Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

s4 i9506 με διαφορα!!αισθητηρα RS του ι9500 με φοβερη camera..snapdragon 800 τρελες επιδοσεις!!δεν ξερω μηπως εχει και το ηχειο wolfson του i9500..φοβερο ηχο..μονο στην μπαταρια ειναι λιγο πισω!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα γενικά δεν θα βάλω λεφτά απο την τσέπη μου χαχαχα... Επιδότηση είναι. Και ξαφνικά τσουπ μεγάλωσε... :p

 

Μην με βάζεις σε πειρασμό (σχετικά με το ipad mini). Είπα να πάρω κάτι άλλο από Apple. Διάβασα τα καλύτερα για το Samsung Galaxy S. (Και για πολλούς, καλύτερο και απο το ipad)

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά απο 3-4 χρονια σκέφτομαι να αντικαταστήσω το κινητό μου σε κάτι πιο απλό.

Σαν πρώτη επιλογή ειχα τα nokia αλλα τα περισσότερα στα 50-60 ευρω που κοιτάω ειναι με dual sim, κάτι που δεν με ενδιαφέρει.

Αυτή τη στιγμή ειμαι ανάμεσα σε δυο... το Samsung GT-S5610 στα 40 ευρώ και το Samsung GT-S5611 στα 80 ευρώ.

Ρίχνοντας κάποιος μια ματια στα τεχνικά χαρακτηριστικά των δυο κινητών βλέπει οτι πρόκειται για δυο ολόιδια κινητά με την μόνη διαφορά να ειναι στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Πως προκύπτει αυτή η διαφορά στην τιμή?

Αν η διαφορά προκύπτει επειδή το ένα είναι πιο καινούριο μοντέλο, τότε το καινούριο γιατι το βγάλανε ολόιδιο με το προηγούμενο?

Μήπως το GT-S5610 έχει βγει προβληματικό?

 

Αυτά τα ολίγα...:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

διαβάζω εδώ κ 2 ώρες τo θεμα για το συγκεκριμένο κινητο και η αληθεια ειναι ότι ζαλίστηκα λίγο...

εχω εναν κλώνο του galaxy s4 (το πρωτο κινέζικο κινητο που πήρα) και η αληθεια είναι οτι δεν εμεινα κ πολύ ικανοποιημένη..μιας που ραγισε η οθόνη, αποφάσισα να το αντικαταστήσω. αν κ ειχα πει ότι δε θα ξαναπάρω κινέζικο και σκεφτόμου να πάρω το κανονικό s4 τωρα που επεσε η τιμή του, είδα αυτο το κινητο και μου αρεσαν τα χαρακτηριστικά του.

θέλω ενα κινητο που να αντεχει η μπαταρία, μέχρι 5αρα οθόνη, με καλή κάμερα, να μην κολλαει και αξιοπιστο!

δεν παιζω παιχνιδια, τουλαχιστον οχι κατι με ιδιαιτερα γραφικά.Το χρησιμοποιω για σερφαρισμα, γι αυτο θελω έχει καλο σήμα. και wifi και δεδομένα πακέτου. Δεν ξερω πολλά απο κινητα, οποτε δε θελω να μπω στη διαδικασία για πολλά πειραγματα περα από 1-2 που ίσως χρειαστουν στην αρχη!

Συγκριτικά μ αυτή την συσκευή υπαρχει κατι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την ανταπόκριση...

Το έχω ήδη σκεφτεί απλά τα 2 προαναφερόμενα κινητά έχουν 4 πυρήνες σε αντίθεση με το L9 II που έχει 2.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειον στο l90 ειναι οτι τα πληκτρα δεν ειναι φωτιζομενα κατα τα αλλα ειναι ιδια χαρακτηρηστικα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετε?

Σιγουρα 4πυρηνο και μινιμουμ 4.7 ιντσες.

εκτος απο Minideal.net τι αλλα μαγαζια αξιοπιστα υπαρχουν?:)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το L9 II δεν έχει LED φωτάκι για τις ειδοποιήσεις, αλλά αντισταθμίζεται με κάποια εφαρμογή.

