Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλο μηνα. μου ήρθε σήμερα το πρωί ΟΤΑ το μικρό update, αφού το έκανα ήρθε στα καπάκια το μεγάλο, μόλις κατέβηκε όλο μου έβγαλε σφάλμα, έστειλα αναφορά και από τότε δεν μου ξαναβρίσκει κάτι στον έλεγχο για ενημερώσεις.

 

Περνα την χειροκινητα κατεβαζοντας το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα η 17L δουλεύει άψογα σε θέμα μπαταριας. Kitkat δεν είναι βέβαια να βγάζει 8 ώρες οθόνη αλλά βγάζει πανω απο 6. Σε αναμονή δεν χάνει σχεδόν καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους παλεύουν να περάσουν recovery ακόμα και αν κάνουν ολα τα βήματα σωστά ας τρέξουν τον κώδικα παρακάτω για να μην μπει ο CM μετά την επανεκκίνηση :

 

fastboot boot recovery.img

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους παλεύουν να περάσουν recovery ακόμα και αν κάνουν ολα τα βήματα σωστά ας τρέξουν τον κώδικα παρακάτω για να μην μπει ο CM μετά την επανεκκίνηση :

 

fastboot boot recovery.img

 

Edit: To οποίο δούλεψε για να μπω TWRP και να γίνω root επιτέλος, αλλά η stock recovery της CM12s επιμένει να εμφανίζεται συνέχεια έπειτα από κάθε reboot. Την επιλογή στα developer options για update Cyanoger recovery την έχω απενεργοποιημένη.. Τεσπα, αφού έκανα ότι ήθελα, μπορώ να χρησιμοποιώ το ΤWRP από το app.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Edit: To οποίο δούλεψε για να μπω TWRP και να γίνω root επιτέλος, αλλά η stock recovery της CM12s επιμένει να εμφανίζεται συνέχεια έπειτα από κάθε reboot. Την επιλογή στα developer options για update Cyanoger recovery την έχω απενεργοποιημένη.. Τεσπα, αφού έκανα ότι ήθελα, μπορώ να χρησιμοποιώ το ΤWRP από το app.

αφού είσαι πλέων ροοτ κατέβασε το flashify από το play store κ μέσω αυτού πέρνα την TWRP [την κατεβάζει μόνο του]

http://www.oneplusgreece.com/twrp-2-8-6-0-is-here/

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω, πως αρχιζει καπως στρωνει η lollipop με τα θεματα μπαταριας. Αντε, να πεφτει 1-2% λιγο πιο γρηγορα. Κατ' αλλα, καλη. Περιμενουνε το επομενο update σε 5.1.1 οπως ακουγεται μπας κ γινει ακομα καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η CM12 ΟΤΑ σήμερα αλλά δεν θέλω να την περάσω (τουλάχιστον ακόμη) και την ακύρωσα..απλώς θέλω να ρωτήσω εάν αυτό το μικρό αρχείο των 8mb είναι κάτι που βοηθάει στην λειτουργία της 11s ή είναι μόνο για την προετοιμασία για την μετάβαση στην 12..
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η CM12 ΟΤΑ σήμερα αλλά δεν θέλω να την περάσω (τουλάχιστον ακόμη) και την ακύρωσα..απλώς θέλω να ρωτήσω εάν αυτό το μικρό αρχείο των 8mb είναι κάτι που βοηθάει στην λειτουργία της 11s ή είναι μόνο για την προετοιμασία για την μετάβαση στην 12..

 

Είναι για την μετάβαση στην 12

 

εμεις που περασαμε απευθειας απο την 11 στην 12s 17L χειροκινητα, αυτο το μικρο update, το εχουμε περασμενο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα σας, μπορεί κάποιος να μου πει πως γυρίζω στην kitkat? γίνεται? ευχαριστώ.

