Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανείς τι γίνεταιμε την ααναβάθμιση στο Android 5?

 

Αυτό είναι ένα καλό ερώτημα και την Samsung την έχω ικανή για το καλύτερο η το χειρότερο.

Πάντως το ότι έχει σταματήσει την παραγωγή της συσκευής με κάνει επιφυλακτικό αν θ παρει την 5 το alpha

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που διαβασες οτι σταματησε την παραγωγη;Η samsung hellas παντως που πηρα τηλεφωνο το αρνηθηκε.Οχι οτι ειναι και σχετικοι βεβαια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Που διαβασες οτι σταματησε την παραγωγη;Η samsung hellas παντως που πηρα τηλεφωνο το αρνηθηκε.Οχι οτι ειναι και σχετικοι βεβαια...

 

πατα στον γουγλη galaxy alpha discontinued και θα το διαβασεις παντου...

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για το κατάστημα διασταύρωση Πανεπιστημίου/Πατησίων διότι αυτό είχα υπόψη μου;

Άρα θέλει προσοχή και ψάξιμο.

 

Μιας και όταν ηταν να παρω το δικο μου το ειχα ψαξει αρκετα, το kaizer και τα περισσοτερα γνωστα μαγαζια το ειχαν branded, αν και δεν το ελεγαν. Το μονο μαγαζι που μου ειπε τηλεφωνικα ότι ηταν unbranded και ηταν τελικα, είναι το cityshop.gr.

Θα σου πρότεινα να τους παρεις ένα τηλ. και να μιλησεις μαζι τους. Η εξυπηρέτηση τους είναι εξεραιτικη. Πιθανον να μην το εχουν ετοιμοπαράδοτο και να χρειαστεί να περιμενεις καμια βδομαδα. Η τιμη είναι ελαφρος πιο ακριβη από τα αλλα μαγαζια αλλα η διαφορα είναι πολύ μικρη.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και όταν ηταν να παρω το δικο μου το ειχα ψαξει αρκετα, το kaizer και τα περισσοτερα γνωστα μαγαζια το ειχαν branded, αν και δεν το ελεγαν. Το μονο μαγαζι που μου ειπε τηλεφωνικα ότι ηταν unbranded και ηταν τελικα, είναι το cityshop.gr.

Θα σου πρότεινα να τους παρεις ένα τηλ. και να μιλησεις μαζι τους. Η εξυπηρέτηση τους είναι εξεραιτικη. Πιθανον να μην το εχουν ετοιμοπαράδοτο και να χρειαστεί να περιμενεις καμια βδομαδα. Η τιμη είναι ελαφρος πιο ακριβη από τα αλλα μαγαζια αλλα η διαφορα είναι πολύ μικρη.

Οκ θα τους πάρω τηλ να ρωτήσω κι εγώ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εφαρμογές (όπως αυτη του in.gr) έχουν ενα κρυφο μενού , αλλα στο galaxy alpha δεν εμφανίζεται ''κουμπί'' στην οθονη για να το πατήσεις και να εμφανισει το μενού αυτό.

 

για παραδειγμα αυτό το ''κουμπί'' δεν υπάρχει σε κάποιες εφαρμογές.

 

http://cdn.gottabemobile.com/wp-content/uploads/2011/12/ICS-Screen05.jpg

 

Μήπως εχει κάποιο κόλπο το κινητο και δεν το βρισκω?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος !

Πως διαβάζει η συσκευή τον αποθηκευτικό χώρο?

/storage/sdcard/

/Storage/emulated/0/

/mnt/sdcard/

 

γιατί με τον root explorer τα έχω μπλέξει λιγάκι!

ευχαριστω

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος !

Πως διαβάζει η συσκευή τον αποθηκευτικό χώρο?

/storage/sdcard/

/Storage/emulated/0/

/mnt/sdcard/

 

γιατί με τον root explorer τα έχω μπλέξει λιγάκι!

ευχαριστω

 

/mnt/sdcard/

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις root να δοκιμασει wanam xposed να μας πει τι δουλευει και τι οχι;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις root να δοκιμασει wanam xposed να μας πει τι δουλευει και τι οχι;

 

Δυσκολα θα βρεις....αφου το εργαλειο ειναι σφαιρατο....υπαρχει και ο knox

 

oλα στο αυτοματο....και με βιασυνη....

Edited by truckman
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα βρεις....αφου το εργαλειο ειναι σφαιρατο....υπαρχει και ο knox

 

Υπαρχουν πολλοι λογοι να κανεις root,δεν θα το εκανα για την ταχυτητα.Εδω κανουν στο Note 3 και 4.

Νομιζω καποιος εχει κανει αν δεν το εχει δωσει δηλαδη..

 

πατα στον γουγλη galaxy alpha discontinued και θα το διαβασεις παντου...

