Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογω πιστωτικου 100 ευρω απο παμπλικ και μιας το παλιο κινητο τα παιξε λεω να βαλω αλλα 60 ευρω το πολυ να παρω αλλο,δεν χρειαζομαι κατι αλλο ωστε να κρατησω το πιστωτικο και να παρω κινητο απο ιντερνετ,για κινητο καιγομαι

 

αρα μπατζετ 160 αυστηρα μονο απο παμπλικ

 

4''-4''3 ιντσες αυστηρα (πιο πανω ειναι κουμουτσα για εμενα)

 

απαιτησεις που εχω

 

Σκαιπ με εξωτερικο

δυνατος,καθαρος ηχος στη συνομιλια τηλεφωνικων κλησεων

ραδιο

να μην σερνεται να ανοιξει ενα σαιτ αλλα δεν εχω απαιτηση να παει σφαιρα φυσικα

να μην σερνεται γενικως σαν συσκευη

αξιοπιστο οσο γινεται?

 

Επισης δεν παιζω παιχνιδια

 

δεν ξερω και πολλα απο κινητα, βρηκα μονος μου αυτα

 

Smartphone LG L65

Sony xperia m

 

Τι λετε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω εισαι.οτι πρεπει για γυναικα.

http://www.minideal.net/iocean-x7-hd-smartphone-mtk6582-1-3ghz-with-5-0-inch-ltps-ogs-screen-otg-black.html

Ακομα Elephone P6i,Doogee DG330,Doogee DG450,Doogee DG310,THL T6s,KingSing S2.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

M8 θα ελεγα και εγω,ειναι ποιο δεμενο κινητο,φοβερος ηχος desigh smoothenss,το s5 ειναι λιγο ποιο κατω,αλλα σε φωτο κανει μπαμ
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

θελω ενα ταμπλετ 9,7 ή 10,1 ιντσες να παιρνει καρτα καρτα sim για internet.

εχω δει αυτα http://www.tinydeal.com/pipo-m8hd-3g-version-101-32gb-quad-core-3g-tablet-pc-p-110825.html

http://www.tinydeal.com/cube-talk9x-u65gt-97-android-44-octa-core-3g-tablet-phone-p-130266.html

 

ποιο απ τα δυο;

εχετε καμια καλυτερη προταση;

ευχαριστω

χρηματα μεχρι 200-220ευρω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

 

ψαχνω ενα κινητο για παιδι (15 χρονων) και θελει επιμονα κινητο,

οποτε ψαχνω να βρω καποιο με οσο γινεται χαμηλο sar,

και με μια φωτογραφικη της προκοπης.

 

Βρηκα αυτο

http://www.smarties.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&product_id=322&category_id=14

και ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βρω κατι σε χαμηλοτερη τιμη

γιατι αυτο ειναι καπως τσουχτερο :worry:

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για τις απαντησεις

μπορειτε να μου πειτε το oppo 7/7a Που μπορω να το βρω;

εψαξα στο Minideal στο geekbuying Και στο To2c και που θενα δε το βρηκα

δεν υπαρχει πλεον;

ξερετε αλλα καλα κινεζομαγαζα;

αν και μαλλον προς One plus γερνω

σχετικα με αυτο αξιζει να περιμενω μεχρι τον οκτωβριο που λεει θα μπορεις να το παρεις απο την επισημη ιστοσελιδα διχως προσκληση ή να παω κατευθειαν σε κανα κινεζομαγαζο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα,

 

ως αναφορα το oppo δεν θα το βρεις στις ιστιοσελιδες που αναφερεις αφου η εν λογω εταιρια δεν χρησιμοποιει μεσαζοντες. Τα πουλαει απευθειας η ιδια. (http://europe.oppostyle.com/14-find-7)

Aποψη μου βεβαια ειναι παρατα ολες τισ ιδεες για νεξους κ οππο και κανε υπομονη κανα διμηνο να παρεις το Μι4. Και δεν θα το μετανιωσεις. ;)

Αυτα.

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω κανα διμηνο για το mi4 γιατι;

δεν λειτουργει εκτος κινας ή ειναι ακριβο και θα πεσει ως τοτε;

παντως και αυτο φαινεται καλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι για γυναίκα, τότε αυτό το κοκκινάκι της Lenovo νομίζω θα της αρέσει πολύ ;)

Lenovo S820 MTK6589 1.2GHz Quad Core Android4.2 4.7 Inch - 110€ τελική !

Επίσης έχε υπόψιν σου ότι η Lenovo από τον άλλο μήνα έρχεται επίσημα στην Ελλάδα.

....και εγώ αυτό χαλβαδιαζω για την σύζυγο, να την κάνω να ξεκολλήσει από τα καταραμένα ΝΟΚΙΑ.... :)

 

ΥΓ: Κάποια άλλη πρόταση, με οθόνη έως 5" και 1 GB μνήμη, σε κόκκινο χρώμα όμως;;

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Windows με τιποτα,παντως απο μια μικρη ερευνα που εκανα στο ινερνετ λενε οτι το xperia M ειναι απο τα λιγα καλα μοντελα της Sony,δε το λενε για μαπα,επισης σε αυτα τα χρηματα και σε αυτες τις ιντσες,και μονο απο Public λογω πιστωτικου δεν εχω πολλες επιλογες

 

Και για το Lg L65, προφανως επειδη ειναι καινουριο,δεν βρισκω κριτικες παρα μονο πινακες με τα χαρακτηριστικα του,τι λετε να κανω ??

