Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε παιδιά...ποια τα μειονεκτήματα του 4g? καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία σε σχέση με το 3g? τα mb ξοδεύονται πιο γρήγορα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τίποτα δεν κανει αυτή η συσκευή μου έχει γίνει εφιάλτης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3g και μπατααρια και μεγαβιτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην φωτο τα διαλέγει όλα μαζί?και κανι δεξι κλικ σε κάτι? Αμα το αναβαθμισω θα ανοιξω σαμπάνια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

@geico

 

Νομίζω ότι δεν έχουν μπει σωστά οι drivers στο pc σου, γι αυτό και δε το βλέπει.

Δες και αυτόν τον οδηγό, με μεράκι από oneplus one Greece... ;)

 

http://www.oneplusgreece.com/odigos-xrisis-bacon-root-toolkit/

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι σε xenonhd και stock kernel και θελω να περασω ak.Για καποιο περιεργο λογο μολις τον περναω εχω θεμα με το systemui, μου κανει συνεχομενα κλεισιματα.Εχει κανεις καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

μεγαβιτε

 

 

να ρωτήσω κάτι άσχετο ρε παιδιά...ποια τα μειονεκτήματα του 4g? καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία σε σχέση με το 3g? τα mb ξοδεύονται πιο γρήγορα?

Τα mb δεν αυξάνονται. Την ίδια σελίδα κατεβάζεις απλά πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Τα mb δεν αυξάνονται. Την ίδια σελίδα κατεβάζεις απλά πιο γρήγορα.

 

από μπαταρία τι λέει? καταναλώνει πιο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι σε xenonhd και stock kernel και θελω να περασω ak.Για καποιο περιεργο λογο μολις τον περναω εχω θεμα με το systemui, μου κανει συνεχομενα κλεισιματα.Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

26th February 2015, 02:09 AM | #134

OP Senior MemberThanks: 682

 

445 posts Joined: Jan 2013

Quote:

Originally Posted by thom@s

I tried to install AK kernel but I must have done something wrong since I had an error msgbox each time I booted on Android (something like "system down"). I had to go back to my CM11s using my Nandroid backup but I will (re)install XenonHD tonight or tomorrow

 

Yeah there's a bug in the latest... If you can find ak 119 use that instead

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

@geico

 

Νομίζω ότι δεν έχουν μπει σωστά οι drivers στο pc σου, γι αυτό και δε το βλέπει.

Δες και αυτόν τον οδηγό, με μεράκι από oneplus one Greece... ;)

 

http://www.oneplusgreece.com/odigos-xrisis-bacon-root-toolkit/

 

ΠΟΥ ΜΕΝΕΙς ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙς .....ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΑΧΙ ΝΑ ΦΥΓΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Ξέρει κανεις τι είναι αυτό το PPPreferences που εμφανιζεται σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες του mpattery stats?

Είναι στα πρωτα 3 συνέχεια. Τρώει μπαταρία γμτ? Ευχαριστώ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΥ ΜΕΝΕΙς ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙς .....ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΑΧΙ ΝΑ ΦΥΓΩ

 

Σημασία έχει να το κάνεις στο δικό σου το pc για να βλέπει το κινητό σου ως ΣΥΣΚΕΥΗ και όχι ως αποθηκευτικό χώρο.

Γι αυτό σου είπα για τους drivers, τη σωστή εγκατάσταση, και τον αναλυτικό οδηγό.

 

Και εγώ ιδέα δεν έχω με Android, pc κτλ αλλά με αυτό τον οδηγό το έκανα τσακ μπαμ....

 

Γλυφάδα :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει να το κάνεις στο δικό σου το pc για να βλέπει το κινητό σου ως ΣΥΣΚΕΥΗ και όχι ως αποθηκευτικό χώρο.

Γι αυτό σου είπα για τους drivers, τη σωστή εγκατάσταση, και τον αναλυτικό οδηγό.

 

Και εγώ ιδέα δεν έχω με Android, pc κτλ αλλά με αυτό τον οδηγό το έκανα τσακ μπαμ....

 

Γλυφάδα :)

 

αυτος ο οδηγος ειναι τεραστιος δεν μπωρω να τον κανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα. Ξέρει κανεις τι είναι αυτό το PPPreferences που εμφανιζεται σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες του mpattery stats?

