Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει φιλε μου.....και σκληρο δισκο εχω βαλει επανω.....ανετα......

 

Ps.: θελω να παω σε μεγαλυτερες ιντσες....μεχρι 5.2 αλλα φοβαμαι για τις λειτουργιες και ποσα καλα τα καταφερνει το Α....σε ολους τους τομεις.....:blink:

Τι καλώδιο χρειάζεται για εξωτερικό σκληρό?Εχεις κάποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι καλώδιο χρειάζεται για εξωτερικό σκληρό?Εχεις κάποιο λινκ?

οριστε και τον βλεπει ως εξωτερικο...http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Cable-OTG-Micro-USB-USB-M-F-GC.htm

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι!!!!! Μια ερώτηση προς τους κατόχους του alpha!!!! Πόσες εφαρμογές έχετε φορτωμένες στο κινητό, πόσο βαριές ειναι? και πόση μνήμη ram έχετε ελεύθερη σε κανονική λειτουργιά (δηλαδή χωρίς καθαρισμό). Την ερώτηση την κάνω γιατί θέλω να καταλάβω εκτός από τα benchmark πόσο δυνατό ειναι το κινητό!!!! Η εφαρμογές που θα δουλέψω εγώ αν το πάρω, όπως έγραψα και σε προηγούμενο post ειναι γύρω στις 150 με 200 και ειναι πολύ βαριές γιατί λόγο τις δουλειάς μου χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές για multimedia και χόρια πολλές ανεξάρτητες όπως gps, security και games..... το προηγούμενο μου κινητό ηταν το z1 και το ζόρισα πάρα πολύ, το alpha θα καταφέρει να με καλύψει????
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε. :D Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι!!!!! Μια ερώτηση προς τους κατόχους του alpha!!!! Πόσες εφαρμογές έχετε φορτωμένες στο κινητό, πόσο βαριές ειναι? και πόση μνήμη ram έχετε ελεύθερη σε κανονική λειτουργιά (δηλαδή χωρίς καθαρισμό). Την ερώτηση την κάνω γιατί θέλω να καταλάβω εκτός από τα benchmark πόσο δυνατό ειναι το κινητό!!!! Η εφαρμογές που θα δουλέψω εγώ αν το πάρω, όπως έγραψα και σε προηγούμενο post ειναι γύρω στις 150 με 200 και ειναι πολύ βαριές γιατί λόγο τις δουλειάς μου χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές για multimedia και χόρια πολλές ανεξάρτητες όπως gps, security και games..... το προηγούμενο μου κινητό ηταν το z1 και το ζόρισα πάρα πολύ, το alpha θα καταφέρει να με καλύψει????

 

Noμίζω ότι η κατάλληλη συσκευή για τις ανάγκες σου είναι το Note 4. Θέλεις και 3GB ram και μεγάλη μπαταρία οπότε το Alpha δεν θα σε καλύψει σε αυτούς τους τομείς.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Ποιος φορτιστής αυτοκινήτου είναι κατάλληλος?Εχω μπερδευτεί με τε Α και Volt :wacko: Θα προτιμούσα αυθεντικό της Samsung αν υπάρχει.Αλλιώς κάποιον άλλο!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες Notification Led έχει η συσκευη η όχι;

Είναι νορμάλ σε ένταση η ψοφιο;

Το σκέφτομαι να το δοκιμάσω μιας και πλέον η τιμή έπεσε σε λογικά πλαίσια και όχι τα εξωπραγματικα 600 στην αρχή που ζηταγαν.

Με ενδιαφέρει unbranded αυστηρά.

Τι πρέπει να προσέξω για να μην μου πλασάρουν κάνα T-mobile η Vodafone.

Υπάρχει κάποια ένδειξη στο κουτί απ έξω.

 

Οποιαδήποτε συμβουλή μιας και εδώ και μια 3ετια την είχα στην Black list την Sammy καλοδοχουμενη :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Notification Led έχει η συσκευη η όχι;

Ναι

Είναι νορμάλ σε ένταση η ψοφιο;

Μετριο

Το σκέφτομαι να το δοκιμάσω μιας και πλέον η τιμή έπεσε σε λογικά πλαίσια και όχι τα εξωπραγματικα 600 στην αρχή που ζηταγαν.

