Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως το πάγωμα τους είναι πιο ασφαλές από το ξήλωμα ?
Παντα ειναι πιο ασφαλες αλλα εγω ετσι και αλλιως κανω ενα μπακ απ απο twrp πριν προβω σε μεγαλες αλλαγες συν οτι οπως εγραψα και πιο πανω, δε σε νοιαζει τοσο να βγαλεις εντελως τις εφαρμογες της google γιατι ολες υπαρχουν στο playstore.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε cyanogen 13.1.2 5 ώρες και 30 λεπτά SOT

το νουμερο ετσι σκέτο δεν μας λέει τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, καμιά φορά η οθόνη με τις τελευταίες εφαρμογές, με το παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού, δεν μου βγάζει εφαρμογές αλλά ένα μήνυμα "εδώ βρίσκονται οι πρόσφατες εφαρμογές σας" και χρειάζεται επανεκκίνηση για να αρχίσει να λειτουργεί ξανά. Το έχει πάθει κι άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Τόσο άτυχος ;

 

Παιδιά καλησπέρα , με 13.1.1 και 13.1.2 όλες οι google εφαρμογές βγάζουν ένα μήνυμα που λέει :

π.χ. Google Hangouts is experiencing an Unknown Issue with Google Play Services

Έχει τύχει σε κανέναν;

Δοκίμασα clear cache από google play services και play store.

disable play store επαναφορά εργοστασιακής έκδοσης και ξανά update

Πέρασμα ξανά Rom, clear dalvic cache και παραμένει.

Δεν φαίνεται να μου δημιουργεί πρόβλημα αν και δεν χρησιμοποιώ πχ. το Hangouts Αλλά βγαίνει συνέχεια και είναι πολύ ενοχλητικό.

Π.χ. με το που ανοίξει το κινητό το βγάζει με το που μπεις playstore το βγάζει κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έλυσα για όποιον πιθανόν το χρειαστεί:

Μπείτε εφαρμογές

Βρείτε τις 3 παρακάτω:

Google play store

Google play Services

Google play framework(αν δεν φαίνεται μπείτε στις ρυθμίσεις και ενεργοποιήστε τις εφαρμογές συστήματος)

 

Μπείτε σε όλες στο storage και κάντε clear cache , μετά μπείτε Manage space -> Clear all data

Μετά αφαιρέστε το Google account ή τα google accounts από τη συσκευή (αυτό θα αφαιρέσει όλες τις συγχρονισμένες επαφές μηνύματα κτλ.Προσοχή) και προσθέστε το ξανά.

Restart και boooom. All set

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν μπω σε οποιοδήποτε Wifi μου βγάζει ένα θαυμαστικό δίπλα στο δίκτυο και ένα μήνυμα που λέει ότι το Access point δεν έχει ιντερνετ.

Έχω ίντερνετ σε εφαρμογές κτλ αλλά δεν έχω σε browser.

Δουλεύουν instant messengers κτλ μόνο browser δεν δουλεύει .

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς ;

Το ίδιο μου κάνει και σε 3G δεν μπορώ να το λύσω με τίποτα (flashara πάλι τη ρομ έκανα wipe dalvic cache τίποτα)

Καμμία ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε αν είναι σωστά τα apn settings..

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία snapshot από το site της cyanogen και δεν έχω μπάρα με quick settings υπάρχει τρόπος να διορθωθεί η γυρίζω στην παλιά έκδοση ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια,

Πηρα σημερα το κινητο απ το σερβις και μου εβαλαν οxygen os απο cm. Απο την εμπειρια σας τι ειναι καλυτερο? μπορω να αλλαξω αυτο το ασπρο background που εχει στις ρυθμισεις, στις εφαρμογες κλπ? Με την CM ημουν αρκετα ευχαριστημενος χωρις lag κλπ, η oxygen τι λεει σχετικα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομενως να εχει μια επιλογη για ανοιχτο η σκουρο φοντο στις ρυθμισεις στην προβολη η καποια αλλη επιλογη.Αλλιως μεσα απο τα θεματα μπορεις να κατεβασεις και να το αλλαξεις αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα κατι videakia που μπορουσες να επιλεξεις dark mode, κατι που στο δικο μου δεν υπαρχει... και ειδα οτι η εκδοση που ειναι περασμενη ειναι το 5.0.2... και δεν βλεπω να λαμβανω κατι σε οτα μεχρι τωρα...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις twrp μη το.σκέφτεσαι πολυ.Περνά μέσα zip με την τελευταία έκδοση να είσαι κομπλέ αλλιώς κανε το.με adb.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

