Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτό είδα και εγώ και παραγγείλα το Honor 6 .Δεν ξέρω αλλα αμα σκεφτεί κανείς τον αριθμό των τηλεφώνων που εχουν πωληθεί και τα δίαφορα προβλήματα πιστευω οτι το ποσοστό είναι υψυλό .Επίσης ,επειδή επισκεφτομαι το φόρουμ τους ακούω πολλά παράπονα και στο customer support .

 

Tεσπα ,ο καθένας αποφασίζει !

Link to comment
Share on other sites

Για την αγορά του One Plus One, από τις διαθέσιμες σήμερα (Αυγουστος 2014) χώρες, η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή φαίνεται να είναι η Γερμανία, αφού η έκδοση 64Gb στoιχίζει €299 (30 ευρώ πάνω από την έκδοση 16Gb)

 

Ο τρόπος παραγγελίας λοιπόν ειναι ο ακόλουθος:

Σε PC, κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το λογισμικό TunnelBear, το οποίο μας επιτρέπει να "ξεγελάσουμε" τους Servers της O+O και να φανεί οτι "ψωνίζουμε" από Γερμανία - θα το χρησιμοποιήσουμε ΜΟΛΙΣ έχουμε invite (πρόσκληση)

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο mailboxde.com, ωστε να αποκτήσουμε Ταχυδρομική Διεύθυνση στην Γερμανία

Φτιάχνουμε λογαριασμό στο http://oneplus.net/de και συνδεόμαστε στο STORE (οχι στο forum) - πάνω δεξια. Κατόπιν, συμπληρώνουμε τα υπόλοιπα στοιχεία με έμφαση στις ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ: Billing Address μπαίνει η διεύθυνση χρέωσης (PayPal) και shipping address αυτή που αποκτήσαμε πριν λίγο στο mailboxde.com

Οταν συνδεόμαστε στο site της OnePlus, επιλέγουμε χώρα κάτω δεξιά στην σελίδα (συνήθως default είναι USA)

 

Οταν λοιπόν λάβουμε invite, ενεργοποιούμε το TunnelBear, το βάζουμε σαν GERMANY και ξεκινάμε το "CLAIM" (διεκδίκηση) της πρόσκλησης

Βάζουμε το OpΟ στο καλάθι (και οποια accessories χρειάζομαστε), επιλέγουμε Express Shipping (€4,99 - μοναδική επιλογή σήμερα) και κάνουμε παραγγελία, προσέχοντας να έχει shipping address αυτή του mailboxde.com

Οταν το πακέτο φτάσει στην mailboxde.com (συνήθως 2-4 μέρες από την παραγγελία - υπο κανονικές συνθήκες), μας έρχεται μήνυμα οτι εχουν δεμα και μας προτείνουν τρόπους αποστολής (με τις αντίστοιχες χρεώσεις) + την προμήθεια τους + μια μικρή προμήθεια (1 ευρώ περίπου) για την "φόρτωση" μέσω Paypal.

Οι επιλογές είναι

Czech Post - Registered Mail, Insured up to 35 EUR >>12,22 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 35 EUR >>13,69 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 100 EUR >> 15,47 EUR

Deutsche Post - Small Package, Insurance up to 200 EUR >> 17,26 EUR

Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 500 EUR >> 17,41 EUR

UPS Standard - Insurance up to 500 EUR >> 19,78 EUR

Deutsche Post Small Package, Insurance up to 400 EUR >> 20,83 EUR

Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 1.000 EUR >> 29,31 EUR

EMS - Insurance up to 150 EUR >> 41,66 EUR

Για την Αθήνα, ίσως η UPS (5-7 business days) να είναι η καλύτερη επιλογή, για επαρχία όμως υποψιάζομαι οτι το Deutsche Post Weltpaket - Priority (4 business days) θα είναι γρηγορότερο...

 

Ο Shuffle εδώ έχει έναν "οδηγό" επιλογής/διαφορών της κινέζικης & official/international έκδοσης

 

update: Τελικά, η UPS από Γερμανία > Αθήνα χρειάζεται 3 εργάσιμες ενώ η DHL Premium WeltPaket τουλάχιστον 5 εργάσιμες, οπότε δεν βλέπω λόγο να μην επιλέξει κάποιος την UPS...

