Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά. ..είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο κινητά. ..ποιο από τα δύο θα μου προτείνατε? το μπατζετ μου ειναι μεχρι 120 ευρω..και παντα απο ελλαδα και "επώνυμο"...Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Ας ξεκινήσω κατευθείαν με το πρόβλημά μου για να μη σας κουράζω.Αγόρασα από το http://www.to2c.com ένα Huawei honor 3c 16gb για τον κολλητό μου τις 28/3/2015 και ακόμη να μου έρθει,επικοινώνησα με το site και είχαμε τον παρακάτω διάλογο.

ΕΓΩ:Hello,i have ordered this mobile phone with order number 100051317 at 28/03/2015.I haven't received yet and i would like to know how long should i wait until i get it???

TO2C: Dear friend .

We search it in 17 track website and it doesn't have any information from Apr 6 until now .We send message to our post office to open a check to search where it is .So please waiting in patience .Once get any information from post office we could communicate with you soon.Thanks .

ΕΓΩ:Is it any possibility for my mobile phone to being lost? And if yes can you give me full refund or send me a new one?

TO2C: My dear .

We are not sure now , but you don't worry , if you don't receive the package after 100 days , we could 100% refund the money to you .So now please waiting in patience for the reply from post office .Thanks .

ΕΓΩ:Hello my friend.Have you any answer from post office?

TO2C:NO ,so sorry , still doesn't have any information .

 

Να σημειώσω ότι από το συγκεκριμένο site είχα παραγγείλει ακόμη 2 κινητά κατά το παρελθόν και δεν ειχα κανένα πρόβλημα κατά την αποστολή.Είχε ποτέ κανένας παρόμοιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο site?Και αν ναι του επιστράφηκαν τα λεφτά;Επίσης το κινητό που έχω παραγγείλει έχει κανονικά tracking number και όταν το ψάχνω μου βγάζει despatches to overseas.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,και ευχαριστώ για την βοήθεια, και τις προτάσεις σας ,το κοιταω. Ειμαι μεταξυ LG και 640. @madman099,θα κοιτάξω και αυτα που ανέφερες!
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Με singpost ερχεται; Αν ναι, πρέπει να κάνεις υπομονή. Πολλά άτομα με παραγγελίες τέλη Μαρτίου - αρχές Απριλίου είναι στην ίδια μοίρα με σένα.

Δες τις τελευταίες σελίδες στο thread εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα έπαιρνα κανένα από τα δύο. Θεωρώ πως και τα 2 έχουν αρκετά αδύναμο επεξεργαστή. Πάντως νομίζω πως το LG θα ρολλάρει καλύτερα λόγο τις χαμηλότερης ανάλυσης στην οθόνη του οπότε αν είχα να επιλέξω θα πήγαινα σε αυτό (αλλά θα έχανα σε οθόνη).

 

Επίσης είναι κρίμα για 5€ να μην κοιτάς το Sony Xperia E4g το οποίο είναι μακράν πολύ καλύτερο σε specs από το Ε4.

 

Επίσης μια πολύ καλή πρόταση είναι το Huawei Ascend G620s. (ίσως η καλύτερη στα λεφτά του.)

 

Αν πάντως θέλεις να παραμείνεις οπωσδήποτε κάτω από τα 120€ τότε το LG L90 παρά το γεγονός πως είναι πιο παλιό είναι καλύτερο από αυτά που ανέφερες και θα αναβαθμιστεί και σε Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα 2 αυτά τηλεφωνα; Όσο και αν εψαξα στο google δεν βρήκα κάποια διαφορά
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω το forum! εχω 3-4 μερες τωρα που ψαχνω για κινητο και εχω μπερδευτει.εκει που παω να καταληξω σε κατι,διαβαζω εδω χρηστες που λενε για διαφορα προβληματα που ειχε ο καθενας(διαβασα για το cubot x9 - to elephone p7000,στην προσφορα των 159$).δεν με νοιαζει αν ειναι απο εδω ή κινα. απλα θελω ενα με μνημη 2G με 5' οθονη και με καλη μπαταρια. βρηκα και απο αγγελια ενα sony z στα 140ευ. απο ελλαδα.

οποια βοηθεια δεκτη,υπαρχουν πολλοι ''ψαγμενοι'' χρηστες εδω μεσα και με βοηθησαν σε καποια προβληματακια με αλλες συσκευες.

ευχαριστω εκ των προτερων για το ενδιαφερον;)

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό που τρώγεται σε αυτό το εύρος είναι το lumia 535 αλλά πέρνα από το θέμα του εδώ στο myphone να δεις αν έχουν λυθεί κάτι προβλήματα που είχε με την οθόνη του.
Link to comment
Share on other sites

Να προτιμησω το πολυ δυνατο και με εγγυηση zenfone η το Z9 με την 16αρα canera και την κατασκευη απο μεταλο και γυαλι? Το z9 παιρνει δυο sim & sd η μια sim και μια sd?
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα τις 3 καλυτερες επιλογες τις εχεις αναφερει ηδη... Η σιγουρη λυση ειναι το Μ8 που θα εβαζα πρωτο μετα το Μοτορολα και τελος το Α7 σαν κατι διαφορετικο και σιγουρα σπανιο..δε νομιζω να κυκλοφορουν πολλα. Υπαρχει και το Ζ2 σαν all around λυση για να μη σου λειψει και η αυτονομια που ειχες με το G2..

