Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο από Ελλάδα σε ενδιαφέρει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σου φτάνει η μπαταρία του νέξους χτύπα. Και εγώ αυτό το δίλημμα είχα αλλά αποφάσισα για νέξους.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι τι κινητό να προτείνω σε κοντινό συγγενή, ηλικίας 65+, που να κάνει κάτι παραπάνω από ένα απλό κινητό, όπως έχει συνηθίσει μέχρι τώρα.

 

Για να καταλάβετε τώρα έχει ένα ΖΤΕ S302 http://www.pointupdate.com/wp-content/uploads/2009/12/ZTE-hadnset.jpg που σκέφτεται να το κρατήσει μέχρι να μάθει το άλλο.:p

?u=https%3A%2F%2Fstatic.orangeromania.ro%2Fwebshop-images%2Fhds_zte0100101%2Fzte_zte_s302_l1921_0.jpg&f=1

θα θέλαμε λοιπόν να έχει wifi & gps σαν hardware χαρακτηριστικά ώστε να μπορεί να βλέπει φωτογραφίες σε mail και να τρέξει και κάποιο πρόγραμμα GPS για πλοήγηση (αυτοκίνητο).

 

Οικονομικό θέμα δεν θα έλεγα ότι υπάρχει αλλά 300€ θεωρώ υπεραρκετά για αυτές τις απαιτήσεις.

 

Sony Z Ultra με τον απλοποιημένο stock launcher για τους ηλικιωμένους θα χει interface όπως του ZTE με τεράστια γράμματα χωρίς πολλά πολλά με επαφές ανάγκης και τέτοια

 

http://1.bp.blogspot.com/-DxTwoL85zK4/Uz5AiBjKDhI/AAAAAAABJVc/4E8pQY9AJfs/s1600/SonyXperiaZ2-5.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=sc5AmpX7250

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλά το δικό μου το τηλέφωνο το ξεχάσατε τελείως;

G2 mini LTE από εμένα...αμέσως μετά moto g και αν υπάρχει το λίιιγο παραπάνω για την φετινή έκδοση με sd δώστα...

Λίγο πιο κάτω, L90...

Πολύ καλό και το L9 II!!! Απλά είναι διπύρηνο, αλλά έχει πολύ καλή οθόνη! Δεν θα σε προβληματίσει...

 

Για τα sony, samsung δεν έχω άποψη!

 

Α το G2 mini από άποψη μεγέθους οθόνης, μην το φοβάσαι, είναι πολύ συμμαζεμένη συσκευή!!!

 

Το g2mini και l90 πιθανότατα θα πάρουν update το android L, το moto G σίγουρα, το L9 II μάλλον δύσκολα αν και η LG κάνει μερικές ευχάριστες εκπλήξεις!

Btw οι ROM της LG είναι αρκετά καλές και σταθερές, δεν είναι μεν το σπιρτόζικο pure android όπως της Motorola, αλλά δεν το γονατίζουν κιόλας, όπως της Samsung!

Edited by mechpanos
Επιπρόσθετες πληροφορίες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, με ενδιαφέρει να αγοράσω κινητό και δεν ξέρω πιο από τα δυο είναι καλύτερο έχω μπερδευτεί, εσείς πιο μου προτείνεται το OnePlus One ή Huawei honor 6? Ευχαριστώ :)

 

Έχω το Honor 6 και χθες έπιασα το OPO από κοντά. Και τα δύο είναι κορυφαία αλλά το OPO μου φάνηκε πολύ μεγάλο. :cool:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Huwei 6. Θεωρείται ένα απ'τα καλύτερα-οικονομικά 8πύρηνα της αγοράς.

 

Βέβαια....υπάρχει και το θηρίο που δε λέει να φανεί :

http://www.gizchina.com/2014/10/05/meizu-mx4-pro-pricing-partial-details-confirmed-latest-leak/

 

θα σου πρότεινα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μπορεις να σας φανει γελοιο αλλα νταξ..

Το aliexpress δεν δεχεται paypal ..Εχω μια καρτα paypal που λεει prepaid και κατω δεξια εχει με σχεδον μικρα γραμαμτα VISA.

Και οπως παω να επιλεξω καρτες εχει VISA μπορω να τα παρω η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Με το Moto G θα έχεις αναβαθμίσεις, υποστήριξη στην Ελλάδα και το κεφάλι σου ήσυχο. Σε ό,τι κάνει είναι πολύ καλό και τρέχει τέλεια.

Από την άλλη το A806 θα χρειάζεται μόντες μετά από κάθε update για google apps κλπ, η εμπειρία χρήσης δε θα είναι το ίδιο σταθερή με του Moto G αλλά είναι μια καλή συσκευή γενικά.

Εγώ σίγουρα θα πήγαινα στο πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ψάξιμο πήρα το Α8 από το 1949deal με αποστολή από Αγγλία στα 124€.

