Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε ενημέρωση για ποτέ περίπου ;; sammobile που μπήκα δεν βρήκα κάτι .

λογικα δεν θα αργησει πολυ.

Καλημερα !! Ερώτηση ! Πιο χρωμα μου προτείνετε ; Είμαι ανάμεσα στο χρυσό και στο μπλε νομιζω .. :o

 

εγχ ξεχωριζω το μπλε κι αυτο κι εχω,ειναι πιο ιδιαιτερο και πανεμορφο,χαρουμενο χρωμα,με χρυσο δε θα κυκλοφορουσα,ε ειναι λιγο....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα αργησει πολυ.

 

 

εγχ ξεχωριζω το μπλε κι αυτο κι εχω,ειναι πιο ιδιαιτερο και πανεμορφο,χαρουμενο χρωμα,με χρυσο δε θα κυκλοφορουσα,ε ειναι λιγο....

 

Σαν πρωτη επιλογη εχω πει στο καταστημα που το παραγγειλα να μου βαλουν το χρυσο και αν δεν το βρουν σαν δευτερη επιλογη το μπλε . Νομιζω μου αρεσουν και τα 2 εξισου το ιδιο !

Οσο για το χρυσο για σενα νομιζω πως ναι θα ηταν καπως ..:p

Ικανοποιημενος με την συσκευη?

Εγω φευγω ξανα απο ios σε android με την ελπιδα να μεινω λιγο παραπανω απο αλλες φορες..:D

Link to comment
Share on other sites

λογικα δεν θα αργησει πολυ.

 

 

εγχ ξεχωριζω το μπλε κι αυτο κι εχω,ειναι πιο ιδιαιτερο και πανεμορφο,χαρουμενο χρωμα,με χρυσο δε θα κυκλοφορουσα,ε ειναι λιγο....

χα!χα!χα! τα γούστα είναι πάντα γούστα στο καθένα!!! εγώ πάλι πήρα το χρυσό που μου άρεσε πιο πολύ μακράν από όλα τα άλλα και είμαι και ολίγον συντηρητικός. Όλες οι προηγούμενες συσκευές μου ήταν μαύρες άντε και κάποιες ασημί. Το μπλε ας πούμε ήταν το χειρότερό μου, μου φαινόταν κάπως να με δουν στο χέρι με αυτό το χρώμα, ίσως και λόγω του ότι όπως είπα είμαι και λίγο συντηρητικός, αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά και δε καταδικάζουμε ούτε κατακρίνουμε κανένα ;)

Link to comment
Share on other sites

χα!χα!χα! τα γούστα είναι πάντα γούστα στο καθένα!!! εγώ πάλι πήρα το χρυσό που μου άρεσε πιο πολύ μακράν από όλα τα άλλα και είμαι και ολίγον συντηρητικός. Όλες οι προηγούμενες συσκευές μου ήταν μαύρες άντε και κάποιες ασημί. Το μπλε ας πούμε ήταν το χειρότερό μου, μου φαινόταν κάπως να με δουν στο χέρι με αυτό το χρώμα, ίσως και λόγω του ότι όπως είπα είμαι και λίγο συντηρητικός, αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά και δε καταδικάζουμε ούτε κατακρίνουμε κανένα ;)

 

Εννοειτε οτι δεν κατακρινουμε κανενα ..:rolleyes:

Αποψεις ανταλλαζουμε!:p

Αλλα οντως το χρυσο ειναι πιο ομορφοοοο !!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι σκέτο κουκλάκι, είναι σαμπανιζέ και οχι το κιτρινωπό το κιτς. Φυσικά είναι δυσεύρετο χρώμα γι αυτό και τα ελάχιστα μαγαζιά που το έχουν στο σκρουτζ το κοπανάνε ενα 50αρικο πιο πάνω από τα άλλα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι σκέτο κουκλάκι, είναι σαμπανιζέ και οχι το κιτρινωπό το κιτς. Φυσικά είναι δυσεύρετο χρώμα γι αυτό και τα ελάχιστα μαγαζιά που το έχουν στο σκρουτζ το κοπανάνε ενα 50αρικο πιο πάνω από τα άλλα χρώματα.

 

δυσευρετο ε?? ε με βλεπω με το μπλε !!!:D

ασχετο.. ποση ελευθερη μνημη εχει η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

δυσευρετο ε?? ε με βλεπω με το μπλε !!!:D

ασχετο.. ποση ελευθερη μνημη εχει η συσκευη?

Από τα 32 gb περίπου τα 26gb είναι ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

ευκολότατα και τάχυστα.

