Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη θεση σου θα πηγαινα στο διαφορετικο που στη προκειμενη περιπτωση ειναι το Ζ3. Το να δωσεις την συσκευη σου για να παρεις ακριβως την ιδια με +1 GB δε ξερω κατα ποσο θα σου ικανοποιησει την..φαγουρα για αλλαγη. Αν ειναι να επιλεξεις G3 κατσε με το δικο σου καλυτερα γιατι εγω στη θεση σου τουλαχιστον μετα απο λιγες μερες θα ελεγα.."την ιδια συσκευη εχω παλι".. Πιστευω καταλαβαινεις το point που θελω να σου πω..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Ζ3 έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και βγάζει φωτεινές και καθαρές φωτο . Άπο το G3 είναι σαφώς ανώτερο ακόμη και στην διάρκεια της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο να αγορασω μια απο τις παρακατω συσκευες.Ποια μου προτεινετε ;

1. Coolpad f2

2. Elephone p3000s

3. Elephone p8

4. Cubot s308

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

αν δε σε ενδιαφερει να ειναι δικαρτο, προτεινω το a806 €140 to2c.com

 

απο τα 4 που εγραψες, οχι το cubot s308 (ανεπαρκης-μικρη μπαταρια).

 

τα υπολοιπα 3 εχουν αρκετα καλα χαρακτηριστικα. καποια ειναι ομως ολοκαινουρια

μοντελα που ακομα δεν εχουν δοκιμαστει, οποτε καλο ειναι να περιμενεις για καποια reviews.

το p3000s εχει τα πιο καλα-ισοζυγισμενα χαρακτηριστικα, μενει να δοκιμαστει και στην πραξη.

 

αν δε σε ενδιαφερει το 4G, επειδη εισαι κοπελα, ριξε μια ματια και στο κομψο elephone p4000.

σε παρομοια χαρακτηριστικα με τα υπολοιπα, ειναι και το επισης νεο zte v5 max.

 

ειναι ολα μοντελα με αρκετα καλα specs. γνωμη μου περιμενε λιγο να δοκιμαστουν.

αν επρεπε να παραγγειλω καποιο αμεσα, θα επελεγα coolpad f2 και zte v5 max

λογω του οτι καποια μοντελα της elephone παλαιοτερα ειχαν μικροπροβληματα.

ομως αυτο δε σημαινει οτι η νεα φουρνια δε θα ειναι καλη.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στο νου μου αυτο, απλα λογω του οτι δεν ειναι δικαρτο το απεκλεισα.Ενδιαφερομαι μονο για δικαρτο
Link to comment
Share on other sites

Kι εγω προς moto x ειμαι, το μονο που με απασχολει ειναι η μικρη μπαταρια καθως και το οτι εχουν υπαρξει αρκετα περιστατικα οπου το back cover (ειτε ειναι δερμα, ειτε ξυλο) ξεφλουδιζει απο την "βαση" του λογω κακης ἠ ελλειπους κολλας.
Link to comment
Share on other sites

Kι εγω προς moto x ειμαι, το μονο που με απασχολει ειναι η μικρη μπαταρια καθως και το οτι εχουν υπαρξει αρκετα περιστατικα οπου το back cover (ειτε ειναι δερμα, ειτε ξυλο) ξεφλουδιζει απο την "βαση" του λογω κακης ἠ ελλειπους κολλας.

Αυτό δεν το ξέρω για το καπάκι αλλά πιστεύω ότι υπερτερεί στα υπόλοιπα άρα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Από τα 5άρια μπορείς να δεις και το Asus ZenFone 5 και αφού βλέπω πως κοιτάζεις και στις 5,5" δεν και το Xiaomi Redmi Note.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι μεταξύ αυτών των tablet. Δεν μπορώ να αποφασίσω και θα ήθελα βοήθεια. Η τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες και στα 3. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η ποιότητα κατασκευής και τα specs. Ταχύτητα, camera, οθόνη , ανθεκτικότητα, μπαταρία κτλ..

