Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος κουράστηκε επειδή δεν διάβασαν όλοι 200 σελίδες ας πάει καμιά βόλτα. Χρήσιμο είναι να υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες για να προγραμματιζει κανείς την πορεία του.

Υπάρχουν αυτές οι πληροφορίες, γραμμένες ΠΟΛΛΕΣ φορές

Ας διαβάσει λοιπόν ο ενδιαφερόμενος 200 ΠΟΣΤΣ/μηνύματα από το τέλος και αν δεν βρει άκρη, ας ρωτήσει.-

Τώρα, περι βόλτας, δεν θα σου απαντήσω...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δεν του ειχες καθολου θηκουλα?

 

Είχα την Pelosi αλλά πήγε και κοπάνισε επάνω και μπροστά που η θήκη το αφήνει ακάλυπτο... Εαν είναι η μέρα σου....

 

Αδερφε την diztronic την ψαχνω καιρο τρ..απο που την παρηγγειλες? Το nillkin τζαμακι εχω και εγω και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την ποιοτητα του.(αν και ειναι η πρωτη φορα που εβαλα σε κινητο μου τζαμακι) ειναι σαν να μην εχει τπτ απο πανω..

 

Από Amazon

http://www.amazon.co.uk/Diztronic-Flexible-TPU-Case-OnePlus-Matte-Black/dp/B00MBS1NA0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412279393&sr=8-1&keywords=diztronic+oneplus

 

Αλλά χρεώνουν αρκετά έξοδα αποστολής. Μαζευτήκαμε 2-3 από εδώ μέσα και την παραγγείλαμε όλοι μαζί ώστε να μοιραστούν τα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την Pelosi αλλά πήγε και κοπάνισε επάνω και μπροστά που η θήκη το αφήνει ακάλυπτο... Εαν είναι η μέρα σου....

 

 

 

Από Amazon

http://www.amazon.co.uk/Diztronic-Flexible-TPU-Case-OnePlus-Matte-Black/dp/B00MBS1NA0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412279393&sr=8-1&keywords=diztronic+oneplus

 

Αλλά χρεώνουν αρκετά έξοδα αποστολής. Μαζευτήκαμε 2-3 από εδώ μέσα και την παραγγείλαμε όλοι μαζί ώστε να μοιραστούν τα έξοδα.

Ωραιοι..καλα κανατε γτ και εγω εκεί κολλαω, στα εξοδα αποστολής που ειναι οσο και η θήκη..

Αν υπαρχει κανενας απο χανια ή γενικά κρητη που να θελει να παραγγειλει την θηκη μπορουμε να μοιραστουμε τα εξοδα..

Κατι άλλο έχει δει κανένας τα ακουστηκά που έβγαλε η oneplus; Σκεφτομουν να παρω τα xiaomi pistons αλλα ειδα της oneplus και ειπα να περιμενω. Τι λετε;

ΥΓ: απ οσο έχω δει η κοκκινη diztronic ειναι απιστευτη.

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως φορτιζω το κινητο οταν πεφτω για υπνο ,οποτε μενει να φορτιζει 6-7 ωρες! Λετε να κανω κακο στην μπαταρια που το αφηνω τοσες ωρες? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως φορτιζω το κινητο οταν πεφτω για υπνο ,οποτε μενει να φορτιζει 6-7 ωρες! Λετε να κανω κακο στην μπαταρια που το αφηνω τοσες ωρες? :worry:

Σε όλα μου τα κινητά - χρόνια τώρα - πάντα έτσι τα φορτίζω. Μην ανησυχείς, το κύκλωμα σταματά να φορτίζει στο 100%. Γι'αυτό άλλωστε και πολλές φορές όταν το βγάζεις από την πρίζα πέφτει από το 100 στο 99 αρκετά σύντομα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τη φόρτιση, μια ακόμα ηλίθια ερώτηση: Ο φορτιστής του ΟΡΟ από όσο ξέρω είναι 2A σωστά; Επειδή γενικά φορτίζω όπου να'ναι (σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο, φιλικά σπίτια) και όλοι οι άλλοι είναι 1Α, δε θα έχω θέμα πέρα από την πιο αργή φόρτιση έτσι;

 

Βέβαια με τη μπαταρία του δε νομίζω να χρειάζεται και φόρτιση τόσο αλλά just in case.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τη φόρτιση, μια ακόμα ηλίθια ερώτηση: Ο φορτιστής του ΟΡΟ από όσο ξέρω είναι 2A σωστά; Επειδή γενικά φορτίζω όπου να'ναι (σπίτι, γραφείο, αυτοκίνητο, φιλικά σπίτια) και όλοι οι άλλοι είναι 1Α, δε θα έχω θέμα πέρα από την πιο αργή φόρτιση έτσι;

 

Βέβαια με τη μπαταρία του δε νομίζω να χρειάζεται και φόρτιση τόσο αλλά just in case.

