι πρόσφατες εφαρμογές θα βρεις και διάφορες εφαρμογές στο Play Store αν ψάξεις με τον όρο recent apps.

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω Πως μπορώ να κάνω hard reset στο τηλέφωνο.?Υπάρχει τρόπος να περάσω τις επαφές μου σε i phone?.Eυχαριστώ!

Ρυθμίσεις - Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας - Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

Πάρε backup καλού κακού τυχόν προσωπικά δεδομένα που δεν θέλεις να χάσεις.

Όσον αφορά τη μεταφορά επαφών, αν και δεν είχα ποτέ iOS συσκευή, νομίζω ο ευκολότερος τρόπος είναι να συγχρονίσεις τις επαφές σου με έναν gmail λογαριασμό, να επιβεβαιώσεις μέσω υπολογιστή ότι ο συγχρονισμός ήταν επιτυχής και τέλος απλά να προσθέσεις τον εν λόγω λογαριασμό στην iOS συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου λίγο .Η μπαταρία έφτασε στο 10%.Ανοίγω wifi και μετά από λίγο έπεσε 9%.Το αφήνω στην άκρη το κινητό και μετά από κάποια λεπτά φτάνει στο 8% και τώρα που γράφω στο 6% πήγε χωρίς WiFi με δεδομένα ανοιχτά αυτή την φορά.Να ανυσηχω για κάτι σχετικά με την μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου λίγο .Η μπαταρία έφτασε στο 10%.Ανοίγω wifi και μετά από λίγο έπεσε 9%.Το αφήνω στην άκρη το κινητό και μετά από κάποια λεπτά φτάνει στο 8% και τώρα που γράφω στο 6% πήγε χωρίς WiFi με δεδομένα ανοιχτά αυτή την φορά.Να ανυσηχω για κάτι σχετικά με την μπαταρια;
Να ανησυχείς κυρίως που την αφήνεις να πέφτει σε τόσο χαμηλά ποσοστά και θα την στείλεις πρίν την ώρα της.
Link to comment
Share on other sites

έχει 3 βδομάδες που πήρα το κινητό.την έχω αφήσει 2 με 3 φορές να πέσει τόσο χαμηλά αφού για αρχή έχω ακούσει να ξεφορτιζουμε 2 με 3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ. Πως μπορούμε να έχουμε το πληκτρολόγιο του s4 στο alpha? Θέλω τους αριθμούς πάνω από τα γράμματα γιατί με βολεύει πολύ στην δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ. Πως μπορούμε να έχουμε το πληκτρολόγιο του s4 στο alpha? Θέλω τους αριθμούς πάνω από τα γράμματα γιατί με βολεύει πολύ στην δουλειά

Φλασαρεις αλλη ρομ με odin οπως ας πουμε την Ελληνικη.

Δεν ξερω γιατι αλλα σε καποιες ρομς εχουν βαλει το πληκτρολογιο με τους αριθμους πανω και σε καποιες αλλες οχι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να φλασαρω μια lollipop μιας και η cosmote version μάλλον ξεχάστηκε από την Samsung αλλά φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά. ..τι πιθανότητα υπάρχει; μπορεί να μου πει κάποιος που φλασαρει συχνα;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να φλασαρω μια lollipop μιας και η cosmote version μάλλον ξεχάστηκε από την Samsung αλλά φοβάμαι μην πάει κάτι στραβά. ..τι πιθανότητα υπάρχει; μπορεί να μου πει κάποιος που φλασαρει συχνα;

 

Προσωπικά έχω φλασάρει πάρα πολλές φορές stock roms τα τελευταία 4 χρόνια και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα κατά τη διαδικασία upgrade. Αντίθετα, θεματάκια που και που ( άλλοτε μικρά κι άλλοτε μεγάλα) είχα στα downgrades.

