Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναεχω ένα ελαφρύ drain από τότε που την έβαλα. Το σύστημα cyanogen είναι πάνω πάνω στην κατανάλωση.

 

Max εμενα 6-7% φτανει.

Επισης, η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Max εμενα 6-7% φτανει.

Επισης, η μπαταρια ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο!

 

Θα σβήσω τις τελευταίες εφαρμογές που έβαλα. Το βράδυ έκαψε 15% σε flight mode και σύστημα cyanogenmod πρώτο.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω σε αυτό που λες,αλλά έμενα μου δούλεψε έτσι όπως το έκανα.

Κάτι ακόμα,η wind έχει 4G στα 800mhz?!

 

ναι και την χρησιμοποιει σε πολλές περιοχές (αν οχι στις περισοτερες )εντός και εκτός αθηνών οποτε το opo δεν σε καλυπτει εκει

Link to comment
Share on other sites

ναι και την χρησιμοποιει σε πολλές περιοχές (αν οχι στις περισοτερες )εντός και εκτός αθηνών οποτε το opo δεν σε καλυπτει εκει

 

Ok thanks for the info.

Ας ελπίσουμε ότι με την συνεργασία της με την vodafone να πάρει κεραίες στα 1800mhz.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

To twrp 2.8 σε Android 6 δεν ήταν καλη κίνηση, δεν έκατσε και σωστά η ρομ και σε πήρε "σβάρνα" τώρα... Στην θέση σου θα τραβούσα τα αρχεία που χρειάζομαι, μετά Full Wipe και εγκατάσταση (την τελευταία ρομ) από την αρχή, καθαρή.-

 

τελικά έκανα καθαρή εγκατάσταση. Όμως την πρώτη φορά, επέλεξα να εγκαταστησω και την su και το τηλ δεν άνοιγε παρά μόνο την αρχική οθόνη. Ξαναέκανα την εγκατάσταση χωρίς να εγκαταστήσω το su και το τηλ. άνοιξε κανονικά. Τώρα πως μπορώ να εγκαταστήσω την su?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα καθαρή εγκατάσταση. Όμως την πρώτη φορά, επέλεξα να εγκαταστησω και την su και το τηλ δεν άνοιγε παρά μόνο την αρχική οθόνη. Ξαναέκανα την εγκατάσταση χωρίς να εγκαταστήσω το su και το τηλ. άνοιξε κανονικά. Τώρα πως μπορώ να εγκαταστήσω την su?

ευχαριστώ

Ναι, να βάλεις όμως το SUperSU 2.74

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές πήρα το OnePlus 3 και όπως πήγα να κάνω root και να το αφήσω με Oxygen για λίγες μέρες το μπρίκαρα και αναγκάστηκα να περάσω Resurrection Remix... Δεν το είδα πως πάει όμως με Oxygen, έχω κατεβάσει την Oxygen για φλασάρισμα από TWRP.. Να την περάσω; αξίζει η να μείνω με Resurrection;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και μετά το full wipe που έκανα πριν στις 19/6, το κινητό συνέχιζε να έχει drain από τα Google Services και το Cyanogen System (όχι όσο πριν, η αλήθεια, αλλά ήταν και πάλι πρώτα στη λίστα).

Χτες είδα στο BetterBatteryStats να είναι στις πρώτες θέσεις το **backup** και ψάχνοντας στο Google είδα αναφορές για το Backup & Reset μέσα στα Settings.

Tην επιλογή την οποία δεν την είχα πειράξει ποτέ από τη στιγμή που πήγα σε Marshmallow rom, την έκανα Off και από χτες το κινητό μπαίνει συνεχώς σε dose mode και είμαι σχεδόν 1.5 μέρα χωρίς φόρτιση.

 

Αν κατάλαβα καλά, με ενεργοποιημένη συτή την ρύθμιση το κινητό επικοινωνεί με τους servers της Google και κάνει συνεχώς backup τα data των εφαρμογών.

