Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος ενός Samsung Galaxy Ace (από τότε...) και νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αναβαθμιστώ :p Περισσότερο με ενδιαφέρει η ταχύτητα, μετά η αυτονομία και τέλος η οθόνη. Λίγο που το έψαξα, είδα το OnePlus One και μου άρεσε! http://oneplus.net/ Τι λέτε... :worry: Σκέφτομαι να δώσω μέχρι 250 ευρώ. Είδα και το huawei honor 6 http://www.huaweimobileshop.com/huawei-honor-6-4g-lte-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-smartphone-5-inch.html το οποίο βέβαια νομίζω ότι είναι αρκετά ακριβότερο (χωρίς να έχω ψάξει και πολύ).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχετε να προτείνεται κάποιο και σε καλή τιμή να to τσεκάρω,ευχάριστw. :)

 

τύπου caterpillar but cheaper :rolleyes:

 

 

http://www.handtec.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/435x421/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95//c//a/cat_b25_smartphone3.jpg

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι στην αναζητηση smartphone καθως το nexus μου ειναι ετοιμο να με αφήσει.μετα απο μια μικρή αναζητηση εχω καταληξει σε αυτα τα δυο..με ενδιαφερει η 16αρα εκδοση και στα δυο καθως μου φτανουν τοσα gb..

Αυτο π με ενδιαφερει ειναι ενα καλο κινητο που θα με βγαλει μια διετια

ικανοποιητικη μπαταρια ,να ειναι smooth και να εχει καλη οθονη..

Δεν με ενδιαφερει τοσο η καμερα..

 

Ξερω οτι το g2 Καλυπτει τις απαιτησεισ μου ,απλα θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να αγορασω απο κινα και αν θα κανει αυτα που θελω..ακομη αν ξερετε αξιοπιστα site Που θα μπορουσα να παραγγειλω το χιαομι.για μενα ειναι αρκετα χρήματα τα 80 ευρω που εχουν διαφορα και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζουν το ρισκο τησ αγορας απο κινα(δεν εχω ξαναψωνισει και ειμαι επιφιλακτικος) ευχαριστω εκ των προτερων για τισ απαντισεις σας

Edited by Karasss
Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/elephone-p8-free-leather-case-solution.html

http://www.to2c.com/inew-v8-tf-card-solution-mtk6591-hexa-core-1-5ghz-android-4-4-2-1gb-16gb-5-5-inch-hd-screen-nfc-210-free-rotation-camera-smartphone.html

 

Παιδιά θα ήθελα να γνώμη σας για την επιλογή του κινέζικου κινητού μου ,είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο,κύρια χαρακτηριστικά που θα θέλω να εχουν αρκετά καλή κάμερα και καλό rollarisama ,κάθε άποψη δεκτή και και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις άλλων κινητών μέχρι 180 euro !!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για αγορά tablet γύρω στα 100 ευρώ. (αν είναι κάτι καλό πάω μέχρι 150). θα ήθελα να έχει μεγάλη οθόνη >9inch.

έχετε να προτείνεται κάτι αξιόλογο?

ποιες μάρκες από τις κινέζικες είναι οκ????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι στην αναζητηση smartphone καθως το nexus μου ειναι ετοιμο να με αφήσει.μετα απο μια μικρή αναζητηση εχω καταληξει σε αυτα τα δυο..με ενδιαφερει η 16αρα εκδοση και στα δυο καθως μου φτανουν τοσα gb..

Αυτο π με ενδιαφερει ειναι ενα καλο κινητο που θα με βγαλει μια διετια

ικανοποιητικη μπαταρια ,να ειναι smooth και να εχει καλη οθονη..

Δεν με ενδιαφερει τοσο η καμερα..

 

Ξερω οτι το g2 Καλυπτει τις απαιτησεισ μου ,απλα θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να αγορασω απο κινα και αν θα κανει αυτα που θελω..ακομη αν ξερετε αξιοπιστα site Που θα μπορουσα να παραγγειλω το χιαομι.για μενα εχουν διαφορα τα 80 ευρω που εχουν διαφορα και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζουν το ρισκο τησ αγορας απο κινα(δεν εχω ξαναψωνισει και ειμαι επιφιλακτικος) ευχαριστω εκ των προτερων για τισ απαντισεις σας

 

Aμα θελεις καλυτερο λογισμικο, καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και να γλιτωσεις 80 ευρω τοτε παρε το Xiaomi mi3! Δεν εχει σε τιποτα να χασει απο το G2..

