Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν διάβασα κάτι που να είχε σχέση με το WiFi στο changelog και δεν έβαλα τη χθεσινή, έχω μείνει με την 12/2.

Είχες δηλαδή κι εσύ το ίδιο πρόβλημα στην bliss και στο χτεσινό build διορθώθηκε;

Το έγραφε στις σελίδες της bliss οτι το διόρθωνε,όπως και κάτι άλλα που έγραφε . εγώ είδα καλυτερο σήμα WiFi ,και ναι κοβόταν και μένα καποιες φορες ειδικα όταν έκλεινε η οθόνη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έγραφε στις σελίδες της bliss οτι το διόρθωνε,όπως και κάτι άλλα που έγραφε . εγώ είδα καλυτερο σήμα WiFi ,και ναι κοβόταν και μένα καποιες φορες ειδικα όταν έκλεινε η οθόνη

Κατεβάζω οπότε κι εγώ την 13/2 CM12 Nightly να δω μήπως και το διόρθωσαν κι εκεί.

Thanks.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σε custom Lollipop το .zip με το MaxxAudio;

Αντικαθιστά από μόνο του το υπάρχων AudioFX flashάροντας το αρχείο; Πρέπει να το απεγκαταστήσουμε πρώτα χειροκίνητα και μετά να εγκαταστήσουμε το .zip;

Για πείτε την εμπειρία σας (αν έχετε).

 

Το έγραφε στις σελίδες της bliss οτι το διόρθωνε,όπως και κάτι άλλα που έγραφε . εγώ είδα καλυτερο σήμα WiFi ,και ναι κοβόταν και μένα καποιες φορες ειδικα όταν έκλεινε η οθόνη

 

Πέρασα τη χτεσινή Nighlty και ενώ δείχνει να μην έχει disconnection κατά το ξεκλείδωμα της συσκευής, πλέον υπάρχουν random disconnections κατά τη χρήση της συσκευής.

Διόρθωσαν κάτι, χάλασαν κάτι άλλο!!! :mad:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς σε custom Lollipop το .zip με το MaxxAudio;

Αντικαθιστά από μόνο του το υπάρχων AudioFX flashάροντας το αρχείο; Πρέπει να το απεγκαταστήσουμε πρώτα χειροκίνητα και μετά να εγκαταστήσουμε το .zip;

Για πείτε την εμπειρία σας (αν έχετε).

 

 

 

Πέρασα τη χτεσινή Nighlty και ενώ δείχνει να μην έχει disconnection κατά το ξεκλείδωμα της συσκευής, πλέον υπάρχουν random disconnections κατά τη χρήση της συσκευής.

Διόρθωσαν κάτι, χάλασαν κάτι άλλο!!! :mad:

Γιατί ρε ****το; γιαυτό δεν μπλεκω με την cm. Στην bliss δεν έχω κανένα θέμα. Σε εμπλεξα να πούμε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε ****το; γιαυτό δεν μπλεκω με την cm. Στην bliss δεν έχω κανένα θέμα. Σε εμπλεξα να πούμε

 

Γιατί μ' έμπλεξες;

Κανένα μπλέξιμο, από τον Σεπτέμβριο που πήρα το κινητό με CM Nightlies είμαι, και στο Desire (στα τελευταία του) και στο Nexus 4 με CM ήμουν.

Flashάρω αρκετά συχνά, ιδίως αν δω κάτι καλό στο changelog. Απλά, δεν είχα βάλει την τελευταία γιατί δεν είδα να αναφέρει κάτι που να διορθώνει το πρόβλημα στο changelog της.

