Jump to content

Lenovo Ideapad A3500


chaoticos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα χάσεις την δυνατότητα να έχεις write access στην sd card. Οι εφαρμογές εννοώ. Πχ οι file explorers δεν θα δουλεύουν στην sd.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο οταν πατησα το power και το volume up μου εβγαλε ενα μενου στα κινεζικα ηθελα να κανω wipe cache. Το εχω παρει απο τα public. Οτι να ναι
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αστεία πράγματα. Το recovery είναι στα κινέζικα. Να πω την αλήθεια δεν έχω μπει ποτέ, αλλά το διάβασα σε κάποιο φόρουμ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αστεία πράγματα. Το recovery είναι στα κινέζικα. Να πω την αλήθεια δεν έχω μπει ποτέ, αλλά το διάβασα σε κάποιο φόρουμ.

 

Ωχ πάνε τα Αγγλικά ως η διεθνής γλώσσα της πληροφορικής.:(

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα τη μλκια ετρεξα το kingroot κα δεν μπορω να τρεξω ote tv go καμια ιδεα να το γυρισουμε οπως ηταν ? ? ? σας παρακαλω πολυ !!!!
Link to comment
Share on other sites

SOS παίδες!! Είχα αφησει το tablet με 50%-60% μπαταρία και μετά από 13 ώρες που το είχα σε αναμονή το βρήκα κλειστό. Λέω "θα έκλεισε από μπαταρία", το β;ζω να φορτισει και τίποτα!!! Έχω δοκιμάσει διαφορετικούς φορτιστες, διαφορετικές πρίζες αλλά τίποτα!! Τι μπορώ να κάνω; Τι γίνεται από δω και πέρα; Ή εγγύηση πέρασε πριν 13 μέρες!!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

SOS παίδες!! Είχα αφησει το tablet με 50%-60% μπαταρία και μετά από 13 ώρες που το είχα σε αναμονή το βρήκα κλειστό. Λέω "θα έκλεισε από μπαταρία", το β;ζω να φορτισει και τίποτα!!! Έχω δοκιμάσει διαφορετικούς φορτιστες, διαφορετικές πρίζες αλλά τίποτα!! Τι μπορώ να κάνω; Τι γίνεται από δω και πέρα; Ή εγγύηση πέρασε πριν 13 μέρες!!!

 

Θα χασεις οτι εχεις μεσα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα χασεις οτι εχεις μεσα.

 

Τελικά σε καποια ασχετη φαση μετά από 1-2 μέρες άνοιξε μόνο του!!! Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εδώ και μια βδομάδα λειτουργεί μια χαρά. Τι να πω; :blink::wacko:

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχει καταφέρει κανείς να κάνει το OTE TV go να τρέξει σε αυτό το τάμπλετ; Έχω το A3500-H και δεν τα έχω καταφέρει.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλημέρα. Έχω το Α3500-fl και είμαι στην 4.4.2 Α442_01_29_150326BG.Σε στοκ δεν μου βγάζει κάτι νεότερο.Υπαρχει μήπως σε custom? Επίσης έχω θέμα με παιχνίδια. Κάνω εγκατάσταση πάω να τα ξεκινήσω και μου λέει "Δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει" Το έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών αλλά τίποτα τι φταίει;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε καποια ασχετη φαση μετά από 1-2 μέρες άνοιξε μόνο του!!! Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εδώ και μια βδομάδα λειτουργεί μια χαρά. Τι να πω; :blink::wacko:

 

πάντως αν ξανά κολλήσει και δεν ανοίγει με τίποτα δοκίμασε να κρατήσεις (με οδοντογλυφίδα η βελόνα) πατημένο το ρεσετ για 5-6 δεύτερα

ανοίγεις το "πορτάκι" που έχει για την sd (ή και την sim ανάλογα το μοντέλο) και θα δεις μια μικρή τρυπούλα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάω να κάνω update εφαρμογές και ενώ έχω γύρω στα 500 MB στην εσωτερική μνημη ελεύθερα μου λέει συνέχεια ότι δεν επαρκεί ο αποθηκευτικός χωρος... Δεν έχω SD. Ξέρει κανείς πως αντιμετωπίζεται αυτό?? Θα προτιμούσα να μην κάνω hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω update εφαρμογές και ενώ έχω γύρω στα 500 MB στην εσωτερική μνημη ελεύθερα μου λέει συνέχεια ότι δεν επαρκεί ο αποθηκευτικός χωρος... Δεν έχω SD. Ξέρει κανείς πως αντιμετωπίζεται αυτό?? Θα προτιμούσα να μην κάνω hard reset.

 

βάζεις sd (και μεταφέρεις εκεί εφαρμογές) ή σβήνεις πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό... Δεν έχει σημασία πόση διαθέσιμη μνήμη έχει μου βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα σε κάθε update εφαρμογής...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό... Δεν έχει σημασία πόση διαθέσιμη μνήμη έχει μου βγάζει συνέχεια αυτό το μήνυμα σε κάθε update εφαρμογής...

 

μνήμη εννοείς χώρο ελπίζω :)

τα 500MB δεν είναι στην κατηγορία "αρκετά" , κάντα 700 και δες αν κάνει Update ή όχι

επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να καθαρίσεις την cache (με κάποιο app) πριν κάνεις update για να βρεις λίγο χώρο

 

αλλά αν δεν βάλεις sd και να μεταφέρεις προγράμματα εκεί κάθε φορά το ίδιο θέμα θα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι αν έχεις κάτω από 10% χώρο, το Android δεν σε αφήνει να εγκαταστήσεις εφαρμογές ή να ενημερώσεις υπάρχουσες (μην τύχει και δεν έχουν χώρο τα Play Services να αποθηκεύσουν τo προσωπικά δεδομένα που σπιούνεψαν lol). Άρα αν έχεις το 8GB μοντελο, άδειασε το 10% όσων MB ειναι η "καθαρή" χωρητικότητα. Πχ αν είναι στο 7,2GB, αδειασε 7 20ΜΒ χώρο. Ρίξε πράμα στην SD ή στο PC μεσω USB και μετά το φέρνεις πίσω στην εσωτερική.
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...