Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Huawei honor 4x από το Amazon.it. Είναι Ευρωπαϊκή έκδοση, δεν μπλέκεις με κινεζιες και κινες, όπως το παίρνεις το χρησιμοποιείς out of the box και το έχεις σε λίγες ημέρες σπίτι σου. http://www.amazon.it/Honor-4X-Smartphone-Display-Fotocamera/dp/B00TX5REDY/ref=sr_1_12?s=electronics&ie=UTF8&qid=1431641541&sr=1-12&keywords=zenfone+2#productDetails

 

το m1 note δεν είναι κινεζια και επίσης το χρησιμοποιεις out of the box,α και δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ honor 4x και m1 note,χάνει σε όλα,cpu,gpu,οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το m1 note δεν είναι κινεζια και επίσης το χρησιμοποιεις out of the box,α και δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ honor 4x και m1 note,χάνει σε όλα,cpu,gpu,οθόνη

Μια προταση καναμε, δεν σου θιξαμε το κινητο. Μια χαρα κινητο ειναι το meizu, το εχουν 2 γνωστα μου ατομα και εχω προσωπικη αποψη επι του κινητου, αλλα χωρις radio και εξωτερικη καρτα χανει πολυ για μενα. Μονο τα 32GB αξιζει να παρει καποιος το οποιο ξεφευγει απο το μπατζετ που λεει οτι εχει το παιδι. Επισης, απο τη στιγμη που το παιρνει απο κινα και το κινητό προορίζεται για την αγορά της Κίνας, δεν ειναι out of the box, ειδικα οταν 1 στους 4 που το εχουν παρει δυσκολευεται για διαφορους λογους να το φερει στα μετρα του. Επισης το παιδι αναφερει οτι δεν εχει εμπειρια απο κινα. Οσο για cpu, gpu που αναφερεις, δεν ειναι λογοι να επιλεγει καποιος το meizu απο το honor 4x. Να μου ελεγες για την καμερα να συμφωνησω.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια προταση καναμε, δεν σου θιξαμε το κινητο. Μια χαρα κινητο ειναι το meizu, το εχουν 2 γνωστα μου ατομα και εχω προσωπικη αποψη επι του κινητου, αλλα χωρις radio και εξωτερικη καρτα χανει πολυ για μενα. Μονο τα 32GB αξιζει να παρει καποιος το οποιο ξεφευγει απο το μπατζετ που λεει οτι εχει το παιδι. Επισης, απο τη στιγμη που το παιρνει απο κινα και το κινητό προορίζεται για την αγορά της Κίνας, δεν ειναι out of the box, ειδικα οταν 1 στους 4 που το εχουν παρει δυσκολευεται για διαφορους λογους να το φερει στα μετρα του. Επισης το παιδι αναφερει οτι δεν εχει εμπειρια απο κινα. Οσο για cpu, gpu που αναφερεις, δεν ειναι λογοι να επιλεγει καποιος το meizu απο το honor 4x. Να μου ελεγες για την καμερα να συμφωνησω.

 

κανένα κινητό δεν μου εθιξες,το galaxy alpha εχω,απο την στιγμή που δίνεις ενα χ ποσό γιατί να πάρεις κάτι χειρότερο (honor 4x) και οχι το καλύτερο που μπορείς με τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/MEIZU-MX4-1920-1152-4G-MTK6595-Octa-Core-5-36-Inch-Smartphone-2GB-RAM-32GB-ROM-20-70MP-Flyme-4-0-Android-4-4-FHD--Corning-Gorilla-Glass-3---Gray-332860.html

http://www.geekbuying.com/item/MEIZU-MX4-Pro-4G-Flyme-OS-4-0-Smartphone-5-5-inch-2560-1536-pixels-Gorilla-Glass-3GB-32GB-20-7MP-Cameras-Miracast-Grey-339086.html

Για μενα κοιτα αυτο.Κινηταρα με τα ολα του, μπαταρια πολυ καλη, στο μονο που δε σε καλυπτει ειναι τα λεφτα που ξεφευγουν γιαυτο σου βαζω 2 επιλογες. Αν θες 3gb ram η τιμη ανεβαινει. Υπαρχουν τα συγκεκριμενα και σε μοντελα με 16gb απλα δεν παιρνουν sd. Δε ξερω αν συμβιβαζεσαι με ενα otg ανταπτορα. Απο κει και περα 805 + ram = τιμη στο θεο(βλεπε nexus 6, note 4).

