Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαλε Ak kernel οπως εισαι και βαλε τον παραπανω governor να παθεις σοκ τωρα :)

Προσπάθησε να διαβάσεις μερικά μηνύματα πίσω :p

Έχω ΑΚ πριν πάρω το τηλέφωνο στα χέρια μου :p

Hint: @ak είναι f2fs kernel by default και το synapse έχει profiles

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο τα τηλέφωνα σας δε θα μοιάζουν ούτε εξωτερικά με το opo. Κανονίστε να λέτε μετά ότι φταίει η κατασκευή... :D
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο τα τηλέφωνα σας δε θα μοιάζουν ούτε εξωτερικά με το opo. Κανονίστε να λέτε μετά ότι φταίει η κατασκευή... :D

Αυτό δεν αλλάζει, ποιοτικά είναι γτπ, όχι όμως το SOC μιας και ήταν το τυράκι στην φάκα

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705219#post5705219

 

Εξαιρετικός και λεπτομερέστατος οδηγος για clean install! Έλυσε το πρόβλημα μου με λάθος φλασαρισμένη ρομ, άμεσα!

Ευχαριστούμε και πάλι davout!

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν σου δούλεψε.

 

Στο step 5 λέει:

"A few things will happen on the screen, then your OPO should light up, making the CM logo go from grey to white." Αυτό το κάνει όντως.

Και συνεχίζει: "After anywhere between a few seconds and a minute, the recovery menu should pop up." Αυτό μετά από το χρόνο που θες για να φτιάξεις καφέ και να στρίψεις τσιγάρο, δε το κάνει...

 

τι να πω ρε παιδιά? πραγματικά...:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705219#post5705219

 

Εξαιρετικός και λεπτομερέστατος οδηγος για clean install! Έλυσε το πρόβλημα μου με λάθος φλασαρισμένη ρομ, άμεσα!

Ευχαριστούμε και πάλι davout!

 

από περιέργεια ποιον τρόπο επέλεξες;

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε clean install με τον πρώτο τρόπο από τον οδηγό του davout δεν θα πρέπει πρώτα να έχουμε ξεκλείδωτο bootloader;
Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνουμε clean install με τον πρώτο τρόπο από τον οδηγό του davout δεν θα πρέπει πρώτα να έχουμε ξεκλείδωτο bootloader;

 

Ποιος ο λογος να κανεις clean install αν δεν εισαι unlock,cwm,root ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να κανεις clean install αν δεν εισαι unlock,cwm,root ?

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Υποψιάζομαι είναι παραξενιά μου να μην ξεκλειδώσω τον bootloader αν δεν χρειάζεται. Τελικά όμως δεν μου απάντησες αν γίνεται. Αν ξέρεις δλδ.

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Σε μια προσπάθεια ενημέρωσης και μετάφρασης των διαφόρων οδηγών που κυκλοφορούν στα ελληνικά, έφτιαξα δυο οδηγούς τους οποίους βάζω στο ίδιο post. Ο πρώτος είναι ο κλασσικός οδηγός που χρειάζεται οι εντολές να περαστούν μια-μια, ενώ ο δεύτερος βασίζεται σε νεότερο οδηγό που χρησιμοποιεί scripts, ενώ περιλαμβάνει και βήμα για ξεκλείδωμα του bootloader. Γενικά τα κινητά που έρχονται από Κίνα έχουν ξεκλείδωτο τον bootloader και μπορείτε να προχωρήσετε κατευθείαν στη διαδικασία clean install, ενώ η διεθνής έκδοση απαιτεί να το κάνετε εσείς, οπόπτε ίσως σας εξυπηρετεί ο δεύτερος οδηγός. Το τελικό αποτέλεσμα είναι το ίδιο, μπορείτε να διαλέξετε έναν από τους δυο, με δική σας πάντα ευθύνη!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705219#post5705219

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Υποψιάζομαι είναι παραξενιά μου να μην ξεκλειδώσω τον bootloader αν δεν χρειάζεται. Τελικά όμως δεν μου απάντησες αν γίνεται. Αν ξέρεις δλδ.

 

το fastboot δουλεύει μόνο σε ξεκλείδωτο bl άρα όχι δεν γίνετε σε κανένα τηλ όχι μόνο στο opo

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Στο step 5 λέει:

"A few things will happen on the screen, then your OPO should light up, making the CM logo go from grey to white." Αυτό το κάνει όντως.

