Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάζεις άλλα 30 και παίρνεις το lg g2 που ακόμα και σήμερα παίζει να είναι στα 5 πιο γρήγορα κινητά της αγοράς με φοβερή οθόνη και μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το προτιμούσα αλλά βλέπω δεν χει ούτε θήκες στο εμπόριο γιαυτό αλλά κ ούτε screen protectors και δε ψήνομαι να ψάχνω πoιο universal θα ταιριάζει
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεται είμαι νέος στο forum :p και θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με επιλογή κινέζικου κινητού :rolleyes:

Μετά από μέρες ψαξίματος κατέληξα στο....ΠΟΥΘΕΝΑ :lol: αλλά έχω υπόψιν μου το elephone p6000, IOCEAN M6752(αν κυκλοφορήσει ποτέ :shifty: )

Θα ήθελα να έχει:

-καλή κάμερα(13mp+)

-καλό cpu(octa η quad 64bit)

-καλή οθόνη(720p αν είναι καλής ποιότητας η κατά προτίμηση full HD) 5-5.5ich

-καλό design(όπως το p6000 περίπου)

Τέλος θα προτιμούσα να υποστηρίζει 4G επειδή είμαι εντός κάλυψης :D

*Εννοείτε ψάχνω για αξιόπιστη μάρκα

**Κατά προτίμηση ψάχνω από κινέζικα μαγαζιά που είναι φθηνότερα ;)

Αυτά :O

Edited by ChaniaGeek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ψάχνω ένα κινητό (και από κίνα) που πρώτον να είναι dual sim και δεύτερον (όσο γίνεται) να έχει καλή μπαταρία!

Επίσης και 4G αν έχει είναι ευπρόσδεκτο!

Οθόνη όχι πάνω από 5'

 

Έβαλα 150 πάνω κάτω γιατί εκεί κυμαίνομαι αλλά αν υπάρχει κάτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ στα 180-190 δεν θα έλεγα όχι.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ψάχνω ένα κινητό (και από κίνα) που πρώτον να είναι dual sim και δεύτερον (όσο γίνεται) να έχει καλή μπαταρία!

Επίσης και 4G αν έχει είναι ευπρόσδεκτο!

Οθόνη όχι πάνω από 5'

 

Έβαλα 150 πάνω κάτω γιατί εκεί κυμαίνομαι αλλά αν υπάρχει κάτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ στα 180-190 δεν θα έλεγα όχι.

 

Ευχαριστώ!

Κι εγω ψαχνω για dual sim κινητο μεχρι με 150 ευρω (κυριως απο ελληνικη αγορα).Δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις,αλλα απ αυτα που διαβαζω απο αλλα παιδια εδω μεσα, αν εισαι διατεθειμενος να δωσεις κατι παραπανω γυρω στα 170-180 ευρω παιρνεις το motorola moto g dual sim.Λενε οτι ειναι εξαιρετικο.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Τα κριτήρια που έχω για το κινητό είναι τα εξής:

 

Android

Καλή κάμερα (να μπορώ να βγάλω αξιόλογες φωτογραφίες, όχι τίποτα τρομερό)

Dual Sim

Να έχει όσο τον δυνατόν καλύτερη μπαταρία

Να μην κολλάει πουθενά, να σερφάρει αξιοπρεπώς και να μπορώ να χρησιμοποιήσω εφαρμογές(fb, παιχνίδια)

Να έχει gps αν είναι εφικτό.

Τα λεφτά που μπορώ να δώσω είναι μέχρι 100€ για αυτό και στρέφομαι προς Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ψάχνω ένα κινητό (και από κίνα) που πρώτον να είναι dual sim και δεύτερον (όσο γίνεται) να έχει καλή μπαταρία!

Επίσης και 4G αν έχει είναι ευπρόσδεκτο!

Οθόνη όχι πάνω από 5'

 

Έβαλα 150 πάνω κάτω γιατί εκεί κυμαίνομαι αλλά αν υπάρχει κάτι ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ στα 180-190 δεν θα έλεγα όχι.

 

Ευχαριστώ!

