Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να περασεις το update και αφου ανοιξει το κινητο (σε CM12 πλεον) να κανεις factory reset. Το ιδιο πραμα ειναι.

 

Edit: Αφου κανεις backup τα αρχεια σου πρωτα (φωτο κτλ.)

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ επειδή και άσχετος είμαι και δεν θέλω να κάνω factory reset γιατί έχω είδη βάλει τα πάντα στο κινητό, αν κάνω την αναβάθμιση με ΟΤΑ όταν θα έρθει θα έχω πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα update χωρίς factory reset. Μετά το πρώτο boot σκάγανε κάποιες εφαρμογές, ξαναέκανα ένα reboot και όλα καλά. Ρυθμίσεις , εφαρμογές κτλ δουλεύουν ΟΚ όσο το δούλεψα.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας εντυπώσεις μάγκες.Θα περιμένω την ρουταρισμένη δεν κάνω όλα αυτά τα περίεργα που θέλουν, τα βρίσκω περιττά.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει η ΟΤΑ σε πολλους αλλα ερχεται σταδιακα. Μαλιστα στο forum του OnePlus, ειδα καποιος απο Ελλαδα πηρε ΟΤΑ:D
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μας εντυπώσεις μάγκες.Θα περιμένω την ρουταρισμένη δεν κάνω όλα αυτά τα περίεργα που θέλουν, τα βρίσκω περιττά.

 

Εγω την περασα μεσω TWRP στο τελος μου ειπε για root το εκανα και ειναι κομπλε ως τωρα ολα κομπλε εκτος απο ενα θεματακι με καποια παιχνιδια που θελουν συνδεση μεσω FB που βγαζει error

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε ota. Αλλά δεν το κάνω ακόμα. Περιμένω να δω κάνα review πρώτα. Ορίστε και screenshot :

 

https://www.dropbox.com/sc/lnwh2mrb27m2oh9/AABW35WWBNqSQjSB2KRouWKza

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει η ΟΤΑ σε πολλους αλλα ερχεται σταδιακα. Μαλιστα στο forum του OnePlus, ειδα καποιος απο Ελλαδα πηρε ΟΤΑ:D

 

Αν κρινω απο το προηγουμενο update που ειχα παρει, το πηρα δυο μερες μετα αφου βγηκε μεσω ΟΤΑ. Αρα, καπου τοσο θα κανει κι εμενα να ερθει...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει, 598.3Mb. Για να δουμε, χωρίς Clean...

 

Σου την εβγαλε μεσω οτα ηδη?

 

Εγώ έκανα update χωρίς factory reset. Μετά το πρώτο boot σκάγανε κάποιες εφαρμογές, ξαναέκανα ένα reboot και όλα καλά. Ρυθμίσεις , εφαρμογές κτλ δουλεύουν ΟΚ όσο το δούλεψα.

 

Σε ΟΤΑ ηρθε σε κανεναν η ακομα δεν την εχουν δωσει?

 

Εχει ερθει η ΟΤΑ σε πολλους αλλα ερχεται σταδιακα. Μαλιστα στο forum του OnePlus, ειδα καποιος απο Ελλαδα πηρε ΟΤΑ:D

 

Εγώ έγραψα στο OpO forum. OTA μου κατέβηκε και την εγκατέστησα. ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ format, επιτηδες, για να δω αν υπάρχουν κολλήματα. Φυσικά, δεν θα ρίξω ευθύνες για τέτοια, δικό μου το ρίσκο.

Το πρώτο boot παίρνει κανα 10λεπτο για να ξεκινήσει μετά το update (εχω μια 100άδα εφαρμογές)

Εκτος από αρκετά themes που είχα και τα οποία βγήκε μνμ οτι ΔΕΝ εγκαταστάθηκαν, ολα λειτουργούν κανονικά (εκ πρώτης όψεως)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

OTA και σε μενα ( από το πρώτο search for updates κιολας :p) αλλά θα περιμένω τα πρωτα reviews από χρήστες για να δουμε τι δουλεια έγινε.

Να πώ την αλήθεια είμαι λιγάκι επιφυλακτικός ,μιας και δεν ξέρω κατα πόσον το κράξιμο που έπεσε μετα τις 31/03 λειτουργησε πιεστικά στην εκδοση της 12s. Μακάρι να έχουμε απροβληματιστη μεταβαση και το κυριότερο, διαρκεια μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

H OTA ειναι αυτή η full rom ?

 

Αυτο ειναι η full rom (factory image) το οποιο ειναι ιδιο με την ΟΤΑ (και σχεδον ιδιο μεγεθος). Οπως γραφει και στο Android Police:

 

The update is a complete ROM in preparation for CM updates to move to the block-based system favored by Lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα (το έπαιζα κι υπομονετικός).

