Jump to content

Towelroot: Root με ένα κλικ!


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται με την τελευταία έκδοση του λογισμικού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το towlroot υποστηριζει το Samsung Galaxy Note 4?

Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να βρω "σιγουρη" απαντηση...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το towlroot υποστηριζει το Samsung Galaxy Note 4?

Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να βρω "σιγουρη" απαντηση...

Θεωρητικά, όχι. Είναι παλιά "τρύπα" ασφαλείας η οποία σφραγίστηκε σε όλες τις συσκευές οπότε κατά 99,9% δεν υποστηρίζει την εν λόγω συσκευή.

Και γενικότερα δυστυχώς root και Note 4 χωρίς Knox δεν είναι εφικτό προς το παρών.

Σε note 3 μπορούμε να το κάνουμε με την τελευταία 4.4.2? Δουλεύει?

Καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου στην ενότητα της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..τι ειναι αυτο το root που λετε;;

 

 

 

Όταν λες ( τι ειναι αυτο το root που λετε;; ) τι εννοείς? Τι είναι η συγκεκριμένη μέθοδος root ή τι είναι, τι σημαίνει το root γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ( τι ειναι αυτο το root που λετε;; ) τι εννοείς? Τι είναι η συγκεκριμένη μέθοδος root ή τι είναι, τι σημαίνει το root γενικα?

 

κανωντας αυτην την μεθοδο του root..τι πλεονεκτηματα εχει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

κανωντας αυτην την μεθοδο του root..τι πλεονεκτηματα εχει το κινητο?

 

Απλά είναι μια μέθοδος ίσος η πιο ασφαλής, γρήγορη και χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το pc !

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κλικ εδω να δεις τις πληροφορίες που ζητάς. :)

 

σε ευχαριστω φιλε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά είναι μια μέθοδος ίσος η πιο ασφαλής, γρήγορη και χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις το pc !

 

ενταξει φιλε..καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

μετά από τόσα post μπορεί τελικά κάποιος πει με σιγουριά ότι μετά από root εάν κάνω restore εάν θα γράψει ο knox?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ενα lenovo ideatab 2107a που σερνεται σε σχεση με το optimus g μου..

Με το towelroot μπορω να του κανω root και να του σβησω bloatware ; τι λετε;

Εχω 1 gb net στο tablet που παει χαμενο λογω αργου φορτωματος σελιδων και ειναι κριμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παταω στο "Make it ra1n!" και βγαζει μηνυμα : this phone isn't currently supported

...Τωρα να φτιαχνει αυτο; η ευκολοτερα θα ητανε να του κανω -που δεν ξερω- κανονικο root?

edit

Δε βλεπω να κανουν δουλεια και αυτα: http://www.ninjaromeo.com/fix-phone-supported-towelroot/

edit2

Για προσπάθησε και με την εφαρμογή "kingo root"

Για να δουμε και αυτο που λεει ο φιλος κατι σελ πριν...

...

error code

Root failed :/

Οκ τα καταφερα επιτελους Τωρα πως δεν θυμαμαι ...Θα τα ξαναδω και θα πω εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6183941#post6183941

Edited by myphonides
Link to comment
Share on other sites

Να πω μονο επιγραμματικα πως το προγραμμα του θεματος σε ενα που δοκιμασα alcatel ot 995 δεν εκανε τιποτα

Το Kingo ROOT εβγαζε error...

(ενω το ειχα φερει με hard-reset στις εργοστασιακες πριν απο τις δοκιμες)

Καταφερα τελικα μεσω pc να το ρουταρω με το super one click

Τωρα με την επιλογη "alcapwn" μεσα που δεν την ειδα σε ενα που κατεβασα υπαρχει εδω: SuperOneClickv2...

