Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pipo w6 με windows 8.1
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το moto g ειναι καλυτερη επιλογη για τα updates!
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

 

Eλλάδα είναι η αποθήκη δλδ;;

Παραγγελία και το έχεις σε 2-3 μέρες, χωρίς τελωνεία και χωρίς καθυστερήσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω για το Xiaomi Mi3 που ημουν κατοχος, αλλα απο τα 3 που αναφερεις, απο οσο εχω διαβασει και δει reviews, το Motorola πρεπει να δινει την πιο αγχολυτικη εμπειρια σε θεμα αποδοσης! Ασε που ειναι κουκλι απο θεμα εμφανισης-ποιοτητας, που το ειδα προσφατα και συγκριτικα με τα αλλα δυο..
Link to comment
Share on other sites

Eλλάδα είναι η αποθήκη δλδ;;

Παραγγελία και το έχεις σε 2-3 μέρες, χωρίς τελωνεία και χωρίς καθυστερήσεις;;

 

οχι,δεν είναι Ελλάδα,μάλλον Αγγλία είναι και δεν έχει τελωνείο,δεν ξέρω πόσες μέρες κάνει πάντως ένα δεματάκι που έστειλα Αγγλία με ελτα συστημένο 11/3 σήμερα έφτασε Αγγλία οπότε κάπου 3-5 μέρες το πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εχω πιασει το g3 φιλου,και ναι ειναι καλο.Το μονο που με χαλασε ηταν η φωτεινοτητα της οθονης ειδικα χειροκινητα,μου φανηκε σκοτεινη.Αυτοματο στο 40% που το ειχε ηταν οκ.Με την 5.0 παει σφαιρα,ο laucher της lg οσο και το User Interface που ειναι αρκετα πειραγμενο(οχι τοσο οπως το αναθεματισμενο μεν,ομορφο δε Touchwiz) σε σχεση με stock android.Απο μπαταρια ετσι κ ετσι(stock 5.0 χωρις greenify και root).Πισω πληκτρα και διπλο πατημα για ανοιγμα,φοβερα.Καμερα τα σπαει(ειδικα το 1080p στα 60fps βιντεο ειναι πολυ καλο σε σχεση με το 4K)οι φωτογραφιες ειναι καλες και στις 2 καμερες.Το OpO ειναι καλυτερο σε σχεση με το LG κατα την γνωμη μου,κυριως στην εμπειρια χρησης(cyanogenmod=stock android) και μπαταρια.Το καλο ειναι οτι δινονται γρηγορα αναβαθμησεις και απο τις 2 εταιριες(LG και Cyanogenmod). Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εχω πιασει το g3 φιλου,και ναι ειναι καλο.Το μονο που με χαλασε ηταν η φωτεινοτητα της οθονης ειδικα χειροκινητα,μου φανηκε σκοτεινη.Αυτοματο στο 40% που το ειχε ηταν οκ.Με την 5.0 παει σφαιρα,ο laucher της lg οσο και το User Interface που ειναι αρκετα πειραγμενο(οχι τοσο οπως το αναθεματισμενο μεν,ομορφο δε Touchwiz) σε σχεση με stock android.Απο μπαταρια ετσι κ ετσι(stock 5.0 χωρις greenify και root).Πισω πληκτρα και διπλο πατημα για ανοιγμα,φοβερα.Καμερα τα σπαει(ειδικα το 1080p στα 60fps βιντεο ειναι πολυ καλο σε σχεση με το 4K)οι φωτογραφιες ειναι καλες και στις 2 καμερες.Το OpO ειναι καλυτερο σε σχεση με το LG κατα την γνωμη μου,κυριως στην εμπειρια χρησης(cyanogenmod=stock android) και μπαταρια.Το καλο ειναι οτι δινονται γρηγορα αναβαθμησεις και απο τις 2 εταιριες(LG και Cyanogenmod).

 

με λιγα λογια μετα απο τοσο καιρο λισανε το ενα απο τα 3 προβλιματα που ειχες....... τα δυο κυρια παραμενουν.............(αθλια οθονη πλεον ειναι συγουρο οτι ειναι hardware και οχι καποιο profile) και μπαταρια μιση σχεδον απο το g2

Link to comment
Share on other sites

ειναι ξεκαθαρο οτι το jiayu s3 ειναι ισχυροτερο.

το coolpad f1 εχει γερασει λιγο.

cubot x9 σχετικα μικρη μπαταρια κτλ.

 

εχε υποψη και ulefone be pro, elephone p6000

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ειναι ξεκαθαρο οτι το jiayu s3 ειναι ισχυροτερο.

το coolpad f1 εχει γερασει λιγο.

cubot x9 σχετικα μικρη μπαταρια κτλ.

 

εχε υποψη και ulefone be pro, elephone p6000

 

το elephone αν δεν κανω λαθος ειναι 4πυρηνο αλλα με πολυ καλες επιδοσεις ε;

Link to comment
Share on other sites

το elephone αν δεν κανω λαθος ειναι 4πυρηνο αλλα με πολυ καλες επιδοσεις ε;

 

ειναι 64bit. antutu 30000+

δες στο θεμα του λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ψάχνω να βρω ένα 3g windows tabletσχετικά οικονομικό.

Έχω δει πως υπάρχει μόνο ένα turbo x στα 165(λογική τιμή) και ένα άσους νομίζω αλλά πάει κάπου στα 400 όποτε ξεφεύγει.

Το έχει δοκιμάσει κανένας; είναι ικανοποιημένος;

Επίσης σκεφτόμουν μήπως παραγγείλω απο Κίνα αν βρω κάποιο σε καλύτερη τιμή.