Α ωραία γιατι κάπου είχα ακούσει οτι δεν εχει υπέρυθρες και οτι δεν συνδέεται με smart tv η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς . :O

Υπόψη ότι κυκλοφορεί πολύ πολυ branded συσκευές.

 

Που σημαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία γιατι κάπου είχα ακούσει οτι δεν εχει υπέρυθρες και οτι δεν συνδέεται με smart tv η κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς . :O

 

 

Που σημαίνει ;

Ότι εξαρτάσαι από τον πάροχο κινητής για αναβαθμίσεις αποκλειστικά που μπορεί να σημαίνει αργοπορία στις αναβαθμίσεις λογισμικού.

Βαλε και ότι είναι συσκευές που έχουν επέμβει στο εσωτερικο και στο λογισμικό εξίσου με δικές της εφαρμογές.

Προσωπικά branded συσκευή δεν αγοράζω για αυτούς τους λόγους.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι εξαρτάσαι από τον πάροχο κινητής για αναβαθμίσεις αποκλειστικά που μπορεί να σημαίνει αργοπορία στις αναβαθμίσεις λογισμικού.

Βαλε και ότι είναι συσκευές που έχουν επέμβει στο εσωτερικο και στο λογισμικό εξίσου με δικές της εφαρμογές.

Προσωπικά branded συσκευή δεν αγοράζω για αυτούς τους λόγους.

 

και πως θα καταλαβω αν η συσκευη μου φερουν ειναι branded η οχι?

Link to comment
Share on other sites

και πως θα καταλαβω αν η συσκευη μου φερουν ειναι branded η οχι?

 

Πριν από την αγορά μπορείς να ζητήσεις τον αριθμό ΙΜΕΙ και να κάνεις ένα τηλέφωνο τη Samsung Hellas.

Μετά την αγορά κάνοντας εγκατάσταση το phone info από το play store και βλέποντας το CSC code.

 

Πάντως αυτό που είπε ο Αλέξης δεν είναι σίγουρο.

Φέτος έχουν πάρει Lollipop τα Ελληνικά branded Cosmote Note 3 και δεν έχουν πάρει τα unbranded Γερμανικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πριν από την αγορά μπορείς να ζητήσεις τον αριθμό ΙΜΕΙ και να κάνεις ένα τηλέφωνο τη Samsung Hellas.

Μετά την αγορά κάνοντας εγκατάσταση το phone info από το play store και βλέποντας το CSC code.

 

Πάντως αυτό που είπε ο Αλέξης δεν είναι σίγουρο.

Φέτος έχουν πάρει Lollipop τα Ελληνικά branded Cosmote Note 3 και δεν έχουν πάρει τα unbranded Γερμανικά.

 

Μπορώ επίσης να ζητήσω και στο κατάστημα που θα το πάρω να μου φέρουν συσκευή που να μην ειναι branded σωστά ;

Αλλα από την στιγμή που είμαι "ανίδεη" μπορεί να μου την πουλήσουν για μη branded αλλα να μην ειναι από την άλλη λέω τώρα εγώ .. Όποτε πρέπει να το ψάξω .. :O:O

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ επίσης να ζητήσω και στο κατάστημα που θα το πάρω να μου φέρουν συσκευή που να μην ειναι branded σωστά ;

Αλλα από την στιγμή που είμαι "ανίδεη" μπορεί να μου την πουλήσουν για μην branded αλλα να μην ειναι από την άλλη λέω τώρα εγώ .. Όποτε πρέπει να το ψάξω .. :O:O

 

Αυτοί που έχουν πάρει συσκευή branded στο κουτί υπάρχει κάποιο χαρακτηριστικό που νέα δείχνει κατι η ειναι όπως οι απλές συσκευές; Ας απαντήσει κάποιος γιατί και εμενα με ενδιαφέρει η συσκευή αυτή

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέγατε πιο πριν για μαύρο, μπλε ή χρυσό , εγώ έχω πάρει το μαύρο και του έχω φτιάξει μαύρο-χρυσό wallpaper και ανάλογα εικονίδια :) Η super amoled το κάνει ακόμα πιο έντονο και φυσικά το μαύρο, μαύρο :

http://s28.postimg.org/yirqpomkt/Screenshot_2015_03_29_18_02_12.png

image hosting services

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λέγατε πιο πριν για μαύρο, μπλε ή χρυσό , εγώ έχω πάρει το μαύρο και του έχω φτιάξει μαύρο-χρυσό wallpaper και ανάλογα εικονίδια :) Η super amoled το κάνει ακόμα πιο έντονο και φυσικά το μαύρο, μαύρο :

http://s28.postimg.org/yirqpomkt/Screenshot_2015_03_29_18_02_12.png

image hosting services

πολυυυυυ ωραιο θεμα !!!!!:D

με ποια εφαρμογη?:p

Link to comment
Share on other sites

δυσευρετο ε?? ε με βλεπω με το μπλε !!!:D

ασχετο.. ποση ελευθερη μνημη εχει η συσκευη?