Link to comment
Share on other sites

mi4 απο μένα. Σε χαρακτηριστικά δεν συγκρίνονται το ένα έχει 3gb ram και snapdragon 801 το Mi4i έχει 2gb ram και snapdragon 615.Όποιο και να πάρεις πάντως θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος.Εγώ έχω το Mi2s
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το θεμα της εμφανισης δεν με απασχολει μιας και μου αρεσουν και τα δυο....οποιος αλλος εχει γνωμη εστω και για ενα απο τα δυο ας γραψει
Link to comment
Share on other sites

εγω θα πηγαινα σε k3 note επειδη εχει micro sd σε αντιθεση με το m1 note + μπορεις να βγαλεις τιν μπαταρια οποτε θελεις
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εγω θα πηγαινα σε k3 note επειδη εχει micro sd σε αντιθεση με το m1 note + μπορεις να βγαλεις τιν μπαταρια οποτε θελεις

 

αυτο με τη micro sd ειναι ενα μεγαλου ατου για μενα του k3....προσωπικα μου ειναι πολυ χρησιμη

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τη micro sd ειναι ενα μεγαλου ατου για μενα του k3....προσωπικα μου ειναι πολυ χρησιμη

 

οποτε? κ3 με κλειστα ματια. Εχει και αντιπροσωπια εδω η λενοβο.

Link to comment
Share on other sites

οποτε? κ3 με κλειστα ματια. Εχει και αντιπροσωπια εδω η λενοβο.

Άν το αγοράσει από Κίνα το κινητό δεν υπάρχει εγγύηση από την εδώ αντιπροσωπία.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Άν το αγοράσει από Κίνα το κινητό δεν υπάρχει εγγύηση από την εδώ αντιπροσωπία.

 

αυτο δεν το ηξερα :p

αλλα και παλι ψηφιζουμε λενοβο :) :D

Link to comment
Share on other sites

To lenovo είναι φθηνότερο αλλά στη:

 

Ποιότητα οθόνης (Πολύ βασικό για 5.5' smartphone)

 

 

Lenovo k3(μέτρια)..................................................................>Jiayu S3(πολύ καλή χωρίς προστασία όμως)..........>Meizu M1(εξαιρετική σε όλα)

 

Ψάξτο λίγο στο youtube. Δεν είναι μόνο στην ποιότητα των χρωμάτων αλλα και στις γωνίες θέασης. Ακόμα και δίπλα σε άλλα κινέζικα παρόμοιου μπάτζετ η διαφορά είναι εμφανέστατη. Φαντάσου δίπλα στο Meizu M1 δηλαδή. To Meizu M1 επίσης είναι το μοναδικό με αληθινό gorilla glass. Τα αλλά 2 γρατζουνιούνται πολύ εύκολα χωρίς screen protectors..

 

Ο μόνος λόγος που δεν έχω παραγγείλει το M1 είναι ο μικρός χώρος της απλής έκδοσης (16gb) και η τιμή της έκδοσης με 32gb.

Αν διάλεγα τώρα θα έπαιρνα το Jiayu S3.

Περιμένω μερικά σχόλια για τα αναμενόμενα Elephone P7000, Mlais M4,LeTV S1 και Ulefone Be Touch και αν δεν έχει πέσει μέχρι τότε η τιμή του Meizu M1 θα αποφασίσω ανάμεσα σ αυτά και το Jiayu S3.

