Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

α) αν σου πω ότι με το neo βγάζω καλύτερες; Είναι πολύ κοντά όπως και να χει, μάλλον έχει πολύ καλύτερο αισθητήρα.

β) όχι κάτι το συγκλονιστικο που να σε αποτρεπει από την αγορά του.

γ) ναι κάνουν εννοείται διαφορά. Στην παρούσα φάση δεν είναι τόσο αναγκαία.

 

Το neo έχει κατά πολύ καλύτερη μπαταρία.

Για μένα είναι πολύ αξιόλογη αγορά, μιας και το ξαναγορασα πριν 2 μέρες.

Μεγάλο συν φυσικά το πενακι του.

 

Εϊναι τόσο χρηστικό το πενάκι του μέσα στην ημέρα????

karx τελικά ΔΕΝ φτάνουν τα $$ για ΝΟΤΕ 3, οπότε μένουμε στα 1020 κ ΝΕΟ

βεβαια καμία σχέση τα 2 κινητά

Εχει κάποιος άποψη απο 1020 και αν αξιζει η αγορά του σήμερα??????

Link to comment
Share on other sites

Με κανένα θαύμα δεν θα βρεις 5αρι σε αυτα τα λεφτά και πρόσεχε μην ειναι κλειδωμένο.

4S στα λεφτα που δινεις. Επισης ελεγξε το για wifi dead

 

Με θαύμα εννοούσα κάποιο με σπασμένη οθόνη η εμφανισιακά σε μαύρα χάλια...εννοείται πως δεν βρίσκεις 5αρι με 200€ που να είναι καλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μπολικη σκεψη αποφασισα να αγορασω τ lg g2 mini..συχνα ομως ακουω οτι κολλαει πολυ κυριως σ εφαρμογες..για αυτο θα ηθελα ν μ πειτε ορισενα μειονεκτηματα που εχετε διαπιστωσει..
Link to comment
Share on other sites

νηματα (threads) ειναι τα θεματα.

πχ εσυ εφτιαξες εδω νεο νημα-θεμα και ρωτας και σου απανταμε-σχολιαζουμε κτλ.

 

κανε αναζητηση εδω στο φορουμ για να βρεις τα νηματα-θεματα που μιλανε ειδικα για αυτες τις συσκευες . . .

Link to comment
Share on other sites

με +60 το αγοράζεις καινουριο (το 4s)

 

Ενδιαφέρον αυτό.

http://www.skroutz.gr/s/3902581/Apple-iPhone-4S-8GB.html

Κάτι που πρέπει να προσέξω στην αγορά του iphone 4s (είναι για δώρο), μιας και δεν έχω εμπειρίες με το Μήλο γενικά; :)

Για μεταχειρισμένο που προτείνετε να κοιτάξω; Για iphone 5 ποιά θα ήταν μια λογική τιμή για μεταχειρισμένο;

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις αποκλειστικά iphone τα 300€ θα πρέπει να τα δώσεις για το 5..μιλάμε πάντα για μεταχειρισμενο. Τώρα το 4S δεν θα το αγόραζα αυτή την εποχή.αλλά αν θες μόνο Apple τότε στα 200 μόνο το 4αρι
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς iphone θέλει το παιδάκι για το οποίο προορίζεται :) Που θα προτείνατε να κοιτάξω για μεταχειρισμένο 4ρι σε αυτά τα λεφτά (200€ max).
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς iphone θέλει το παιδάκι για το οποίο προορίζεται :) Που θα προτείνατε να κοιτάξω για μεταχειρισμένο 4ρι σε αυτά τα λεφτά (200€ max).

 

Ρίξε μια ματιά εδώ στο φόρουμ. Ebay θα βρεις πολλές αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μπολικη σκεψη αποφασισα να αγορασω τ lg g2 mini..συχνα ομως ακουω οτι κολλαει πολυ κυριως σ εφαρμογες..για αυτο θα ηθελα ν μ πειτε ορισενα μειονεκτηματα που εχετε διαπιστωσει..