Link to comment
Share on other sites

Οντως το συγκεκριμενο ειναι πολυ παλιο μοντελο αλλα για πειτε να ξερουμε για κανα αρκετα νεοτερο κανα μαγαζι που εμπιστευεστε να ξερουμε!
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι ολοι το μι3 το βλεπετε καλυτερο αν και προσωπικα χανει εμφανισιακα....με μεταφορικα θα βγει κοντα στα 300 το g2 ..ισχυει οτι το oneplus one βγαινει στα 325 ? γιατι εγω στο ευρωπαικο warehouse το ειδα πολυ πιο ακριβα και με εκανε να αναρωτηθω οτι αν επιλεξω το g2 sta 300 γιατι να μην δωσω αλλα 25 και να παρω το Oneplus..Δεν το ανεφερα αρχικα στο τιτλο διοτι το εβλεπα ως απογερευτικη τιμη..αλλα καποιος σε ενα αλλο ποστ ειπε οτι βγαινει τοσο.
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι ολοι το μι3 το βλεπετε καλυτερο αν και προσωπικα χανει εμφανισιακα....με μεταφορικα θα βγει κοντα στα 300 το g2 ..ισχυει οτι το oneplus one βγαινει στα 325 ? γιατι εγω στο ευρωπαικο warehouse το ειδα πολυ πιο ακριβα και με εκανε να αναρωτηθω οτι αν επιλεξω το g2 sta 300 γιατι να μην δωσω αλλα 25 και να παρω το Oneplus..Δεν το ανεφερα αρχικα στο τιτλο διοτι το εβλεπα ως απογερευτικη τιμη..αλλα καποιος σε ενα αλλο ποστ ειπε οτι βγαινει τοσο.

 

free μεταφορικά ειναι η 16 gb έκδοση είναι κάπου στα 210 ευρώ (τελική τιμή απο την κίνα με αποστολή χωρίς συσκευασία ετσι και να περάσει τελωνείο δεν θα το χρεώσουν........)

ναι εμφανισιακά χάνει κάπως αλλά ποιοτικά κερδίζει (και λειτουργικά)

Link to comment
Share on other sites

Το oneplusone ειναι σε μεγεθος ισα με το note 3, και μενα μου αρεσει(το 1+1) αλλα οτιδηποτε μεγαλυτερο του G2 δεν με βολευει με τιποτα.Ηδη και το G2 ειναι ελαφρως πανω απο το οριο που μπορω να δουλευω με ευχαριστηση.

Στα λεω γιατι σε βλεπω με Gnexus.

 

 

Και απο μενα παντως Μι3

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι ολοι το μι3 το βλεπετε καλυτερο αν και προσωπικα χανει εμφανισιακα....με μεταφορικα θα βγει κοντα στα 300 το g2 ..ισχυει οτι το oneplus one βγαινει στα 325 ? γιατι εγω στο ευρωπαικο warehouse το ειδα πολυ πιο ακριβα και με εκανε να αναρωτηθω οτι αν επιλεξω το g2 sta 300 γιατι να μην δωσω αλλα 25 και να παρω το Oneplus..Δεν το ανεφερα αρχικα στο τιτλο διοτι το εβλεπα ως απογερευτικη τιμη..αλλα καποιος σε ενα αλλο ποστ ειπε οτι βγαινει τοσο.

 

Οχι όλοι, σαφώς G2 είναι καλύτερο over all. Μου αρεσει το xiaomi αλλα απο την στιγμη που δεν υπαρχει αντιπροσωπεία στην ευρώπη, περναει απαρατηρητο. Δεν θα σου προσφέρει κατι περισσότερο το M3 σαν συσκευη, αντιθετα θα χασεις πολλα σε περίπτωση βλάβης, ακόμα και αν δεν ευθηνεσαι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Τόσες εμφανίσεις και καμμία απάντηση?:(
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις και πολλές επιλογές. Δες στα κινεζομαγαζα αν έχουν κατι

Εχω βρει εδώ μόνο το turbo x και το caterpillar.Τα θέλουμε για την εταιρεία άμεσα οπότε αποκλείουμε παραγγελία από εξωτερικό.Ευχαριστώ για την απάντηση.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κινητο κοστιζει περιπου 40 ευρω σε γνωστο πολυκαταστημα τεχνολογιας. Δεν υπαρχει περιπτωση να στο αγορασει καποιος.