 

Ο Γερμανός με την πασχαλινή προσφορά το εχει σε πολυ καλη τιμη οποτε δεν αξιζει να ψαχνεις απο σκρουτζομαγαζα

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν πάρει συσκευή branded στο κουτί υπάρχει κάποιο χαρακτηριστικό που νέα δείχνει κατι η ειναι όπως οι απλές συσκευές; Ας απαντήσει κάποιος γιατί και εμενα με ενδιαφέρει η συσκευή αυτή

Εμένα με διαβεβαίωναν σε μαγαζί στην Ομόνοια ότι είναι unbraned. Η συσκευσία σφραγισμένη, το άνοιξαν μπροστά μου, όλα σε ζελατίνες. Αλλά κατεβάζοντας την εφαρμογή μετά διαπίστωσα ότι ήταν της Γερμανικής vodafone. Δεν το επέστρεψα γιατί δεν επηρεάζει όπως διάβασα σε προηγούμενα σχόλια. Νομίζω δύσκολα θα βρεις unbranded. Το τηλέφωνο είναι σούπερ πάντως εκπληκτική κάμερα, τράβαγα βράδυ σε εξωτερικό χώρο όταν όλα τα άλλα τηλεφωνα ήταν μαύρα.

Edited by Tasoskr
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός με την πασχαλινή προσφορά το εχει σε πολυ καλη τιμη οποτε δεν αξιζει να ψαχνεις απο σκρουτζομαγαζα

 

Ναι ειναι πολυ καλη τιμή !! 329 :lol: δεν ξέρουμε αν ειναι ομως με κάποια σύνδεση. Θα μάθουμε αύριο

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν πάρει συσκευή branded στο κουτί υπάρχει κάποιο χαρακτηριστικό που νέα δείχνει κατι η ειναι όπως οι απλές συσκευές; Ας απαντήσει κάποιος γιατί και εμενα με ενδιαφέρει η συσκευή αυτή

 

Ούτε γράφει ούτε και γνωρίζουν τα καταστήματα 100%

2 πήρα από 2 διαφορετικά καταστήματα μου είπαν unbranded τηλεφωνικά και όταν τα άνοιξα ήταν T-mobile και τα επέστρεψα επιτόπου.

Και σε 1-2 επιπλέον που ρώτησα δεν ήταν σίγουροι.

Απλά μου είπαν ότι τα χρωματιστά είναι δύσκολο να τα βρω unbranded και μόνο σε λευκό η μαύρο ενώ εγώ ήθελα μπλε και το παράτησα πλέον.

 

Πάντως η συσκευή έστω και λίγα λεπτά που την δουλεψα μου άρεσε αρκετά και στα 300 ευρώ είναι εξαιρετική πρόταση.

Για δεύτερη την ήθελα αλλά δεν μου έκατσε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε γράφει ούτε και γνωρίζουν τα καταστήματα 100%

2 πήρα από 2 διαφορετικά καταστήματα μου είπαν unbranded τηλεφωνικά και όταν τα άνοιξα ήταν T-mobile και τα επέστρεψα επιτόπου.

Και σε 1-2 επιπλέον που ρώτησα δεν ήταν σίγουροι.

Απλά μου είπαν ότι τα χρωματιστά είναι δύσκολο να τα βρω unbranded και μόνο σε λευκό η μαύρο ενώ εγώ ήθελα μπλε και το παράτησα πλέον.

 

Πάντως η συσκευή έστω και λίγα λεπτά που την δουλεψα μου άρεσε αρκετά και στα 300 ευρώ είναι εξαιρετική πρόταση.

Για δεύτερη την ήθελα αλλά δεν μου έκατσε.

 

Για δεύτερη την θέλω γιατί το νότε τώρα πια ειναι μεγάλο στη μεταφορά. Πραγματικά το μέγεθος της ειναι ιδανικό ομως αυτή η μπαταρία ... Ειναι πρόβλημα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη την θέλω γιατί το νότε τώρα πια ειναι μεγάλο στη μεταφορά. Πραγματικά το μέγεθος της ειναι ιδανικό ομως αυτή η μπαταρία ... Ειναι πρόβλημα. :lol:

 

Την ημέρα θα στη βγάλει άνετα πιστεύω.

Άμα θες super μπαταρία υπάρχει το Z3 Compact.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...