 

Αν θέλετε δοκιμάστε κι εσείς να απενεργοποιήσετε την ρύθμιση, να δείτε αν θα υπάρξει διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αν θες την διαδρομή αυτής της ρύθμισης.

edit, ! Μιλάς μέσα στην ρύθμιση αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά να την βάλεις στο off?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές πήρα το OnePlus 3 και όπως πήγα να κάνω root και να το αφήσω με Oxygen για λίγες μέρες το μπρίκαρα και αναγκάστηκα να περάσω Resurrection Remix... Δεν το είδα πως πάει όμως με Oxygen, έχω κατεβάσει την Oxygen για φλασάρισμα από TWRP.. Να την περάσω; αξίζει η να μείνω με Resurrection;

Για OnePlus 3 γράφεις εδώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αν θες την διαδρομή αυτής της ρύθμισης.

edit, ! Μιλάς μέσα στην ρύθμιση αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά να την βάλεις στο off?

 

Sent from my 1+1

Λογικά αυτή πρέπει να είναι.

 

Δεν ξέρω πως είναι στα ελληνικά, αλλά από τη μεταγραφή μού κάνει πως είναι αυτή.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταίες 2 μέρες έχω ενα θέμα και δεν ξέρω αν είναι software ή hardware .Η οθόνη θέλει πολύ πίεση για να νιώσει αλλά μονο σε ενα κομματι της στην μέση .Ξερει κανεις τι παίζει ;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταίες 2 μέρες έχω ενα θέμα και δεν ξέρω αν είναι software ή hardware .Η οθόνη θέλει πολύ πίεση για να νιώσει αλλά μονο σε ενα κομματι της στην μέση .Ξερει κανεις τι παίζει ;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

και εμένα τρώει μερικά τέτοια σκαλωματα που και που, ειδικά όταν πάω να το ξεκλειδωσω και να βάλω το μοτίβο!

Link to comment
Share on other sites

και εμένα τρώει μερικά τέτοια σκαλωματα που και που, ειδικά όταν πάω να το ξεκλειδωσω και να βάλω το μοτίβο!

 

Εννοεις σου παγωνει η οθονη και θελει για καποια δευτερολεπτα off/on το power button? Αν ναι, το κανει και σ' εμενα καποιες φορες οταν κανω πολυ γρηγορα αυτη την κινηση, οταν παντα. Κυριως, αν ανοιξω την οθονη με το button και οχι με double tap.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα με τα full zips ακόμα ε;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

κανονικά, εδώ και 2-3 ημέρες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις σου παγωνει η οθονη και θελει για καποια δευτερολεπτα off/on το power button? Αν ναι, το κανει και σ' εμενα καποιες φορες οταν κανω πολυ γρηγορα αυτη την κινηση, οταν παντα. Κυριως, αν ανοιξω την οθονη με το button και οχι με double tap.

Ναι συνήθως όταν πάω να το κάνω γρήγορα δεν ανταποκρινεται στην πρώτη επαφή για να εμφανιστεί το μοτίβο αλλα με την δεύτερη και καμιά φορά με την τριτη προσπάθεια ανταποκρινεται κανονικά. Χωρίς να σβήσω ενδιάμεσα την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια τι κανετε ειμαι παλιο μελος και καποτε ειχα αγορασει ενα ταμπλετ pipo u8 ειχα κανει φιρμ παλλιοτερα και του ειχα βαλλει το 4.4.2 . Μετα απο καιρο βεβαια δεν πλ ασχοληθηκα και εφτασα τωρα στο σημειο να μου χρειαζεται το ταμπλετ και θελω να κανω αναβαθμιση σε οτι πιο καινουριο γινεται σαν λογισμικο στο ταμπλετακι. Ετσι θα ηθελα καποιος να μου πει ολα τα βηματα που πρεπει να κανω απο που να κατεβασω δηλαδη και τι να κατεβασω ωστε να περασω σωστα το λογισμικο γιατι την τελευταια φορα ειχα καμια φορα θεματακια με ρισταρτ και τετοια. Το μονο που εχω κανει μεχρι στιγμης στο ταμπλετ ειναι ενα χαρντ ρισετ αυτα σας ευχαριστω εκ των προτερων Ζεουλης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δύο ερωτήσεις. Έχω τη τελευταία COS. Κάποιες μέρες έχω αυξημένη κατανάλωση που οφείλεται σε μια εφαρμογή cyanogen sync, η οποία δεν αφήνει τη συσκευή να μπει καθόλου σε deep sleep. Εαν κάνω επανεκκίνηση, σταματάει το πρόβλημα, η εφαρμογή αυτή σταματάει να τρέχει και η αυτονομία επανέρχεται. Δε το κάνει πάντα, αλλά το κάνει αρκετά συχνά , περίπου 2 μέρες στις 3. Το έχει παρατηρήσει κανένας σας, έχετε βρει καμία λύση?