 

 

Κατά τη δημιουργία του λογαριασμού στο http://mailboxde.com/ εκεί που ζητάει διεύθυνση βάζουμε τη δική μας στην Ελλάδα δλδ αυτή που θα παραλαμβάνουμε από αυτούς σωστά? Οπότε στο registration data θα έχει τη δική μας διεύθυνση εδώ στην Ελλάδα αν έχω καταλάβει καλά. Να φορτώσουμε με χρήματα μέσω Paypal φαντάζομαι είναι και η καλύτερη λύση σωστά, ποιο είναι το ποσό όμως που πρέπει να βάλουμε? Επίσης στο registration data έχει να επιλέξουμε αν θέλουμε κάποιο έγγραφο να γίνει attach, χρειάζεται κάτι ή απλά τα αφήνουμε κενά?

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανατιναζονται τα iPhone δεν μιλάει κανένας! Εδώ ξαφνικα βλέπουμε συσκευή να έχει ανοίξει και χωρίς να ξέρουμε αν είναι αλήθεια κ τι έγινε ακριβως βγαλαμε είδηση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη δημιουργία του λογαριασμού στο http://mailboxde.com/ εκεί που ζητάει διεύθυνση βάζουμε τη δική μας στην Ελλάδα δλδ αυτή που θα παραλαμβάνουμε από αυτούς σωστά?

Οπότε στο registration data θα έχει τη δική μας διεύθυνση εδώ στην Ελλάδα αν έχω καταλάβει καλά.

Να φορτώσουμε με χρήματα μέσω Paypal φαντάζομαι είναι και η καλύτερη λύση σωστά, ποιο είναι το ποσό όμως που πρέπει να βάλουμε? Επίσης στο registration data έχει να επιλέξουμε αν θέλουμε κάποιο έγγραφο να γίνει attach, χρειάζεται κάτι ή απλά τα αφήνουμε κενά?

Εγγραφό δεν κάνεις attach

Χρήματα θα βάλεις όταν θα παραλάβει η mailboxde το δεματάκι και θα σου προτείνει τρόπους αποστολής (με ακριβή κόστη)

Registration Data με τα στοιχεία σου στην Ελλάδα.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα εγω εστειλα πμ στον elthis κιολας στο καπακι και επρεπε να ψαχτω για να μπορεσω να το κανω claim οπως ηταν με το κωδικο και ο afilopou το εδωσε στο πιατο στον αλλο μελος. Εγω δηλαδη που επρεπε να googlaro και εχασα πολυτιμο χρονο ειμαι χαζος.

 

Αν ο Ηλίας είχε πρόβλημα θα μου το είχε γράψει (το έχω γράψει και στο post μου). Όλα αυτά που γράφεις δεν έχουν καμία ουσία. Έκανε post και όχι pm.Τα δικά μου invites τα έστειλα με pm στα παιδιά που έιχαν ποστάρει εδώ. Δεν θα αργήσει κάποιο παιδί να ξαναποστάρει invite

 

Και το "έλα neptun γρήγορα" είναι τροποποίηση του αρχικού μου μηνύματος γιατί ο neptun έγραψε εδώ ότι ήθελε βοήθεια

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφό δεν κάνεις attach

Χρήματα θα βάλεις όταν θα παραλάβει η mailboxde το δεματάκι και θα σου προτείνει τρόπους αποστολής (με ακριβή κόστη)

Registration Data με τα στοιχεία σου στην Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανατιναζονται τα iPhone δεν μιλάει κανένας! Εδώ ξαφνικα βλέπουμε συσκευή να έχει ανοίξει και χωρίς να ξέρουμε αν είναι αλήθεια κ τι έγινε ακριβως βγαλαμε είδηση.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς ετσι ,

Το θεμα ειναι σοβαρό κατά την γνώμη μου και δεν

Μπορει να αποτελεί δικαιολογία οτι ανατινάζονται

κινητά και άλλων εταιρειών !