 

Αυτά θα τα διαβάσεις στο τόπικ της συσκευής που θα βρεις και εκτός από τις απαντήσεις που ψάχνεις και άλλες πολλές πληροφορίες σχετικά με την συσκευή.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έσπασα πρόσφατα το LG Optimus G μου και ενδιαφέρομαι για την αγορά νέου τηλεφώνου κάτω από 200 ευρώ. Ποιο από τα δύο μου προτείνετε και γιατί?
Link to comment
Share on other sites

4s αν βαλεις μια αγγελια ολο και καποιο θα βρεις στα 200€. Βεβαια μην περιμενεις κατα πασα πιθανοτητα εγγυηση. κοιτας μονο να ειναι πληρες και καλοσυντηριμενο. Επισης να τσεκαρεις το wifi του οτι λειτουργει πριν το παρεις. Καποια παρουσιασαν προβλημα μετα απο μια αναβαθμιση.

Μην παρεις το 4 για κανενα λογο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να καλύψεις την διαφορά των 40Ε τότε πήγαινε στο Moto G. Δέχεται SD(κύριος λόγος) και θα έχεις όλες τις ανακοινώσεις στην ώρα σου. Επίσης (δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει) παίρνει και 2 κάρτες sim.
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνω για smartphone με αψογο gps (ταχυτητα , ποιοτητα σηματος , ακριβεια στιγματος κτλ..)

Βρισκομαι συχνα σε μονοπατια σε βουνα , trekking , αραιοκατοικημενες περιοχες κτλ

 

Με οθονη 4.5 - 5.5 ιντσες και γενικως ποιοτητα κατασκευης (να κρατησει 3-4 χρονια)

 

Τι μου προτεινετε ?

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αυτό που είπες, θα πάρεις ένα hotspot αλλά και μία φορητή μπαταρία (Power Bank οπως το Χiaomi 10400mah) γιατί πάνω από 3 ώρες τα hotspot δεν κρατάνε. :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι τόσο χρηστικό το πενάκι του μέσα στην ημέρα????

karx τελικά ΔΕΝ φτάνουν τα $$ για ΝΟΤΕ 3, οπότε μένουμε στα 1020 κ ΝΕΟ

βεβαια καμία σχέση τα 2 κινητά

Εχει κάποιος άποψη απο 1020 και αν αξιζει η αγορά του σήμερα??????

 

Θα βλαστημησεις με την μπαταρία του. Το είχα και το σουταρα πάνω στο μήνα γι αυτό το λόγο, δεν την παλευα.

Στο 1020 το μόνο συν είναι η κάμερα, κατά τα άλλα για μένα δεν λέει και πολλά. Και πολύ καλή οθόνη επίσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

XIAOMI MI3 Snapdragon 800 8274AB 2.3GHz Quad Core 5.0 - 223€ τελική στο Coolicool (έπεσε το €) .Έχει επεξεργαστή Snapdragon που κλειδώνει το gps του παντού σε 1-2 sec. Το κινητό είναι κορυφή για τα λεφτά του, η εταιρεία είναι πρώτη σε πωλήσεις στην Κίνα και έχει τεράστια υποστήριξη σε θέμα λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Τελικά το 925 κατέληξε στη σύζυγο κ βρέθηκα ξαφνικά με το παλιό μου Xperia Ion (ξαναθυμάμαι το android κ αναρωτιέμαι μήπως το είχα αδικήσει στο μυαλό μου....αν κ το trouble free των WP μάλλον δεν το φτάνει) κ στην αναζήτηση ΝΕΟΥ κινητού :cool:

Είμαι ανάμεσα σε:

1.lumia 1020 μιας κ μ αρέσουν οι φώτο και με "φτιάχνει" να έχω πάντα μαζί μου ένα κινητό με τέτοια μηχανή κ έχω κ πολύ θετικές εντυπώσεις από το 925 κ τα WP κ χωρίς 8.1, βέβαια με κάποιες ενστάσεις στην μπαταρία του.....:cry:

2. Samsung Galaxy Note 3 Neo (απίστευτα καλές κριτικές κ πολύ καλή σχέση τιμής/παροχών):shifty::shifty:

3. Samsung Galaxy Note 3 (είναι στις επιλογές με πολλλλλλύ ζόρι οικονομικά :!: αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα παραπάνω-αυτή τη στιγμή- 130+ ευρώ από το 2ο)

Μέγεθος: το νοτε 3 μεγάλο, το Νέο στις 5,5 καλύτερο, το 1020 μάλλον μικρό??

Οι ερωτήσεις μου που ελπίζω να με βοηθήσετε :

α)Έχει μεγάλη διαφορά η φώτο των 2&3?