Με όλο το θάρρος αλλά το L90 και το G2 mini έχουν επεξεργαστή Quad Core Qualcomm Snapdragon 400 1.20 GHz, ενώ το το L9 II έχει Dual Core Krait 1.40 GHz (αν δεν κάνω λάθος) και πιστεύω ότι γι' αυτό το λόγο έχουν μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρίας λόγω μεγαλύτερης επεξεργαστικής ισχύς. Αν κάπου κάνω λάθος το δέχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο κινητό, που να τραβάει video 720p τουλάχιστον, να δεχεται κάρτα μνήμης και να έχει καλή οθόνη. έχω δει το samung galaxy s4 mini, το lg l9 lii, samsung galaxy s3.
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει το θεμα 4.5+, 1GB, microSIM, φόρτιση κάτω, <150 από Ελλάδα.

Ναι για android μιλάμε και να έχει και microSD.

 

Αν εξαιρέσουμε την microSIM

το L70 και το L9 II νομίζω υπάρχουν.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει στο γερμανό το w1 στα 99 € αξίζει η αγορά του; το θελω για να δοκιμασω τα wp αλλά έχω διαβάσει οτι έχει κάποια θέματα με την αναβάθμιση σε 8.1

Το καλοβλεπω σε σχέση με τα φτηνά νοκια που ανάλογα το μοντελο πρεπει να κανεις συμβιβασμούς σε φλας και μπροστινή κάμερα

 

Κάθε βοήθεια δεκτή :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει το θεμα 4.5+, 1GB, microSIM, φόρτιση κάτω, <150 από Ελλάδα.

Ναι για android μιλάμε και να έχει και microSD.

 

Αν εξαιρέσουμε την microSIM

το L70 και το L9 II νομίζω υπάρχουν.

Αν μπορείς να ψάξεις σε αγγελίες φίλε μου μπορείς να βρεις και το moto g σε αυτά τα λεφτά που πληροί τις προυποθεσεις που θέτεις και αξίζει!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Dpan9 για πολλους και διαφορους λόγους χρειάζομαι microSD, οποτε το

Moto G δεν κάνει.

Από τα ζητούμενα σε αυτά που μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια είναι η microSIM και η φόρτιση από κάτω.

 

το L9 II οριακά ξεφεύγει και στα χρήματα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

ένας φίλος μου θέλει να πάρει smartphone, όσο το δυνατόν πιο φθηνό υπάρχει στην αγορά. Τσέκαρα λίγο και είδα ότι το Samsung Galaxy Pocket και το Galaxy Star S5280 έχουν σχετικά καλά χαρακτηριστικά για τις τιμές τους. Θέλει απλά να κάνει τα τηλεφωνήματα του, να στέλνει μηνύματα και να μπαίνει που και που για τα email του, κάνα Viber και μια και τόσο στο Facebook. Καθόλου παιχνίδια και να είναι σχετικά ανθεκτικό.

Έχει κανείς σχετική εμπειρία με τα παραπάνω κινητά? αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε με top τιμή 70 ευρώ, πείτε!

 

ευχαριστώ! :D

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να αγορασω ενα κινητο το σκεφτομουν πολυ για thl 5000 αλλα απο οτι εχουν γραψει αυτοι που το πηραν δεν εχει δυνατο wifi...Πως μπορω να καταλαβω αν ενα κινητο εχει δυνατο wifi και πια κινητα εχουν σιγουρα καλο?Το πολυ 200 ευρω οκταπυρηνο η τετραπυρηνο 2gb ram με 13αρα καμερα.Μακαρι να μπορουσα να διαθεσω παραπανω χρηματα να επερνα το Huawei honor 6 μου αρεσε πολυ.Υπαρχει περιπτωση σε κανα μηνα να πεσει το honor στα 200-220 η ειναι αδυνατον?ΑΑ ξεχασα να γραψω να ειναι 5 ιντσες αντε το πολυ 5.5 αν ειναι κατι που αξιζει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note, με 155€.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

το xiaomi mi3 πως σας φενετε σαν επιλογη?

 

απο θεμα wifi αψογο ειναι, χανει λιγο σε χωρητικότητα αλλά υπάρχει και 64 gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

καποιο καλο κινητο 6,3''-6,5'',FHD,8core,2gb ram,ισως LTPS, μεχρι 250€.

αν υπαρχει και καποιο link θα ηταν ευπροσδεκτο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φίλε τίποτα με αυτά τα λεφτά που ζητάς. Ή θα ανέβεις σε λεφτά ή θα πέσεις σε απαιτήσεις. Αν βρεις 8core με 2GB Ram και Full HD μέχρι 250 ευρώ ανεξαρτήτως μεγέθους, πες το και σε μένα να πάρω κάνα κιλό...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...