Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ωραια.

 

Μολις τελειωσα το σεταρισμα της bliss, ανεβασαν καινουργια εκδοση με τις νεες αλλαγες (πχ theme engine)

 

Τι καλα, αντε παλι απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραια.

 

Μολις τελειωσα το σεταρισμα της bliss, ανεβασαν καινουργια εκδοση με τις νεες αλλαγες (πχ theme engine)

 

Τι καλα, αντε παλι απο την αρχη.

 

Δεν δουλεύει πολύ καλά άκουσα το theme engine.. και έτσι είναι η bliss σχεδόν κάθε μέρα ανεβάζει καινούργιο build.. ήθελα να ήξερα όλοι αυτοί οι developers βγάζουν από κάπου χρήματα για αυτό που κάνουν? γιατί σπαταλάνε αρκετό χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει πολύ καλά άκουσα το theme engine.. και έτσι είναι η bliss σχεδόν κάθε μέρα ανεβάζει καινούργιο build.. ήθελα να ήξερα όλοι αυτοί οι developers βγάζουν από κάπου χρήματα για αυτό που κάνουν? γιατί σπαταλάνε αρκετό χρόνο

Κάποιοι από αυτούς το κάνουν καθαρά από hobby, δεν κερδίζουν απολύτως τίποτα, δεν τους πειράζει να βοηθήσουν την κοινότητα και ίσως από την καλή δουλειά που θα κάνουν και τα καλά σχόλια που θα πάρουν, να έχουν και κάποια προαγωγή στο xda (ξέρεις αυτό που γράφει κάτω από το username σου).

Είναι πάλι κάποιοι άλλοι δέχονται δωρεές, και είναι αρκετές οι φορές που βγάζουν καλό χαρτζιλίκι.

Και είναι και κάποιοι οι οποίοι έχουν και κάποια/ες εφαρμογή/ές στο Play, την/τις διαφημίζουν μέσω του thread στο xda και μ' αυτόν τον τρόπο έχουν καλύτερες πωλήσεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλά σοβαρά τώρα είναι ασήμαντο το ραδιόφωνο? νομίζεις έχουν όλοι unlimited internet όταν είναι έξω? τι ακούμε...

 

 

@διάβασα σε φόρουμ ότι έχει πομπό για ράδιο απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί..δεν ισχύει ε?

Link to comment
Share on other sites

καλά σοβαρά τώρα είναι ασήμαντο το ραδιόφωνο? νομίζεις έχουν όλοι unlimited internet όταν είναι έξω? τι ακούμε...

 

 

@διάβασα σε φόρουμ ότι έχει πομπό για ράδιο απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί..δεν ισχύει ε?

Κάτι είχα διαβάσει και γω. Νομίζω ότι λείπει κάτι ώστε να ενεργοποιηθεί. Σε εξάρτημα δηλαδή.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο HTC Desire HD ( rooted ), το θέμα με τα FM το είχα λύσει εγκαθηστόντας το spirit FM. Δεν ξέρω αν λειτουργεί και στο 1+1.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Στο HTC Desire HD ( rooted ), το θέμα με τα FM το είχα λύσει εγκαθηστόντας το spirit FM. Δεν ξέρω αν λειτουργεί και στο 1+1.

Spirit,έβαζα στο g2 όταν είχα aosp rom και δεν δούλευε το ράδιο. Αλλά το κινητό είχε FM κανονικά. Εδώ δεν νομίζω ότι θα κάνει δουλειά

Edit,μόλις δοκίμασα και δεν δουλεύει

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Τι αλλο θα διαβασουμε. Τα πιστευετε αυτα που γραφετε μερικοι;

ΠΟΙΟΣ θελει να προμοταρει ΠΟΙΑ εφαρμογη ωρε;

 

Η Oneplus προμοταρει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες streaming audio; Για ποιον λογο; Τι εχει να κερδισει;

Προμοταρει καποια συγκεκριμενη; Ποια ειναι και δεν την βλεπω εγω;

 

---

 

Το fm radio στα κινητα εχει πεθανει, 5-6 ειστε που σας λειπει.

Που θα παει, θα ερθετε στον 21 αιωνα και θα μαθετε να ακουτε μουσικη/εκπομπες χωρις παρασιτα.

 

 

---------

 

Aλλαξα απο Euphoria σε blisspop.

Περισσοτερα features, πιο ωραιο dark ui.

 

Πηγα να δοκιμασω και slimkat9, αλλα η επιστροφη σε kitkat μου φαινεται τραγικη, το ui ειναι πολυ πισω.

Ανακάλεσε να μην σε στείλω ευχές για συγγενικά σου πρόσωπα κουτάβι

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλά σοβαρά τώρα είναι ασήμαντο το ραδιόφωνο? νομίζεις έχουν όλοι unlimited internet όταν είναι έξω? τι ακούμε...

