Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !! Ερώτηση. . Στις ρυθμίσεις στα μηνύματα έχει κάπου επιλογή που λέει κλειδωμένα μηνύματα .. πως μπορούμε να κλειδώσουμε μήνυμα ; δεν βρίσκω κάπου την επιλογή :O

 

Edit :το βρήκα !

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι όταν έχω την συσκευή στο αθόρυβο η όταν χαμηλώνω την ένταση στο ακουστικό όταν μιλάω χαμηλώνει και η ένταση όταν με καλούν με αποτέλεσμα να χτυπάει η συσκευή και να παίζει τόσο σιγά που να μην ακούγεται , Παίζει κάποια ρύθμιση και γι αυτό ?

Επίσης καμια βοήθεια με το Napster; δεν αλλάζει κομμάτια από τα ακουστικά ,φταίνε τα ακουστικά ή υπάρχει και γι αυτό κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά συνέχεια προκύπτει και κάποια απορία ..:O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !! Ερώτηση. . Στις ρυθμίσεις στα μηνύματα έχει κάπου επιλογή που λέει κλειδωμένα μηνύματα .. πως μπορούμε να κλειδώσουμε μήνυμα ; δεν βρίσκω κάπου την επιλογή :O

 

Edit :το βρήκα !

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι όταν έχω την συσκευή στο αθόρυβο η όταν χαμηλώνω την ένταση στο ακουστικό όταν μιλάω χαμηλώνει και η ένταση όταν με καλούν με αποτέλεσμα να χτυπάει η συσκευή και να παίζει τόσο σιγά που να μην ακούγεται , Παίζει κάποια ρύθμιση και γι αυτό ?

Επίσης καμια βοήθεια με το Napster; δεν αλλάζει κομμάτια από τα ακουστικά ,φταίνε τα ακουστικά ή υπάρχει και γι αυτό κάποια ρύθμιση που δεν βλέπω ?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά συνέχεια προκύπτει και κάποια απορία ..:O

 

Πάτα μια φορά την ένταση του ήχου

Σου ανοίγει παραθυράκι έχει ένα γρανάζι το πατάς και ρυθμίζεις τον ήχο σου σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος κι εγώ εδώ και 3 ημέρες. Δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή σε όλους τομείς.

Ήθελα όμως να αναφέρω 3 ερωτήσεις-προβληματισμούς:

1. Το widget καιρού στην αρχική οθόνη, αν και έχω επιλέξει να κάνει αυτόματη ενημέρωση κάθε 1 ώρα, αυτό κάνει όποτε του καπνίσει... Στο S3 mini, όποτε συνδεόμουν σε δίκτυο, έκανε αυτόματη ενημέρωση (αν είχε περάσει νομίζω 1 ώρα από την τελευταία ενημέρωση, ή κάπως έτσι...). Συμβαίνει και σε σας αυτό;;

2. Τι γνώμη έχετε για την ασφάλεια προσωπικών δεδομένων του fingerprint scanner; Δεν ανησυχώ τόσο μήπως μπορέσει κάποιος να ξεκλειδώσει το κινητό μου, όσο για το αν τα βιομετρικά μου στοιχεία είναι ασφαλή... Έχουν ακουστεί διάφορα, όπως οτι κάποιος χάκερ μπορεί να υποκλέψει το δακτυλικό αποτύπωμα και να το χρησιμοποιήσει όπως εκείνος θέλει. Ποια η άποψη σας πάνω σ'αυτό;;

3. Ανακάλυψα (και μετά από σχετικό ψάξιμο βρήκα οτι ισχύει σε όλα τα τελευταία Samsung από το S4 και μετά -S4, S4 mini, S5, S5 mini, Alpha, S6) οτι υπάρχει προεγκατεστημένη στο firmware μια εφαρμογή ονόματι Computrace agent (τουλάχιστον στα Αγγλικά κινητά ΕΕ), η οποία υποτίθεται οτι χρησιμεύει στο tracking του κινητού σε περίπτωση κλοπής. Η εφαρμογή αυτή είναι μόνιμη στο κινητό (αν την απεγκαταστήσεις, ξαναεγκαθίσταται μόνη της), και με κάνει να προβληματίζομαι για την ιδιωτικότητα των κινητών Samsung. Κανείς δε μπορεί να ξέρει τι είδους δεδομένα αποθηκεύονται στους servers της εταιρίας που έφτιαξε την εφαρμογή... Big Brother is here... Στα δικά σας κινητά υπάρχει αυτή η εφαρμογή;;

Edited by E.N.T.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος κι εγώ εδώ και 3 ημέρες. Δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή σε όλους τομείς.

