Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω για συσκευή μέχρι 450 ευρώ.. Θέλω να έχει καλή μπαταρία και όσο γίνεται καλή ποιότητα κατασκευής.. Από τα χέρια μου τελευταία έχει περάσει m8,note 4..

 

Σκεφτόμουν για moto x αλλά κάποια πρόβληματα με τα κουμπιά και το μπαμπού που ξεκολαει,με απωθούν.

 

Βλέπω το z3 και ενω οπτικά μου αρέσει το μενού του μου είναι εντελώς αδιάφορο, (θα μου πείτε nova launcher και όλα οκ αλλά έχω βαρεθεί και αυτόν)+ οτι το Πάσχα θα βγει το z4 και θα χασει την αξία του.

 

Κάτι άλλο υπάρχει για αγορά από Ελλάδα;;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε και το Nexus 6 αν δε σε πειράζει το μέγεθος.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο Νότε 4 και Μ8 ,για μένα μόνον σε Ζ3 μπορείς να πας απο άποψη απόδοσης και χαρακτηριστικών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

+ οτι το Πάσχα θα βγει το z4 και θα χασει την αξία του

 

αν πορεύεσαι με αυτήν την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ καινούργια συσκευή (στο λέω επί προσωπική εμπειρίας :p)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο Νότε 4 και Μ8 ,για μένα μόνον σε Ζ3 μπορείς να πας απο άποψη απόδοσης και χαρακτηριστικών.

 

αν πορεύεσαι με αυτήν την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ καινούργια συσκευή (στο λέω επί προσωπική εμπειρίας :p)

 

Επαυξάνω..........

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, όπως φαίνεται και από τον τίτλο είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο κινητά και δε ξέρω ποιο να διαλέξω. Έχω εμπειρία από Huawei και είμαι πολύ ευχαριστημένη. 'Εχω το Huawei Ascend W1 και πραγματικά τα σπάει. Κανένα κόλλημα πουθενά. Βέβαια είναι windows phone! Οπότε το πρώτο που κοίταξα ήταν το ascend g750. Αλλά τώρα καλοβλέπω και το alcatel! Όχι τόσο για την FHD οθόνη του αλλά για την ποιοτική κατασκευή του! Αυτό που πραγματικά με ενδιαφέρει είναι να μη κολλάει το κινητό, να μην έχει λαγκαρίσματα. Δε θέλω επανεκκινήσεις και όταν παίζω κανα παιχνίδι να είναι οκ. Αν κάποιος έχει κάποιο από τα δύο ας μου πει τη γνώμη του. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε και το Nexus 6 αν δε σε πειράζει το μέγεθος.

Βγαίνει ακριβό το nexus,αλλιως θα ήταν η πρωτη επιλογή..

αν πορεύεσαι με αυτήν την λογική δεν θα αγοράσεις ποτέ καινούργια συσκευή (στο λέω επί προσωπική εμπειρίας :p)

Δηλαδή φίλε τα ίδια λεφτά θα χάσεις αν αγορασεις οποιαδήποτε αλλη ναυαρχίδα;; Όταν έχει βγει το z5 σε εναν χρόνο απο τώρα,ποιος θα αγοράσει το z3??

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει ακριβό το nexus,αλλιως θα ήταν η πρωτη επιλογή..

 

Δηλαδή φίλε τα ίδια λεφτά θα χάσεις αν αγορασεις οποιαδήποτε αλλη ναυαρχίδα;; Όταν έχει βγει το z5 σε εναν χρόνο απο τώρα,ποιος θα αγοράσει το z3??

αν σκέφτεσαι την αξία μεταπολυσης τότε μονόδρομος είναι Apple συσκευές, και Samsung note, αλλιώς πάρε ότι σου αρέσει και απόλαυσε το.

