Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά η μπαταρία με την slim είναι το κάτι άλλο! Δεν κουνιέται με τίποτα! Βράχος! Βέβαια μόλις βάλω AK η μπαταρία πέφτει πιο γρήγορα. Εκτός κι αν κάνω εγώ κάτι λάθος στο synapse. Τον κρατάτε default τον ΑΚ;

 

P.s. Δεν την αλλάζω με καμμία άλλη. Slim stable 9 rules!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία όλα αυτά που λέμε για την slim παιδιά αλλά η μπαταρία με λολιποπ αυτή θα είναι 5 μάξιμουμ 5.30 ώρες και επειδή δεν γίνεται να είμαστε σε 4.4 επ άπειρον καλό είναι να συνηθίζουμε προσωπικά δεν ξαναγυρναω σε κιτ κατ το θεωρώ πισωγυρισμα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Stef δεν λένε ότι θα μείνουμε για πάντα στην 4.4.4 , ας προχωρήσει λίγο η lollipop και οκ, Τώρα πιστεύω είναι ακόμα πρώιμη και εγώ δεν έχω διάθεση για ταλαιπωρίες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά που λέμε για την slim παιδιά αλλά η μπαταρία με λολιποπ αυτή θα είναι 5 μάξιμουμ 5.30 ώρες και επειδή δεν γίνεται να είμαστε σε 4.4 επ άπειρον καλό είναι να συνηθίζουμε προσωπικά δεν ξαναγυρναω σε κιτ κατ το θεωρώ πισωγυρισμα

Ναι Στέφανε πισωγύρισμα είναι, τα λέγαμε κιόλας.. Αλλωστε τα μπακαπ μας τα έχουμε και γυρνάμε σε 3 λεπτάκια. Θα μείνω για λίγο από εδώ προς το παρόν και βλέπουμε στη πορεία. Αλλά ρε γμτ δεν μ'αρέσει να χάνω μια ώρα για να έχω πιο καινούριο λογισμικό. Τι τα χαλάνε δεν μπορω να καταλάβω :rolleyes:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Stef δεν λένε ότι θα μείνουμε για πάντα στην 4.4.4 , ας προχωρήσει λίγο η lollipop και οκ, Τώρα πιστεύω είναι ακόμα πρώιμη και εγώ δεν έχω διάθεση για ταλαιπωρίες

 

Ναι Στέφανε πισωγύρισμα είναι, τα λέγαμε κιόλας.. Αλλωστε τα μπακαπ μας τα έχουμε και γυρνάμε σε 3 λεπτάκια. Θα μείνω για λίγο από εδώ προς το παρόν και βλέπουμε στη πορεία. Αλλά ρε γμτ δεν μ'αρέσει να χάνω μια ώρα για να έχω πιο καινούριο λογισμικό. Τι τα χαλάνε δεν μπορω να καταλάβω :rolleyes:

Ναι βρε παιδιά απλά λέω οτι οι χρόνοι αυτοι θα είναι και στο μέλλον δεν νομίζω να ανέβουν παραπάνω

Εγω ησυχασα και με τις κλησεις τελικά που είχα θέμα..

Νίκο τι πρόβλημα είχες με τις κλήσεις ;

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά μιλάς; Δεν υπήρξε ποτε καλύτερη ρομ για το τηλέφωνο μας. TOP!

http://slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/1281-bacon

 

Για θυμήστε μου, σβήνονται όλα από το τηλέφωνο ή μπαίνει από πάνω;

θα φλασάρω με TWRP . Αξίζει; Θα δω τόση διαφορά από την "μαμά" 4.4.4 ;

Link to comment
Share on other sites

Για θυμήστε μου, σβήνονται όλα από το τηλέφωνο ή μπαίνει από πάνω;

θα φλασάρω με TWRP . Αξίζει; Θα δω τόση διαφορά από την "μαμά" 4.4.4 ;

Πρέπει να κάνεις τα 3 wipe, οπότε Ναι, σβήνονται όλα εκτός Φυσικά φωτο κλπ.