Ήθελα όμως να αναφέρω 3 ερωτήσεις-προβληματισμούς:

1. Το widget καιρού στην αρχική οθόνη, αν και έχω επιλέξει να κάνει αυτόματη ενημέρωση κάθε 1 ώρα, αυτό κάνει όποτε του καπνίσει... Στο S3 mini, όποτε συνδεόμουν σε δίκτυο, έκανε αυτόματη ενημέρωση (αν είχε περάσει νομίζω 1 ώρα από την τελευταία ενημέρωση, ή κάπως έτσι...). Συμβαίνει και σε σας αυτό;;

2. Τι γνώμη έχετε για την ασφάλεια προσωπικών δεδομένων του fingerprint scanner; Δεν ανησυχώ τόσο μήπως μπορέσει κάποιος να ξεκλειδώσει το κινητό μου, όσο για το αν τα βιομετρικά μου στοιχεία είναι ασφαλή... Έχουν ακουστεί διάφορα, όπως οτι κάποιος χάκερ μπορεί να υποκλέψει το δακτυλικό αποτύπωμα και να το χρησιμοποιήσει όπως εκείνος θέλει. Ποια η άποψη σας πάνω σ'αυτό;;

3. Ανακάλυψα (και μετά από σχετικό ψάξιμο βρήκα οτι ισχύει σε όλα τα τελευταία Samsung από το S4 και μετά -S4, S4 mini, S5, S5 mini, Alpha, S6) οτι υπάρχει προεγκατεστημένη στο firmware μια εφαρμογή ονόματι Computrace agent (τουλάχιστον στα Αγγλικά κινητά ΕΕ), η οποία υποτίθεται οτι χρησιμεύει στο tracking του κινητού σε περίπτωση κλοπής. Η εφαρμογή αυτή είναι μόνιμη στο κινητό (αν την απεγκαταστήσεις, ξαναεγκαθίσταται μόνη της), και με κάνει να προβληματίζομαι για την ιδιωτικότητα των κινητών Samsung. Κανείς δε μπορεί να ξέρει τι είδους δεδομένα αποθηκεύονται στους servers της εταιρίας που έφτιαξε την εφαρμογή... Big Brother is here... Στα δικά σας κινητά υπάρχει αυτή η εφαρμογή;;

https://www.dropbox.com/s/vius2k2lb6wbtcu/Screenshot_2015-04-09-13-53-33.png?dl=0 αυτό εννοείς ? Επειδή το έψαξα μέσω της διαχείρισης εφαρμογών και από ότι διάβασα έχει πρόσβαση σε όλο το κινητό σχεδόν ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος κι εγώ εδώ και 3 ημέρες. Δηλώνω πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή σε όλους τομείς.

Ήθελα όμως να αναφέρω 3 ερωτήσεις-προβληματισμούς:

1. Το widget καιρού στην αρχική οθόνη, αν και έχω επιλέξει να κάνει αυτόματη ενημέρωση κάθε 1 ώρα, αυτό κάνει όποτε του καπνίσει... Στο S3 mini, όποτε συνδεόμουν σε δίκτυο, έκανε αυτόματη ενημέρωση (αν είχε περάσει νομίζω 1 ώρα από την τελευταία ενημέρωση, ή κάπως έτσι...). Συμβαίνει και σε σας αυτό;;

2. Τι γνώμη έχετε για την ασφάλεια προσωπικών δεδομένων του fingerprint scanner; Δεν ανησυχώ τόσο μήπως μπορέσει κάποιος να ξεκλειδώσει το κινητό μου, όσο για το αν τα βιομετρικά μου στοιχεία είναι ασφαλή... Έχουν ακουστεί διάφορα, όπως οτι κάποιος χάκερ μπορεί να υποκλέψει το δακτυλικό αποτύπωμα και να το χρησιμοποιήσει όπως εκείνος θέλει. Ποια η άποψη σας πάνω σ'αυτό;;