Μπαα..θεμα δεν υπαρχει (απ οσο γνωριζω)..απλα ειναι αργη η φορτιση..και σε μερικες περιπτωσης ειναι πολυ αργη..

 

Παίδες είμαι κάτοχος Νexus 5, το οποίο σκέφτομαι να δώσω στην κοπέλα μου (έχει ένα Xperia S) και να πάρω το OnePlus One. Είδα ότι και το Ν6 αναμένεται να είναι πολύ μεγάλο, οπότε ψήνομαι ακόμη περισσότερο για το OnePlus One. Αξίζει η μετάβαση; Επιπλέον, είναι καλύτερο να το αγοράσω από Ολλανδία ή από Ελλάδα;

Καλησπερα φιλε μου, τα θετικα του 1+ σε σχεση με του Ν5 ειναι πως εχει μεγαλυτερη οθονη (πολλη καλη), extra 1GB RAM (για την CPU δεν εχει νοημα να μιλησω) και πολυ καλυτερες καμερες (και οι 2 ειναι φανταστικες καμερες κατα την αποψη μου)..To N5 εχοντας οθονη 5" ιντσων εχει καλυτερο ppi (σου το λεω γιατι εγω πριν ειχα το S4 και τωρα με το 1+ μπορω να δω την διαφορα στο ppi :(), ενα ακομα θετικο για μενα ειναι το πληθος των αξεσουαρ που εχει το Ν5 σε επωνημες και ποιοτικες μαρκες (οπως spiegen, belkin κλπ) και τελος το θεμα της εγγυησης ή καλυτερα του service, σου το λεω αυτο γιατι εχω διαβασει και εχω ακουσει πολλα για το 1+, βεβαια το θεμα ειναι να μην σου τυχη και παθει τιποτα γιατι οποιο κινητο και να εχεις την ταλαιπωρια δεν την γλυτωνεις.

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι.. ;)

ΥΓ: τις αναβαθμισεις και γενικα το λειτουργικο δεν αναφερω τιποτα , αν εξαιρεσεις τις τροποποιησεις του και τα updates CM(+) ή την σταθεροτητα και τα updates του Ν5(+), ειναι σχεδον ιδια..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 29/09 με status proseccing στο store και σήμερα ξαφνικά μου σκάει mail με tracking number και το κινητό είναι ήδη από τις 6.30 στη Δρέσδη. Έχει αποσταλεί από τις 30/09!!!!

 

Friday, October 03, 2014 Location Time

9 Arrived at Delivery Facility in DRESDEN - GERMANY DRESDEN - GERMANY 06:33

8 Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:47

7 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 03:57

6 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 02:47

Thursday, October 02, 2014 Location Time

5 Transferred through LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 22:52

4 Arrived at Sort Facility LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 18:50

3 Departed Facility in LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 17:41

2 Processed at LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 15:37

Tuesday, September 30, 2014 Location Time

1 Shipment information received LONDON-HEATHROW - UK 08:19

 

Λογικά αν προλάβει να πάει Ζittau θα φύγει σήμερα από mailboxde αλλιώς καλή Δευτέρα. Όταν με το καλό παραλάβω θα φτιάξω έναν updated οδηγό για βήμα βήμα.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 30/09, χτές γύρισε από Pending Shipment σε Processing (ανάποδα δε θα έπρεπε να είναι;!), ελπίζω Δευτέρα-Τρίτη να φύγει για Γερμανία !)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και η Diztronic θήκη!Εφαρμόζει τέλεια!
NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και η Diztronic θήκη!Εφαρμόζει τέλεια!

Μια χαρα φιλε μου, με γειες..με την πρωτη ευκαιρια θα την παρω και εγω (οταν τα μεταφορικα για ελλαδα θα ειναι λογικα η μηδενικα :p)

Απο ποιοτητα πως δλδ στο χερι εχει καλη αισθηση δεν πιστευω να ειναι σαν τις TPU των 3-5 ευρω του ebay?

