Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω φρεσκαδούρα, αλλά μόνο μετά από unlock bootloader. Μιας κ μπήκαμε στο χορό θα φάει και ρουτ κ απ΄όλα! :D Για να δούμε μπας κ έστρωσε η κάμερα και δεν κρασάρει πλέον..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα αλλα τζίφος. Δοκιμασα όλα τα μαμα themes έκανα restart αλλα χωρίς αποτέλεσμα. Αυτο το superuser πως εγκαθίσταται ?

 

Υπάρχει μια μικρή περίπτωση το τηλεφωνό σου να είναι root όπως και το δικο μου όταν το αγόρασα απλός μπες μεσα στα setting και ενεργοποίησε το αν θέλεις , αρκετά πίσω έχω γράψει τον τρόπο . Πρέπι να έχεις ενεργοποιήσει της "Επιλογές για προγραμματιστές" πατώντας αρκετές φορές πάνω στην επιλογή "Αριθμός έκδοσης" η ποία βρίσκεται "Ρυθμίσεις συστήματος" - " Σχετικά με το τηλέφωνο".

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να είναι με CM11 Nightly και franco kernel, και να μην παίρνει ειδοποιήσεις στο Facebook/Μessenger (αυτό είναι εξακριβωμένο, θέλω να ελέγξω και τις υπόλοιπες εφαρμογές που έχουν push notifications)?

 

Μου θυμίζει έντονα το ίδιο πρόβλημα που είχαμε σχεδόν όλοι οι χρήστες με το Nexus 4, και θέλω να δούμε και με άλλους που έχουν παρόμοιο θέμα, τί φταίει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να είναι με CM11 Nightly και franco kernel, και να μην παίρνει ειδοποιήσεις στο Facebook/Μessenger (αυτό είναι εξακριβωμένο, θέλω να ελέγξω και τις υπόλοιπες εφαρμογές που έχουν push notifications)?

 

Μου θυμίζει έντονα το ίδιο πρόβλημα που είχαμε σχεδόν όλοι οι χρήστες με το Nexus 4, και θέλω να δούμε και με άλλους που έχουν παρόμοιο θέμα, τί φταίει.

Γιατί να έχεις cm nightly; υπάρχουν άλλες ρομ εξαιρετικές κ απροβληματιστες.. Εγώ έχω droidkang +franco. Cyan hack κάπως έτσι πολύ καλή κ αυτή. Mahdi καλή κλπ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μικρή περίπτωση το τηλεφωνό σου να είναι root όπως και το δικο μου όταν το αγόρασα απλός μπες μεσα στα setting και ενεργοποίησε το αν θέλεις , αρκετά πίσω έχω γράψει τον τρόπο . Πρέπι να έχεις ενεργοποιήσει της "Επιλογές για προγραμματιστές" πατώντας αρκετές φορές πάνω στην επιλογή "Αριθμός έκδοσης" η ποία βρίσκεται "Ρυθμίσεις συστήματος" - " Σχετικά με το τηλέφωνο".

 

 

Εχεις δίκιο ! Προφανώς είχα πατήσει τις 7 φορές στο "αριθμός έκδοση". Ακολούθησα το αντίστροφο και διορθώθηκε. Ευχαριστω !:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να έχεις cm nightly; υπάρχουν άλλες ρομ εξαιρετικές κ απροβληματιστες.. Εγώ έχω droidkang +franco. Cyan hack κάπως έτσι πολύ καλή κ αυτή. Mahdi καλή κλπ

 

Είμαι από εποχής HTC Desire με Cyanogen, κάποια στιγμή που δεν είχα τί να κάνω όταν είχα περάσει στο Nexus πια, δοκίμασα Paranoid. Είχε πολλά πράγματα που δεν μου χρειάζονταν, την έβγαλα. Δοκίμασα μία-δύο άλλες (δεν θυμάμαι ποιες), έλειπαν πράγματα που είχε η CM και τα χρησιμοποιούσα.

Οπότε σταμάτησα να ασχολούμαι με rom. ;)

 

Απλά με το Nexus λίγο-πολύ το θέμα ήταν γνωστό. Τώρα όμως θέλω να δω αν είμαι μόνος μου ή το αντιμετωπίζουν και άλλοι, και να βρω τί φταίει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο ! Προφανώς είχα πατήσει τις 7 φορές στο "αριθμός έκδοση". Ακολούθησα το αντίστροφο και διορθώθηκε. Ευχαριστω !:)

 

Όταν λες αντίστροφα τι εννοείς;;

Εγώ έσβησα το προγρμματιστες αλλά το super user ισχυει

 

Edit : τέλικα πήγα super user settings και το αναιρεσα και όλα οκ πλέον :-)