3. Ανακάλυψα (και μετά από σχετικό ψάξιμο βρήκα οτι ισχύει σε όλα τα τελευταία Samsung από το S4 και μετά -S4, S4 mini, S5, S5 mini, Alpha, S6) οτι υπάρχει προεγκατεστημένη στο firmware μια εφαρμογή ονόματι Computrace agent (τουλάχιστον στα Αγγλικά κινητά ΕΕ), η οποία υποτίθεται οτι χρησιμεύει στο tracking του κινητού σε περίπτωση κλοπής. Η εφαρμογή αυτή είναι μόνιμη στο κινητό (αν την απεγκαταστήσεις, ξαναεγκαθίσταται μόνη της), και με κάνει να προβληματίζομαι για την ιδιωτικότητα των κινητών Samsung. Κανείς δε μπορεί να ξέρει τι είδους δεδομένα αποθηκεύονται στους servers της εταιρίας που έφτιαξε την εφαρμογή... Big Brother is here... Στα δικά σας κινητά υπάρχει αυτή η εφαρμογή;;

 

1. Και σε μένα συμβαίνει αυτό και χρειάζεται να κάνω ενημέρωση του καιρού χειροκίνητα (το έχω ρυθμίσει να ενημερώνεται κάθε 12 ώρες, δεν το κάνει). Μάλλον θα βάλω κάποιο άλλο app καιρού.

2. Το fingerprint scanner δεν το βρίσκω πρακτικό, οπότε δεν το χρησιμοποιώ. Είναι αυτό που λέμε "it works all the time 60% of the time". Χρειάζεται ακρίβεια και να το συνηθίσεις για να πιάνει με την μια. Ούτως ή άλλως υπάρχουν και άλλες επιλογές ασφάλειας όπως το pattern ή ένας κωδικός.

3. Δεν βλέπω να τρέχει τέτοια εφαρμογή σε μένα, ίσως να έχει σχέση με το αν συναινείς να στέλνεις στοιχεία στη Samsung ή όχι (μου φαίνεται ότι σε ρωτάει στο αρχικό setup του κινητού, δεν είμαι σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/vius2k2lb6wbtcu/Screenshot_2015-04-09-13-53-33.png?dl=0 αυτό εννοείς ? Επειδή το έψαξα μέσω της διαχείρισης εφαρμογών και από ότι διάβασα έχει πρόσβαση σε όλο το κινητό σχεδόν ...

Εννοώ αυτό...[ATTACH]59282[/ATTACH]

Μάλλον είναι προεγκατεστημένο στα κινητά της Samsung με αγγλικό λογισμικό (EE)...

Αν έχω δίκιο και το λογισμικό βρίσκεται μόνο στα κινητά αυτού του παρόχου, η μόνη λύση είναι να περάσω άλλο firmware, χάνοντας την εγγύηση φυσικά :-(

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό...[ATTACH]59282[/ATTACH]Μάλλον είναι προεγκατεστημένο στα κινητά της Samsung με αγγλικό λογισμικό (EE)...Αν έχω δίκιο και το λογισμικό βρίσκεται μόνο στα κινητά αυτού του παρόχου, η μόνη λύση είναι να περάσω άλλο firmware, χάνοντας την εγγύηση φυσικά :-(

 

Το δικό μου είναι Τσεχίας και δεν έχει αυτή την εφαρμογή. Αν σε προβληματίζει τόσο τότε ναι πρέπει να περάσεις άλλο firmware. Εμένα το μόνο που με ενοχλεί στα Samsung κινητά είναι αυτό το πράγμα με το knox και τα firmwares. Στα LG περνούσα οποιαδήποτε official ευρωπαϊκή stock firmware ήθελα και μάλιστα με πανεύκολο τρόπο και το επίσημο service της LG δεν είχε κανένα μα κανένα θέμα με την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτό...[ATTACH]59282[/ATTACH]

Μάλλον είναι προεγκατεστημένο στα κινητά της Samsung με αγγλικό λογισμικό (EE)...

Αν έχω δίκιο και το λογισμικό βρίσκεται μόνο στα κινητά αυτού του παρόχου, η μόνη λύση είναι να περάσω άλλο firmware, χάνοντας την εγγύηση φυσικά :-(

 

Στο δικο μου δεν υπαρχει αυτή η εφαρμογή.

Μονο ο εντοπισμος κινητου που εβαλε ο φιλος πιο πανω υπαρχει.