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φιλε μου, με γειες..με την πρωτη ευκαιρια θα την παρω και εγω (οταν τα μεταφορικα για ελλαδα θα ειναι λογικα η μηδενικα :p)

Απο ποιοτητα πως δλδ στο χερι εχει καλη αισθηση δεν πιστευω να ειναι σαν τις TPU των 3-5 ευρω του ebay?

 

Στο χέρι την νιωθω τέλεια!Ειναι διακριτική και όμορφη..Απλά δεν έχει την αίσθηση του sandstone (είναι ματ) ,αλλά προέχει η ασφάλεια:)

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι την νιωθω τέλεια!Ειναι διακριτική και όμορφη..Απλά δεν έχει την αίσθηση του sandstone (είναι ματ) ,αλλά προέχει η ασφάλεια:)

Απο ebay ή amazon πηρες;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, οποιος εχει tpu η σιλικονης θηκουλα (ή/και screen protector) οποιασδηποτε ποιοτητας και καθονται (κι ειναι Αθηνα) ας κανει ενα κοπο να μου στειλει ενα pm να του τα αγορασω, επειδη αυριο θα το εχω και παλι στα χερια μου και χωρις θηκη το τερατακι δε μεταφερεται.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι η μέρα παραλαβής θηκών!!Μόλις μου ήρθε η Pelosi.Α Ψ Ο Γ Η...Από προστασία βέβαια ελάχιστη...

Μια χαρα φιλε μου, με γειες..με την πρωτη ευκαιρια θα την παρω και εγω (οταν τα μεταφορικα για ελλαδα θα ειναι λογικα η μηδενικα :p)

Απο ποιοτητα πως δλδ στο χερι εχει καλη αισθηση δεν πιστευω να ειναι σαν τις TPU των 3-5 ευρω του ebay?

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay ή amazon πηρες;

 

amazon uk

http://www.amazon.co.uk/dp/B00MBS1NA0/ref=pe_385721_51767431_TE_dp_1

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι η μέρα παραλαβής θηκών!!Μόλις μου ήρθε η Pelosi.Α Ψ Ο Γ Η...Από προστασία βέβαια ελάχιστη...

Ωραιος φιλε..ειναι πολυ ομορφη αλλα οπως ειπες min προστασια..εμενα μου αρεσουν οι TPU για αυτο ψαχνω την diztronic σαν τρελος :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα μεταφορικα ποσο σου βγηκαν; Ρωταω διοτι οταν πηγα να την παραγγειλω μου βγηκαν στις 17 λιρες..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι η μέρα παραλαβής θηκών!!Μόλις μου ήρθε η Pelosi.Α Ψ Ο Γ Η...Από προστασία βέβαια ελάχιστη...

 

Με γεια!! περιμενω και εγω μια pelosi αλλα μαλλον θα φοραω την diztronic για καθημερινη χρηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραιος φιλε..ειναι πολυ ομορφη αλλα οπως ειπες min προστασια..εμενα μου αρεσουν οι TPU για αυτο ψαχνω την diztronic σαν τρελος :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα μεταφορικα ποσο σου βγηκαν; Ρωταω διοτι οταν πηγα να την παραγγειλω μου βγηκαν στις 17 λιρες..

 

Συνολο 17 λιρες ναι.Αλλα δεν κυκλοφορουνε και πολλες καλες οποτε δεν το πολυσκεφτηκα.

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποια ξυλινη θηκη της Cruzerlite ? Πανεμορφες φαινονται! :D

http://www.amazon.co.uk/Cruzerlite-Wood-Skin-OnePlus-Smartphones-Mahogany/dp/B00M0GRUU0/ref=sr_1_6?s=electronics&ie=UTF8&qid=1412330143&sr=1-6&keywords=oneplus+one+case

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποια ξυλινη θηκη της Cruzerlite ? Πανεμορφες φαινονται! :D

http://www.amazon.co.uk/Cruzerlite-Wood-Skin-OnePlus-Smartphones-Mahogany/dp/B00M0GRUU0/ref=sr_1_6?s=electronics&ie=UTF8&qid=1412330143&sr=1-6&keywords=oneplus+one+case

Φιλε μου αυτο δεν ειναι θηκη, skin ειναι.. ;)

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...