 

 

@διάβασα σε φόρουμ ότι έχει πομπό για ράδιο απλά πρέπει να ενεργοποιηθεί..δεν ισχύει ε?

 

Κάτι είχα διαβάσει και γω. Νομίζω ότι λείπει κάτι ώστε να ενεργοποιηθεί. Σε εξάρτημα δηλαδή.

Αυτό είπα ενός σεντ εξάρτημα λείπει να το συνδέσει με το audio jack

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Spirit,έβαζα στο g2 όταν είχα aosp rom και δεν δούλευε το ράδιο. Αλλά το κινητό είχε FM κανονικά. Εδώ δεν νομίζω ότι θα κάνει δουλειά

Edit,μόλις δοκίμασα και δεν δουλεύει

ΧρεΙάζονται κάποια patches Στον κερνελ γιατί προσπαθούν να τους φτιάχνουν aosp stylish και Δεν βάζουν κάποια Hal από τον στοκ της LG

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή app ώστε το wifi ή το 3g να ναι ενεργοποιημένα πάντα και να κλείνουν όταν κλειδώνει το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει πολύ καλά άκουσα το theme engine.. και έτσι είναι η bliss σχεδόν κάθε μέρα ανεβάζει καινούργιο build.. ήθελα να ήξερα όλοι αυτοί οι developers βγάζουν από κάπου χρήματα για αυτό που κάνουν? γιατί σπαταλάνε αρκετό χρόνο

 

Που να ξερω πως δουλευει το theme engine, μολις σημερα βγηκε :p

 

Δοκιμασα ενα και μοναδικο που βγηκε, αλλα δεν λεει και πολλα.

Τhemes απο cm11 δεν δοκιμασα καν.

 

 

 

------

 

 

 

Φτανει με το ραδιο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ και παει και τελειωσε.

Δεν εχετε να προσφερετε τιποτα αλλο παρα offtopic, οποτε σταματηστε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή app ώστε το wifi ή το 3g να ναι ενεργοποιημένα πάντα και να κλείνουν όταν κλειδώνει το κινητό?

 

Το Wifi ναι απ΄το Wifi->Advanced->Keep Wi-fi on during sleep->Off (Συμβουλή μου να το αφήσεις On γιατί αν έχεις κάποιες εφαρμογές που ζητάνε data τότε μεγαλύτερη μπαταρία θα ξοδέψει το κινητό να τραβήξει από mobile carrier παρα από wifi. Και ακόμη και το router σου να έχεις κλειστό δεν ξοδεύει πολλή μπαταρία)

 

Το 3G μόνο με την εφαρμογή tasker.

Link to comment
Share on other sites

Τα builds του temasek τα έχετε δοκιμάσει? Ακούγονται πολύ καλα λογια αλλα δεν εχω χρόνο να τεσταρω τώρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να βαλω lolipop χωρις να χασω κανενα αρχειο που εχω τωρα; (φωτογραφιες,εφαρμογες,ρυθμισεις) και ποια προτεινετε να βαλω;;;; Επισης γινεται να κρατησω μια "εικονα" απο το κινητο μου τωρα ωστε να μπορω να γυρισω πισω στο Kitkat;;; (ειμαι στοκ)
Link to comment
Share on other sites

Που να ξερω πως δουλευει το theme engine, μολις σημερα βγηκε :p

 

Δοκιμασα ενα και μοναδικο που βγηκε, αλλα δεν λεει και πολλα.

Τhemes απο cm11 δεν δοκιμασα καν.

 

 

 

------

 

 

 

Φτανει με το ραδιο, ΔΕΝ ΕΧΕΙ και παει και τελειωσε.

Δεν εχετε να προσφερετε τιποτα αλλο παρα offtopic, οποτε σταματηστε.

Αφού το θέλουμε και μας χρειάζεται στην καθημερινότητα, μην λαικιζεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τα builds του temasek τα έχετε δοκιμάσει? Ακούγονται πολύ καλα λογια αλλα δεν εχω χρόνο να τεσταρω τώρα

Όντως λένε καλά λόγια. Εγώ είχα δοκιμάσει πολύ πολύ αρχές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως γινεται να βαλω lolipop χωρις να χασω κανενα αρχειο που εχω τωρα; (φωτογραφιες,εφαρμογες,ρυθμισεις) και ποια προτεινετε να βαλω;;;; Επισης γινεται να κρατησω μια "εικονα" απο το κινητο μου τωρα ωστε να μπορω να γυρισω πισω στο Kitkat;;; (ειμαι στοκ)

Φίλε αν βάλεις ρικοβερι παίρνεις μπακαπ όλη την εικόνα σου. Αν βάλεις όμως ρομ θα χάσεις εφαρμογές και ρυθμίσεις. Όχι φώτο και αρχεία

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Clean flash δηλαδή wipe cache/dalvik/system/data. Ελπίζω να έχεις πάρει titanium backup!