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί αντιδράς ετσι ,

Το θεμα ειναι σοβαρό κατά την γνώμη μου και δεν

Μπορει να αποτελεί δικαιολογία οτι ανατινάζονται

κινητά και άλλων εταιρειών !

 

Mα το παρουσιαζεις λες κ ειναι το μοναδικο τηλεφωνο εταιριας που επαθε κατι τετοιο,κ να αποφυγουμε την αγορα του. Στις χιλιαδες συσκευες που χει πουλησει ενα τετοιο μοναδικο παραδειγμα δεν ειναι σοβαρο θεμα,κ χωρις να ξερουμε τι εκανε ο τυπος ;)

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το opo απο coolicool ..ξερει κανεις να μου πει ποσες μερες χρειαζεται περιπου να ερθει απο την ευρωπαικη τους αποθηκη?? αν δεν κανω λαθος ειναι απο γερμανια και ερχεται με dhl!!
Link to comment
Share on other sites

64 αρι international έκδοση (δύο χρόνια εγγύηση) ΣΦΡΑΓΙΣΜΈΝΟ . European φορτιστής Τιμολόγιο, όλα κομπλέ.

 

Όποιος ενδιαφέρεται pm

Έχεις δει τα πμ σου; Σου έχω στείλει απάντηση εδώ και κάποιες ώρες και δεν έχω δει κάτι από εσένα.

Επειδή είμαι από κινητό, παρακαλώ μόλις το δεις, απάντησε.

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

Δόθηκαν πριν 22 λεπτά από OnePlus One (στο FB) - οποιος προλάβει!

Copy and paste one of the following codes at the end of this URL: https://account.oneplus.net/invite/claim/

1) SAK8-HADX-SXHX-ZACR

2) L9NZ-QY0O-V9Q8-OWIP

3) VNCC-XAMR-DILY-6XZK

4) XTFH-PVRV-QOYM-ZG64

5) WXAB-MKXJ-XODL-4XOE

6) JL8A-SOXL-WLEC-DGVN

7) JKR7-TRYH-BP4S-BCHF

8) B9QU-BGBK-06ZJ-6F0Z

9) LDZ4-E35T-FYBH-GSA2

10) BEVA-O8EI-GTBY-H4XY

11) VA3B-LG5E-PKBT-4Y3P

12) O7GV-E35X-PAKC-KCZZ

13) PED3-FXCF-BORW-AA13

14) 9SJT-JQKS-DRM3-PL07

15) B5L7-EOG7-IETT-I3FU

16) X8B4-8TTP-C8RR-BA5K

17) H8GY-DQ6W-SO41-MRD9

18) XZAO-WAZZ-4PWH-UIIQ

19) EW8S-NIDU-G5PM-ATYK

20) OSJ5-LU6B-JXCM-2YUB

21) MNLF-NZ0M-WRLA-KACP

22) YV5O-EBKY-TH3M-KZ40

23) EDSA-TW55-GVPE-A1HR

24) 2ULD-YAIN-QNVS-R2XT

25) YOI7-1Y7V-7LWV-PN9Q

26) RNM2-YS1O-K4KQ-N5ZR

27) V7IK-8GMF-NF9W-Y3EM

28) QOSC-ODMD-NODJ-AC43

29) Y4T9-O483-UM29-ZP2X

30) IZAK-D2MH-KGAW-R38F

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλα τα παραπάνω χρησιμοποιήθηκαν, τα δοκίμασα ένα προς ένα.

 

Αν βρίσκεται σε κάποιον κανά invite θα ήμουν υπόχρεος. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η αγορά του One+One 64. Αν κάποιος το πουλάει σφραγισμένο, περιμένω πμ. Με ενδιαφέρει να τα έχω στα χέρια μου το ΣΚ, οπότε γι'αυτό δεν θέλω να μπω στον κόπο της παραγγελίας.

Αν κάποιος έχει κάποιο για πούλημα, περιμένω πμ. Προφανώς, θα προτιμούσα Ευρωπαϊκό. Τιμή, αναλόγως...προσόντων.

