Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi MI4 16GB http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-16mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

Oneplus One 16GB http://www.vickmall.com/one-plus-one-smartphone-android-4-4-quad-core-2-5-ghz-qualcomm-snapdragon-801-ram-3gb-rom-16gb-with-5-5-full-hd-touch-on-lens-display.html

Huawei Honor 6 16GB http://www.vickmall.com/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

Meizu MX4 http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html.

Υπόψιν ότι και εγώ πρώτη φορά αγοράζω από Κίνα και δεν πολυ ξέρω αλλά ξέρω ότι τι Vickmall είναι από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα.

Edit: Για δες και το Meizu M1 Note http://www.vickmall.com/meizu-m1-note-4g-lte-mtk6752-1-7ghz-octa-core-2gb-ram-32gb-rom-android-4-4-smartphone-5-5-inch-1920-x-1080-pixels-13-0mp-camera.html. Αυτό κοιτάω εγώ μαζί με το Jiayu S3. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Meizu M1 Note για την αυτονομία του ειδικά.

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν είχε τόσο άθλια αυτονομία και τόσο σκύτινη οθονη θα έλεγα nexus 6 αλλα ειδικά από θέμα αυτονομίας είναι χαλί μαύρο........ ετσι z3 από μένα με μόνο αρνητικό ότι δεν εχεις (σχεδόν) εγγύηση στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

p6000 €110/$120 vickmall.com

4G, 2gb ram, 16gb rom, μπαταρια 2700mah, android 5, antutu 33.000+ κτλ

 

Αυτο ακριβως.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Σε λίγες μέρες πρόκειται να πάρω καινούργιο κινητό,

Έλεγα για το s6 αλλά τώρα που κοντευουν οι μέρες να παραγγείλω κάτι και να δώσω μια περιουσία σκέφτομαι και άλλες επιλογές.

Είχα όλη την σειρά s, ποτέ note παρότι ξέρω ότι είναι το κάτι διαφορετικό, και τελευταία έχω ένα g3 32ari που το ανταλλαξα με το s5.

Φίλος htcakias που όταν πήρα το s5 αυτός πήρε το m8, με το πέρασμα του χρόνου που το είχα απορρίψει λόγω κάμερας το "ζηλευα".

Αν το s6, note 4c, m9,ειχαν την Ίδια τιμή ποιο θα διαλεγατε?

Ευχαριστω

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα το έξεις ότι θα μεταφέρω την παλιά μου κάρτα SD 32GB που έχω εφόσον είναι μικρή η εσωτερική γι’ αυτό και γράφω να παίρνει κάρτα

Όσο για το Xiaomi MI4 μου αρέσει είναι καλώ αλλά θέλω το μεγάλο μιας και δεν έχει επέκταση μνήμης

Link to comment
Share on other sites

παρε το nexus 6 στα 400 ευρω απο εδω http://www.armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.browse&category_id=208 και ασε ολα τα αλλα :)

Πολύ μεγάλο και ακριβό

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το note. Είναι μια κατηγορία μόνο του, αν αντέξεις το μέγεθος του. Είναι το μοναδικό που εκμεταλλεύεται σωστά την διάσταση της οθόνης.

Αμέσως μετά θα έπαιρνα το s6 για την κάμερα του αλλά και για το καλύτερο hardware που υπάρχει αυτή τη στιγμή.

Τελευταίο το m9 που δεν ακούγονται τα καλύτερα για την κάμερα αλλά και για τις θερμοκρασίες που ανεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενώ παρακολουθώ το forum εδώ και καιρό πρώτη φορά γράφω.Μετά από 2 χρόνια κατοχής του Samsung Ace 2 με τη γνωστή αναβάθμιση στη 4.1.2 η οποία έστειλε το κινητό "αδιάβαστο" σκέφτομαι για μια αλλαγή. Είμαι μεταξύ του α)Sony E4g στα 130euro λόγω καλού επεξεργαστή τετραπύρηνου 1,5 και με καλύτερη οθόνη και πιο φωτεινή από το απλό Ε4 για φθηνή επιλογή στα 119euro με μνήμη 1Gb,β)Samsung ace 4 lte στα 119euro γ) του LG Spirit 4g με οθόνη 1280*720 με μνήμη 1Gb και gorilla glass 3 στα 163euro και δ)του samsung S4mini Plus με τον 4πυρηνο επεξεργαστη 1,2 στα 182euro. στην ευρώπη κυκλοφορεί σαν Samsung S4 mini Value Edition.Εϊχα πάει και είχα δει σε κατάτημα το s4 mini το διπύρηνο και η φωτεινότητα της οθόνης ήτανε πολύ καλύτερη απο τo Sony και το LG.Ποια είναι η αποψή σας για τις παραπάνω επιλογές; Αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνετε και εσείς κάποιες επιλογές.

Τα 182 euro στο Samsung s4 mini Plus ή τα 164 για το διπύρηνο θα τα έδινα μόνο και μόνο λόγω της πολύ καλής φωτεινότητας της οθόνης.Μεγάλο ατού για μένα είναι η φωτεινότητα της οθόνης ειδικά στον ήλιο.

 

Ευχαριστώ

Το s4mini μια χαρα συσκευη καλη οθονη-φωεινη,αρκετα καλη καμερα.1,5g ram αλλα τα μπιχλιμιδια της samsung θελουν ροοτ για να ελαφρυνει το κινητο.Το μονο κακο του ειναι η μπαταρια του και οι 4.3 ιντσες για μενα ειναι λιγες πλεον..Για το Lg δεν εχω αποψη δεν το εχω λειτουργησει.