Δεν χρειαζεσαι clean flash. ,βάλε απο πανω παλιότερη έκδοση της ιδιας Ρομ μαζί και καστομ κερνελ.

Λέω δεν χρειάζεται μονο αν βαριέσαι να ξαναστηνεις προγράμματα, αλλιως φυσικά ειναι προτιμοτερος τρόπος

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα σημερα μετα απο πολυ καιρο (δουλεια) με το 1+1 και εκανα τα αυτονοητα unlock bootloader-root-recovery και μετα ενα backup για να ειμαστε οκ:)

Ολα ευκολα και γρηγορα χαρις το bacon root toolkit απο εδω http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/toolkit-wugs-bacon-root-toolkit-v1-0-0-t2947627 που τα εκανε ολα μονο του :lol: αφου και οταν το pc δεν εβλεπε το τηλ. η οδηγιες ηταν τοσο ξεκαθαρες που και να ηθελες δεν μπορουσες να κανεις λαθος:clap:

Επισης ακομη και τα 2zip που χρειαστηκαν για root-custom twrp recovery τα κατεβασε ολα μονο του....:D

Ας το βαλει λοιπον καποιος και στη 1η σελιδα για να μην παιδευονται αρκετοι εδω μεσα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μπαταρία με bliss rom lollipop τα πράγματα είναι τραγικά. Πριν με Slimrom 4.4.4 έβγαζα μέχρι και 32 ώρες ενώ τώρα με το ζόρι 12.

Υπάρχει καμιά rom βασισμένη σε AOSP για να δοκιμάσουμε; Ποτέ δεν με ενθουσίαζαν οι CM roms. Εσείς από μπαταρία πως πάτε;

Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς cyano official lolipop απο 16/01 η 18/01 έχω το γνωστό πρόβλημα πάλι με τον ήχο παίρνω κάποιον τηλέφωνο καλεί και μόλις το σηκώσει δεν ακουω τίποτα παταω ανοιχτή ακρόαση την κλείνω και τον ακούω κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει ας δοκιμάσει τις custom ρυθμίσεις που εδώ στην οθόνη μου.

Είναι ρυθμισμένες με βάση το iPhone.

Έβγαλα τις ίδιες φωτογραφίες και στις στο συσκευές και ρύθμισα την οθόνη του ΟPO να έχει την ίδια απόδοση.

Έδωσα ένα κλίκ παραπάνω στα χρώματα για να είναι ακόμα πιο πιστά.

Βεβαίως δεν είναι όλες οι οθόνες ίδιες. Δοκιμάσετε δεν χάνετε τίποτα.

-5, +0,26, +0,2, +42

 

https://flic.kr/p/oBgrGb

Τα παραπανω νούμερα πως τα βάζουμε γιατί τα χρωματα της slim μου φαίνονται ποιο ξεθωριασμένα και άτονα αρκετά....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα παραπανω νούμερα πως τα βάζουμε γιατί τα χρωματα της slim μου φαίνονται ποιο ξεθωριασμένα και άτονα αρκετά....

Αυτές είναι ρυθμίσεις της cm, δεν μπορείς να τις βάλεις στην slim

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από μπαταρία με bliss rom lollipop τα πράγματα είναι τραγικά. Πριν με Slimrom 4.4.4 έβγαζα μέχρι και 32 ώρες ενώ τώρα με το ζόρι 12.

Υπάρχει καμιά rom βασισμένη σε AOSP για να δοκιμάσουμε; Ποτέ δεν με ενθουσίαζαν οι CM roms. Εσείς από μπαταρία πως πάτε;

Οι μπαταρία στη lolipop είναι ίδια πανω κάτω θα πρότεινα custom kernel και παίξε με τις ρυθμίσεις

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Φοράει κανείς cyano official lolipop απο 16/01 η 18/01 έχω το γνωστό πρόβλημα πάλι με τον ήχο παίρνω κάποιον τηλέφωνο καλεί και μόλις το σηκώσει δεν ακουω τίποτα παταω ανοιχτή ακρόαση την κλείνω και τον ακούω κανονικά

 

Εγώ έχω βάλει την 08/01 και δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Πριν είχα την bliss pop, ούτε εκεί τπτ, ααλλά η μπαταρία ήταν για τον διάολο,με το ζόρι μιάμιση μερα ενώ τώρα 2 και κάτι ψιλά. Σαν την 4.4.4 στο θέμα της μπαταρίας, πουθενά! Όλες πάντα με clean install εννοείται. ..

Link to comment
Share on other sites

Slim stable +AK

Ωχ τώρα είδα ότι αντιγραφτηκε καταλαθος μήνυμα και δεν μπορώ να τα σβήσω χαχα

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσα και εγω να γυρισω σε kitkat, αλλα δεν.

Ειναι χαωδης η διαφορα της οποιαδηποτε L, πολλες σκαλες ανωτερη.

 

Τωρα φοραω bliss με το πανεμορφο dark ui.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...