Jump to content

Towelroot: Root με ένα κλικ!


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο note 3 με 4.4.2 δεν λειτουργεί ....

Εσυ τι έχεις επάνω ;

 

Εγώ έτσι το ρουταρα το Note 3 με 4.4.2 πάνω. Μήπως έχεις πάρει το τελευταίο update;

Link to comment
Share on other sites

Στο note 3 με 4.4.2 δεν λειτουργεί ....

Εσυ τι έχεις επάνω ;

 

4.4.2 έχω. Μια χαρά δούλεψε. Για το note δε ξέρω ....

 

Άσχετο, αλλά με αφορμή τα παραπάνω. 4.4.2 στο VF Smart Tab 4, δεν υποστηρίζεται λέει στο Towelroot. Καμία ιδέα;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ...

Ποια ειναι η τελευταία ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

LG Nexus 5

4.4.4

1) Αν το root αποτύχει υπάρχει πιθανότητα να χαλάσει (brick) το κινητό μου?

2) Αν και αφού κάνω root και αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα θα μπορώ μετά να κάνω unroot?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι και Ναι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατέβασα την εφαρμογή, πάτησα "make it rain" και μου εμφάνισε αυτό:

"This phone isn't currently supported"

Καμιά ιδέα κανείς;; Επίσης, ξέρετε κάποιον άλλο τροπο για αυτή τη συσκευή σε περίπτωση που δεν δουλέψει αυτός;;

Link to comment
Share on other sites

Για προσπάθησε και με την εφαρμογή "kingo root"

 

δουλευει σε ολα? για το s3 την θελω διοτι με το towelroot δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε, δεν χάνεις τίποτα... :D

μιλάμε για ρουτ που ούτε καταλαβαίνεις για πότε γίνεται και δεν χρειάζεται να έχεις γνώσεις πυρηνικού επιστημονα.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει σε ολα? για το s3 την θελω διοτι με το towelroot δεν το κανει.

 

Στο s3 το απλό οχι το lte μπορείς να ρουταρεις και με cf auto ,δεν χάνεις την εγγύηση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τα εργαλεία τύπου kingo root, towelroot, framaroot κλπ δεν χρειάζεται να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader. Ξεκλειδώνουμε τον bootloader μόνο εάν είναι να περάσουμε custom recovery και flash τα su, supersu στο system. Ιδιαίτερη προσοχή στο ξεκλείδωμα του bootloader χρειάζονται τα sony γιατί διαγράφεται το TA partition με αποτέλεσμα αφενός να χάνεται οριστικά και αμετάκλητα η εγγύηση και αφετέρου κάποιες εφαρμογές της sony να μην δουλεύουν σωστά...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Με τα εργαλεία τύπου kingo root, towelroot, framaroot κλπ δεν χρειάζεται να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader. Ξεκλειδώνουμε τον bootloader μόνο εάν είναι να περάσουμε custom recovery και flash τα su, supersu στο system. Ιδιαίτερη προσοχή στο ξεκλείδωμα του bootloader χρειάζονται τα sony γιατί διαγράφεται το TA partition με αποτέλεσμα αφενός να χάνεται οριστικά και αμετάκλητα η εγγύηση και αφετέρου κάποιες εφαρμογές της sony να μην δουλεύουν σωστά...

Σε ευχαριστώ φίλε γιατί στο προηγούμενο κινητό κάτι είχα κάνει λάθος και δεν άνοιγε μετά.Θα το δοκιμάσω στο νέξους 4.Το θέλω μόνο και μόνο για το greenify!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας

 

Πρίν λίγο χρησιμοποίησα το towelroot στο tablet της κόρης μου και με το που πάτησα το 'make it rain' κόλλησε το μηχάνημα.

Ούτε κλείνει ούτε τίποτα ......

Καμμιά ιδέα του τι να κάνω ;;;;;;;;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να πω τα κλασσικά, αν δεν τα έχεις κάνει, πάτα κανένα reset... καμμιά επανεκκίνηση...

δεν μπορεί το πρόγραμμα από μόνο του να κάνει τόση ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω root στο HTC one sv μου για να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα sd, να το δοκιμασω η δε θα δουλεψει στη συσκευη μου;Φοραει 4.2.2. Edited by dertelous
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το και αν δεν δουλέψει δεν θα πάθει κάτι ή συσκευή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G2 32GB με έκδοση 4.4.2 και h (D80220h...) και δοκίμασα με το towelroot να κάνω root, αλλά μου λέει ότι δεν το υποστηρίζει. Εάν δεν κάνω λάθος, είχε αναφερθεί πιο πίσω ότι μπορούμε να κάνουμε root κανονικά με το Towelroot στο G2, αλλά δεν είμαι σίγουρος εάν αφορούσε την προηγούμενη έκδοση g και πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...