To Lenovo έχει βγει εκτός της λίστας μου εδώ και καιρό..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά το μόνο που με χαλάει λίγο ειναι για την μπαταρία που εχω διαβάσει απο παιδια οτι δεν τραβάει με πολυ χρήση .
Link to comment
Share on other sites

Εδιαφέρομαι να παραγγείλω ενα από τα κινητά του τίτλου,αν και οπτικά έχουν διαφορέ στην εμφάνιση και τα δύο ειναι ανθεκτικά στην υγρασία και πεσίματα. Η τιμή τους έχει μια διαφορά 30-40€ με ακριβότερο το A9, αξίζει αυτήν την διαφορά ή οχι;Πέρα από την σκληρή χρήση που θα γίνει, με ενδιαφέρει η σταθερότητα στο λειτουργικό τους. Στο νήμα του titans 700 που διάβασα γράφουν ότι έχει παρουσιάσει καποια προβλήματα αλλά και πολλοι ειναι ευχαριστημένοι.τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω....θα το ψαξω....η αληθεια ειναι οτι ειχα κοιταξει και ακριβοτερα αλλα κατεληξα σε αυτα τα δυο για αλλους λογους
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ.ΣΚΕΦΤΩΜΑΙ ΤΟ ΝΟ.1 Χ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το no.1 x1 το ειχαν κάνει παρουσιάσε αναλυτικά εδώ στο φόρουν. Μιας τα χρήματα που διαθέτεις ειναι αρκετά εγώ θα σου πρότεινα το

http://vifocal.com/mann-zug-5s-smartphone-4g-lte-ip67-android-4-4-quad-core-5-0-inch-hd-screen.html

πιστεύω ότι θα σε καλυψει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

leagoo lead 7 ΓIA MΠATAPIA αλλα 1 ραμ κ ελιτ 2 για ταχυτητα αλλα 5.5 οθονη

lead 7: μαλλον υπερεκτιμημενα στοιχεια μπαταριας (το κανει σχεδον σε

ολα τα μοντελα της η leagoo), χωρις 4g, μονο 1gb ram, μονο 8gb rom,

μη ενοποιημενη rom, ...

 

elite 2: δεν υποστηριζει 4g, και παλι πρεπει να εχει δηλωσει περισσοτερα

mah μπαταριας απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα. μας δουλευει η leagoo.

επισης ειναι 5.5" ενω θελει αποκλειστικα 5".

 

αυτη τη στιγμη το p6000 δεν εχει αντιπαλο στα $120 για καποιον που θελει

ενα ισοζυγισμενο κινητο στις 5", δηλαδη να ειναι αρκετα καλο ή εστω

ικανοποιητικο-αξιοπρεπες σε ολους τους τομεις κι ας μην ειναι κορυφαιο.

 

οι περισσοτεροι ανταγωνιστες του υστερουν σε μπαταρια ή δεν υποστηριζουν 4g

ή δεν εχουν notification led ή εχουν μετριο σκορ antutu (πχ περιπου 20.000

ενω καποια p6000 που περασαν απο τα χερια μου εβγαζαν 34000).

επισης πλεον ερχεται με android 5. η καμερα του στις φωτογραφιες θα μπορουσε

να ειναι καλυτερη και θα μπορουσαν να του προσθεσουν tap-to-wake.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ειμαι αναμεσα στα 2 του τιτλου για αγορα.

Ειμαι αυστηρα μεχρι τα 150Ε.

Το lenovo το κοιταω απο vickmall.

Χρηση,νορμαλ καθημερινη και λιγο απο ολα.οχι κατι ιδιαιτερο.

Με ενδιαφερει να ειναι bugfree το λειτουργικο και αξιοπιστη η συσκευη.

Σαν specs το καλυτερο ειναι το Κ3.Αλλα εχω ψιλοβαρεθει το android και θα ηθελα να δοκιμασω τα windows.

Τωρα πιστευετε οτι αξιζει το Κ3 εναντι του 640?

Σκεφτομαι και το θεμα εγγυηση που θα πρεπει να το στειλω κινα εαν γινει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...