Το οποίο η αλήθεια είναι πως αν δε γράφατε κι εσείς γι' αυτό (άσχετα αν δεν είστε με CM12), θα πίστευα πως είμαι ο μόνος που το έχω. Στο xda που έχω γράψει δεν έχει γράψει κανείς να έχει παρόμοιο πρόβλημα, το ίδιο στο thread του boeffla, ενώ στο G+ μού έχουν απαντήσει σε σχετική μου ερώτηση, πως δεν έχουν πρόβλημα!!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα και γω την ενημέρωση χθες.. με φουλ μπαταρία, 6 ώρες sleep και 2-3 λειτουργίας, έχει φτάσει 57%.. επίσης, το "νέο" AudioFX δείχνει να μη λειτουργεί καμία απ' τις δυνατότητές του, ούτε καν μ' ακουστικά..
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε θέματα να περαστεί με ΟΤΑ (έμπαινε στο recovery κ έμενε εκεί) και την πέρασα χειροκίνητα. Βέβαια ήθελε κ εκεί ψάξιμο αφου το πρώτο zip που κατέβασα πέταγε error. Τεσπα, τέλος καλό όλα καλά και βλέπουμε πως θα πάει.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Περασα manual την XNPH05Q και εχω προβλημα με το σημα του κινητου και δεν μπoρω να μπω ιντερνετ, καμμια ιδεα??? Δεν ειμαι root
Link to comment
Share on other sites

Περασα manual την XNPH05Q και εχω προβλημα με το σημα του κινητου και δεν μπoρω να μπω ιντερνετ, καμμια ιδεα??? Δεν ειμαι root

 

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Περασα manual την XNPH05Q και εχω προβλημα με το σημα του κινητου και δεν μπoρω να μπω ιντερνετ, καμμια ιδεα??? Δεν ειμαι root

Δεν συνδέεται το WiFi εννοείς ή δεν λειτουργεί το mobile data?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το OnePlus One 64GB από το to2c, την στιγμή που μου φαίνεται βουνό το invitation system και mailbox.de μέσω Γερμανίας κτλπ...

Οι διαφορές που βλέπω αν το αποκτήσω από εκεί, είναι 8 ευρώ παραπάνω + 10 μέρες επιπλέον σε σχέση με mailbox.de κτλπ.

 

Το 2toc θα μου φλασάρει to cyanogenmod, οπότε οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1) Έπειτα από το φλασάρισμα που θα μου κάνουν, Θα μπορώ να κάνω επίσημα update OTA για πιθανά fix όπως το πρόβλημα που έχει με το χαμηλής έντασης ακουστικό κτλπ..

 

2) το σήμα του GPS είναι ικανοποιητικό και κάνει lock αμέσως?

 

3)Στο θέμα root , έχει βγει κάτι εύκολο όπως με one click?

 

Thanks:)

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε ψαχτεί, για μπαταρία τι προτείνετε? είμαι με cm12 και ΑΚ και μαι το ζόρι βγάζω συνήθως 20 ώρες max Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

το mobile data

Λοιπόν, το έχω πάθει αρκετές φορές αυτό δυστυχώς. Είναι ένα κουφό bug της cm, αν λέμε το ίδιο. Κάποιες φορές σε ανυποπτο χρόνο χάνεται τελείως το service και δεν μπορω να πάρω τηλ, να στείλω SMS και να έχω mobile data. Το είχα και με το παλιό μου s3 από όταν του πέρασα cm και μετά. Αναφέρεται συχνά στο ίντερνετ γενικά. Στο opo η τελευταία φορά που μου το έκανε ήταν πριν κάνα μήνα. Διορθώθηκε ξαφνικά από μόνο του μετά από 10 ώρες αν θυμάμαι καλά. Απίστευτα σπαστικό bug, αν είναι κ σε σένα το ίδιο. Περίμενε μέχρι αύριο να δεις πώς θα πάει.

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Aν flashάρει κανείς xposed framework, ας γράψει αν τρέχει, και με τι setup.