Οσο για τον καιρο και σε μενα τα ιδια κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι Τσεχίας και δεν έχει αυτή την εφαρμογή. Αν σε προβληματίζει τόσο τότε ναι πρέπει να περάσεις άλλο firmware. Εμένα το μόνο που με ενοχλεί στα Samsung κινητά είναι αυτό το πράγμα με το knox και τα firmwares. Στα LG περνούσα οποιαδήποτε official ευρωπαϊκή stock firmware ήθελα και μάλιστα με πανεύκολο τρόπο και το επίσημο service της LG δεν είχε κανένα μα κανένα θέμα με την εγγύηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι ήδη σε επικοινωνία με το κατάστημα για να βρούμε λύση... Τουλάχιστον είναι ευγενικοί και συνεννοήσιμοι...

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα δεν εχει κανενα θεμα με το widget καιρου. Ανανεωνει καθε ωρα οπως το εχω ρυθμισει.
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα δεν εχει κανενα θεμα με το widget καιρου. Ανανεωνει καθε ωρα οπως το εχω ρυθμισει.

Και εμένα δουλεύει προφανώς... Αλλά αν έχω καταλάβει καλά, αν π.χ. κάνεις ανανέωση 16:50, θα κάνει πάντα παρά 10... Που σημαίνει οτι αν συνδεθώ 18:30, θα περιμένει να πάει παρά 10, έστω αν είχα ώρες να συνδεθώ! Στο προηγούμενο κινητό μου (S3 mini), αν είχα να συνδεθώ πάνω από 1 ώρα, μόλις συνδεόμουν, ανανέωνε αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Δόξα το android, υπάρχουν πολλά μα πάρα πολλά και ωραία widgets καιρού στο playstore οπότε δεν χρειάζεται να προβληματίζεσαι νομίζω με αυτό το θέμα :)
Link to comment
Share on other sites

Παντως τρελο παραπονο δεν εχω.Το 3G ειναι που καταπινει.Αυτοματη φωτεινοτητα και τοποθεσια μονιμως στην εξοικονομηση

[ATTACH]59305[/ATTACH][ATTACH]59306[/ATTACH][ATTACH]59307[/ATTACH]

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μου ήρθε χθες ένα Galaxy Alpha κλειδωμένο, γράφοντας πάνω EE locked. Το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά και μια μέρα απροειδοποίητα εμφάνισε αυτή την ένδειξη και δεν σε αφήνει να προχωρήσεις. Ζητάει μάλιστα ένα κωδικό για να ξεκλειδώσει τον οποίο προφανώς δεν ξέρω. Εκανα hard reset και ανακάλυψα ότι έχει προεγκατεστημένη μια εφαρμογή του δικτύου EE της Αγγλίας, η οποία δεν μπορεί να απεγκατασταθεί χωρίς Root. Είναι παραεισαγωγής το τηλέφωνο, έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Μου ήρθε χθες ένα Galaxy Alpha κλειδωμένο, γράφοντας πάνω EE locked. Το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά και μια μέρα απροειδοποίητα εμφάνισε αυτή την ένδειξη και δεν σε αφήνει να προχωρήσεις. Ζητάει μάλιστα ένα κωδικό για να ξεκλειδώσει τον οποίο προφανώς δεν ξέρω. Εκανα hard reset και ανακάλυψα ότι έχει προεγκατεστημένη μια εφαρμογή του δικτύου EE της Αγγλίας, η οποία δεν μπορεί να απεγκατασταθεί χωρίς Root. Είναι παραεισαγωγής το τηλέφωνο, έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο;;

Έχεις p.m.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συμπλήρωσα ακριβώς 24ώρες από την ώρα που ξεκίνησα το test μπαταρίας που σας έλεγα με :

 

> μόνιμα ανοιχτά gps, wifi,data 3G, συγχρονισμό, 100% φωτεινότητα

> 100 λεπτά οθόνη με 50 λεπτά περίπου tichu + 50 λεπτά περίπου web browsing και playstore

> 60 λεπτά κλήσεις

 

και η μπαταρία βρίσκεται στο 45% , δλδ πτώση 55% σε ακριβώς 1 ημέρα. Ως launcher χρησιμοποιώ πάντα Nova Prime.

 

Βλέποντας τα στατιστικά κατανάλωσης καταλαβαίνω ότι από αυτά που άφησα επίτηδες μόνιμα ανοιχτά, τη μεγαλύτερη επίδραση άσκησε η τοποθεσία.

 

Έχει δίκιο τελικά το PhoneArena που λέει ότι η μπαταρία του Alpha είναι καλύτερη από εκείνη του iphone 6. :)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Έχεις p.m.

