Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες πρακτικά αν εχεις πρόβλημα,όχι με εφαρμογές. Στη χρήση εχεις;επίσης μην το εχεις στο αυτόματο το δίκτυο. Επέλεξε 2g κ όταν εισαι με δεδομένα άνοιγε 3,4g

 

Τι σημαίνει αυτό; 2G για πότε;

 

Α βρήκα στις ρυθμίσεις ότι μπορείς να διαλέξεις τις επιλογές data που θες. Δηλαδή μπορείς να βάλεις 2G, 3G, 2G/3G.

 

Η default επίδοση είναι εξοικονόμηση ενέργειας ή ισορροπημένη;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό; 2G για πότε;

 

Α βρήκα στις ρυθμίσεις ότι μπορείς να διαλέξεις τις επιλογές data που θες. Δηλαδή μπορείς να βάλεις 2G, 3G, 2G/3G.

 

Η default επίδοση είναι εξοικονόμηση ενέργειας ή ισορροπημένη;

Η εξοικονόμηση είναι στο 2g

 

 

Εδώ δείχνει οτι λύθηκε κ το τελευταιο θέμα σχετικα με το drain και θα περάσει στην επόμενη ΟΤΑ. Λογικά θα τον έχουμε στον Φράνκο πιο γρήγορα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα γενικά την εξοικονόμηση ενέργειας στο μενού επιδόσεις. Ποια είναι η default ρύθμιση;

 

Εμένα πάντως μου βγάζει κατανάλωση 38% οθόνη, 19% κατάσταση αδράνειας. Δεν ξέρω αν είναι πολύ, εγώ ικανοποιημένος είμαι με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα γενικά την εξοικονόμηση ενέργειας στο μενού επιδόσεις. Ποια είναι η default ρύθμιση;

 

Εμένα πάντως μου βγάζει κατανάλωση 38% οθόνη, 19% κατάσταση αδράνειας. Δεν ξέρω αν είναι πολύ, εγώ ικανοποιημένος είμαι με την μπαταρία.

Default εξοικονόμηση είναι. Αστο όπως είναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω απο έχτες το πρωι στις 8 με τώρα 12 η ωρα συνολικά 28 ώρες και έχω υπολοιπο 22% σε μπαταρία καλά είναι ? Νομιζω καλά είναι με 22r.
Link to comment
Share on other sites

Έχω απο έχτες το πρωι στις 8 με τώρα 12 η ωρα συνολικά 28 ώρες και έχω υπολοιπο 22% σε μπαταρία καλά είναι ? Νομιζω καλά είναι με 22r.

 

Με φουλ φωτεινότητα ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο έρχεται με κάποιες default ρυθμίσεις οι οποίες υπάρχουν μεν στα μενού, δεν είναι επιλεγμένες δε. Τα κουτάκια είναι χωρίς τικ ενώ η ρύθμιση μπορεί να ισχύει αν δεν την έχεις πειράξει.

 

Δεν καταλαβαίνω πώς μιλάτε για ζωή μπαταρίας όταν δεν αναφέρετε χρήση οθόνης, data, Wi-Fi. Και μένα έτσι διαρκεί 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος δεν είναι ευχαριστημένος από την αυτονομία του OPO, έχει πρόβλημα αυτός, όχι η συσκευή.

Έτσι για να τα λέμε ξεκάθαρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος δεν είναι ευχαριστημένος από την αυτονομία του OPO, έχει πρόβλημα αυτός, όχι η συσκευή.

Έτσι για να τα λέμε ξεκάθαρα.

 

Η προέρχεται από Nokia 3310 ξέρω 'γω. Γενικά σε τέτοιες καταστάσεις ας μην αντιπαρατιθέμεθα :lol:

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η προέρχεται από Nokia 3310 ξέρω 'γω. Γενικά σε τέτοιες καταστάσεις ας μην αντιπαρατιθέμεθα :lol:

Καμία αντιπαράθεση. Αλλά όταν έχεις αποδεδειγμένα την συσκευή με την μεγαλύτερη αυτονομία αυτή την στιγμή, κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καμία αντιπαράθεση. Αλλά όταν έχεις αποδεδειγμένα την συσκευή με την μεγαλύτερη αυτονομία αυτή την στιγμή, κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.

 

Στην αντίληψη/νόηση, εκεί που άλλωστε πάσχει πολύς κόσμος. Η αντιπαράθεση που ανέφερα σχετίζεται με το γνωστό ρητό "Μην τα βάζεις με ένα ηλίθιο .." u know the rest :lol:

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε λίγο off topic εδώ πέρα και τζάμπα χάνονται οι σελίδες. Δείτε την ερώτηση μου στο άλλο topic σχετικά με το data.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δείχνει οτι λύθηκε κ το τελευταιο θέμα σχετικα με το drain και θα περάσει στην επόμενη ΟΤΑ. Λογικά θα τον έχουμε στον Φράνκο πιο γρήγορα.

Άντε, άψογα

( από ποιο site είναι το screenshot;)

 

Te_salat, δεν μπορεί οι συσκευές κάποιων να έχουν άλλη συμπεριφορά;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι φουλ στοκ και έχω τέτοια θέματα που λεω... Τελικά αρχίζω να αγαπάω το iphone μου!!!!

 

Όχι πέρα από την πλάκα τώρα η συσκευή τα σπάει, μόνο το θέμα του WiFi και του σήματος να λυθεί και είμαστε κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

Άντε, άψογα

( από ποιο site είναι το screenshot;)

 

Te_salat, δεν μπορεί οι συσκευές κάποιων να έχουν άλλη συμπεριφορά;

Απο το φορουμ της oneplus

unroot εχει δοκιμασει κανεις?ευκολο ειναι?

Πας για πούλημα;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω root την συσκευη χωρις custom recovery ?

Με temporary recovery. Συνηθως τα toolkits εχουν αυτη την επιλογη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Με temporary recovery. Συνηθως τα toolkits εχουν αυτη την επιλογη

δωσε λιγες πληροφορίες παραπάνω αν είναι εύκολο,το περιμένω κ γω από βδομάδα -ελπίζω-

Link to comment
Share on other sites

δωσε λιγες πληροφορίες παραπάνω αν είναι εύκολο,το περιμένω κ γω από βδομάδα -ελπίζω-

 

Παιδια πειτε κανενα ασφαλες toolkit για ροοτ :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε κανενα ασφαλες toolkit για ροοτ :-)

 

Στo xda θα βρεις διάφορα αλλά ρε παιδιά, γιατί δεν πάτε με την πεπατημένη που παίζει μια χαρά και να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο? Δηλάδή bootloader unlock + custom recovery και σας μένει για πάντα έτσι να κάνετε ότι θέλετε. Τι ROM θα περάσετε, τι root, τι adaware ότι θέλετε. Έτσι και αλλιώς, το λέει και η OnePlus, η εγγύηση δεν χάνεται.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...