Για το δεύτερο σκέλος, όλα είναι υποκειμενικά, εγώ Ποτέ δεν έμεινα μήτε την cm, έβαλα slim στο πρώτο 5ωρο λειτουργίας του τηλ.

Κατά πολλούς η slim είναι σουπερ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για θυμήστε μου, σβήνονται όλα από το τηλέφωνο ή μπαίνει από πάνω;

θα φλασάρω με TWRP . Αξίζει; Θα δω τόση διαφορά από την "μαμά" 4.4.4 ;

Θα κάνεις τα απαραίτητα wipe. Θα μείνουν μόνο τα αρχεία σου στη κάρτα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βρει καλές ρυθμίσεις μέσω synapse ας τις ποστάρει παρακαλώ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

την τρεχω εδω και καμια εβδομαδα χωρις κανενα σοβαρο προβλημα, πολυ μικρα ψιλοbugs που δεν με απασχολουν.

Παίδες επειδή τα αγγλικα μου έχουν σκουριασει,ποιος μπορεί να δώσει οδηγίες εγκαταστασης στα Ελληνικά;

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις στο wipe στην recovery μετα advanced wipe και θα τα σβησεις όλα εκτός απο internal store επαφες αν τις εχεις συγχρονίζει με Google θα σου τις κατεβάσει αυτόματα για data εφαρμογών και εφαρμογές βάλε tbu
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε με αναχρονιστικό η οτιδήποτε,αλλα προς το παρών δεν βλέπω κατι στη L που να με κανει να παω καρφί,ασε που μου δίνει την αίσθηση οτι αρχίζει να μπασταρδευεται το android,ειδικά τα quick settings που δεν τα εχεις ολα πιάτο μου τη δίνει πανω απ'όλα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πειτε με αναχρονιστικό η οτιδήποτε,αλλα προς το παρών δεν βλέπω κατι στη L που να με κανει να παω καρφί,ασε που μου δίνει την αίσθηση οτι αρχίζει να μπασταρδευεται το android,ειδικά τα quick settings που δεν τα εχεις ολα πιάτο μου τη δίνει πανω απ'όλα

 

Μα το pure android δεν είχε ΠΟΤΕ quick settings!!!!!!!!

Αυτή η ευκολία έχει δοθεί από εταιρίες που βάζουν δική τους rom στις συσκευές (πχ. Samsung, HTC) ή είναι feature των custom rom.

 

Πρώτη φορά που η Google έβαλε quick settings είναι τώρα στην Lollipop. Σε ποιο μπαστάρδεμα αναφέρεσαι;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Aπο L γυρναω σε kitkat ανετα ή πρεπει να περασω απο στοκ πρωτα;

Να βρεις gapps kitkat και radio για cm44s

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά απλά λέω οτι οι χρόνοι αυτοι θα είναι και στο μέλλον δεν νομίζω να ανέβουν παραπάνω

 

Νίκο τι πρόβλημα είχες με τις κλήσεις ;

Ενώ μιλούσα (σε ολες τις lollipop) ξαφνικά δεν με άκουγαν. Ειχα διαβασει καπου xda να ανοίγω και να κλείνω την ανοιχτη ακρόαση, και εφτιαχνε.

Πολύ εκνευριστικό!! 2 μέρες slimkat τώρα ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που η Google έβαλε quick settings είναι τώρα στην Lollipop. Σε ποιο μπαστάρδεμα αναφέρεσαι;

Ισως το διατύπωσα λάθος αλλα έχω την αίσθηση οτι so far δεν κερδίζουμε κάτι απο την L,εχω καιρο να βαλω nightlies και μαλλον μπερδευτηκα με την cm11s για τα toggles

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μιλούσα (σε ολες τις lollipop) ξαφνικά δεν με άκουγαν. Ειχα διαβασει καπου xda να ανοίγω και να κλείνω την ανοιχτη ακρόαση, και εφτιαχνε.

Πολύ εκνευριστικό!! 2 μέρες slimkat τώρα ολα οκ!