 

Είναι κάποιο μυστικο των μυστικών???

Πείτε το και εδώ ώστε αν υπάρχει κάποιο θέμα με κάποιο προμηθευτή να προστατευτούν και αλλά μέλη που μπορείνα το αγοράσουν... :worry:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιο μυστικο των μυστικών???

Πείτε το και εδώ ώστε αν υπάρχει κάποιο θέμα με κάποιο προμηθευτή να προστατευτούν και αλλά μέλη που μπορείνα το αγοράσουν... :worry:

Όχι φίλε μου! Δεν υπάρχει κάποιο μυστικό! Η ιστορία έχει ως εξής: τα κινητά της Samsung από το S4 και μετά, που είναι branded με τον Αγγλικό πάροχο EE, έχουν προεγκατεστημένη μια εφαρμογή που λέγεται computrace agent, η οποία υποτίθεται ότι είναι εφαρμογή anti-theft... Η εφαρμογή αυτή δε μπορεί να απεγκατασταθεί και κανείς δε ξέρει τι είδους προσωπικά δεδομένα π.χ. τοποθεσία, στέλνει στην εταιρία ελέγχου... Από ότι κατάλαβα, τα galaxy alpha που δεν είναι EE branded, δεν έχουν αυτή την εφαρμογή...

Εμένα προσωπικά με ενοχλεί πολύ η παρουσία της και ζήτησα αντικατάσταση του κινητού μου με άλλο... Αυτά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου! Δεν υπάρχει κάποιο μυστικό! Η ιστορία έχει ως εξής: τα κινητά της Samsung από το S4 και μετά, που είναι branded με τον Αγγλικό πάροχο EE, έχουν προεγκατεστημένη μια εφαρμογή που λέγεται computrace agent, η οποία υποτίθεται ότι είναι εφαρμογή anti-theft... Η εφαρμογή αυτή δε μπορεί να απεγκατασταθεί και κανείς δε ξέρει τι είδους προσωπικά δεδομένα π.χ. τοποθεσία, στέλνει στην εταιρία ελέγχου... Από ότι κατάλαβα, τα galaxy alpha που δεν είναι EE branded, δεν έχουν αυτή την εφαρμογή...

Εμένα προσωπικά με ενοχλεί πολύ η παρουσία της και ζήτησα αντικατάσταση του κινητού μου με άλλο... Αυτά! ;)

 

Ωραίος...

Και εμένα θα με ενοχλούσε αυτο οποτε καλά έκανες!!! Αρα να αποφεύγεται αγγλικό branded κινητό, εξάλλου έχει και η σαμμυ νομιζω αντίστοιχη εφαρμογή - λειτουργικότητα και απο το λολιποπκ μετα μπορεί να είναι και στην ίδια τη Ρομ η λειτουργικοτητα

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχεδόν δυο βδομάδες χρήσης και δηλώνω ευχαριστημένος μην πω εντυπωσιασμένος από το κινητό ακόμη και με την μπαταρία. Του έβαλα και την θήκη Sview original και το αποτέλεσμα είναι σούπερ. Μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι μόνο στα μηνύματα μου έχεικλειδώσει τα κεφαλαία, το πλήκτρο shift είναι μόνιμα ενεργοποιημένο. Όσο και νατο πάλεψα δεν, εάν γνωρίζει κανείς. Επίσης έβαλα το SYGIK αλλά μετά από μια βδομάδα τέλος η φωνικές εντολές. Τι γνώνη έχεται για NAVMii.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχεδόν δυο βδομάδες χρήσης και δηλώνω ευχαριστημένος μην πω εντυπωσιασμένος από το κινητό ακόμη και με την μπαταρία. Του έβαλα και την θήκη Sview original και το αποτέλεσμα είναι σούπερ. Μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι μόνο στα μηνύματα μου έχεικλειδώσει τα κεφαλαία, το πλήκτρο shift είναι μόνιμα ενεργοποιημένο. Όσο και νατο πάλεψα δεν, εάν γνωρίζει κανείς. Επίσης έβαλα το SYGIK αλλά μετά από μια βδομάδα τέλος η φωνικές εντολές. Τι γνώνη έχεται για NAVMii.

