Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αληθευει οτι το Alpha θα ερθει με τον Exynos?αν ισχυει,απο μετρησεις θα ειναι μπομπα....αλλα κριμα που τετοιον επεξεργαστη και τετοιο σασι,του βαλαν απλα 720p οθονη και μονο 32gb μη επεκτασιμη,ενω και η 12αρα καμερα δεν ειναι η καλυτερα που εχει η σαμμυ!

Αν ειχε μια 1080p οθονη εστω...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια.ενας συνάδελφος θελει να παρει τηλεφωνο δικαρτο αλλα να μην ξεπερναει (όχι πολύ τουλάχιστον) τα 150 ευρω.επισης προτιμάει η οθονη του να είναι 5αρα.μπορει μηπως να βοηθησει κανεις με καμια αξιοπιστη προταση?
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Με καλή οθόνη περίπου 5", καλή κάμερα, καλό σαν τηλέφωνο (να ακούγετε καθαρά, να έχει καλό σήμα κτλ) και να είναι σχετικά εύκολο στην χρήση.

 

Μερικά κινητά που έχω δει:

LG G2 mini: Μου φαίνεται καλό γενικά αλλά το Optimus UI μπορεί να είναι πιο περίπλοκο?

Moto G (2014) - Το stock android μάλλον είναι πιο απλό, αλλά με προβληματίζει η κάμερα και η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα (έχω το g2 mini), πάρε το moto...

Από samsung και sony με midrange κινητά δεν αξίζει να ασχοληθείς, από s4 και πάνω το συζητάμε!

Το s4 mini είναι καλό κινητό αλλά μήπως ακριβό για τα λεφτά του; Πχ το moto g (2013) είναι πολύ πιο γρήγορο, υπάρχει και το moto g 4g, υπάρχει και το moto g 2014, όλα πολύ καλές συσκευές που σε ταχύτητα το s4 mini απλά το πατάνε, στο μόνο που χάνουν είναι η κάμερα αν αυτό είναι η προτεραιότητά σου!

Το δε g2 mini έχει ίδια τεχνικά χαρ/κα με το moto g (2013), χάνει λίγο σε ταχύτητα, χάνει στα ίσα σε οθόνη, κερδίζει σε ποιότητα κάμερας...ενώ το απλό moto g δεν έχει και sd κάρτα (το 4g έχει!)....

 

Αν μιλάμε για 250 ευρώ, μήπως να ρίξεις μια ματιά στο lg g3s...ή ακόμα καλύτερα στο g2 το κανονικό!!!

 

Για εμένα: φθηνή και καλή λύση, καλή ποιότητα φωτό: lg g2 mini

Ταχύτητα, ωραία οθόνη, αξιοπρεπείς φωτό: moto g (όλα!)

Στο τοπ των χρημάτων που ζητάς: g3 s (mini), ή ακόμα καλύτερα με λίιιιιγο παραπάνω (αλλά πιστεύω ότι το αξίζει!) LG G2...

 

 

Τέλος, μην το ξεχάσω, αν έχεις το θάρρος με 250€ από Κίνα φέρνεις κινητάρες!!! (Xiaomi και ΣΙΑ).....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τη βοήθεια σας για να επιλέξω ένα ταμπλετάκι με τιμή γύρω στα 200 ευρώ

 

Θα ήθελα να έχει αρκετά καλή οθόνη, ελάχιστο έως μηδενικό λαγκάρισμα, καλή αυτονομία και αν γίνεται 3g και gps. Δεν με πειράζει αν είναι 7,9 ή 10 ιντσών. Αρκεί να έχει αυτά που ζητάω

 

Από Ελλάδα έχω ξεχωρίσει το Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 για το οποίο έχω ακούσει και έχω διαβάσει εδώ μέσα καλά λόγια γενικώς.