επειδη ειμαι νεος στο oneplus one, υπαρχει καποιος οδηγος για rooting και εγκατασταση twrp;

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

επειδη ειμαι νεος στο oneplus one, υπαρχει καποιος οδηγος για rooting και εγκατασταση twrp;

Δες στην 1η σελίδα εδώ

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Άλλαξε κανεις μπαταρία στο one+1 ? Και αν ναι πως? Ευχαριστώ πολύ γιατί η δικιά μου αρχισε να τα παιζει

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Άλλαξε κανεις μπαταρία στο one+1 ? Και αν ναι πως? Ευχαριστώ πολύ γιατί η δικιά μου αρχισε να τα παιζει

Η μπαταρια αλλάζει εύκολα

 

Μπαταρία από το ebay (περίπου 15€), βγήκε πολύ καλή, εχω δώσει link πριν μερικούς μήνες

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω αλλαξα πολυ προσφατα μεσα στην εγγυήση.

Δεν εχω καταφερει ακομα να δω αν οντως εχει βελτιωθει γτ μ εστειλαν πισω το τηλεφωνο με Oxygen O.S. 5.0.1... Οσο ειχα την συγκεκριμενη εκδοση οθονη ειχα κοντα στις 4 ωρες (wifi,4g παντα ανοιχτα).

Επειδη δεν μ αρεσε χτες το γυρισα παλι σε CM marshmallow αλλα ακομα δεν εχω κανει κυκλους φορτισης για να εχω αποψη

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τον άλλο μήνα λήγει ή εγγύηση των 2 χρονων. Το εστειλες και στο άλλαξαν? Ποσο χρονο έκανε να το πάρεις πίσω? Εγώ βρήκα αυτήν τι λέτε είναι καλη? http://mobilespart.com/oneplus-one-battery-3100mah-blp571-li-ion-battery-replacement.html

 

Στο ebay βγάζει παρά πολλες γμτ κ δεν ξέρεις ποια να διαλέξεις.

 

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Battery+for+oneplus+one&isNewKw=1&isRefine=true&mfs=GOCLK&acimp=0

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η εγγύηση εληγε οταν το εστειλα μεσα-τελος Σεπτεμβριου. Η επισκευη στο site τους λεει οτι κραταει συνολικα (αποστολη - παραλαβη) 1 βδομαδα.... κατι που δεν ισχυει (τουλαχιστον στην δικη μ περιπτωση)....κρατησε περιπου 2 βδομαδες (και κατι). Μου ανεφεραν οτι την αλλαξαν και δεν νομιζω οτι εχω λογο να μην το πιστεψω. Απλα ουσιαστικα απο σημερα και τις επομενες μερες θα δω αν εχει διαφορα με πριν την αλλαγη.

Το service που το εστειλα ειναι η Arvato Γερμανιας.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησες ποιο πριν μαζί τους? Έγραψες κάτι συγκεκριμένο? Μπορείς να βοηθήσει λίγο σε παρακαλώ γιατί τα αγγλικά μου είναι λίγο χάλια :)

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα επικοινωνια μαζι τους, ανοιξα ticket μεσα απο το σιτε τους. Μετα απο πολλα μαιλς και φωτογραφιες με το προβλημα (εμενα εκτος οτι δεν κρατουσε πολυ, καποιες φορες ενω το φορτιζα μου κολλουσε σε ενα συγκεκριμενο ποσοστο κ δεν φορτιζε παραπανω) μου ειπαν οτι πρεπει να το στειλω στο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

sos

παιδια καλησπερα

περασα την OPO-OxygenOS_3.1.3_MagiX_071016.zip και επειδη δεν μου αρεσε ειπα να περασω μια αλλη.

μπηκα στο twrp εκανα τα απαραιτητα factory reset και οταν εκανα επαννεκινηση στο twrp για να περασω την νεα rom δεν ξαναμπαινει στο recovery.

οτι και να κανω δεν μπαινει στο recovery για να περασω αλλη ρομ, μενει στο εικονιδιο της one+

δεν περναω για πρωτη φορα rom, ειναι μια διαδικασια που την εχω κανει 100 φορες.

τι μπορω να κανω για να μπω στο recovery και να περασω αλλη ρομ?

η με καποιον αλλο τροπο να περασω ξανα νεα rom ( χωρις να χαθουν τα αρχεια μου απο μεσα, φωτο τραγουδια αρχεια κλπ)

ευχαριστω και περιμενω νεα σας.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...