Με ενδιαφέρει unbranded αυστηρά.

Τι πρέπει να προσέξω για να μην μου πλασάρουν κάνα T-mobile η Vodafone.

Υπάρχει κάποια ένδειξη στο κουτί απ έξω.

 

Οποιαδήποτε συμβουλή μιας και εδώ και μια 3ετια την είχα στην Black list την Sammy καλοδοχουμενη :p

 

Δυστυχως δεν υπαρχει.Απλα εμπιστευεσαι το μαγαζι,αν ξερουν κι αυτοι να σου πουν με σιγουρια.

Οπως και να χει μεσω odin μπορεις να φλασαρεις ευκολα αλλη ρομ χωρις να γραψει ο knox κι αν χρειαστει το επαναφερεις.

 

Καλο κινητακι,ποιοτικο και σφαιρατο ειναι.Στα 300+ ευρω αξιζει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υπαρχει.Απλα εμπιστευεσαι το μαγαζι,αν ξερουν κι αυτοι να σου πουν με σιγουρια.

Οπως και να χει μεσω odin μπορεις να φλασαρεις ευκολα αλλη ρομ χωρις να γραψει ο knox κι αν χρειαστει το επαναφερεις.

 

Καλο κινητακι,ποιοτικο και σφαιρατο ειναι.Στα 300+ ευρω αξιζει.

 

Thanks.

Άρα τηλεφωνική επικοινωνία απαραίτητη πριν ορμησω στα μαγαζιά.

Το χρυσό θα ήθελα αλλά δεν το βλέπω να υπάρχει διαθέσιμο στα σκρουτζομαγαζα :(

Άρα είτε μαύρο είτε μπλε είτε ασημί.

Το μαύρο είναι Black-black ή φέρνει προς σκούρο μπλε;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να προσέξω για να μην μου πλασάρουν κάνα T-mobile η Vodafone.

Υπάρχει κάποια ένδειξη στο κουτί απ έξω;

 

Ναι, στην πίσω πλευρά του κουτιού, κάτω δεξιά λέει τον κωδικό του μοντέλου. Αν είναι SM -G850F είσαι ok.

 

Το μαύρο είναι Black-black ή φέρνει προς σκούρο μπλε;

 

Αν βάλεις μαύρο+μπλε+γκρι φτιάχνεις αυτό το χρώμα. Δεν είναι μαύρο. Πάντως κάθε έκδοση χρώματος του κινητού έχει τα καλά και τα κακά της. Το χρυσό παραπέμπει σε πολυτέλεια αλλά το πίσω μέρος, το πλαστικό δεν μου κάθεται καλά να το βλέπω σε χρυσό. Το ασημένιο εκπέμπει επίσης πολυτέλεια αλλά δεν κάνει αντίθεση με το αλουμινένιο περίβλημα της συσκευής. Το μαύρο εκπέμπει λιγότερη πολυτέλεια αλλά τονίζει πολύ το μεταλλικό περίβλημα λόγω αντίθεσης. Πάντως σε όλες τις εκδόσεις χρώματος είναι πολύ ωραίο το κινητό.

 

Bρήκα ίσως ένα αρνητικό για το Alpha, το οποίο αρνητικό όμως μπορεί να το έχει μόνο η δικιά μου συσκευή. Που και που, ενώ η wifi ένδειξη παραμένει ενεργή, το wifi χάνεται. Αν το κλείσω και το ξανανοίξω αμέσως επανέρχεται κανονικά. Δεν μου συμβαίνει συνέχεια. Ίσως να έχει να κάνει και με το router μου και να μην είναι θέμα της συσκευής.:) Πάντως στο προηγούμενο κινητό μου δεν είχα τέτοιο θέμα. Αντίθετα είχαν τέτοιο θέμα όσοι είχαν otenet. Ίσως εδώ να μην τα πηγαίνει καλά με το ZTE της Wind. Δεν το ψάχνω πολύ πάντως το θέμα εκτός αν αρχίζει να συμβαίνει πιο τακτικά.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην πίσω πλευρά του κουτιού, κάτω δεξιά λέει τον κωδικό του μοντέλου. Αν είναι SM -G850F είσαι ok.