 

Για μένα μακρια απο samsung..3/3 σκάρτα κινητά.
Στα ποστ σου ομως το σκεφτεσαι να αγορασεις Samsung...Προτεινε του ανθρωπου μια σοβαρη εταιρια τοτε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι μεταξύ αυτών των δύο κινητών, πιο πολύ με πείθει το lumia αλλά επειδή δεν είχα ποτέ windows phone δεν ξέρω αν αξίζει σαν λειτουργικό. Τρελές απαιτήσεις από εφαρμογές δεν έχω, μόνο για ιντερνέτ - Facebook αντε και κανένα παιχνίδι. Σαν βασική συσκευή έχω το BlackBerry z10, αλλά θέλω και ένα αξιόπιστο δικαρτο με μεγάλη οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι οτι τα 10αρια θα φερουν τα πανω κατω.Το android καλό είναι αλλά νιώθω οτι γίνεται μια κούρσα για συνεχώς για όλο και καλυτερα τεχνικά χαρακτηριστικά σε συσκευές αλλά χωρίς να μπορεί να τα αξιοποιήσει. Κάτι που το διαπίστωσαν πριν απο ενα χρόνο όταν πηρα blackberry.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες και το Lenovo K3 note...υπάρχει και σχετικό νήμα με άτομα που την παρέλαβαν πριν λίγες ημέρες....

Το k-3 φαίνεται και αυτό πολύ καλό !!! Αλλά να είμαι ειλικρινής το m1 μου αρέσει πιο πολύ εμδανισιακα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

λοιπον εχω καταληξει σε αυτα τα 2.

και για τα 2 εχω διαβασει τα καλυτερα

μπαταρια,δυναμη επεξεργαστη,οθονη κτλ

σιγουρα ειναι λιγο καλυτερο το LG

οθονη και ραμ

για μενα ρε παιδιαα το θετικο με S5 ειναι οτι ειναι ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ

αλλα το το G3 μαρεσει περισσοτερο,επισης το εχει και 24 ατοκες ο Γερμανος..

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο, αυτό που σε ενθουσιάζει.

Διάβασα για κακή ποιότητα σήματος στο νήμα με το G3, ρίξε μια ματιά και συ αν δεν βαριέσαι κι αν έχεις θέμα με το σήμα στην περιοχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο, αυτό που σε ενθουσιάζει.

Διάβασα για κακή ποιότητα σήματος στο νήμα με το G3, ρίξε μια ματιά και συ αν δεν βαριέσαι κι αν έχεις θέμα με το σήμα στην περιοχή σου.

 

ενας συναδελφος που το εχει δεν μου εχει πει κανενα προβλημα...ισα ισα οτι εχει καλο σημα..

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη εχω το meizu θα σου πω ενα πραγμα...το τηλεφωνο ειναι φουλ ποιοτικο..δεν ειναι "κινεζια" και μιλαω σε ολα του, κατασκευη και λειτουργια..αν καταληξεις σε αυτο, σιγουρα θα μεινεις ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορώ να σε βοηθήσω λίγο.

Είχα το s5 και το ανταλλαξα με ένα g3 32αρι..

Την σειρά s της Samsung την αγοράζω κάθε χρόνο..

Καλό χρυσό δυνατό αλλά εμένα προσωπικά το s5 μου λείπει, αν γυρνουσα το χρόνο πίσω δεν θα προχωρουσα σε αυτή την αλλαγή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Θα χρειαστω την βοηθεια σας μιας και εχω εξαντληθει στο διαβασμα ... με τα υπερ και τα κατα , τους ενθουσιασμους και την απογοητευση χρηστων τοσο σε ξενα site οσο και εδω μεσα.

Εχω εμπειρια τοσο απο android οσο και απο ios και το καθενα εχει τα δικα του κακα και καλα σημεια.

 

Ψαχνω ενα κινητο λοιπον , ενα απο τα τρια που αναφερονται , για καθημερινη χρηση.

Η αυτονομια σε μπαταρια εαν κραταει μια μερα και θελει φορτισμα το βραδυ οκ , δεν χαλασε ο κοσμος.

 

Αυτο που με απασχολει κατα κορον ειναι η καμερα , και λεγοντας αυτο δεν με ενδιαφερουν τα τεχνικα χαρακτηριστικα , αλλα οι φωτογραφιες που τραβαει και ακομα καλυτερα η ευκολια.

 

Πχ αν θελεις να τραβηξεις το μωρο σου , "χαζομπαμπας εδω!", να μην πρεπει να αναλωνεσαι σε χιλιαδες ρυθμισεις για να τραβηξεις οσο πιο πιστα γινεται αυτο που θες να αποθανατισεις.

 

Παρακαλουνται οι χρηστες και μη , οσοι εχουν εμπειρια να παραθεσουν τις αποψεις τους για την τελικη επιλογη.

 

Ευχαριστω εκ των προταιρων.

... Μπορείς να μετανιώνεις, μα όχι για αυτά που απέκτησες,

αλλά για εκείνα που σου χάρισαν απλόχερα και δεν τα πήρες ...

Link to comment
Share on other sites

Από τα 4 που ανέφερες εγώ θα πήγαινα στο lg spirit αλλά θα έλεγα να κοιτάξεις μήπως αγόραζες από Κίνα, σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις πολύ πολύ ανώτερα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...