Το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω, ψάχνω εφαρμογή κάμερας με slow motion που να ηχογραφεί και ήχο κατά τη διάρκεια του slow motion και να μπορείς να ορίζεις ποια στιγμή θέλεις να κάνει slow motion εγγραφή κατά τη διάρκεια της εγγραφής βίντεο. Κάτι σαν τη κάμερα του iphone για όποιον ξέρει. Έχετε πέσει το μάτι σας σε καμία τέτοια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια βοηθεια...

 

Καθε φορα, κανω απεγκατασταση την εφαρμογη boxer που ειναι για τα εμαιλς και μια ακομα που ειναι "cyanogen onenote plugin" και μετα απο καθε restart του κινητου, μου τα ξαναπερναει μεσα. Πως γινεται αυτο αφου τις διαγραφω? Ολες τις αλλες εφαρμογες, πχ cortana, truecaller κτλ που εχω σβησει, δεν κανουν το ιδιο. Ξερει κανεις τι ακριβως παιζει?

 

*Ειμαι με μαμα ρομ την 254.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Είμαι στην COS 254 αλλά τελευταία έχω μερικά θεματακια όπως επανεκκινήσεις όποτε του γουστάρει, υπερθέρμανση χωρίς να το ζοριζω και οι ειδοποιήσεις απο messenger ξεχναν να έρθουν μερικές φορές ή έρχονται καθυστερημένα μετά απο ώρα! Οπότε λέω να περάσω καμιά άλλη ρομ. Ποια έχετε να μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτείνω και πάλι oxygen για σταθερότητα..Από τότε που την έβαλα, μπαίνω σπανίως στο τόπικ κι αυτό μόνο και μόνο για να δω τι προβλήματα έχει η cos μιας και η oxygen είναι 100% απροβλημάτιστη..τα μόνα αρνητικά που μπορεί να βρει κανένας είναι πως έχει αρκετές παραμετροποιήσεις αλλά όχι τόσες όσες η cos, δεν έχει 4k video και έχει μείνει στη lollipop..πάντως το ξαναλέω : σταθερή, απροβλημάτιστη, γρήγορη..ούτε drains ούτε προβλήματα σήματος τηλεφωνίας-Wi-Fi κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτείνω και πάλι oxygen για σταθερότητα..Από τότε που την έβαλα, μπαίνω σπανίως στο τόπικ κι αυτό μόνο και μόνο για να δω τι προβλήματα έχει η cos μιας και η oxygen είναι 100% απροβλημάτιστη..τα μόνα αρνητικά που μπορεί να βρει κανένας είναι πως έχει αρκετές παραμετροποιήσεις αλλά όχι τόσες όσες η cos, δεν έχει 4k video και έχει μείνει στη lollipop..πάντως το ξαναλέω : σταθερή, απροβλημάτιστη, γρήγορη..ούτε drains ούτε προβλήματα σήματος τηλεφωνίας-Wi-Fi κτλ..

ωραία θα την δοκιμάσω. Αδιάφορο για το 4κ βίντεο οπότε λογικά θα με βολέψει; ποια είναι η τελευταία έκδοση της oxygen; 3.0.2;

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...