Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ημερομηνία παραγωγής αναγράφεται στο αυτοκόλλητο που είναι στο άσπρο κουτί.

που σημαίνει ότι πρέπει να το ξεσφραγίσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπέρα, έγινε η πληρωμη στην oneplus η οποια μ εστειλε κ mai επιβεβαιωσης αλλα σημερα το πρωι μ έγραψε το paypal πως ο λογαριασμος μου έγινε limited account κ θελει καποια στοιχεια για να γινει verification... id( ταυτοτητα?) και credit card statement (???), επηρεαζει την παραγγελια του τηλεφωνου αυτο? πρεπει να δωσω τα στοιχεια προφανως για να αρθει το limited? οσο ειναι limited δεν μπορω να αγορασω κατι αλλο, οποτε δεν θα μπορω να πληρωσω κ το κουριερ σωστα? παρακαλω λιγη βοηθει οποιος ξερει.. συγνωμη αν το εγραψα σε λαθος τοπικ αλλα ειμαι αρκετα συγχισμενος κ αγχωμενος! επισης για να μ ηρθε το mail η πληρωμη(στις κινησεις του λογαριασμου μου ειδα πως εχει χρεωθει το ποσο αλλα δεν εχει παρθει απ τον λογαριασμο μου) εχει ολοκληρωθει.. Edited by bouzangas
Link to comment
Share on other sites

τιμες 380-390 στις αγγελιες για καινουρια-σφραγισμενα 64αρια δεν ειναι αδικαιολογητα υψηλες ή ειναι ιδεα μου?

 

Με τις προσκλησεις να πέφτουν βροχή εδώ μέσα και τελικές γύρω στα 340 με μεταφορικά εσύ τι λες;;

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

τιμες 380-390 στις αγγελιες για καινουρια-σφραγισμενα 64αρια δεν ειναι αδικαιολογητα υψηλες ή ειναι ιδεα μου?

Δεν είναι η ιδέα σου - ειναι ένα καθαρό κέρδος 50-60 ευρώ (20%+) για τον πωλητή...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, έγινε η πληρωμη στην oneplus η οποια μ εστειλε κ mai επιβεβαιωσης αλλα σημερα το πρωι μ έγραψε το paypal πως ο λογαριασμος μου έγινε limited account κ θελει καποια στοιχεια για να γινει verification... id( ταυτοτητα?) και credit card statement (???), επηρεαζει την παραγγελια του τηλεφωνου αυτο? πρεπει να δωσω τα στοιχεια προφανως για να αρθει το limited? οσο ειναι limited δεν μπορω να αγορασω κατι αλλο, οποτε δεν θα μπορω να πληρωσω κ το κουριερ σωστα? παρακαλω λιγη βοηθει οποιος ξερει.. συγνωμη αν το εγραψα σε λαθος τοπικ αλλα ειμαι αρκετα συγχισμενος κ αγχωμενος! επισης για να μ ηρθε το mail η πληρωμη(στις κινησεις του λογαριασμου μου ειδα πως εχει χρεωθει το ποσο αλλα δεν εχει παρθει απ τον λογαριασμο μου) εχει ολοκληρωθει..

 

Δεν ξέρω πώς θα επηρεάσει τις αγορές σου αλλά μπορώ να σου πω τι θα κάνεις για το verification. Θα μπεις στον λογαριασμό σου και θα ακολουθήσεις τα βήματα για να κάνεις verification. Η διαδικασία verification έχει ως εξής. Το paypal χρεώνει στον τραπεζικό σου λογαριασμό ένα μικρό ποσό (νομίζω 1.50 euro) και σαν αιτιολογία της συναλλαγής βάζει έναν κωδικό. Εσύ θα πρέπει μετά από 3-4 μέρες να δεις την συναλλαγή στον λογαριασμό σου, να κρατήσεις τον κωδικό αριθμό που αναφέρεται στην αιτιολογία και να τον συμπληρώσεις στην paypal για να ολοκληρωθεί το verification. Στη συνέχεια το 1.50 στο δίνει πίσω η paypal. Αυτά!

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

τιμες 380-390 στις αγγελιες για καινουρια-σφραγισμενα 64αρια δεν ειναι αδικαιολογητα υψηλες ή ειναι ιδεα μου?

Τιμές μαύρης αγοράς, λες και μας περισσεύουν

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας μπορει να ζητησει οσα θελει, αλλα δεν εισαι υποχρεωμενος να τα δωσεις. Τοσο απλα κι ωραια. Δεν θελω να υπερασπιστω κανεναν αλλα τετοιου ειδους "παραπονα" μου φαινονται ανευ σημασιας. Επισης, για να μην ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε, 50-60 στα 380-390 δεν μας κανει 20%+...
Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας μπορει να ζητησει οσα θελει, αλλα δεν εισαι υποχρεωμενος να τα δωσεις. Τοσο απλα κι ωραια. Δεν θελω να υπερασπιστω κανεναν αλλα τετοιου ειδους "παραπονα" μου φαινονται ανευ σημασιας. Επισης, για να μην ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε, 50-60 στα 380-390 δεν μας κανει 20%+...