 

ΤΟ μοτορολα έχει όμως μεγάλη αυτονομία σε μπαταρία?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα πήγαινα σε HTC (M8) και αν ξέφευγε από το budget θα πήγαινα στο HTC (E8) μιας και η διαφορά τους είναι μόνο στο υλικό κατασκευής (αλουμίνιο vs πλαστικό) και λίγο στην κάμερα. Από την άλλη βέβαια πίστευω πως η διαφορά στην τιμή μεταξύ των 2 είναι σχετικά μικρή πλέον.

 

Επίσης εάν θέλεις τόσο πολύ η συσκευή σου να ξεχωρίζει τότε δες και το Lenovo Vibe X2 το οποίο πάντως θα μπορούσε να έχει καλύτερη αυτονομία (από Κίνα το βρίσκεις αρκετά φθηνότερα).

 

Γενικά htc πάω με χίλια....Από Κίνα δεν θα επέλεγα κάτι σε Lenovo αλλά huawei mate 7 ή elephone p7000 που αν και δεν το ξέρουμε ακόμα είναι vfm...Τι λες?

Edited by wasighton
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδια ενδιαφερομαι να αγορασω ενα απο αυτα τα δυο ομως εχω καποια ερωτηματα:

 

Θα παιρνει ολες τις μελλοντικες ενημερωσεις το Nexus 6 πιο γρηγορα πρωτο πρωτο δηλαδη απο τα αλλα εε ; Για το Samsung S5 αυτο δεν το λεω επειδη ξερω οτι καθυστερει λιγο.

Aπο καμερα αυτα τα δυο κινητα σε συκριση πως τα πανε ,

Eχουν ραδιοφωνο και τα δυο ή μονο το Nexus 6 επισης απο μπαταρια αντοχη πως τα παει ;

Αν εχω και αλλες αποριες θα σας πω.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια ειδικά από όσους ασχολούνται με τα κινέζικα κινητά

Ψάχνω ένα κινητό για δώρο για την ανηψιά μου που θα γράψει πανελλήνιες. Πρέπει να της το πάρω τώρα για να προλάβει να έρθει μέχρι να τελειώσει τις εξετάσεις

Ψάχνω κινητό 5ιντσο, λευκό μπρος και πίσω, ενοποιημένο χώρο αποθήκευσης, 1GB RAM τουλάχιστον, 8GB ROM τουλάχιστον, γύρω στα 100€

Η μόνη ικανοποιητική πρόταση που βρήκα είναι το Cubot S200

Παίζει κάτι άλλο;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια για τις απαντησεις σας...

Το προβλημα ειναι οτι θελω δικαρτο και απο οτι ειδα το Meizu τα σπαει σε σχεση ποιοτητας τιμης...

Ελα ομως που εχω μια επιδοτηση 200€ σε Wind και το P7 μου εχει κατσει τρελλα αν και μονοκαρτο...

Εχω το M1 Note. Αψογο σε οθονη, μπαταρια, καμερα. Smooth εμπειρια, αναβαθμισεις ηδη 2 σε 1μιση μηνα και γενικοτερα πολυ ευχαριστημενος. Ανετα το προτεινω στα χρηματα του.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις το Ρ7 από δω εννοείται το huawei γιατί θα ναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας κ ότι με αυτό συνεπάγεται αλλιώς ΜΕΙΖU

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ψάχνω Android Tablet στα + - 300 ευρώ που να έχει :

 

καλή οθόνη

ικανοποιητική-καλή αυτονομία

service που να μην σου βγάζει την πίστη (δηλαδή αποκλείω αγορά από Κίνα)

 

θα ήθελα μία επιλογή για ~8 ίντσες και μία επιλογή για ~10 ίντσες

Link to comment
Share on other sites

Φίλος ενδιαφέρεται να αγοράσει smartphone και είναι ανάμεσα στο Sony z1 compact, sony z3 compact (ξεφεύγει πολύ όμως σε χρήματα) και το xiaomi mi2s. Ψάχνει για κινητό με καλά χαρακτηριστικά αλλά μαζεμένο σε διαστάσεις (να μην ξεπερνάει δηλαδή τα 12,5 εκ σε ύψος). Επίσης, το ποσό που διαθέτει είναι μέχρι 200 ευρώ. Άρα, το Z3 μάλλον βγαίνει οριστικά από την εξίσωση. Το Z2 είναι κι αυτό πιο ακριβό, και μένει το Xiaomi. Τον προβληματίζουν όμως κάποια πράγματα:

1. Δεν το βρίσκει στην Ελλάδα (και δεν ξέρει από που να το παραγγείλει)

2. Κυκλοφορεί σε δύο εκδόσεις (16 & 32Gb) αλλά καμία δεν παίρνει εξωτερική κάρτα μνήμης

3. Είναι μοντέλο του 2013, με ό, τι σημαίνει αυτό για την ποιο κατασκευής, τη συμβατότητα αλλά και τη διάρκεια της συσκευής στο χρόνο.

 

Ποιά η άποψη σας και αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο, με τις ίδιες όμως προδιαγραφές.

 

Υ. Γ. Μιλάμε πάντα για λειτουργικό android.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για φίλο που είναι ανάμεσα στα δυο αυτά τηλέφωνα. Τον ενδιαφέρει πιο πολύ το video και οι φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

To S3 είναι πολύ παλιό οπότε μεταξύ των 2 καλύτερα το G3s. Αλλά γενικά θα μπορούσες να δεις για άλλα μοντέλα. Το budget δεν ξέρω πόσο είναι αλλά γιατί δεν κοιτάς για το κανονικό G3 ή το S4;
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταλήξει στα δυο συγκεκριμένα τηλέφωνα, οπότε θα ήθελα μια γνώμη γι'αυτά. Περισσότερο τον ενδιαφέρει η διαφορά των δύο συσκευών στην κάμερα όσο αφορά το βίντεο αλλα και τις φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...