Είναι στα πρωτα 3 συνέχεια. Τρώει μπαταρία γμτ? Ευχαριστώ

Βγάλε dds και smart Booster. Δεν κάνουν δουλειά.

Και όχι, αυτό δεν τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.

Πρέπει λίγο να ασχοληθείς.... :)

:(:(:(:(:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν κανω unlock bootloader δεν βρισκει με τιποτα την συσκευη τι να κανω ? μηπως καποιο λαθος στοις ρυθμισεις του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε dds και smart Booster. Δεν κάνουν δουλειά.

Και όχι, αυτό δεν τρώει μπαταρία.

Εντάξει με το smart Booster, αλλά το dds ποιο είναι?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

26th February 2015, 02:09 AM | #134

OP Senior MemberThanks: 682

 

445 posts Joined: Jan 2013

Quote:

Originally Posted by thom@s

I tried to install AK kernel but I must have done something wrong since I had an error msgbox each time I booted on Android (something like "system down"). I had to go back to my CM11s using my Nandroid backup but I will (re)install XenonHD tonight or tomorrow

 

Yeah there's a bug in the latest... If you can find ak 119 use that instead

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου :D

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με το smart Booster, αλλά το dds ποιο είναι?

Το ds. Γενικά τέτοιες εφαρμογές δεν συμπαθώ. Αν θες να κλείσεις data ή άλλες ενέργειες, βαλε το tasker.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργες οι υπηρεσιες google της εκδοσης 7.0.97

 

Καπως, περιεργη καταναλωση μπαταριας θα ελεγα προσεξα...:worry:

 

Μόνο κάπως, ρουφανε σαν την hoover :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστησω usb drivers στον υπολογιστή μου windows 7.Οποίος μπορεί να βοηθήσει έχω κατεβάσει το bacon toolkit αλλά δεν μπορεί να λειτουργήσει για να ξεκλειδωσω bootloader και να κάνω root.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο κάπως, ρουφανε σαν την hoover :p

 

Παλι καλα δεν ειμαι ο μονος που το προσεξα.

 

Σβηνω την οθονη και οταν το ανοιγω μετα απο λιγο, στην μπαταρια βλεπω υπηρεσιες google 35% ενω δεν το δουλευω καν...

 

Η διατηρηση συσκευης βλεπω καταναλωνει πολυ. Μηπως αν κανω την επιλογη "δεν επιτρεπεται" απο τις ρυθμισεις-απορρητο, να στρωσει?

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα δεν ειμαι ο μονος που το προσεξα.

 

Σβηνω την οθονη και οταν το ανοιγω μετα απο λιγο, στην μπαταρια βλεπω υπηρεσιες google 35% ενω δεν το δουλευω καν...

 

Η διατηρηση συσκευης βλεπω καταναλωνει πολυ. Μηπως αν κανω την επιλογη "δεν επιτρεπεται" απο τις ρυθμισεις-απορρητο, να στρωσει?

ναι θα στρώσει, βαζεις δεν επιτρέπεται στις 2 αυτές επιλογές και είσαι οκ!;)

την λύση την είχα βρει απο εδώ http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guide-google-play-services-battery-t2832525

Link to comment
Share on other sites

ναι θα στρώσει, βαζεις δεν επιτρέπεται στις 2 αυτές επιλογές και είσαι οκ!;)

την λύση την είχα βρει απο εδώ http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/general/guide-google-play-services-battery-t2832525

 

Σε ποιες 2 ακριβως επιλογες εννοεις?

 

Επισης με το "Δεν επιτρεπεται" επειδη δεν το εχω ψαξει, τι ακριβως κανει και τι αλλαζει στην συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστησω usb drivers στον υπολογιστή μου windows 7.Οποίος μπορεί να βοηθήσει έχω κατεβάσει το bacon toolkit αλλά δεν μπορεί να λειτουργήσει για να ξεκλειδωσω bootloader και να κάνω root.

 

Δοκίμασε να κάνεις uninstall drivers που πιθανότατα έχεις από άλλες συσκευές σου, και εγκατέστησέ τους πάλι είτε από εδώ ή από εδώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...