 

X98 Air 3G

http://www.teclast.com/en/zt/X98Air3G/

 

P98 3G

http://www.teclast.com/en/zt/P983Gc8/

 

Cube Talk 9X

http://www.cube-tablet.com/cube-talk-9x-tablet-phone-octa-core-9-7-inch-retina-2048-x-1536-3g-gps-bluetooth-fm-2gb.html

Link to comment
Share on other sites

xiaomi 1s - Lenovo A806 - Moto g 2014 - Umi Zero?

Ψάχνω κινητό για αγορά από EU Warehouse

 

Ποιο από τα 4?

το 1s μου αρέσει λόγω MIUI και μικρού μεγέθους (το φοβάμαι γιατί έχω το Jiayu G4 που μου βγήκε αναξιόπιστο-κινεζιά..)

το Moto G 2014 θα έχει πληθώρα αναβαθμίσεων και custom ρομ

το Umi zero όλοι λένε πως θα είναι σούπερ ντούπερ (αλλά το φοβάμαι λόγω ...G4 πάλι)

το Lenovo το βάζω γιατί το παινεύουμε γενικά στο φόρουμ..

 

με ενδιαφέρει αρκετά η διάρκεια της μπαταρίας και η φωτογραφική αλλά κυρίως να είναι αξιόπιστο και να αναβαθμίζεται -έστω και με custom rom:D

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από Jiayu...

 

δεν έχω ακούσει πολύ κόσμο να έχει Jiayu και μετά το εξάμηνο να μην τους βγάλει πρόβλημα..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω δουλέψει το S4 mini και λόγω λογισμικού μου φάνηκε λίγο laggy. Γενικά αν ήταν δική μου επιλογή θα πήγαινα στο g2 mini, που έχει και πολύ μεγαλύτερη μπαταρία. Αλλά αν ήταν να τα σκάσω αυτά τα λεφτά για κινητό, δε θα ήταν κανένα απ τα δύο υποψήφιο..
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ρε παιδια μια γνωμη? :cry:

 

και τα δυο καλα ειναι (εως πολυ καλα) οτι και να παρεις.......... παραπονο δεν θα εχεις

Link to comment
Share on other sites

Αν μπουν στο παιχνιδι και το Lenovo Vibe X2 και το Lenovo Sisley (iphone 6 clone) λογω του οτι πρεπει να εχουν αρκετα καλη καμερα και το Vibe X2 θεωρω οτι πρεπει να ναι πολυ δυνατο ποια η αποψη σας?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς συγχωρήστε με, μα έκανα το θέμα και στους διαξιφισμούς αγνοώντας την ύπαρξη ειδικού υποδωματίου για συγκεκριμένα θέματα.

Η ερώτησή μου είναι πολύ απλά. Έχω το 4S και με το iOS8 πλέον φαίνεται το παλιό υλικό του και η ανεπάρκειά του να ανταποκριθεί καλά. Θεωρείτε ότι η μετάβαση σε 5S, ειδικά από πλευράς ταχύτητας αξίζει; Θα δω διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στην ταχύτητα θα δεις, και αρκετή μάλιστα.

Εγώ όμως θα κοίταγα για iPhone 6.

Μεγαλύτερη & καλύτερη οθόνη, καλύτερο hardware γενικότερα και πιο future proof.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε πως θα δεις μεγαλη διαφορα.το 5s παει σχεδον σαν το 6.εχει πολυ συχρονο hardware για iphone.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά ταχύτητας και οθόνης θα δεις, αλλά όλα εξαρτώνται από την τιμή.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

Θέλω να αγοράσω και ένα iPad, οπότε θεωρώ ότι θα ήταν καλός ο συνδυασμός 5S+iPad.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους θελουμε 3 τηλ με μπατζετ τα 200 (αν ξεφυγει κ 10 20 θα τα βαλουμε εμεις αλλα ως εκει) ευρω γνωριζω οτι ειναι δυσκολο αλλα ο μονος περιορισμος ειναι να δουλευουν σωστα δεν θελω 3 ιδια .Κοιταμε προς thl t6s (το εχω πιασει ) cubot s168 k leagoo το cubot s200 απορριπτεται λογο χρονου.Ειναι για κληρωσεις στις γιορτες.Δεκτες οποιεσδηποτε προτασεις

Ευχαριστω προκαταβολικα ολους οσους απαντησουν:bow::bow:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...