Aλλα επειδη πεταει αρκετα παραθυρα αμα δεν εχεις και το adblock την ανεβασα και εγω εδω:

http://rghost.net/6cLhpLNBx

 

(Μετα απο το super one click ξεμπλοκαρισε και το Kingo ROOT)! αλλα οκ ειμαι και ασχετος Δυο μερες τωρα εχω που τα κοιταω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχει κάνει κανείς ροοτ ZTE e8q ταμπλέτ? Δουλεύει? Υπάρχει κάποια πιθανότητα με το που θα τελειώσει το πρόγραμμα να μην ανοίγει η συσκευει? Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

(Εμενα δεν επαιξε ισως γιατι ειχα αρκετα παλια ρομ και γιαυτο και ετσι εγινε δουλεια μονο με το super one click)

 

Το προγραμμα του θεματος απλα το περνας και μετα το ανοιγεις μεσα απο το λειτουργικο

Μετα αυτο η θα στο κανει ρουτ η οχι ...δεν θα δουλεψει καν δηλαδη

Αρα που -σε ποιο σημειο- να φαει κολλημα;

Link to comment
Share on other sites

(Εμενα δεν επαιξε ισως γιατι ειχα αρκετα παλια ρομ και γιαυτο και ετσι εγινε δουλεια μονο με το super one click)

 

Το προγραμμα του θεματος απλα το περνας και μετα το ανοιγεις μεσα απο το λειτουργικο

Μετα αυτο η θα στο κανει ρουτ η οχι ...δεν θα δουλεψει καν δηλαδη

Αρα που -σε ποιο σημειο- να φαει κολλημα;

 

Λέω μήπως όταν το κάνω ρουτ και δεν ανοίγει, μήπως δείχνει στο άνοιγμα την μάρκα και μετά να σβήνει και να ξανά ανάβει... Μήπως έχεις κάνενα λινκ από το πρόγραμμα που λες?

Link to comment
Share on other sites

Για το super one click λες; υπαρχει https://www.google.gr/?complete=0#complete=0&q=SuperOneClick αλλα δεν βλεπω σε αυτα να εχει την επιλογη "alcapwn" και γιαυτο το παραθεσα για κατεβασμα παραπανω (οταν ανοιξεις το προγραμμα επανω δεξια ειναι ενα το μπανερ που πρεπει να εχει την παραπανω επιλογη και που την επιλεγεις)

Μονο που γιαυτο δεν ξερω να σου πω αμα κανει ζημια (γιατι σε αυτο μπαινεις στα απο μεσα) δηλαδη συνδεεις το τηλ με το usb σε καποια φαση...αλλα σου ελεγα μονο για το προγραμμα του θεματος πως λογικα δεν παιζει να κανει ζημια γιατι δεν συνδεεις τιποτα και η το κανει ρουτ η οχι

 

Τωρα δεν μου επιτρεπω να πω παραπανω γιατι ειμαι ασχετος (δεν εχω παραπανω απο 3 μερες που αρχισα να τα κοιταω ενω οι γνωσεις μου σε αυτα ηταν στο μηδεν)

 

Αμα ειναι ας απαντησει καποιος που τα γνωριζει καλυτερα

Edited by myphonides
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ωραια ειχαμε που ειχαμε ενα αξιο ατομο να βρισκει ευκολους τροπους να κανουμε ρουτ τα κινητα μας τον "εξαγορασανε" και αυτον.

 

Αντε να δουμε τωρα.

 

Εγω που εχω ενα samsung galaxy s4 mini με android 4.4.2 γινεται να το κανω ρουτ με αυτο το προγραμμα "towelroot"?

 

Μετα αν το μετανιωσω μπορω να το κανω παλι unroot και αν ναι πως γινεται?

 

Το δοκιμασα στο κινητο samsung galaxy s4 mini android 4.4.2 και δεν το εκανε καν.

Μου εγραφε οτι το κινητο δεν υποστηριζεται.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ξερει κανένας πώς γίνεται σε lgg2 root.. ;Το πάλεψα και έγινε το μισό μάλλον .έχει εγκαταστήσει το σούπερ user μόνιμα χωρίς να βγαίνει αλλά δεν δουλεύει.. Μια βοήθεια.. Τρέχει lollipop.. 5.0.2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Το έκανα για δοκιμή σε ένα παλιό μου ταμπλετ F&U και έπαθε bootloop :p :Χαχα ευτυχώς μου ήταν άχρηστο έτσι κι αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...