 

Bρήκα ίσως ένα αρνητικό για το κινητό, το οποίο αρνητικό όμως μπορεί να το έχει μόνο η δικιά μου συσκευή. Που και που, ενώ η wifi ένδειξη παραμένει ενεργή, το wifi χάνεται. Αν το κλείσω και το ξανανοίξω αμέσως επανέρχεται κανονικά. Δεν μου συμβαίνει συνέχεια. Ίσως να έχει να κάνει και με το router μου και να μην είναι θέμα της συσκευής.:) Πάντως στο προηγούμενο κινητό μου δεν είχα τέτοιο θέμα. Αντίθετα είχαν τέτοιο θέμα όσοι είχαν otenet. Ίσως εδώ να μην τα πηγαίνει καλά με το ZTE της Wind. Δεν το ψάχνω πολύ πάντως το θέμα εκτός αν αρχίζει να συμβαίνει πιο τακτικά.

 

φιλε μου εχω οτενετ,και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω οτενετ,και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο

 

Nαι στην προηγούμενη συσκευή μου αναφέρθηκα. Κανείς με Wind έχει καθόλου θέμα ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε μπλε με βλέπω.

Θα το τσεκάρω σε κάνα Public-Πλαίσιο να σιγουρευτω,μην πάω στα τυφλά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην πίσω πλευρά του κουτιού, κάτω δεξιά λέει τον κωδικό του μοντέλου. Αν είναι SM -G850F είσαι ok.

 

Μπα σημερα αγορασα ενα μπλε απο kaisershop και μου βγηκε κοσμοτε branded κι ας γραφει στο κουτι SM-G850F.

To logo γραφει κοσμοτε κι εχει και καποιες εφαρμογες της οι οποιες ομως γινονται ευκολα απεγκατασταση.

Οπως καταλαβατε το kaisershop ετυχε να εχει Ελληνικα απο Samsung Hellas.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπα σημερα αγορασα ενα μπλε απο kaisershop και μου βγηκε κοσμοτε branded κι ας γραφει στο κουτι SM-G850F.

To logo γραφει κοσμοτε κι εχει και καποιες εφαρμογες της οι οποιες ομως γινονται ευκολα απεγκατασταση.

Οπως καταλαβατε το kaisershop ετυχε να εχει Ελληνικα απο Samsung Hellas.

 

Μιλας για το κατάστημα διασταύρωση Πανεπιστημίου/Πατησίων διότι αυτό είχα υπόψη μου;

Άρα θέλει προσοχή και ψάξιμο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για το κατάστημα διασταύρωση Πανεπιστημίου/Πατησίων διότι αυτό είχα υπόψη μου;

Άρα θέλει προσοχή και ψάξιμο.

 

Μιλαω γι'αυτο http://www.skroutz.gr/m/1521/Kaizer-Shop

Για τις εφαρμογες δεν με πειραζει αλλα το logo ειναι ενοχλητικο.Το πιο ενοχλητικο απο ολα ειναι το πληκτρολογιο που δεν εχει τους αριθμους πανω απο τα γραμματα οπως ειχε το λευκο Γαλλικο που ειχα.

Τεσπα κατεβασζω την Ελληνικη ρομ να φλασαρω.

Επισης να ξερετε πως το kaisershop αναλαμβανει να σας βγαλει το logo απο οτι με ενημερωσαν τηλεφωνικα οποτε μικρο το κακο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω γι'αυτο http://www.skroutz.gr/m/1521/Kaizer-Shop

Για τις εφαρμογες δεν με πειραζει αλλα το logo ειναι ενοχλητικο.Το πιο ενοχλητικο απο ολα ειναι το πληκτρολογιο που δεν εχει τους αριθμους πανω απο τα γραμματα οπως ειχε το λευκο Γαλλικο που ειχα.

Τεσπα κατεβασζω την Ελληνικη ρομ να φλασαρω.