 

στην αρχή και εγώ σκεφτόμουν την μεταπολυσης κλπ μετά απλός άρχισα να απολαμβάνω ότι αγοράζω χωρίς θήκες και βλακειες στο τέλος το πολύ πολύ η το σκοτώνω αρκεί να φύγει ηβτο χαρίζω σε κάποιον φίλο η συγγενή που το έχει ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Για ενα φιλο το καλυτερο δυνατο σε αυτα τα χρηματα και με τα λιγοτερα προβληματα. Οσο ποιο προσφατη κυκλοφορια καλυτερα. Gps σωστο. Δεν εχω θεμα με κινεζικα.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Από όσα παραθέσατε λέω για cubot s200.

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν Ελλάδα, μιας και πέσαμε σε γιορτές; Υπάρχει περίπτωση αν πληρώσω κάτι παραπάνω να έρθουν πιο γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Από όσα παραθέσατε λέω για cubot s200.

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν Ελλάδα, μιας και πέσαμε σε γιορτές; Υπάρχει περίπτωση αν πληρώσω κάτι παραπάνω να έρθουν πιο γρήγορα;

 

καλυτερα αναμενε 15-25 μερες μεσω ταχυδρομειου σιγκαπουρης (singpost).

περισσοτερα για το s200 δες στο θεμα του που βρισκεται στο λινκ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403994

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προταση. Εχει μεγαλο θεμα για να το διαβασω ολοκληρο. Εχει θεματα η oficial rom του συγκεκριμένου ή βάζεις σιμ και ξεμπέρδεψες γιατι εγω ξερω να περάσω νεα αλλα οχι αυτος για τον οποιο θα το παρω.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Θα ηθελα την γνωμη σας για τα κινητα DOOGEE DG800 και LENOVO A328. Ψαχνω γενικοτερα για ενα κινητο που να μην κολλαει(ιντερνετ και απλα παιχνιδια σαν το subway surfers) και να εχει καλουτσικη καμερα μεχρι 100 ευρω. Στην ελλαδα απο οτι βρηκα ηταν το lenovo που με ενοχλει που εχει μονο 4gb μνημη. Εψαξα ομως και βρηκα το doogee αλλα δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω την εταιρια γιατι φοβαμαι μην μου χαλασει πολυ γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάρε το xiaomi hongmi 1s.. Για τα χρήματα του είναι μια πολύ αξιόλογη συσκευή και με καλές κάμερες.. Το έχω δοκιμάσει και στο προτείνω, δεν μιλάω θεωρητικά..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα κινεζικο κινητο μεχρι 200 ευρω σκεφτομαι το elephone p3000s ή το elephone p6000 που θα κυκλοφορησει τον Ιανουαριο. Θελω κατι πανω απο 5 ιντσες
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και το Xiaomi Redmi Note 4G έχει πολύ καλή κάμερα. Το έχει φίλος και ο ξάδελφός του έχει το NoteII και μου είπε πως το ΧΙΑΟΜΙ έχει πολύ καλύτερη κάμερα από το ΙΙ. Αυτός τραβάει αρκετές φωτό με το ΝΟΤΕ ΙΙ και μου είπε πως έμεινε έκπληκτος με την κάμερα του Redmi. Και είναι μέσα στα χρήματά σου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες και τα ΧΙΑΟΜΙ Redmi και με τον Σναπντράγκον επεξεργαστή και με τον ΜΤΚ.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει ο ξάδελφός μου το DOOGEE 300 εδώ και σχεδόν ένα χρόνο και δεν έχει κανένα παράπονο, το αντίθετο μάλιστα. Έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος. Εγώ πάντως θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το Cubot S200 που παίζει πολύ δυνατά τον τελευταίο καιρό, καθώς και το S308 από την ίδια εταιρεία.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Η wind κ το public έχουν το Lumia 930 προσφορά στα 299.

Πάρτο χθες

 

Αν πάλι δεν σε βολεύει το μέγεθος, σκέψου το 925.

 

υσχιει οντως αυτη η τιμη στο 930? στα site τους δε φενεται.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για οικονομικό τάμπλετ 7" ή 8". Με ενδιαφέρει κυρίως:

καλή μπαταρία, μνήμη 1gb, μέτρια τουλάχιστον κάμερα.

 

Δεν με ενδιαφέρει το 3g

Αγορά και από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...