Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα!

ψάχνω κάποιο κινητό 200-220 ευρώ. αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει καλή κάμερα. επίσης οθόνη όχι μικρότερη από 5'. :)

δεν με πειράζει αν θα είναι κινέζικο ή όχι.

προτάσεις? :)

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia Aqua M4

http://www.plaisio.gr/kini...-1294-0962.htm

 

μπορουμε να παμε και σε αυτο με καποια υποχωρηση στα χαρακτηριστικα ΑΛΛΑ κερδιζουμε αντοχη - αδιαβροχο...

 

συγκριση:

http://www.devicespecifica...ison/04ca2fd52

 

θα ηθελα την γμωμη σας;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ψάχνω κάποιο κινητό 200-220 ευρώ. αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει καλή κάμερα. επίσης οθόνη όχι μικρότερη από 5'. :)

δεν με πειράζει αν θα είναι κινέζικο ή όχι.

προτάσεις? :)

 

Lg g2

Lenovo k3 note

Jiayu s3

Meizu m1 note

Link to comment
Share on other sites

Ή πάρε δίκαρτο ή ένα φτηνό Lumia (με 60-70€ καθάρισες).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για μένα από την στιγμή που θες αλλαγή λειτουγικού και αξιοπιστία πας άνετα στο 640 χωρίς δεύτερη σκέψη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/4706233/LG-L90-D405N-8GB.html

Σαν εναλλακτικη.Για τα λεφτα του πολυ ωραιο,με μεγαλη αυτονομια.

https://www.skroutz.gr/s/6555453/Sony-Xperia-E4g-8GB.html

Και για αυτο λενε πολυ καλα λογια. Πιο φρεσκο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα θελα να μου πείτε ποιο κινητό να προτιμούσα να αγοράσω το Lg leon h320 ή Sony xperia E4 αν έχει καλήτερο κινητό γύρο στα 130-140 πείτε μου :D

 

συγνώμη για το σπαμ αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί αυτή την εβδομαδα αγοράσω το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παραγγειλα χθες το Κ3 κυριως λογω χαρακτηριστικων,δηλαδη της οθονης,της αναλυσης αλλα και της μνημης.

Θα δειξει μολις φτασει τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο καθένας από εμάς έχει διαφορετικές ανάγκες από το κινητό του και πολύ φοβάμαι ότι ισχύει το γνωστό "εάν δεν πληρώσεις δεν μαθαίνεις" ότι και να σου πούνε εάν δεν το πιάσεις στα χέρια σου να το δουλέψεις ποτέ δεν θα είσαι σίγουρος εάν πραγματικά σου κάνει η γνώμη μου είναι να μην δώσεις τόσα χρήματα πάρε ένα oneplus με λιγότερα από 300 ευρώ και θα με θυμηθείς
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ψάχνω κάποιο κινητό 200-220 ευρώ. αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει καλή κάμερα. επίσης οθόνη όχι μικρότερη από 5'. :)

δεν με πειράζει αν θα είναι κινέζικο ή όχι.

προτάσεις? :)

Σε αυτά τα χρήματα με καλή κάμερα μπορείς να βρεις το zte z7 mini και αφού δεν έχεις θέμα με το μέγεθος κοίτα και το πολύ καλό σε κάμερα meizu mx4 αλλά στα 250+ ευρω..αξιόλογη κάμερα έχει και το meizu m1 note.. Το πιο φτηνό πάλι σε χρήματα με καλή κάμερα που έχει πέραση τελευταία στο φόρουμ είναι το Gionne elife e7

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

πολλα lumia υπαρχουν, ποιο μοντελο;

επισης για σερφαρισμα ας πουμε, παιζει firefox στα lumia;

 

