Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι, μου είπαν πως δεν το 16gb Λευκό για Ευρώπη πλέων δεν μπορείς να το παραγγείλεις, ισχύει όντως κάτι τέτοιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι, μου είπαν πως δεν το 16gb Λευκό για Ευρώπη πλέων δεν μπορείς να το παραγγείλεις, ισχύει όντως κάτι τέτοιο?

μου είπαν πως το 16gb Λευκό*

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το παράγγειλα. Πολύ διαδικασία πάντως. Πρέπει να βάλω και credit στο mailboxde? Ή όταν το παραλάβουν θα με ειδοποιήσουν και τότε θα επιλέξω την χρέωση;

 

Οταν σου στείλουν email οτι εχεις πακετο στη θυρίδα θα σου πουν με link να επιλεξεις τροπο αποστολης.Προτήμησε καλύτερα UPS Standard 19.45€. Μολις επιλεξεις τροπο αποστολης θα σου πουν αυτοματοποιημένα οτι δεν εχει λεφτα στο account σου.οποτε εσυ μεσω κάρτας η paypal τους βάζεις τα λεφτα και επειτα μολις μεταφερθουν τα λεφτα απο την καρτα σου η το paypal στο λογαρισμο σου mailboxede τους πληρωνεις και αυτη μετα στο κανουν forward για ελλαδα μεσα σε 1-2 ωρες.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Οταν σου στείλουν email οτι εχεις πακετο στη θυρίδα θα σου πουν με link να επιλεξεις τροπο αποστολης.Προτήμησε καλύτερα UPS Standard 19.45€. Μολις επιλεξεις τροπο αποστολης θα σου πουν αυτοματοποιημένα οτι δεν εχει λεφτα στο account σου.οποτε εσυ μεσω κάρτας η paypal τους βάζεις τα λεφτα και επειτα μολις μεταφερθουν τα λεφτα απο την καρτα σου η το paypal στο λογαρισμο σου mailboxede τους πληρωνεις και αυτη μετα στο κανουν forward για ελλαδα μεσα σε 1-2 ωρες.

 

Μια χαρά! Thx for info! Άντε με το καλό να έρθει!

>> m4b <<
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να πάρω την θήκη της Diztronic από το Amazon UK.

 

Θέλει κάποιος άλλος από Αθήνα για να κάνουμε ομαδική παραγγελία για να μοιραστούμε τα έξοδα ;

 

1 θήκη -> ~22€ | 2 θήκες -> ~36€ (18€ η μία) | 3 θήκες -> ~50€ (17€ η μία) | 4 θήκες -> ~64€ (16€ η μία) κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

ποιος θελει???
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να πάρω την θήκη της Diztronic από το Amazon UK.

 

Θέλει κάποιος άλλος από Αθήνα για να κάνουμε ομαδική παραγγελία για να μοιραστούμε τα έξοδα ;

 

1 θήκη -> ~22€ | 2 θήκες -> ~36€ (18€ η μία) | 3 θήκες -> ~50€ (17€ η μία) | 4 θήκες -> ~64€ (16€ η μία) κτλ κτλ

 

Έχουμε ήδη βρεθεί 3 και θα παραγγείλουμε την Δευτέρα το απόγευμα. Αν ενδιαφέρεται κι' άλλος ας μου στείλει PM

Link to comment
Share on other sites

Για οικονομικούς λόγους δυστυχώς δεν μπορώ να το τσιμπήσω οπότε όποιος προλάβει https://account.oneplus.net/invite/claim/ZDGI-ZWP1-CDKN-IGB6 και καλοδούλευτο :D. Edited by Alekoss
Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα παρέλαβα! :D Απλά λόγω ξενυχτιού δεν άντεξα να μπω να γράψω :D

 

Αρχικά εννοείται άριστο χωρίς το παραμικρό, ημερομηνία παραγωγής 28/9, δύο μέρες πριν την παραγγελία μου (!) και χωρίς ίχνος yellow tint/band/whatever. Είχα πάρει από USA αυτή τη θήκη (μαζί ήρθανε!) αλλά τελικά και η επίσημη flip είναι τόσο όμορφη που μάλλον θα μείνω με αυτή.

 

Σχετικά με τη διαδρομή (και την αναμονή) τώρα, κάποιες λεπτομέρειες για όσους περιμένουν ή σκέφτονται να κάνουν παραγγελία και ρωτάνε πόσο παίρνει να έρθει:

 

Η παραγγελία έγινε 30/09, το απόγευμα, ημέρα Τρίτη. Μέχρι την επόμενη Δευτέρα δεν είχα καμία εξέλιξη, πιθανότατα λόγω του Σαββατοκύριακου και λόγω του ότι η Παρασκευή απ'ότι έμαθα ήταν αργία στη Γερμανία. Τη δευτέρα το πρωί μου έρχεται mail από mailboxde ότι έχω δέμα, και αμέσως το κάνω forward στην Ελλάδα.