 

Οσο για μαγαζια που πουλανε και αγοραζουν μεταχειρισμενα, εγω προσωπικα εχω δωσει ενα καπου στο λιμανι του Πειραια (λιγα τα χρηματα, αλλα προβληματικο το κινητο), ενω ξερω φιλο που εχει πουλησει το δικο του σε ενα απο τα μαγαζια στην Ομονοια.

 

Γενικα μην περιμενεις και πολλα χρηματα ομως, αν θες να πουλησεις κατι πιο ευκολο ειναι να το βαλεις σε αγγελια (σκεψου οτι και το καταστημα το αγοραζει για να το ξαναπουλησει και να βγαλει κερδος)

Edited by coldplay3
Link to comment
Share on other sites

αν το δίκαρτο δεν είναι μονόδρομος δες αυτό :

http://www.skroutz.gr/s/286150/Samsung-Xcover-271-B2710.html

το έχω και είναι απλά φοβερό

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε αυτό σκοπεύω να πάρω μόλις βολευτώ οικονομικά ... προέχει η αγορά 2 κινητών και έπειτα χτυπάω αυτό το tablet με κλειστά μάτια.

 

Cube talk 9x

 

Με την επιλογή 16GB standar λευκό βγαίνει στα 151,49€.

Με την επιλογή Box 1 λευκό που περιλαμβάνει 16GB Standard + Origin Leather Case + OTG Cable + Free Gifts βγαίνει στα 159,18€.

 

Αν έχεις μεγαλύτερες απαιτήσεις από την εσωτερική μνήμη μιας και παίρνει και Tf καρτούλα ανεβαίνεις στην τιμή αλλά επιλέγεις 32GB εσωτερικής μνήμης.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, τι εχετε να προτεινετε για ταμπλετ μεχρι 200€. Δε με νοιαζει αν ειναι απο Κινα, εχω παρει το redrice και ειμαι κατευχαριστημενος. Αυτο που θελω ειναι οταν το ανοιξω πρωτη φορα, να δουλευει κανονκα και να μη χρειαζεται ενα καρο ρυθμισεις. Η χρηση του χαλαρη, λιγο ιντερνετ , καμια εφαρμογη και χρηση pdf και epub αρχειων. Οθονη απο 8 και πανω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και ναι… επιτέλους μετά από 5 μέρες αναμονή το μοναδικό tab είναι στα χέρια μου. Και όχι μόνο του. Ήρθε με δώρο μια official θήκη και 5GB internet για 18 μήνες

 

http://tinypic.com/r/35k7a6r/8

 

http://tinypic.com/r/2eg705t/8

Edited by LION_XX

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το FNF ifive mini 3gs..Πέρνει και κάρτα sim και υποστηρίζει και gps..το βρίσκεις στα 145 ευρώ ..Έχω διαβάσει σε ξένα φόρα θετικά σχόλια , εκτός από εδώ στο forum που δεν το έχει πάρει κάποιος ..Έχει 7,9 ίντσες, καλές διαστάσεις και είναι ελαφρύ(ότι πρέπει για διάβασμα που το θες) , έχει παρά πολύ καλή οθόνη και είναι οκταπυρηνο με 2gb ram..

Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτό που σου πρότεινα(γέρνω πιο πολύ) και στο xiaomi mipad αλλά δεν έχει 3G και είναι ακριβό ακόμα το άτιμο και τέλος στο onda v989 που ούτε και αυτό πέρνει sim , αλλά είναι και 9,7 ίντσες που δεν ξέρω αν με βολεύουν για σερφάρισμα ,πιστεύω θα σε κουράζει άμα το κρατάς ώρα στο χέρι ..

 

edit : σήμερα μόλις παρήγγειλα από το banggood το ifive mini 3gs.. αναμένουμε λοιπόν ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...