 

Από την άλλη υπάρχει και η επιλογή της Κίνας. Υπάρχει κάτι αξιόλογο σε αυτά τα χρήματα από κίνα που να υπερτερεί έναντι του samsung (π.χ mi pad);

 

Υπάρχει κάτι άλλο από Ελλάδα καλύτερο από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μια μικρη βοηθεια! Καμια προταση μεταξυ των παρακατω;;

α.Elephone P2000

β.ZTE V5 Red Bull

γ.Coolpad F1 και

δ.K-Touch nibiru H1

Η αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο στα ιδια χρηματα με τα ανωτερω..

Ευχαριστω!

 

βγαλε το nibiru (κακος συνδυασμος αναλυσης-μπαταριας).

στα χαρτια, τα πιο καλα χαρακτηριστικα τα εχει το p2000 (ανεβηκες στις 5.5")

το πιο δοκιμασμενο εδω στο φορουμ ειναι το f1.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες :)

 

 

μεταξυ του Nubia Z7 Max 32G και jiayu g6 βρισκομαι για αγορα κα ι δεν μπορω να βγαλω ακρη !! μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στην επιλογη με κριτηρια την ποιοτητα κατασκευης ,αντοχης στο χρονο , αποδοση οθονης ,καμερα και αποδοση μπαταριας ?? :)

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

( το οικονομικο δεν το βαζω γιατι εινα ι κα ι τα δυο στα ορια μου :)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αυτό είναι μονοκαρτο....:worry:

 

Δεν ειναι μονοκαρτο.Ειναι δικαρτο και πραγματικα αξιζει.. Μαλλον θυμασαι το παλιοτερο moto g που ηταν μονοκαρτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα παρηγγειλα το Moto G.Ελπιζω βασικα να "μου βγει καλο" και να μπορεσω να "κουμανταρω" τις 5 ιντσες...!

 

Σας ευχαριστώ όσους με βοηθήσατε με τις απαντησεις σας.. :bow: :bow: :bow:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαβασα καλες κριτικες για το jiayu 4 απο μερικα παιδια που το ειχαν για αυτο τ ο σκεφτομαι οτι τ ο6 θα ειναι ακομη καλυτερο

 

για να δουμε τι θα πει και αλλος κα ι αποφασιζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Απο κινα, hot αυτη τη στιγμη ειναι το onda v989 και το cube 9, περιπου στα 170€ με πολυ δυνατα χαρακτηριστικα. Δεν βλεπω ομως το λογο να μπλεξει με κινα εφοσον το tab pro φαινεται αρκετα δυνατο και αξιοπιστο. Εκτος και αν του αρεσει να πειραματιζεται με το tab και να δοκιμαζει και να κοστουμαρει ρομς. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω ένα κινητό σαν το caterpillar Β100 ή Β15. Τέτοιο στυλ τελοσπάντων σε άλλη μάρκα. Κινέζικο ή δεν ξέρω τι. Γύρω στο 100ρικο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σχετικά νέος στο φόρουμ και φυσικά δεν γνωρίζω πολλά από κινητά. Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο του θέματος μια και η ανάγκες μου ειναι ένα κινητό με οθόνη 5'' για τι κάνω πολλά ταξίδια με λεωφορεία και φορτώνω ταινίες και φυσικά δικαρτο και όσο πιο φθηνό γίνεται για τι δεν παίζει και ρευστό! Βρήκα λοιπόν το παραπάνω την παραπάνω ιστοσελίδα http://www.to2c.com/thl-w200c-basic-5-0inch-ips-screen-corning-gorilla-3-mtk6592w-8-1-4ghz-android-4-4-with-1280-x-720-pixels-phone.html#disqus_thread. Επειδή είναι η πρώτη μου αγορά από ξένο σαίτ, το συγκεκριμένο είναι αξιόπιστο? Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο και κάτι που πρέπει να προσέχω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

για τη χρηση που αναφερεις, η μπαταρια του w200c (2000mah) δεν ειναι επαρκης.