Καμία καλή πρόταση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει η κάμερα μαζί βέβαια και με επιδόσεις,

θέλω ένα κινητό να το κρατήσω κάνα 2 χρόνια δηλαδή.

Τώρα έχω το LG Optimus g... Ποιο από τα δύο μου προτείνετε ή και κάποιο άλλο?

Εχω ξαναρωτησει αλλά θέλω να σιγουρευτω πριν καταλήξω!

Link to comment
Share on other sites

pipo w6 μονο αρνητικο δεν εχει hdmi

ΥΓ:μην πας με τιποτα turbox ακομα και φλασακι usb που πηρα χαλασε

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ψάχνω να βρω ένα 3g windows tabletσχετικά οικονομικό.

Έχω δει πως υπάρχει μόνο ένα turbo x στα 165(λογική τιμή) και ένα άσους νομίζω αλλά πάει κάπου στα 400 όποτε ξεφεύγει.

Το έχει δοκιμάσει κανένας; είναι ικανοποιημένος;

Επίσης σκεφτόμουν μήπως παραγγείλω απο Κίνα αν βρω κάποιο σε καλύτερη τιμή.

Καμία καλή πρόταση;

Ευχαριστώ.

 

Pipo W6 μια χαρά συσκευή, απλά λίγο βαρύ. Και Teclast καλά υπάρχουν και Onda Tablets, ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το παρεάκι του φόρουμ.

Λέω να αγοράσω ένα android box για να αναβαθμίσω την τηλεόρασή μου. Μια 32άρα samsung. Θα ήθελα να αγόραζα νέα τηλεόραση, αλλά τα θεωρώ προς το παρόν τσάμπα λεφτά από τη στιγμή που πλέον δεν βλέπω και τόσο πολύ. Τι έχετε να μου προτείνετε; Δεν έχω αγοράσει ποτέ από Κίνα και δεν έχω εμπειρία για προϊόντα από εκεί. Αντίθετα, εμπιστεύομαι περισσότερο το ebay, αλλά και πάλι επικεντρώνομαι συνήθως από Ευρώπη. Όπως και να 'χει, ο λόγος αγοράς του είναι κανά παιχνιδάκι, σερφάρισμα για να μην σηκωνόμαστε από καναπέ, ταινίες, xbmc. Χρήματα μέχρι 80-90 ευρώ. Τι μου προτείνετε και αν έχετε άποψη για αντίστοιχο μηχανηματάκι που να τρέχει windows. Ή και dual boot, όπως πληροφορούμαι. Ευχαριστώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θέλω να αγοράσω smartphone απο Κίνα. Συγκεκριμένα σκέφτομαι να αγοράσω το Elephone P7000 απο το Coolicool. Επειδή όμως αυτή θα είναι η πρώτη μου αγορά απο Κίνα θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε:

1- Παρόμοια συσκευή, δηλαδή με παρόμοιες δυνατότητες και πάνω-κάτω στην ίδια τιμή, που θεωρείτε ότι αξίζει περισσότερο να αγοράσω. Να σημειώσω πως θέλω τη συσκευή κυρίως για παιχνίδια και ταινίες.

2- Αξιόπιστο κατάστημα.

3- Τον ιδανικότερο τρόπο αποστολής. Δεν με ενδιαφέρει ο χρόνος αποστολής αλλά το να αποφύγω πιθανές επιπλέον χρεώσεις απο τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω εαν αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς με dual boot.Στο android υπάρχουν χιλιάδες εφαρμογές για να καλύψουν όλες τις ανάγκες σου.

Μετά από αρκετό καιρό και διάφορες συσκευές που έχω χρησιμοποιήσει σου λέω τα ακόλουθα.

1.Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να ψωνίσεις από το ebay.Εαν κάτι στραβώσει με την παραγγελία παίρνεις πίσω τα λεφτά σου. Καλό πάντως είναι να ψωνίζεις από πωλητές με αξιολόγηση άνω του 98% και ακόμα καλύτερα εαν έχουν το σηματάκι top-rated seller.

2.Απόφυγε συσκευές τύπου stick.Δεν είναι τόσο αξιόπιστες. Και γενικά επειδή οι Κινέζοι έχουν ένα θεματακι με το wifi, καλύτερα να έχει και μια Θύρα ethernet.

3.Προτίμησε συσκευή με τετραπύρηνο επεξεργαστή και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη RAM.

4.Εγώ αυτή την περίοδο χρησιμοποιώ αυτό http://www.ebay.com/itm/CS918-Android-4-4-Smart-TV-Box-Quad-Core-XBMC-Wifi-1080P-HDMI-Media-Player-8G-US-/221639695065?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item339ac15ad9

δεν το έχω αγοράσει από αυτό το μαγαζί. Στο στέλνω να δεις τα χαρακτηριστικά και να πάρεις μια ιδέα.

5.Τέλος η εγκατάσταση του XBMC (σήμερα λέγεται KODI πλέον) είναι η top εφαρμογή για παρακολούθηση ταινιών, σειρών αθλητικών κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

1.Περίμενε απάντηση από τον ειδήμων telefoneri

2.Vickmall.......to2c........minideal........coolicool....geekbuying.

3.Απλό ταχυδρομείο.Με SG post ή NL post. Ξέρουν τι πρέπει να κάνουν όταν δουν αποστολή για Ελλάδα ;););)

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το θέμα . Ψάχνω 5.5 ίντσες περίπου με άντροιντ 4.1 με 4.3 οικονομικό από ελλάδα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...