Ευχαριστώ.

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

 

Η τελευταία φώτο στο λινκ που ανέβασες δείχνει την πίσω μεριά από το μπούτι του τύπου, ακριβώς εκεί και πάει η κ...λότσεπη. Προφανώς ο τύπος έκατσε πάνω στο κινητό του. Αν ασκήσεις πίεση σε μια τέτοια μπαταρία με οποιοδήποτε τρόπο είναι πολύ πιθανό να σκάσει. Δοκίνμασε το και σε άλλα κινητά και θα δεις την ίδια αντίδραση. Τα κινητά δε φτιάχνονται για να καθόμαστε επάνω τους, καλώς ή κακώς. Δε φταίει το κινητό (όποιο κινητό και να ήταν) για ότι του συνέβει...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση. Με τη χρήση του random.org τις προσκλήσεις τις πήραν οι zat0r και Zacharias99. Αν δεν τις θέλουν μπορούν να τις δώσουν σε όποιους θέλουν οι ίδιοι.
free yourself
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση. Με τη χρήση του random.org τις προσκλήσεις τις πήραν οι zat0r και Zacharias99. Αν δεν τις θέλουν μπορούν να τις δώσουν σε όποιους θέλουν οι ίδιοι.

 

Θα ήθελα κι εγώ ένα invite για την 64άρα έκδοση.

Αν έχει κάποιος διαθέσιμο και δεν έχει πού να το δώσει....

 

 

Ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μου ηρθαν 3 invitations για το one+ 64gb.Διαβασα τις 10 τελευταιες σελιδες και με τη σειρα εστειλα πμ στους κατωθι συνφορουμιτες (παιδια που διατυπωσαν οτι θα επιθυμουσαν invitation). Θεωρω οτι γνωριζουν τον τροπο αγορας και παρακαλω να μην τις βαλουν στις αγγελιες πωλησης (θα μπορουσα να το κανω και εγω). Αν δεν μου απαντησουν στις επομενες 3 ωρες το invitation θα παει στον επομενο που υπαρχει σε αυτες τις τελευταιες 10 σελιδες.

 

 

DonPitbull

tiestointemix

ildrosos (o rustytank το εχει παραγγειλει)

Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον φίλο afilopou , που επέλεξε να μου δώσει invite ! Η επιλογή με βάση τη σειρά που έχουν ποστάρει και ζητάνε κάποιοι invite για μένα είναι ίσως ότι καλύτερο καθώς δεν μπορούν όλοι όλες τις ώρες να μπουν με το που δουν ότι κάποιος έχει πρόσκληση και προτίθεται να την δώσει στον πρώτο που θα ποστάρει .. Δεν το λέω επειδή επιλέχθηκα εγώ το θεωρώ απλά καλύτερο ως λύση. Ευχαριστώ πολύ και πάλι , και εγώ με τη σειρά μου μόλισ πάρω προσκλήσεις θα βοηθήσω..Να είσαι καλά φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω δεν εχω θεμα με το μεγεθος του κινητου και φτανω παντου στην οθονη, νιωθω λογω του υλικου που εχει πισω να γλιστραει πολυ. Εχετε να προτεινετε καμια λεπτη gel ή παρομοια θηκη για να βελτιωθει η κατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε καμία ζελατίνα για την οθόνη; Θα μου στείλουν οι κινέζοι που το παρήγγειλα δωράκι 2 (ScreenGuard λέει σαν μάρκα απόσο βλέπω), αλλά επειδή δεν είχα σε κανένα μου κινητό, δε ξέρω τι παίζει από ποιότητα. Χθες έπεσε το μάτι μου σε μία Mime;

 

 

Απόπου ναναι. Amazon κ.λπ., όλα δεκτά.

Link to comment
Share on other sites

Ένα invite στο πρώτο PM :)

Αυτός που θα στείλει να ενδιαφέρεται πραγματικά. Το claim έχει περιθώριο περίπου 20 ώρες και η αγορά άλλες 24.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...