 

Από εκείνη τι στιγμή και σύμφωνα με το Tracking Detail της UPS το δέμα ακολούθησε αυτή τη διαδρομή:

 

06/10 - 09:11: Παραλαμβάνεται από την UPS στο Ζιτάου/Φεύγει άμεσα για Μπάουτζεν

06/10 - 14:43: Φτάνει στο Μπάουτζεν

06/10 - 19:45: Ξεκινάει για Νυρεμβέργη

07/10 - 00:20: Φτάνει Νυρεμβέργη

07/10 - 08:32: Ξεκινάει για Μπολόνια

07/10 - 18:30: Φτάνει Μπολόνια

08:10 - 04:00: Ξεκινάει για Αθήνα

09:10 - 21:20: Φτάνει Αθήνα

 

Την επόμενη μου ήρθε, αν και είδα στο tracking ότι έφυγε για delivery στις 09:31, εμένα μου ήρθε απόγευμα. Η μεγαλύτερη διαδρομή, σχεδόν 42 ώρες, είναι η τελευταία, από Μπολόνια για Αθήνα (-προφανώς με νταλίκα) στην οποία δεν σκανάρεται πουθενά, οπότε μην ανησυχήσετε!

 

Αν υπολογίσουμε πως σε εμένα έφτασε απόγευμα, έκανε -ακριβώς- 10 ημέρες από τη στιγμή της παραγγελίας, 7 εργάσιμες με ένα Σαββατοκύριακο και μια αργία στη μέση.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρέλαβα τέλη Ιουλίου και πρόσκληση μου ήρθε προχτές

Τι πρόσκληση; για δεύτερο :D;

Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα παρέλαβα! :D Απλά λόγω ξενυχτιού δεν άντεξα να μπω να γράψω :D

 

Αρχικά εννοείται άριστο χωρίς το παραμικρό, ημερομηνία παραγωγής 28/9, δύο μέρες πριν την παραγγελία μου (!) και χωρίς ίχνος yellow tint/band/whatever. Είχα πάρει από USA αυτή τη θήκη (μαζί ήρθανε!) αλλά τελικά και η επίσημη flip είναι τόσο όμορφη που μάλλον θα μείνω με αυτή.

 

Σχετικά με τη διαδρομή (και την αναμονή) τώρα, κάποιες λεπτομέρειες για όσους περιμένουν ή σκέφτονται να κάνουν παραγγελία και ρωτάνε πόσο παίρνει να έρθει:

 

Η παραγγελία έγινε 30/09, το απόγευμα, ημέρα Τρίτη. Μέχρι την επόμενη Δευτέρα δεν είχα καμία εξέλιξη, πιθανότατα λόγω του Σαββατοκύριακου και λόγω του ότι η Παρασκευή απ'ότι έμαθα ήταν αργία στη Γερμανία. Τη δευτέρα το πρωί μου έρχεται mail από mailboxde ότι έχω δέμα, και αμέσως το κάνω forward στην Ελλάδα.

 

Από εκείνη τι στιγμή και σύμφωνα με το Tracking Detail της UPS το δέμα ακολούθησε αυτή τη διαδρομή:

 

06/10 - 09:11: Παραλαμβάνεται από την UPS στο Ζιτάου/Φεύγει άμεσα για Μπάουτζεν

06/10 - 14:43: Φτάνει στο Μπάουτζεν

06/10 - 19:45: Ξεκινάει για Νυρεμβέργη

07/10 - 00:20: Φτάνει Νυρεμβέργη

07/10 - 08:32: Ξεκινάει για Μπολόνια

07/10 - 18:30: Φτάνει Μπολόνια

08:10 - 04:00: Ξεκινάει για Αθήνα

09:10 - 21:20: Φτάνει Αθήνα

 

Την επόμενη μου ήρθε, αν και είδα στο tracking ότι έφυγε για delivery στις 09:31, εμένα μου ήρθε απόγευμα. Η μεγαλύτερη διαδρομή, σχεδόν 42 ώρες, είναι η τελευταία, από Μπολόνια για Αθήνα (-προφανώς με νταλίκα) στην οποία δεν σκανάρεται πουθενά, οπότε μην ανησυχήσετε!

 

Αν υπολογίσουμε πως σε εμένα έφτασε απόγευμα, έκανε -ακριβώς- 10 ημέρες από τη στιγμή της παραγγελίας, 7 εργάσιμες με ένα Σαββατοκύριακο και μια αργία στη μέση.

 

Αυτά για την Αθήνα. Για επαρχία μιας και δεν παραδίδει η ίδια η UPS το ζήτημα θα πάρει λίγες μέρες ακόμη. Στην Ελλάδα η UPS παρέδιδε με Speedex και τώρα πλεον με Γενική Ταχυδρομική. Δυστυχώς μετά το σκανάρισμα εισαγωγής και προορισμού από τη UPS δεν έχω tracking αν και μετά από επικοινωνία με τη UPS ενημερώθηκα πως θα μου δώσουν νέο κωδικό της Γενικής. Πείτε με άρρωστο απλά το κάνω για να έχουν όλοι γνώση της διαδικασίας. Κάποιοι ψωνίζουν κινητά για πλάκα και άλλοι είναι αναγκασμένοι να στερούνται τα πάντα οπότε το θεωρώ σημαντικό να έχεις κάποιες πρόσθετες πληροφορίες για τη διακίνηση των προϊόντων.