 

Τα Samsung στο μπατζετ μου απο Public τα αποκλειω,κολλανε ασχημα,το εχω δει και μονος μου και απο φιλους

Edited by konit
Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια, καλησπέρα..

Μια βοήθεια για επιλογή κινητού.

Θέλω ένα (δευτερο) κινητό για τη δουλειά ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ από 5', με πολύ καλή επίδοση σε gps και εξαιρετική λήψη με wifi. Και αν έχει και 'καλη' μπαταρία ακόμα καλύτερα (και αξιοπρεπή κατασκευη)

Τι προτάσεις υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σε λίγο καιρό θα πάρω ταμπλέτα, σκέφτομαι να δώσω μέχρι 300 ευρώ, θα ήθελα 1) μικρά bezels 2) να είναι επώνυμο 3) όσο πιο δυνατό γίνεται με αυτά τα λεφτά 4)10.1 και πάνω 5) να παίρνει αναβάθμιση 6) τα 300 να είναι ταβάνι θα προτιμούσα κατι στα 250. 7) να βγαίνει και σε άσπρο. Οι ανάγκες είναι ταινίες λίγο surf στο ίντερνετ και ένα ελαφρύ πρόγραμμα για τη δουλειά μου. Φίλος έχει το Samsung 10.1 p5210 και απο ότι βλέπω πάει καλά,ακούω τα χειρότερα όμως για τον επεξεργαστή του τον ατομ.κοιτάζω και το επόμενο το tab4 αλλά έχειSnapdragon 400 και μου μοιάζει παλιό. Το έχει κανείς; άλλες προτάσεις ;

Δέχομαι προτάσεις και για άλλες Μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα μια βοηθεια και την προσωπικη αποψη του καθενος!

Ειμαι αναμεσα στην αγορα 2 θηριων :

1. Lg g3 16gb

2. Note 3

Μεχρι στιγμης ολοι κραζουν το g3 λογω lags , θερμοκρασιας και μπαταριας αλλα με τις τελευταιες αναβαθμισεις εχουν στρωσει καπως τα πραγματα!

Το note καλα κρατει αλλα ειναι περσινο μοντελο (οχι οτι εχει σημασια πλεον γιατι προσφερει ακομα μην ειμαστε και ******* τωρα και υπερβολικοι ;-) )

 

Προς τα που γερνει η ζυγαρια? Αυριο ή το πολυ μεχρι τεταρτη πρεπει να παραγγειλω 1 απο τα 2!

Σας ακουω....

Link to comment
Share on other sites

Note 3. Τα μικροπροβληματα στο g3 πάντα θα υπάρχουν. Το Note 3 είναι καλύτερο overall.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν ανέβουμε στην τιμή, τι επιλογές έχουμε? Βάση σκρουντζ δεν έχω δει και πολλές επιλογές

 

οχι στην τιμη εδώ όσα και να ανέβεις όσο αφορά την αυτονομία δεν θα αλλάξει τπτ το πολύ θα πάρεις κάποιο iphone και θα είσαι κολλημένος με την πρίζα.......... στης ίντσες ανέβα αν θελει αυτονομία, αν θέλεις αυτονομία κοιτάς 5 ίντσες και πάνω και αν δεν θέλεις μεγάλο τοτε......... θα γίνεται φιλαράκια με την πρίζα.........

δύστυχος τελευταία 10 χρόνια τεχνολογία στης μπαταρίες είναι στάσιμη... ενώ ολα τα άλλα εχουν κάνει χαοτικά βηματα μπροστά (το γιατι δεν προχωράνε μπαταρίες το ξερουμε ολοι μας και δεν ειναι θεμα έλλειψης τεχνολογίας ;) )

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω το g3 με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει βελτιωθεί πολύ σε μπαταρία/επιδόσεις/υπερθερμάνσεις.

Εντούτοις αν μπορείς να ζήσεις χωρίς ράδιο & να ανεχτείς το ΚΝΟΧ(root γίνεται χωρίς να γράψει) δεν βρίσκω που αλλού υπερτερεί από το note 3, βασικά το note είναι μπροστά.

Το ότι είναι ένα χρόνο πίσω δεν λέει τίποτα, από πέρσι το φθηνότερο υπάρχει γενική στασιμότητα στην εξέλιξη με αποτέλεσμα τα περσινά g2/nexus 5/note 3 να είναι ακόμα εκ των κορυφαίων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ο αδερφός μου παρουσιάζεται 18/9 και ψάχνει για κινητό για τον στρατό. Θέλει να μην έχει φυσικά κάμερα, αλλά ικανό αποθηκευτικό χώρο για αποθήκευση και ακρόαση ΜΡ3 τραγουδιών και ραδιοφώνου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...