Είχα την εντύπωση οτι είχε λυθεί αυτό το θέμα με τα καινούργια commits της cm ένας άλλος τροπος έχω την εντύπωση για να απαλαγεις απο το πρόβλημα ηταν να φλασαρεις μια cm nightly να μπουταρεις και μετα ξανά φλας την Ρομ που ήθελες

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση οτι είχε λυθεί αυτό το θέμα με τα καινούργια commits της cm ένας άλλος τροπος έχω την εντύπωση για να απαλαγεις απο το πρόβλημα ηταν να φλασαρεις μια cm nightly να μπουταρεις και μετα ξανά φλας την Ρομ που ήθελες

Δοκιμασα και cm nightly για 3-4 μερες, μια απο τα ιδια!

Μονο το προχτεσινο update δεν προλαβα γιατι γυρισα σε Κκ.

Link to comment
Share on other sites

Να βρεις gapps kitkat και radio για cm44s

 

καλημερα φιλε

θελω να γυρισω απο lolipop σε kitkat

σκεφτομαι να βαλω αυτην την ρομ..

Slim-bacon-4.4.4.build.9.0-OFFICIAL-8300

και αυτα τα gapps

Slim-Addons-normal_gapps.4.4.4.build.9-20150107

δεν ηξερα οτι πρεπει να αλλαξω radio?? που το βρισκω αυτο να το κατεβασω??

 

καλη χρυση η lolipop αλλα αυτη η μπαταρια πεφτει σαν τρελη, ειδικα αν ανοιξω wifi η data τοτε αστα να πανε, απο 100% επεσε στο 86% σε 25 λεπτα

 

ευχαριστω πολυ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε

θελω να γυρισω απο lolipop σε kitkat

σκεφτομαι να βαλω αυτην την ρομ..

Slim-bacon-4.4.4.build.9.0-OFFICIAL-8300

και αυτα τα gapps

Slim-Addons-normal_gapps.4.4.4.build.9-20150107

δεν ηξερα οτι πρεπει να αλλαξω radio?? που το βρισκω αυτο να το κατεβασω??

 

καλη χρυση η lolipop αλλα αυτη η μπαταρια πεφτει σαν τρελη, ειδικα αν ανοιξω wifi η data τοτε αστα να πανε, απο 100% επεσε στο 86% σε 25 λεπτα

 

ευχαριστω πολυ

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001607675

Μαζί με αυτά που έγραψες είσαι οκ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε

θελω να γυρισω απο lolipop σε kitkat

σκεφτομαι να βαλω αυτην την ρομ..

Slim-bacon-4.4.4.build.9.0-OFFICIAL-8300

και αυτα τα gapps

Slim-Addons-normal_gapps.4.4.4.build.9-20150107

δεν ηξερα οτι πρεπει να αλλαξω radio?? που το βρισκω αυτο να το κατεβασω??

 

καλη χρυση η lolipop αλλα αυτη η μπαταρια πεφτει σαν τρελη, ειδικα αν ανοιξω wifi η data τοτε αστα να πανε, απο 100% επεσε στο 86% σε 25 λεπτα

 

ευχαριστω πολυ

 

Δεν φταίει αναγκαστικά η ROM, τα wakelocks είναι μάλλον το πρόβλημα σου. Βάλε wakelock detector απο google play και δες τι γίνεται στο παρασκήνιο. Πολύ πιθανά wakelocks που τραβάνε συνέχεια είναι το proximity sensor, που λύνεται με reboot και το alarm manager που είναι συνήθως οι ήχοι του πληκτρολογίου, δοκίμασε να τους κλείσεις και reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ΑΚ 87 τι γίνεται ρε παιδιά να τον βάλουμε ή να αφήσουμε στοκ slim 9? Και με τι settings synapse?

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001607675

Μαζί με αυτά που έγραψες είσαι οκ

 

σε ευχαριστω φιλε

οπως παντα εισαι αρχοντας

 

 

φιλε vprasinos

εβαλα wakelock detector αλλα σε ποια κατηγορια να κοιταξω για αυτα ??

running

usage

abcd

 

screen wakelock

cpu wakelock

wakeup triggers

 

σε καμια κατηγορια δεν βρηκα αυτα τα παραπανω που λες

 

Σε ευχαριστω πολυ και σενα για τις βοηθειες σου εδω μεσα

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...