Το πιο γρήγορο update EVER! Με φουλ μαμά κινητό από την 50άρα έκδοση.

Το πέρασα και νόμιζα ότι κάτι δεν πήγε καλά, πάει λέω το brickαρα.. το updating apps 1 of 177 πήρε κάνα 5-7λεπτο και μετά bootαρε και άρχισαν να σκάνε τα notifications μου... ΣΟΥΠΕΡ! Εντυπώσεις αργότερα! γιούχουυυ

(ως τώρα θετικότατες!)

http://i.imgur.com/dnU87pB.png

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η full rom (factory image) το οποιο ειναι ιδιο με την ΟΤΑ (και σχεδον ιδιο μεγεθος). Οπως γραφει και στο Android Police:

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Περνάει και αυτη με τον ιδιο τροπο απο την stock cm recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Περνάει και αυτη με τον ιδιο τροπο απο την stock cm recovery ?

Οχι, πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο Bootloader και μεσω εντολων fastboot την περνας (ή με καποιο Toolkit).

 

καμία σχέση, εγώ κατέβασα το OTA, το έριξα στην sd, είπα να φορτώσει στο cyanogen recovery κι απλά έκανα apply update και wipe cache.. ΜΕ ΦΟΥΛ ΜΑΜΑ ΚΙΝΗΤΟ και τίποτα ξεκλειδωμένο..

 

Παρατηρεί κανείς άλλος μια ελάχιστα μειωμένη ευαισθησία στο touch σε σχέση με την CM11S ?

 

αντιθέτως, επανήρθε η ευαισθησία στα νορμάλ επίπεδα π.χ. 44άρας κι όχι όπως της 50άρας.. πολύ καλή ευαισθησία.. άσε που έχει και το καλό πως αν έχεις notifications και το σηκώσεις ξαφνικά, ανάβει λίγο την οθόνη και πιάνει ακόμα πιο εύκολα το touch

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση, εγώ κατέβασα το OTA, το έριξα στην sd, είπα να φορτώσει στο cyanogen recovery κι απλά έκανα apply update και wipe cache.. ΜΕ ΦΟΥΛ ΜΑΜΑ ΚΙΝΗΤΟ και τίποτα ξεκλειδωμένο..

 

Με τον vadergr μιλουσαμε για το factory image και οχι για το ΟΤΑ update:)

Link to comment
Share on other sites

Με τον vadergr μιλουσαμε για το factory image και οχι για το ΟΤΑ update:)

 

στάσου γιατί όντως παίζει παρεξήγηση.. εννοείς το αρχείο από το λινκ που κυκλοφόρησε που είναι 571mb; Αυτό δε λες;;

Γιατί κι εγώ γι'αυτό λέω, απλά το είπα έτσι γιατί αυτό κατεβαίνει και σαν ΟΤΑ.

Αυτό κατέβασα από τον υπολογιστή μου, το πέρασα sd card κι έκανα ότι είπα.

Και την άλλη φορά από την 44 --> 50, έτσι το είχα κάνει, δεν περίμενα το ota στο κινητό.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μιλουσαμε για αυτο το αρχειο, το οποιο ειναι το factory image. Και ειναι ιδιο με το ΟΤΑ (και σε μεγεθος, εχουν διαφορα μερικα mb).

 

Απλα, αλλη διαδικασια κανεις για το factory image και αλλη για το ΟΤΑ. Εσυ εβαλες το ΟΤΑ (πολυ σωστα οπως το εκανες):)

Link to comment
Share on other sites

στάσου γιατί όντως παίζει παρεξήγηση.. εννοείς το αρχείο από το λινκ που κυκλοφόρησε που είναι 571mb; Αυτό δε λες;;

Γιατί κι εγώ γι'αυτό λέω, απλά το είπα έτσι γιατί αυτό κατεβαίνει και σαν ΟΤΑ.

Αυτό κατέβασα από τον υπολογιστή μου, το πέρασα sd card κι έκανα ότι είπα.

Και την άλλη φορά από την 44 --> 50, έτσι το είχα κάνει, δεν περίμενα το ota στο κινητό.

 

Yπαρχει και αλλο ενα αρχειο με παρεμφερες μεγεθος που εχει και το fastboot στον τιτλο του το οποιο ειναι η full rom και εγκαθίσταται διαφορετικά :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω γι'αυτό που έβαλε ο Viper παραπάνω, με το md5

c12a966b93e0a45badd2ec4eddf2b8b6

Επίσης αυτό είχα βρει κι από το πρωί, που κάποιοι από το reddit "έκλεψαν" το link από το ota καθώς κατέβαινε στο κινητό τους και το postαραν κι αλλού.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...