 

βασικά 15% είναι άμα το κινητό με τα μεταφορικά βγαίνει 330 και το πουλάνε 380 50 ευρώ παραπάνω είναι αύξηση 15% δηλαδή 15% κέρδος γι αυτούς.

 

το τι κάνει ο καθένας δεν μπορώ να το σχολιάσω άμα θέλει το πουλάει 380 450 ή και 500 το θέμα ειναι αυτοί που πάνε και το αγοράζουν και από οτι φαίνεται δεν είναι και λίγοι

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Στα λογια μου ερχεσαι...Ειναι κατι αντιστοιχο με το να πας να παρεις το iphone 5s αυτη τη στιγμη απο καποια μεγαλη αλυσιδα...τη στιγμη που το βρισκεις και με 486 αυτη τη στιγμη. Η μονη διαφορα ειναι οτι το καταστημα εχει μεγαλυτερη αξιοπιστια.
Link to comment
Share on other sites

Επισης, για να μην ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε, 50-60 στα 380-390 δεν μας κανει 20%+...

Φίλε μου, στα 330 ευρώ που στοιχίζει το κινητό για να έρθει σήμερα, μιλάω για κέρδος/καπέλο +20% (για να πουληθεί 390)... κάτι αλλο κατάλαβες!

Η διαφορά με το κατάστημα είναι και στην απόδειξη λιανικής (με 23% ΦΠΑ), έτσι?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι και στην αλλη περιπτωση την αποδειξη θα την παρεις...το ποσοστο στο εβγαλα στην τελικη τιμη, οχι στην τιμη αποκτησης
Link to comment
Share on other sites

Άλλες 30.000 προσκλήσεις δίνονται τώρα!!

https://forums.oneplus.net/threads/the-october-pre-orders-warm-up-round-2.141696/

 

Όσοι πιστοί προλάβετε!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειδικα για οσους μενουν σε χωρα που στελνει η oneplus μιλαμε για 309 (και ειναι στην πορτα σου)

 

Εχουν πει τιποτε αν στο μελλον θα στειλουν και σε αλλες χωρες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλες 30.000 προσκλήσεις δίνονται τώρα!!

https://forums.oneplus.net/threads/the-october-pre-orders-warm-up-round-2.141696/

 

Όσοι πιστοί προλάβετε!

 

The October Pre-Orders Warm Up (R2)

We have already reached the maximum number of participants. Please check back on Social Media and the Forums in the coming days for more!

 

:lol:

NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πάρει φωτιά τα εργοστάσια. Οι μηχανές στα κόκκινα!!!!!:lol::lol::lol::lol:
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 ακόμη(τελευταίο μάλλον) invite το οποίο λήγει σε 18 ώρες από τώρα, ο πρώτος που θα κάνει quote, είναι δικό του, αρκεί να μου στείλει και το email του σε π.μ.

 

Edit: Δώθηκε στον geram..

Edited by Moundoul

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 ακόμη(τελευταίο μάλλον) invite το οποίο λήγει σε 18 ώρες από τώρα, ο πρώτος που θα κάνει quote, είναι δικό του, αρκεί να μου στείλει και το email του σε π.μ.

 

Εγώ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από έμενα!

Να ρωτήσω κάτι ? Για να πάει το τηλεφωνώ σε μια φίλη μου στην Αγγλία, αρκεί να αλλάξω το shipping adress στον λογαριασμό μου στο opponet, ή πρέπει κ σαν billing adress πρέπει να φαίνεται ότι μένω Αγγλία ??

Link to comment
Share on other sites

funnyboy, το billing address ειναι μονο για το paypal. Οσοι το εχουν παραγγειλει απο Ελλαδα δεν εχουν billing address γερμανικη(φανταζομαι...)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει κανεις που να ενδιαφερεται να κανουμε κοινη παραγγελια για θηκη-τζαμι για το One? Σορρυ που το ξαναγραφω, απλα η παραγγελια θα γινει αυριο. Αν με προλαβει καποιος με pm μεχρι τοτε...Οσοι περισσοτεροι τοσο το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένα βρε παιδιά για 16άρι αν υπάρχει...

 

Αυτή τη στιγμή όλα ειναι 64αρια

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή όλα ειναι 64αρια

 

Δυστυχώς το μπάτζετ μου αυτή τη στιγμή είναι ταβάνι τα 300 ευρώ, για αυτό κ έχω αποφασίσει να πάρω το 16αρι.....

Θα μου πρότεινες να περιμένω ή να πάω προς Κίνα μεριά???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...