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guides-bacon-timmaaas-how-to-guides-t2839471

εδω οδηγος δες το κοματι

8.How To Flash The YNG1TAS0YL (CM12S) Fastboot Images

 

Εδω θα βρεις ολες της εκδοσεις που εχουν βγει για το κινητο , εσενα σε ενδιαφερει cm-11.0-XNPH05Q-bacon-signed-fastboot.zip

Aμα δεν εχεις ασχοληθει ξανα με ADB κερνα καφε να το ερθω να σε βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

αφού είσαι πλέων ροοτ κατέβασε το flashify από το play store κ μέσω αυτού πέρνα την TWRP [την κατεβάζει μόνο του]

http://www.oneplusgreece.com/twrp-2-8-6-0-is-here/

Όντως με το flashify την πήρε! Βασικά και πριν την είχε πάρει (γιαυτό και μπόρεσα να ρουταρω) αλλά το recovery της CM έκανε takeover. Τώρα έκανα 2-3 reboot και μπαίνει μόνο στο TWRP. Thanks!!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμεις που περασαμε απευθειας απο την 11 στην 12s 17L χειροκινητα, αυτο το μικρο update, το εχουμε περασμενο?:confused:

 

Μη σε απασχολεί αυτό δεν το χρειάζεσαι από τη στιγμή που είσαι ήδη αναβαθμισμένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη σε απασχολεί αυτό δεν το χρειάζεσαι από τη στιγμή που είσαι ήδη αναβαθμισμένος.

 

Λογικα ηταν μεσα στο .zip που φλασαραμε να υποθεσω...

Link to comment
Share on other sites

Μαυρα χαλια η μπαταρια του κινητου μετα την lolipop. Εκει που ακουμπουσα το φορτιστη μια φορα την ημερα και μου δινε περιπου 30 ωρες ηρεμιας με μπολικη χρηση τωρα πεφτει 2 φορες την ημερα φορτισμα. Ενα απο τα σημαντικοτερα πλεονεκτηματα του κινητου καταντησε μειονεκτημα. Δεν βγαζω ακρη απο το νεο interface της μπαταριας. Εχω κανονικα κλειστα τα 3 google play services και το wifi κλειστο απο τις ρυθμισεις (keep wifi on during sleep).

Δεν ξερω τι να κανω :(

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο hardware/software πρόβλημα που αναφέρω είναι το touch. Τα άλλα δύο είναι λειτουργικά θέματα του σχεδιασμού της λόλιποπ που δεν τα βρίσκω εύχρηστα. Επίσης, 10 ρυθμίσεις στην οθόνη, προσαρμοσμένη φωτεινότητα, προσαρμόσιμη φωτεινότητα, προσαρμόσιμη φωτεινότητα κλπ (οκ υπερβάλω) τι νόημα έχουν; Κερδίζεις κάτι με ένα τόσο πολύπλοκο μενού ρυθμίσεων οθόνης;

Έβγαλα κάθε είδους αυτόματη φωτεινότητα γιατί δεν ήξερε τι ήθελε, αυξομοιωνόταν μόνη της στις ίδιες συνθήκες, χωρίς εγώ να μετακινούμαι. Εκτός όλων των άλλων νομίζω είδα καλύτερη κατανάλωση.

 

Εχει προσεξει κανεις πως δεν εχει πλεον καποιο εφε οταν κλειδωνει η οθονη η εγω δεν εχω βρει κατι ή δεν υπαρχει καν...οποιος ξερει κατι, ας μου πει.

Ναι... γιατί άραγε;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα κάθε είδους αυτόματη φωτεινότητα γιατί δεν ήξερε τι ήθελε, αυξομοιωνόταν μόνη της στις ίδιες συνθήκες, χωρίς εγώ να μετακινούμαι. Εκτός όλων των άλλων νομίζω είδα καλύτερη κατανάλωση.

 

 

Ναι... γιατί άραγε;

 

Απ' οτι φαινεται μαλλον, δεν εχει καποιο εφε.

 

Εχω ψαξει ολο το κινητο και σε πιο ακυρες επιλογες/ρυθμισεις και τιποτα.

 

Πολυ χαλια κλεισιμο εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με lollipop δεν στέλνει SMS. Bugarει το message και το hangouts

 

Εχει κανεις κάμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με lollipop δεν στέλνει SMS. Bugarει το message και το hangouts

 

Εχει κανεις κάμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Δοκιμασε να κανεις εκκαθαριση δεδομενων και στα δυο. :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας. Εφτιαξε

 

Εγω την περασα χειροκινητα και για να μην εχω τετοια και οτι αλλο μπορει να εβγαινε στην πορεια, εκανα factory reset, wipe cache και wipe media και ολα ειναι κομπλε. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα χειροκινητα και για να μην εχω τετοια και οτι αλλο μπορει να εβγαινε στην πορεια, εκανα factory reset, wipe cache και wipe media και ολα ειναι κομπλε. :)

 

 

To ιδιο και εγω , ολα αριστα με 5+ ωρες αυτονομια σε 3g (oχι wifi) ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...