 

Πάντως παιδιά το Alpha είναι απλά τέλειο κινητό. Πάντα σε κάθε κινητό είχα κάτι που με προβλημάτιζε. Στο Alpha πραγματικά δεν μπορώ να βρω τίποτα το αρνητικό ( με kitkat είμαι). Άψογη εμφάνιση, άψογη λειτουργία χωρίς κολλήματα, άψογος επεξεργαστής, άψογη κάμερα σε φως ημέρας. To ότι δεν έχει full hd ανάλυση, ούτε που με έχει απασχολήσει. Όσο για τη μπαταρία του, ναι υπάρχουν και κινητά με καλύτερες μπαταρίες αλλά έναν χρήστη που δεν έχει διαρκώς ανοιχτή οθόνη+4G+τοποθεσία, δεν θα τον προβληματίσει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύναμη το κινητό τι να λέμε τώρα.

Το έχει η γυναίκα μου και παρ όλο που πάντα έχω ανώτερης κατηγορίας κινητά εγώ (Note 4 απλά και edge, LG G4, S6 απλό και edge) και ένα σωρό άλλα λόγο τρέλας και δοκιμών/αλλαγών, πάντα πιάνω τον εαυτό μου να το χαζεύει και να θαυμάζω τον ολοκληρωμένο Al around χαρακτήρα που έχει χωρίς να κάνει μια περιουσία. :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εδω και καιρο οταν παταω να μπω στο google maps μου βγαζει οτι η περιοχη μου ειναι η βοσνια ενω εγω μενω αθηνα.

 

Και σε αλλες εφαρμογες το κανει αυτο.

Π.χ στο facebook οταν θελω να κανω check in σε καποιο μερος μου βγαζει παλι βοσνια..ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο?

 

Το εκανε και στο προηγουμενο κινητο που ειχα ενα htc sensation..

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα επειδη αυτο πουλες μου φαινεται παραξενο θα προτεινα να πας μεχρι την βοσνια για να καταλαβει το κινητο ποια ειναι η βοσνια και ποια η αθηνα....και τωρα σοβαρα μηπως ειναι μλοκαρισμενη καμμια location δοκιμασες καμμια επαναφορα;;δωσε λιγες παραπανω πληροφοριες οπως τι firm εχεις κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το Alpha δεν εχει ζοομ στη καμερα του ειναι δυνατον η εγω δεν το βρισκω Edited by darkko
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το Alpha δεν εχει ζοομ στη καμερα του ειναι δυνατον η εγω δεν το βρισκω

εχει ζουμ κανονικα.μεσα στις ρυθμισεις πανε εκει που λεει 'το πληκτρο εντασης΄ και επελεξε το ζουμ. μπορεις να κανεις ζουμ και με τα δαχτυλα στην οθονη οπως κανεις ζουμ στις φωτο.

 

να ρωτησω κατι γιατι οταν το συνδεω στο pc δεν μπορω να το βαλω MTP και μου συνδεεται μονο σαν ΡΤΡ με αποτελεσμα να μην μπορω να αποθηκευσω τα βιντεο μου στο pc?πρεπει να κανω καμια ρυθμιση στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύναμη το κινητό τι να λέμε τώρα.

Το έχει η γυναίκα μου και παρ όλο που πάντα έχω ανώτερης κατηγορίας κινητά εγώ (Note 4 απλά και edge, LG G4, S6 απλό και edge) και ένα σωρό άλλα λόγο τρέλας και δοκιμών/αλλαγών, πάντα πιάνω τον εαυτό μου να το χαζεύει και να θαυμάζω τον ολοκληρωμένο Al around χαρακτήρα που έχει χωρίς να κάνει μια περιουσία. :)

 

Όντως ειναι πολυ καλο κινητό. Τα κάνει όλα και συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Μου επεσε κατω και μου εκανε σημαδι στην γωνια στο μεταλλικο..ξερει κανεις αν αυτο αλλαζει και ποσο θα κοστιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...