 

coolpad f1 €135 (2gb ram, μπαταρια 2500mah, ισχυροτερος επεξεργαστης κτλ).

lenovo s660 €117 (1gb ram, 3000mah)

 

κατα την παραγγελια διαλεξε και την επιλογη root

 

μερικα αξιοπιστα καταστηματα: to2c.com , vickmall.com , minideal.net

πληρωμη με paypal, αποστολη με ταχυδρομειο σιγκαπουρης (singpost)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι τα smartphone με SAR head πάνω από 0,4 είναι ανύπαρκτα και εκτός συζήτησης για μένα (πείτε το παραξενιά, αν θέλετε). Γι' αυτό, δεν θέλω κινητό από Κίνα, καθώς η ακτινοβολία τους είναι αβέβαιη (επιπλέον, δεν έχουν οθόνες με ζωντανά χρώματα, που μου αρέσουν).

 

Θέλω, κυρίως, τα εξής από το κινητό: Να έχει καλή αυτονομία, ώστε να μη σβήνει στο δρόμο, να μην κολλάει όταν του βάλω αρκετές εφαρμογές, να μην καθυστερεί στο άγγιγμά μου, να έχει "ζωντανή" οθόνη (όσο μεγαλύτερη, τόσο καλύτερα), ραδιόφωνο και GPS.

Ξεκίνησα να αγοράσω μεταχειρισμένο ως 100€ το πολύ. Με τις απαιτήσεις μου, το Samsung Galaxy Xpress μοιάζει μονόδρομος.

 

Εντομεταξύ, είμαι fan των Galaxy Note, της γραφίδας του και των handwrite εφαρμογών. Θέλησα να κάνω μια εξαίρεση και να ανέβω παραπάνω στην τιμή, μόνο για χάρη του Galaxy Note 1. Όμως, μετά από περαιτέρω ψάξιμο, έχω την αίσθηση ότι το handwrite feature στο Note 1 βρίσκεται σε "δοκιμαστικό στάδιο". Ακόμη, φοβάμαι ότι η αργή ανταπόκρισή του υπάρχει περίπτωση να με εκνευρίσει, τελικά, ακόμη κι αν σκέφτομαι ότι έχω στα χέρια μου ένα Note. Επίσης, η αυτονομία του δεν είναι ό,τι καλύτερο.

 

Ποιά είναι η δική σας άποψη; Να πάρω το Note 1 ή να πάρω το Χpress και να περιμένω, ώσπου να φθηνύνει το Note 3 neo LTE;

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο χρόνια εγγύηση είναι που μασ κάνουν να μην θέλουμε Κινέζο!

Φίλε κονακι λαγγαρει καθόλου με το μαμά ui της Samsung? Στον Chrome λαγγαρει καθόλου στο zoom in, zoom out?

Link to comment
Share on other sites

Έχω με επιδότηση τις εξής τιμές.

 

στα:

320€ LG G3 16GB

340€ Samsung S5

390€ LG G3 32GB

 

Θέλω ράδιο (ακούω καθημερινά 1,5 ωρα) και πολλοί θα μου πουν το G3 είναι μονόδρομος, αλλά έχω 2GB δεδομένα internet και αν αξίζει μπορεί να κάνω μια παραχώρηση (ελέω AMOLED)

Επίσης αν με ρωτήσετε εμφανισιακά πιο με ικανοποιεί ... φυσικά το G3

 

τι να κάνω!?!?!?

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ φυσάει φίλε μου, είναι απόλαυση! Όταν είχε παρουσιαστεί τον χειμώνα, όλοι έλεγαν "γαζωνει ", στα διάφορα μεταγενεστερα review έκαναν λόγο για υποδεέστερη μπαταρία, πράγμα που στην περίπτωση μου και προσωπικά για μένα δεν ισχύει, με διακόσια ευρώ είναι τσάμπα, ασυναγώνιστο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνεις? Προφανώς να αγοράσεις χωρίς επιδότηση το LG G3 16GB στα 355€ και να επιλέξεις έκπτωση παγίου (ή καρτοκινητό).

 

Οι "επιδοτήσεις" είναι κοροϊδία.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...