 

εχε υποψη το p3000s και το p6000 αλλα αναμενε reviews

Link to comment
Share on other sites

lenovo a806

coolpad f2

zte v5 max

elephone p3000s & p6000

 

το a806 ειναι αρκετα δοκιμασμενο.

για τα αλλα ψαξε-αναμενε reviews.

 

http://www.to2c.com , http://www.vickmall.com , http://www.minideal.net

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου εχει doogee dg800 αρκετα ικανοποιημενη...δες και lead3s
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Leagoo lead 3 και

coolpad 7236

 

και τα 2 τετραπυρηνα αλλα με 512 μνημη, ισως σου φανει λιγη, αλλά επειδή είχα για 4 μηνες το coolpad που προτεινω μπορω να σου πω οτι ηταν σουπερ το κινητο αν και εγω φοβομουν την μνημη κατα την αγορα του, βγηκε μια χαρα, ποιοτικοτατο και γρηγορο, κανενα προβλημα, μεχρι που μετα απο αρκετες τουμπες διοτι δεν ειμαι και ο πιο προσεκτικος, μου επεσε απο υψος 3 μετρων σχεδον σε πλακακι και ενω εξωτερικα δεν εχει κατι, εσωτερικα την ακουσε και καπουτ. my fault, whatever.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτες τις επιλογες που σου προτειναν αν θες κοιτα και αυτα -->

zopo zp590

leagoo lead 5

thl t6s pro

zte v5

huawei honor 3c

 

αυτα αν και υπαρχουν και αλλα απλα ετσι για να σε δυσκολεψω και λιγάκι :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το coolpad... το zte μου άρεσε αλλά μόλις είδα cpu με σκότωσε :P btw μου φαίνεται ότι θα περιμένω το Acer Liquid Jade S ;)
Link to comment
Share on other sites

το 3c το προτείνω και εγω..νομιζω οτι ξεπερνα τα100€ομως
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Με μια πρώτη ματιά το coolpad φαίνεται ενδιαφέρον αλλά έχει δύο πολύ σημαντικά μειονεκτήματα. Δεν έχει φλας και έχει μικρή μπαταρία για τετραπυρηνο.

Τώρα είδα και το leagoo lead 4 με πολύ καλή τιμή γύρω στα 45€ έχει κανείς άποψη για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Με μια πρώτη ματιά το coolpad φαίνεται ενδιαφέρον αλλά έχει δύο πολύ σημαντικά μειονεκτήματα. Δεν έχει φλας και έχει μικρή μπαταρία για τετραπυρηνο.

Τώρα είδα και το leagoo lead 4 με πολύ καλή τιμή γύρω στα 45€ έχει κανείς άποψη για αυτό;

 

μην ξεχνας και τα χρήματά που δινεις...... btw αν βγάλεις ενα χρονο με την συσκευη θα εισαι πολυ τυχερος....... εταιρείες σε αυτα τα χρήματα βάζουν οτι χειρότερο αφορά τα ηλικα κατασκευής

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας και τα χρήματά που δινεις...... btw αν βγάλεις ενα χρονο με την συσκευη θα εισαι πολυ τυχερος....... εταιρείες σε αυτα τα χρήματα βάζουν οτι χειρότερο αφορά τα ηλικα κατασκευής

 

Η Coolpad δεν ειναι εταιρεία της πλάκας, υπογράφω ότι το 7236, ειναι ποιοτικότατο. Γιατι να μην είναι και άλλα στην τιμή αυτή? Τα μόνα της πλάκας θα είναι τίποτα κλώνοι και τίποτα εταιρείες που δεν τις ξέρει η μάνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το jiayu f1 το έχει η γυναίκα μου εδώ και έξι μήνες μπορώ να πω πως για τα λεφτά του είναι πολύ καλό με μεγαλύτερο προσόν την μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ψάχνω για κινητό από την Κίνα κι έχω καταλήξει σ'αυτά τα 2: THL 5000 και ELEPHONE P3000S. Ποιο είναι κατά τη γνώμη σας πιο καλό; Αξίζει να περιμένω το ELEPHONE ή να πάρω το THL που θα το έχουν σε προσφορά τώρα τα Χριστούγεννα; Επίσης, οποιαδήποτε άλλη γνώμη είναι ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...