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Και μάλλον βλέπω καλύτερο touch

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα εδώ. Ακόμα και στο keyboard (swift) νιώθω τη διαφορά σε σχέση με πριν.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα της ρομ της δικιά μου γτ δεν έχει βάλει τα τελευταία builds της cm. Τον ήπια μπουζι χαχα

Γύρισα στον 16 :mad:

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση είμαι με τελευταία cm11 nightly. Επίσης βλέπω τη μπαταρια πιο ανθεκτικη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Από χθες δεν μου δουλεύει το double tap to unlock....τι μπορεί να συμβαίνει;;

Λύθηκε.. Του είχα κάνει update το supersu και αυτό μου δημιούργησε το θέμα.. Γύρισα με restore στην προηγούμενη κατάσταση και όλα οκ

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικά - σε 2ωρο φορτίζει πλήρως!

Ξεκίνα με Dalvic προς το παρόν, και βλέπεις

Πέρνα κατευθείαν 33r (davout guide)

Εγω προτείνα να ξεκινησεις με unlock bootloader, ειναι το μονο που κάνει "format" το κινητό και δεν συμφέρει να το αφήσεις για επόμενο στάδιο...

Το root ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ τίποτα

 

Γιατί να περάσουμε την 33r κατευθειαν και όχι με τη σειρά που έρχονται μεσω ΟΤΑ ? Υπάρχει καποιο θεμα ? Περιμένω το κινητο την επομενη εβδομαδα και θα ηθελα να ξερω ποια τα βηματα που πρεπει να κανουμε οταν το πρωτοπάρουμε. :)

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

για να κανω unlock τον bootloader και να περασω recovery kai root πως μπορω να το κανω χωρις να χασω τα δεδομενα μου??

Όταν κάνεις unlock τον bootloader χάνονται όλα. Γίνεται full wipe στην συσκευή, δεν μπορείς να το αποφύγεις.

Με το root δεν πειράζονται τα data σου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Ειδα το παρακατω βιντεακι και ειπα να το ποσταρω εδω μπας και βοηθησει οσους εχουν την λεγομενη κιτρινιλα στην οθονη τους

 

 

Ελπιζω να βοηθησει

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Επειδη έχω παίξει με το προγραμματάκι, μπορεί να καλύπτει την κιτρινίλα αλλά αυτό συμβαίνει με επιτυχία όταν το κάτω μέρος έχει λευκό background.

Επειδή είναι layer που επικρατεί πάντα, αυτό σημαίνει ότι σε ΟΛΟ το τηλέφωνο, εφαρμογές, παιχνίδια κλπ θα έχετε μια διαφορετική απόχρωση στο κάτω μέρος.

 

Αν το δοκιμάσετε θα καταλάβετε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Από όσα διάβασα χθες δεν γίνεται.

Πρέπει να πάρεις backup σε όλα.

 

το μόνο full backup που ξέρω είναι με το titanium backup pro, το οποίο θέλει root.. αν δεν εννοείς αυτό κι υπάρχει άλλος τρόπος να μη γίνει "με το χέρι", ευχαρίστως να μας τον πεις.. με ενδιαφέρει κι εμένα! :happy:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 64gb έκανε ενημέρωση την 22r και μετα συνέχισε για 25r αλλά δεν ολοκληρώθηκε ποτε.Προσπάθησα να βάλω την 33r (χωρίς να βάλω εντολές ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ) μου ζητούσε υπογραφή (κατεβασμένο απο επίσημο Σιτέ),υπόψην κλικαρισα και για σφάλματα και για ανυπόγραφα,αν και επίσημη αναβάθμιση (33r)τίποτα. Κατέβασα την 25r έγινε εγκατάσταση χειροκίνητα όλα ενταξη και περίμενα για την 30r.Τίποτα προσπαθεί να βάλει την 25r χωρίς επιτυχία. Υπάρχει απλος τρόπος ή καλύτερα κάποιο βίντεο .Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 64gb...

Ακολούθησε πιστά τον οδηγό του davout. Το λινκ υπάρχει στο πρώτο ποστ του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο full backup που ξέρω είναι με το titanium backup pro, το οποίο θέλει root.. αν δεν εννοείς αυτό κι υπάρχει άλλος τρόπος να μη γίνει "με το χέρι", ευχαρίστως να μας τον πεις.. με ενδιαφέρει κι εμένα! :happy:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέος touch driver και ενσωματώθηκε στον Φράνκο r18. Όσοι έχετε στοκ ρομ δοκιμάζετε. Γενικά έφτιαξε τρομερά το touch και η απόκριση. Έτσι έπρεπε να ήταν! Θα μας έρθει καλό update κάποια στιγμή ..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...