Επισης να ξερετε πως το kaisershop αναλαμβανει να σας βγαλει το logo απο οτι με ενημερωσαν τηλεφωνικα οποτε μικρο το κακο.

Α οκ.

Αυτό έφαγε άκυρο διότι όταν πήγα μια φορά έδιναν αμερικάνικο ipad,πήγα σε αυτό που έγραψα και είχαν γερμανικό και έτσι το πήρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι που παρατηρησα τωρα που πηρα το μπλε.

Στο λευκο και στο μαυρο galaxy alpha τα 2 κατω touch πληκτρα αριστερα και δεξια του home button φωτιζουν με λευκο χρωμα,ενω του μπλε με μπλε.

 

Παντως το kaisershop το θεωρω ενα απο τα πιο αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα.Με εχει καλυψει ακομα κι αν ζητησα κατι παραλογο και μπραβο τους.

Κι ειναι απο τα λιγα μαγαζια που εχουν DOA.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Nαι στην προηγούμενη συσκευή μου αναφέρθηκα. Κανείς με Wind έχει καθόλου θέμα ;

 

Γενικά το ZTE της wind είναι gtpk.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος φορτιστής αυτοκινήτου είναι κατάλληλος?Εχω μπερδευτεί με τε Α και Volt :wacko: Θα προτιμούσα αυθεντικό της Samsung αν υπάρχει.Αλλιώς κάποιον άλλο!
Mε τα volts μην ασχολείσαι,εφόσον είναι usb τύπος,όλοι οι φορτιστές έχουν σταθερή τάση εξόδου (+5VDC). Αυτό που θα κοιτάξεις είναι το ρεύμα εξόδου του φορτιστή,να είναι το ίδιο ή και μεγαλύτερο απο αυτό που αναγράφει ο φορτιστής που είχε στο κουτί (και συμβουλή...μακριά απο φτηνιάρικους φορτιστές).Kάτι τέτοιο ψάχνεις http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung-In-Car-Charger-For-Galaxy-Ace-S2-S3-S4-S5-Mini-Note-2-3-4-Alpha-/261415338962?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cdd9183d2
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδια :

οταν ανοιγω το gps παντα με ρωταει να δωσω αδεια στη google να μαζευει "ανωνυμα" δεδομενα ...μπλα..μπλα..μπλα

 

http://s14.postimg.org/acjbyhq8t/P1030315_3024x1702.jpg

 

επειδη αν επιλεξεις το "να μην ξαναεμφανιστει" δεν σε αφηνει να διαφωνησεις (καλο ε; ) και πρεπει καθε φορα που ανοιγεις το gps αν θελεις να διαφωνησεις να κανεις αυτη την κινηση, υπαρχει καποιος τροπος να διαφωνισει κανεις 1 φορα και να μην ξαναερωτηθει ;

 

http://s14.postimg.org/4cvkuu5gd/P1030316_3024x1702.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mε τα volts μην ασχολείσαι,εφόσον είναι usb τύπος,όλοι οι φορτιστές έχουν σταθερή τάση εξόδου (+5VDC). Αυτό που θα κοιτάξεις είναι το ρεύμα εξόδου του φορτιστή,να είναι το ίδιο ή και μεγαλύτερο απο αυτό που αναγράφει ο φορτιστής που είχε στο κουτί (και συμβουλή...μακριά απο φτηνιάρικους φορτιστές).Kάτι τέτοιο ψάχνεις http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung-In-Car-Charger-For-Galaxy-Ace-S2-S3-S4-S5-Mini-Note-2-3-4-Alpha-/261415338962?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cdd9183d2

Εχει κάποια διαφορά από αυτόν ? http://www.ebay.com/itm/Genuine-Samsung-In-Car-Charger-For-Galaxy-S3-S4-S5-Mini-Ace-A3-A5-Note-4-Alpha-/261415336069?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cdd917885

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει αυτός που παραθέτεις,βγάζει μόλις 700mA.

Σκέφτηκα ότι κάνει επειδή γράφει για Samsung Αlpha. Οκ, τότε θα πάρω αυτόν που πρότεινες εσύ.Thanks για τη βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...