Σήμερα λογικά θα φτάσει στο Άργος απλά επειδή βρίσκομαι σε άγονη γραμμή η Γενική παραδίδει εδώ την Τρίτη, οπότε ο προγραμματισμός της UPS για παράδοση την συγκεκριμένη μέρα είναι σωστός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

update: Το κινητό βρίσκεται τελικά στο Άργος απλά επειδή η UPS δε λειτουργεί τα ΣΚ δεν ενημερώθηκα με tracking number.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μια διαθέσιμη πρόσκληση, μην την βγάλετε στο σφυρί όμως
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες μέρες κάνει συνήθως να αποσταλεί από Αγγλία στην Γερμανία; Προχώρησα σε παραγγελία του τηλεφώνου την Τρίτη που μας πέρασε και είναι σε κατάσταση processing στο opo store. Βάλε και το Σ/Κ μέσα πάμε από βδομάδα; Μήπως να αρχίσουν να με ζωνουν τα φίδια;

(Ακολούθησα τον οδηγό του Delijohn για την καταχώρηση των διευθύνσεων)

 

Ολα καλα τελικα :up: . Σημερα ηρθε mail απο την οπο οτι ολοκληρωθηκε η παραγγελια.Αυτη τη στιγμη ειναι Heathrow ετοιμο να φυγει για Γερμανια.

Α, και υπαρχουν και 3 προσκλησεις.Οποιος θελει pm . :):)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόσκληση που λήγει σε μερικές ώρες, όποιος ενδιαφέρεται πμ.

 

Δόθηκε στον mctheos7

Edited by morpheusgr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

πρωτο post :P

εδω και κανα 2 βδομαδες εχω πεσει σε <<ερωτα>> με το 1+1. ετσι εψαχνα σε διαφορα forums και βρηκα πολλες αγγελιες (στην ουσια οι περισσοτερες) οι οποιες αντιστοιχουσαν στην κινεζικη εκδοση του 1+1.. ετσι σκεφτηκα πως καλυτερα να εχω το κεφαλι μου ησυχο παραγελλνοντας το απο το επισημο site...

μηπως ξερετε ποσες μερες θα κανει να ερθει στην κοζανη?

( ειδα τον τροπο που θα ερθει (mailbox) )

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ο ίδιος από κατάστημα Γενικής Ταχυδρομικής. Η πρώτη αίσθηση μετά το unboxing ήταν "WTF!!!!!!!!". Ο γιός μου είπε "τι τουμπανοκινητό είναι αυτό;". Πραγματικά εντυπωσιακό. Το κινητό είναι κατασκευής 15/09, δεν παρατήρησα yellow tint και η αρχική αποστολή έγινε από 4PX support στο Southall, λογικά εταιρεία logistics την 30/09/2014. Edited by pathfinderakias
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ο ίδιος από κατάστημα Γενικής Ταχυδρομικής. Η πρώτη αίσθηση μετά το unboxing ήταν "WTF!!!!!!!!". Ο γιός μου είπε "τι τουμπανοκινητό είναι αυτό;". Πραγματικά εντυπωσιακό. Το κινητό είναι κατασκευής 15/09, δεν παρατήρησα yellow tint και η αρχική αποστολή έγινε από 4PX support στο Southall, λογικά εταιρεία logistics την 30/09/2014.

 

Χαχαχαχα και εμένα η μικρή αδερφή μου όταν άνοιξα τη συσκευασία εντυπωσιάστηκε και μου είπε " Ουαου τι κινητάρα είναι αυτή. "

Είναι εξαιρετικό το άτιμο :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

πρωτο post :P

εδω και κανα 2 βδομαδες εχω πεσει σε <<ερωτα>> με το 1+1. ετσι εψαχνα σε διαφορα forums και βρηκα πολλες αγγελιες (στην ουσια οι περισσοτερες) οι οποιες αντιστοιχουσαν στην κινεζικη εκδοση του 1+1.. ετσι σκεφτηκα πως καλυτερα να εχω το κεφαλι μου ησυχο παραγελλνοντας το απο το επισημο site...

μηπως ξερετε ποσες μερες θα κανει να ερθει στην κοζανη?

( ειδα τον τροπο που θα ερθει (mailbox) )

 

Εμένα σε 3-4 μέρες ήταν Γερμανία και μετά σε 7 Θεσσαλονίκη. Στα ίδια σε βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχω ενα invite όμως το εχω πατήσει και λήγει σε 11-12 ώρες, είναι για το 64 GB SANDSTONE BLACK

Όποιος το θέλει να του χαρίσω με όλο το account και να αλλάξει το mail ;)

Περιμένω τα πμ οποίος το θέλει !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...