 

Τιποτα επισημο,μονο φημες.Βεβαια λενε οπου υπαρχει καπνος,υπαρχει και φωτια...Θα δουμε.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλοι λογοι να κανεις root,δεν θα το εκανα για την ταχυτητα.Εδω κανουν στο Note 3 και 4.

Νομιζω καποιος εχει κανει αν δεν το εχει δωσει δηλαδη..

 

Αν γραψει μπαι μπαι εγγυηση......ενταξει δεν εχει πολλη σαβουρα μεσα...:D

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδια :

οταν ανοιγω το gps παντα με ρωταει να δωσω αδεια στη google να μαζευει "ανωνυμα" δεδομενα ...μπλα..μπλα..μπλα

 

http://s14.postimg.org/acjbyhq8t/P1030315_3024x1702.jpg

 

επειδη αν επιλεξεις το "να μην ξαναεμφανιστει" δεν σε αφηνει να διαφωνησεις (καλο ε; ) και πρεπει καθε φορα που ανοιγεις το gps αν θελεις να διαφωνησεις να κανεις αυτη την κινηση, υπαρχει καποιος τροπος να διαφωνισει κανεις 1 φορα και να μην ξαναερωτηθει ;

 

http://s14.postimg.org/4cvkuu5gd/P1030316_3024x1702.jpg

 

για πειτε ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σήμερα το περιεργάστηκα αρκετά λεπτά και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Το μόνο που με χαλασε ήταν το μαύρο χρώμα στο μενού των ρυθμίσεων όπως στο μενού των κλήσεων.

Δίπλα ήταν το Α5 που και αυτό με άφησε με θετικές εντυπώσεις που ήταν κι λευκό τα αντίστοιχα μενού που μου αρέσει περισσότερο.

Πάντως τα χρώματα στην οθόνη του alpha μου φάνηκαν μισό κλικ καλύτερα από το Α5.

 

Θα ψάξω μπας και το βρω σε χρυσό σε καλή τιμή εκτός αν αλλάξω γνώμη στο τέλος και τσίμπησω το Α5.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα το κουτι γραφει SM-G850F αλλα ειναι Τ-mobile εχω καποιο θεμα?

Όχι, απλά ενημερώσεις λογισμικού θα παίρνεις από τον πάροχο και όχι απευθείας από την Samsung και πιο καθυστερημένα.

Αλλά του φλασαρεις μια unbranded άμα θες αλλά άν χρειαστείς service πρέπει λογικά να ξαναπεράσεις την παλιά rom.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν το πειραζω ακομα γιατι το εχω μια εβδομαδα!!

 

Δυστυχώς τα unbranded με κυαλια τα βρίσκεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

βασικα τι ειναι το unbranded?σαν το ροοτ ειναι?δεν ξρω ακομα απο android γιατι ειμουνα σε ios!!!
Link to comment
Share on other sites

βασικα τι ειναι το unbranded?σαν το ροοτ ειναι?δεν ξρω ακομα απο android γιατι ειμουνα σε ios!!!

Είναι συσκευές κατευθείαν από τον κατασκευαστή χωρίς μεσολάβηση τρίτου,ενω τα branded είναι συσκευές που τα δίνουν σε Vodafone κλπ παρόχους κινητής που τροποποιούν το λογισμικο βάζοντας δικές τους εφαρμογές η logo στο boot και τις αναβαθμίσεις λογισμικού τις δίνουν οι ίδιοι(εταιρείες κινητής)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα εχει κατι δικες του εφαρμογες τ .... ετσι με ροζ ,και οταν ανοιγω το κινητο βγαινει στα γρηγορα ενα logo t.....παλι ροζ,δηλαδη τι μπορω να κανω χωρις να χασω την εγγυήσει?
Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα εχει κατι δικες του εφαρμογες τ .... ετσι με ροζ ,και οταν ανοιγω το κινητο βγαινει στα γρηγορα ενα logo t.....παλι ροζ,δηλαδη τι μπορω να κανω χωρις να χασω την εγγυήσει?

Θα έλεγα να το αφήσεις όπως είναι,ετσι κι αλλιώς δεν επηρεάζουν αρνητικά την συσκευή ούτε προκαλούν κάποιο θέμα.

Καλύτερα να περάσει ένα σεβαστό διάστημα να εξοικειωθείς πχ κάνα μήνα και βλέπεις στην πορεία.

Τονίζω δεν είναι αρνητικό η κακο που είναι branded.

Εκατομμύρια χρήστες σε όλο το κόσμο τέτοιες συσκευές χρησιμοποιούν.

Οδηγίες έχει και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να σου πω τωρα που σε βρηκα κιολας,δυο μερες τωρα εχω θεμα με την μπαταρια την καταπινει ενω δεν ειχα θεμα πιο πριν,δεν ξερω αν τρεχει κατι που δεν βλεπω ,και σημερα για πρωτη φορα εβαλα το κινητο να φορτισει για 2 φορα χωρις να κανω τρελη χρηση.ξερεις τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...