Για τα μηνύματα, γύρνα την κωδικοποίηση στο Unicode... Απλά μετά το κάθε sms θα έχει όριο 70 χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχεδόν δυο βδομάδες χρήσης και δηλώνω ευχαριστημένος μην πω εντυπωσιασμένος από το κινητό ακόμη και με την μπαταρία. Του έβαλα και την θήκη Sview original και το αποτέλεσμα είναι σούπερ. Μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι μόνο στα μηνύματα μου έχεικλειδώσει τα κεφαλαία, το πλήκτρο shift είναι μόνιμα ενεργοποιημένο. Όσο και νατο πάλεψα δεν, εάν γνωρίζει κανείς. Επίσης έβαλα το SYGIK αλλά μετά από μια βδομάδα τέλος η φωνικές εντολές. Τι γνώνη έχεται για NAVMii.

 

Για τα sms : Κατέβασε την εφαρμογή chompSMS και μη χρησιμοποιείς την stock του Alpha.Oι λόγοι τρεις : 1) Τσεκάροντας στις ρυθμίσεις του chomp "συμπαγή sms" θα μπορείς να γράφεις ως 160 χαρακτήρες όχι κεφαλαία γράμματα και το chomp θα στα κάνει κεφαλαία μόνο κατά την αποστολή. Αν είναι ως 70 χαρακτήρες θα παραμένουν μικρά ακόμα και μετά το πάτημα της αποστολής. 2) Η stock εφαρμογή του Alpha κάνει lag την ώρα που γράφεις και πας να κατεβάσεις το πληκτρολόγιο. Κάνει κοφτό διπλό κατέβασμα.Το chomp όχι. 3) Με το chompsms μπορείς να ρυθμίσεις την εμφάνιση της εφαρμογής όπως εσύ θέλεις

 

Για το Sygic : Προσωπικά το έχω πληρώσει ( 15€ σε προσφορά ). Νομίζω πως οι Tom Tom χάρτες του είναι οι καλύτεροι. Δεν ξέρω για τα άλλα navigation apps. Υπάρχει σχετικό θέμα για την πλοήγηση εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα αγόρασα το Samsung galaxy A απο μαγαζί του Skroutz και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάμερα( δεν υπάρχουν ρυθμίσεις και είναι μόνιμα στο αυτόματο η κάμερα). Επικοινώνησα με το κατάστημα απο όπου το αγόρασα και ζήτησα άλλη συσκευή και μου απάντησαν οτι θα το στείλουν στη Samsung για να δουν τι συμβαίνει και μετά θα δούμε. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι απογοητευμενος απο την καινούρια συσκευή,αύριο θα ζητήσω επίμονα αλλαγή συσκευής και οχι επισκευή, γιατί δεν ξέρω τι άλλο ακόμα θα λείπει από τις εφαρμογές .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι Χρόνια Πολλά

 

Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να αγοράσω κι εγω το alpha, αλλα εχω μερικες ερωτησεις...

1) Μπαταρία (δεν περιμενω εξωπραγματικα αποτελεσματα, με ήπια χρήση βγαζει την μέρα? )

2) Θα παρει lollipop?

3) Το μοντέλο που πωλείτε είναι με lte cat6 or cat4?

4) Να προτιμησω το alpha η το Α5 (υποκειμενική ερώτηση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κι Χρόνια Πολλά

 

Σκέφτομαι πολυ σοβαρά να αγοράσω κι εγω το alpha, αλλα εχω μερικες ερωτησεις...

1) Μπαταρία (δεν περιμενω εξωπραγματικα αποτελεσματα, με ήπια χρήση βγαζει την μέρα? )

2) Θα παρει lollipop?

3) Το μοντέλο που πωλείτε είναι με lte cat6 or cat4?

4) Να προτιμησω το alpha η το Α5 (υποκειμενική ερώτηση)

 

1) Αν καταλαβαίνουμε με τον ίδιο τρόπο τη λέξη "ήπια", τότε θα σου κρατά δυο μέρες αν δεν έχεις συνεχώς ανοιχτή την τοποθεσία. Αλλιώς 1,5 μέρα.

2) Ναι θα πάρει μέσα στους επόμενους 2 μήνες.

3) LTE-A Cat6 300/50 Mbps

4) Αν τον συνδυασμό μεγαλύτερης μπαταρίας+υποδοχής κάρτας μνήμης+fm radio τον βάζεις πάνω από το συνδυασμό μεγαλύτερης δύναμης επεξεργαστή+μεγαλύτερου εσωτερικού χώρου+περισσότερων ppi , πάρε το A5. Aν όχι, πάρε το Alpha.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...