Διαβάζω σε xda και G+, σε άλλους τρέχει, σε άλλους όχι (μιλάω πάντα για OPO).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

την πέρασα και γω την ενημέρωση χθες.. με φουλ μπαταρία, 6 ώρες sleep και 2-3 λειτουργίας, έχει φτάσει 57%.. επίσης, το "νέο" AudioFX δείχνει να μη λειτουργεί καμία απ' τις δυνατότητές του, ούτε καν μ' ακουστικά..

 

Προσωπικά βρίσκω το νέο audio fx αντίστοιχο του προηγούμενου. Οι 'ετοιμες' λειτουργίες δεν έχουν και καμΊα τραγική διαφορά μεταξύ τους ενώ παλιά ήταν πιο διακριτές οι διαφορές αλλά ρυθμίζεται εύκολα και ποικιλοτρόπως. Μ αρέσει το μπάσο που μπορείς να δώσεις. Πάει πολύ.

 

Μπαταρία δεν είδα ακόμη διαφορές, σήμερα το πρωί μου ήρθε :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την εγκατάσταση του XNPH05Q. Έχω κάνει root, δε θυμάμαι με ποιο toolkit. Όταν πήγα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση, μου κάνει επανεκκίνηση, βγαίνει το robot και μετά με πετάει στο cyanogen recovery. Εκεί υπάρχει μια εντολή για update αλλά πρέπει να βάλω manual το φάκελο που είναι το update, τον οποίο δεν ξέρω. Από τη μια ξέρει κανείς γιατί μου το κάνει αυτό; Από την άλλη καμία γρήγορη λύση, αν αξίζει το update βέβαια (έλεγα μήπως περίμενα το επόμενο :p).

 

EDIT: Επειδή είδα ότι έχει παρουσιαστεί σε πολλούς το θέμα, βάζω εδώ μια λύση που βρήκα.

https://forums.oneplus.net/threads/instructions-xnph05q-for-all-users-locked-or-unlocked-bootloader.265788/

 

Τζίφος παιδιά, δεν μπορώ να βάλω το update. Το μεν ΟΤΑ μου κάνει επανεκκίνηση και με πετάει στο recovery όπως περιγράφω, το δε manual download του αρχείου και η απόπειρα να το τρέξω από CM Recovery μόνος μου δίνει error. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

 

EDIT: Το ξανάψαξα και έφταιγε μια ρύθμιση που είχε κάνει το faster gps, οπότε το κινητό δε θεωρούταν stock.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Aν flashάρει κανείς xposed framework, ας γράψει αν τρέχει, και με τι setup.

Διαβάζω σε xda και G+, σε άλλους τρέχει, σε άλλους όχι (μιλάω πάντα για OPO).

 

Το έβαλα και εγώ αλλά μόλις πάω στο youtube adway μου λέει το xposed δεν είναι εγκατεστημένο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μ' έμπλεξες;

Κανένα μπλέξιμο, από τον Σεπτέμβριο που πήρα το κινητό με CM Nightlies είμαι, και στο Desire (στα τελευταία του) και στο Nexus 4 με CM ήμουν.

Flashάρω αρκετά συχνά, ιδίως αν δω κάτι καλό στο changelog. Απλά, δεν είχα βάλει την τελευταία γιατί δεν είδα να αναφέρει κάτι που να διορθώνει το πρόβλημα στο changelog της.

Το οποίο η αλήθεια είναι πως αν δε γράφατε κι εσείς γι' αυτό (άσχετα αν δεν είστε με CM12), θα πίστευα πως είμαι ο μόνος που το έχω. Στο xda που έχω γράψει δεν έχει γράψει κανείς να έχει παρόμοιο πρόβλημα, το ίδιο στο thread του boeffla, ενώ στο G+ μού έχουν απαντήσει σε σχετική μου ερώτηση, πως δεν έχουν πρόβλημα!!!

Δες εδώ αυτο που λέγαμε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου τι δίνει ο aosp browser που τρωει το σκάλωμα και δε σκρολάρει σε όλες τις L που έχω βάλει,δεν μπορώ να το λύσω το θέμα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...