 

Αυτά που έχουν quad core και 1gb ram τα περισσότερα δεν έχουν gorilla,θέλει λίγο

 

προσοχή εκεί γιατί έχουν πάνω κάτω την ιδία τιμή με τα dual core τα όποια έχουν .

 

Mόνο που έχουν στείλει το κινητό από τις 22/9 και μου λένε συνεχεία ότι έρχεται-έρχεται.

 

Ξέρει κάνεις τι γίνεται με αυτό το μαγαζί γιατί βλέπω να τρώνε dispute που θα είναι όλο

 

δικό τους.:mad:

LG G6/REDMI NOTE 3 PRO /MOTO G 2014/Xperia Sole/THL T11/ASUS T100
Link to comment
Share on other sites

Lumia 730? Κουκλι και windows phone ευκολακι για κοπελα και θα τραβαει και selfies ολη μερα :P

 

Βεβαια φευγουμε λιγο στις ιντσες..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Μιας και πλησιάζουν τα γενέθλια της γυναίκας μου θέλω να της πάρω για δώρο ένα κινητό,όριο τα 100 ευρώ,αν είναι android ή windows phone δεν με απασχολεί θα τα καταφέρει και τα δύο,μέχρι στιγμής είδα το lumia 520,530 ας είναι και απο skroutzoμάγαζο

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρον :)

Link to comment
Share on other sites

Να την χαιρεσαι προκαταβολικα :)

Προτεινω να πας σε lumia 630, ειναι στα 108€ στο skroutz και αξιζει με το παραπανω! Πεταει το κινητο.

Μεγαλυτερη οθονη και ταχυτερος επεξεργαστης σε σχεση με τα 520,530.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια εμένα δεν με ενοχλεί που είναι μεγαλύτερο, καλύτερα για μένα βασικά. Σαν ταχύτητα και σαν αίσθηση οθόνης (Χρώματα φωτεινότητα, γενικά ομορφιά ανάμεσα στο Honor 6 και OnePlus One) πιο από τα δυο θα μου πρότεινες ;
Link to comment
Share on other sites

όπως γράφει και ο τίτλος

Ψάχνω ένα τέτοιο κινητό για φίλο μου, που η δουλειά του έχει στείλει το note 2 που έχει 3-4 φορές για φτιάξιμο.

Μου έδειξε κάτι τέτοιο : http://www.ebay.com/itm/Yellow-Runbo-Q5-S-Andriod-4-2-QuadCore-Smartphone-Walkie-Talkie-Waterproof-/151431678197?pt=2_Way_Radios_FRS&hash=item23420808f5&autorefresh=true

οπότε κοιτάμε και για κίνα απλά με λίγο καλύτερα CPU και RAM (όπως πιστεύω εγώ τουλάχιστον) όπως και σε μάρκα που να ξέρουμε τι παίζει και να την ξέρει τουλάχιστον η μάνα της που λέει και ο λαός :p

Τώρα αν υπάρχει και θήκη που θα κάνει το note έτσι με λίγα λεφτά , είναι καλό και αυτό.

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μπορεις να σας φανει γελοιο αλλα νταξ..

Το aliexpress δεν δεχεται paypal ..Εχω μια καρτα paypal που λεει prepaid και κατω δεξια εχει με σχεδον μικρα γραμαμτα VISA.

Και οπως παω να επιλεξω καρτες εχει VISA μπορω να τα παρω η οχι.

 

Μόνο με δοκιμή... ετσι κι αλλιώς αν δεν στην δεχθεί θα στο πει κατευθείαν. Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι μπορεις να σας φανει γελοιο αλλα νταξ..

Το aliexpress δεν δεχεται paypal ..Εχω μια καρτα paypal που λεει prepaid και κατω δεξια εχει με σχεδον μικρα γραμαμτα VISA.

Και οπως παω να επιλεξω καρτες εχει VISA μπορω να τα παρω η οχι.

Τέτοια κάρτα έχω και έχω ψωνισει από aliexpres χωρίς πρόβλημα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με το Moto G θα έχεις αναβαθμίσεις, υποστήριξη στην Ελλάδα και το κεφάλι σου ήσυχο. Σε ό,τι κάνει είναι πολύ καλό και τρέχει τέλεια.

Από την άλλη το A806 θα χρειάζεται μόντες μετά από κάθε update για google apps κλπ, η εμπειρία χρήσης δε θα είναι το ίδιο σταθερή με του Moto G αλλά είναι μια καλή συσκευή γενικά.

Εγώ σίγουρα θα πήγαινα στο πρώτο.

βασικά πλέον δεν θέλεις mods κλπ Lenovo, ειδικά αν το πάρεις εδώ + πλέον εισάγετε επίσημα και έχει και την αντιπροσωπία του

 

btw και Motorola πλέον Lenovo είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...