Και συνεχίζει: "After anywhere between a few seconds and a minute, the recovery menu should pop up." Αυτό μετά από το χρόνο που θες για να φτιάξεις καφέ και να στρίψεις τσιγάρο, δε το κάνει...

 

τι να πω ρε παιδιά? πραγματικά...:worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

από περιέργεια ποιον τρόπο επέλεξες;

 

μόλις έκανα το clean install με τον τρόπο Α.

Πάμε τώρα να ξαναδοκιμάσουμε να ρουτάρουμε το κινητό από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα το clean install με τον τρόπο Α.

Πάμε τώρα να ξαναδοκιμάσουμε να ρουτάρουμε το κινητό από την αρχή...

 

Πάλι τα ίδια...

Τελικά θα κάνω clean install και θα το αφήσω unrooted!!!

 

πραγματικά δεν έχω λόγια που πήρα κινητό με cyanogen official και δε μπορώ να το rootάρω...

Το Xoom ήταν πιο εύκολο να το rootαρω πέρυσι...

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια...

Τελικά θα κάνω clean install και θα το αφήσω unrooted!!!

 

πραγματικά δεν έχω λόγια που πήρα κινητό με cyanogen official και δε μπορώ να το rootάρω...

Το Xoom ήταν πιο εύκολο να το rootαρω πέρυσι...

Πέρνα ρικοβερι και φλασαρε από κει το ζιπακι του su!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα ρικοβερι και φλασαρε από κει το ζιπακι του su!

 

Αυτό προσπαθούσα να κάνω αλλά δεν έμπαινε στο recovery που να χτυπάω τον .... μου κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθούσα να κάνω αλλά δεν έμπαινε στο recovery που να χτυπάω τον .... μου κάτω!

Πήγαινε ρυθμίσεις, άνοιξε το κρυφό μενού για προγραμματιστες και επέλεξε προηγμένη επανεκκίνηση. Μη μπλεκεις με συνδυασμούς αφού δεν μπορείς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, άνοιξε το κρυφό μενού για προγραμματιστες και επέλεξε προηγμένη επανεκκίνηση. Μη μπλεκεις με συνδυασμούς αφού δεν μπορείς

το έκανα και αυτό...

όταν πήγαινε να μπει στο TWRP είτε άνοιγε το κινητό και έδειχνε το logo του oneplus και έμενε εκεί, ή έκανε fade out και "χάλαγαν" τα γραφικά της οθόνης και πάλι έμενε εκεί...

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και αυτό...

όταν πήγαινε να μπει στο TWRP είτε άνοιγε το κινητό και έδειχνε το logo του oneplus και έμενε εκεί, ή έκανε fade out και "χάλαγαν" τα γραφικά της οθόνης και πάλι έμενε εκεί...

Μήπως δεν περνάς σωστά το ρικοβερι; κάπου κάνεις λάθος δεν υπάρχει περίπτωση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια...

Τελικά θα κάνω clean install και θα το αφήσω unrooted!!!

 

πραγματικά δεν έχω λόγια που πήρα κινητό με cyanogen official και δε μπορώ να το rootάρω...

Το Xoom ήταν πιο εύκολο να το rootαρω πέρυσι...

Step 3:

On your OPO, go to "About Phone", scroll down to "build number", and repeatedly tap it until you become a developer. Go back, and into the developer settings. Enable "Advanced Reboot". Scroll down and enable "USB Debugging" and disable "Update CM Recovery"

το βήμα 3 από το λινκ το έκανες;όπωσ κ στο 1 την μετονομασία του '' rename the .img as recovery.img''

εγώ 2 φορές το ρούταρα[κ με την 33 μετά από clean install, αλλά κ με την 38 μετά από ota ]χωρίς πρόβλημα

Edited by dk65gr
Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποια προταση για Rom+kernel με εμφαση στην διαρκεια μπαταριας;

Πόση διάρκεια πιά, με την 38 δυόμισι ημέρες και 7 ώρες οθόνη μου βγάζει και μπαταρία είναι στο 13% .

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς τελευταία Cm nightly που έχει τους νέους touch drivers;να μας πει διαφορά;

Τούς έχουν ήδη όλοι οι κερνελ, βάλε έναν

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχουμε καποια προταση για Rom+kernel με εμφαση στην διαρκεια μπαταριας;

Για όλα stock βάλε slim Εάν θες κάτι διαφορετικό από cm

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Με τον ak απο χθες (οχι τον τελευταιο) εχω 2/4 reboot ,με το στοκ δεν ειχα θεμα (?)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...