και τελος βλεπω αρκετες επιλογες:

lenovo a328

moto e που ειπα πριν

τι απ ολα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα galaxy note 4 αλλα έχω μια ερώτηση ως προς την διάρκεια της μπαταρίας. Υποψιάζομαι πως ενδέχεται απο μοντέλο σε μοντέλο να διαφέρει. Αρκετοί ίσως γνωρίζεται ένα παλικάρι με όνομα mkbhd που Ανεβάζει βίντεο στο YouTube . Αρχικά από αυτόν μου δημιούργηθηκε η απορία επειδή είχε μια έκδοση άλλης χώρας στην Αμερική και του έβγαζε γύρω στις 3.30- 4 ωρες screen on time ενώ όταν αγόρασε αμερικανική έκδοση πήγε στις 5.30 -6 . *(βλ . Galaxy Note 4 review) . Αν μπορείτε μοιραστείτε μαζί μου προσωπικές σας εντυπωσεις μεταξύ των μοντέλων sm-n910f & sm-n910c που κυκλοφορούν κατά κύριο λόγο στην ελληνική αγορά. Επειδή επίσημα μέχρι και μεγάλα καταστήματα φέρνουν το F ίσως να έχει καλύτερη διάρκεια απο το C που κυκλοφορει "ανεπίσημα" ακούω τις απόψεις σας !

 

*Αναφέρομαι πάντα σε συντηρητική χρήση του τηλεφώνου χωρίς 3g /4g ανοιχτό διαρκώς και κλειστό ultra power saving mode .

Link to comment
Share on other sites

Lg g2 mini,lumia 535

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

- το m4 στο λινκ που δινεις εχει μονο 8gb rom, το p7000 εχει 16gb rom

- το m4 εχει 2gb ram και σκορ antutu 27000, το p7000 εχει 3gb ram και σκορ antutu 43000

- το m4 παιρνει 1 sim, το p7000 παιρνει 2 sim

- το m4 εχει μετρια μπαταρια 2400mah, το p7000 εχει 3450mah

(το p7000 εχει μεγαλυτερη οθονη και αναλυση αρα πιο ενεργοβορο,

αλλα η διαφορα στα mah ειναι μεγαλη οποτε εκτιμω η ζυγαρια αυτονομιας θα γερνει υπερ του

ομως δεν εχω απτα στοιχεια συγκρισης για να πω με βεβαιοτητα, καθως παιζουν κι αλλα ρολο)

(επισης το οτι η μπαταρια του m4 δεν αφαιρειται ειναι κατι που δεν προτιμω)

- €100 πιο φθηνο το p7000 και αν το πετυχεις σε flash sale ειναι κατω απο €150

(δηλαδη μιση τιμη σε σχεση με το m4), αλλιως το βρισκεις περιπου $200/€190

 

αν δε χρειαζομουν να ειναι αδιαβροχο κτλ ουτε να εχει nfc, ξεκαθαρα θα διαλεγα το p7000

(το οποιο γλυκοκοιταζω κι εγω καιρο) ή το jiayu s3 κτλ. δες και αυτο το λινκ

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

πολλα lumia υπαρχουν, ποιο μοντελο;

επισης για σερφαρισμα ας πουμε, παιζει firefox στα lumia;

 

και τελος βλεπω αρκετες επιλογες:

lenovo a328

moto e που ειπα πριν

τι απ ολα;

 

Οποιοδήποτε lumia θα σε καλύψει δεν σου είπα συγκεκριμένο μοντέλο γισ να διαλέξεις ανάλογα το μέγεθος οθόνης που θες. Υπάρχουν Internet explorer, uc browser, opera.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

 

Τελικά κατέληξα στο lumia, λόγο λειτουργικού. Απ'ότι φαίνεται στην ίδια κατηγορία χρημάτων (~150) κυκλοφορεί και το 735. Να προτιμήσω το 640 ως πιο καινούριο μοντέλο και με πιο μεγάλη μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενδιαφέρομαι οπως καταλάβατε να αγοράσω το meizu mx4 από το γερμανό στα 359 ευρώ το 32αρι. Θα ήθελα απόψεις από κατόχους του συγκεκριμένου κινητού όπως τι ψάρια πιάνει το flyme os, κάθε πότε αναβαθμίζεται και αν θα πάρει lollipop αλλά και τι σταθερότητα επικρατεί. Επίσης αξίζει σ αυτή την τιμή; αξίζει το ροοτ σ αυτή την συσκευή ή δουλεύει αψεγάδιαστα χωρίς παρεμβάσεις στο λειτουργικό; Τέλος δίνει μια καλύτερη εμπειρία χρήσης συγκριτικά με το htc one m8 ή να δώσω τα 10-20€ παραπάνω και να πάρω το htc one m8
Link to comment
Share on other sites

δες τιμες meizu mx4 απο κινα εδω

και διαβασε ριξε μια ματια στα θεματα τους εδω στο φορουμ: mx4, m8

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...