β)Έχει μεγάλη διαφορά η οθόνη τους?

γ)Κάνουν διαφορά τα 3gb ram από τα 2 του Neo?

δ)Μήπως να περιμένω λίγο να βγει το 4 και το edge επίσημα μήπως πέσουν κι άλλο τα 2&3 ή δεν το βλέπετε πολύ πιθανό?

ε)Μήπως το 1020 έχει παλιώσει λίγο?

 

Περιμένω εναγωνίως!!:rolleyes:

 

Το 3 το απέρριψες.

Το 2 δεν το γνωρίζω

Έχω το 1020 και η κάμερά του (μιας και είπες πως σε ενδιαφέρει αυτός ο τομέας) απλά τα σπάει. Είναι "αλλού". Για το αν πάλιωσε δεν ξέρω αλλά σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις θα πάρει και τα windows 10. Άρα θα έχεις υποστήριξη.

Για την μπαταρία του όντως αρκετοί είχαν θέματα. άλλοι πάλι όχι (δεν ξέρω τι φταίει). Εγώ με αρκετή χρήση βγάζω την μέρα μέχρι το βράδυ που θα το φορτίσω (αυτό ειναι το ζητούμενό μου...) Υπάρχει βέβαια και η λύση του power bank.

Αν σε ικανοποίησαν τα wp8 τότε τα wp8.1 θα σε απογειώσουν.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνω για smartphone με αψογο gps (ταχυτητα , ποιοτητα σηματος , ακριβεια στιγματος κτλ..)

Βρισκομαι συχνα σε μονοπατια σε βουνα , trekking , αραιοκατοικημενες περιοχες κτλ

 

Με οθονη 4.5 - 5.5 ιντσες και γενικως ποιοτητα κατασκευης (να κρατησει 3-4 χρονια)

 

Τι μου προτεινετε ?

 

Εγώ θα σου πρότεινα ένα lumia (ανάλογα με την τσέπη σου) όπου τα περισσότερα τα σπάνε σε αυτόν τον τομέα και η δωρεάν για πάντα offline πλοήγηση είναι ακριβής και γρήγορη. Όπως επίσης και η ποιότητα κατασκευής. Τώρα οι χάρτες θα υπάρχουν και σε κάποιες samsung συσκευές αλλά δεν ξέρω αν είναι δωρεάν

Πρότασή μου θα ήταν το ποιοτικότατο στολίδι lumia 925 που τώρα είναι στα 205€ (best price) και είναι σούπερ

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα πόσο τα lumia εχουν χαρτες για τρεκινγ και περιεργες διαδρομες. Μπορεις να περάσεις χαρτες της "Αναβαση" σε lumia? Σε andoid με oruxmaps μια χαρα παιζουν ^_^

 

Οσο για το gps νομίζω δεν υπαρχει κατι που να ΜΗΝ σε καλύπτει μιας και το προβλημα ειναι σε πυκνοκατοικημενες πειοχες με ψηλά κτηρια και εν κινηση και όχι στην υπαιθρο. Εν πάση περιπτώση απέφυγε κινητα με επεξεργαστη mtk 6589 και θα εισαι παραπανω απο ΟΚ.

 

τελος κοιτα για αποσπόμενη μπαταρία - αδιαβροχα

 

Στα πόσα χρήματα είσαι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ψαχνω για smartphone με αψογο gps (ταχυτητα , ποιοτητα σηματος , ακριβεια στιγματος κτλ..)

Βρισκομαι συχνα σε μονοπατια σε βουνα , trekking , αραιοκατοικημενες περιοχες κτλ

 

Με οθονη 4.5 - 5.5 ιντσες και γενικως ποιοτητα κατασκευης (να κρατησει 3-4 χρονια)

 

Τι μου προτεινετε ?

 

Δεν ειμαι σίγουρος αλλά νομίζω το Asus padfone infinity 2 έχει δωρεάν προεγκατεστημένο το Garmin με μονοπάτια και ραχούλες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

 

Έχετε γνώμη για αυτο ???

 

To έχω ερωτευτεί (ειδικά αυτό) !!!

 

Διαβάζω πολύ καλά έως άριστα reviews!!

 

Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο, MH KINEZIKO, σε αυτήν την κατηγορία χρημάτων??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...