Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επομένως δεν είναι μόνο δική μου εντύπωση και πιθανότατα ισχύει αυτό με την οθόνη.

 

Όσον αφορά το ζήτημα με τους άλλους browser να πω και εγώ ότι το κινητό κρασαρει ανεξήγητα κάθε browser που δοκιμαζω.

Φαίνεται να δέχεται μόνο τον chrome.

Ισχύει και σε άλλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επομένως δεν είναι μόνο δική μου εντύπωση και πιθανότατα ισχύει αυτό με την οθόνη.

 

Όσον αφορά το ζήτημα με τους άλλους browser να πω και εγώ ότι το κινητό κρασαρει ανεξήγητα κάθε browser που δοκιμαζω.

Φαίνεται να δέχεται μόνο τον chrome.

Ισχύει και σε άλλους αυτό;

 

ναι μονο κροουμ και uc παιζουν σωστα.

*υγ

Πέρασε κανείς με μονταρισμενη κινέζικη έκδοση το ττελευταίο οτα;

Χρειάζονται νέοι οδηγοί μόντεμ ή λειτουργεί κανονικά ;

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

Για την αλλαγ'η στο χρώμα το επιβεβαιώνω και εγώ, μετά το update.

Ψαχνόμουν να δω τι παίχτηκε με τα χρώματα.

Προσωπικ,α το τηλέφωνο το έχω 6 μήνες, από το φεβρουάριο..

Αν μου δίναν τα λεφτά μου πίσω και μου έλεγαν πάρε ένα τηλέφωνο, πάλι το ίδιο θα έπερνα..

Πολύ πολύ ευχαριστημένος.

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας το τηλ από εχτες μου αναβάλει το μπλε λαμπάκι τον ειδοποιήσεων έτσι από μόνο του συνέχεια και επίσης το ξυπνητήρι που έβαλα σήμερα το πρωί δεν χτύπησε.. Να τα έπαιξε το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε... αλλά δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό και το ξυπνητήρι που δεν χτύπησε ...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το ξυπνητηρι. αν λειτουργησει καλως.

διαφορετικα πρεπει να ψαξεις ρυθμισεις ή καποια εφαρμογη που τρεχει πισω και πιθανον δημιουργει το ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι με μια λέξη, εξαιρετικό!

Δεν το έχω μετανιώσει ούτε στιγμή που το πήρα και θα το έπαιρνα πάλι ασυζητητί!

Όποιος συνηθίσει σε οθόνη 6 inches, δεν ξαναγυρνάει σε μικρότερη. Με bluetooth πάντα.

 

Εγώ έχω ένα πρόβλημα και μια απορία:

Το πρόβλημα: Μου κρασσάρει ο browser συχνά πυκνά, παρά τις αναβαθμίσεις. Έχω δοκιμάσει αρκετούς και τώρα έχω CM... Υπάρχει λύση;;;

 

Ή απορία: Έχει διαφορά ή λειτουργία της συσκευής και ή διάρκεια της μπαταρίας, αν έχεις user interface Lenovo ή Google;;; Τι λέτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα χτυπάει το ξυπνητήρι, δεν ξέρω αν ήταν εφαρμογή πάντως το πρωί δεν με ξυπνησα και άργησα να πάω στν δουλειά μου.:p
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...οσοι έχετε κινεζο μονταρισμένο σε διεθνή,κανετε κανονικά την ενημέρωση και ξανα περνάτε τους οδηγούς.

αν γίνει καμια χαζομάρα οπως έκανα εγω,τοτε περνάτε τη τελευταια εκδοση με qfil K920_S246_150520_ROW_qpst,περνάτε την αναβάθμιση(με ΟΤΑ)

και κάνετε κανονικά ολη τη διαδικασία ανοίγματος bootloader,root και ΤΡΕΞΗΜΑΤΟΣ της ρεκαβερι οπου και περνάτε τα μόντεμ.

έχετε υπόψιν οτι χάνετε τα πάντα(πως έπαθα εγω σαν καλός μλκας)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πρόβλημα και μια απορία:

Το πρόβλημα: Μου κρασσάρει ο browser συχνά πυκνά, παρά τις αναβαθμίσεις. Έχω δοκιμάσει αρκετούς και τώρα έχω CM... Υπάρχει λύση;;;

 

Το έγραψε και ο χρήστης aplostra, το επιβεβαιωνω και εγώ ότι μόνο ο chrome και ο uc λειτουργούν σωστά στο κινητό. Όσους άλλους δοκίμασα ( ακόμη και οι πιο ελαφρείς ) κρασαρουν. Δε γνωρίζω το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετα την αναβάθμιση η οθόνη ξανά ένιωσε λέμε,τι άσκοπη αναβάθμιση λένε κάποιοι;

 

Εγώ εγώ το είπα! Πυροβοληστε με...:lol::lol: Απλά στην αρχή δεν πρόσεξα πολυ καλά τις αλλαγές. Πάντως ναι η οθόνη ξανά νιωσε πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω σκασει , δεν ξερω μηπως πρεπει να γραψω σε αλλο thread καπου εχει μπει ενα adware κατι και οταν ανοιγω browser την πρωτη φορα προσπαθει να μου κατεβασει talking tom και αλλα πραγματα με διαφημισεις, εχει δοκιμασει τα παντα αυτο συνεχιζει , καθαρισμος cache , reset ad id , malware adware scanners, θεμα με τον router δεν υπαρχει το ελεγξα και το κανει και απο data connection ... wtf??? Βοηθεια κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω σκασει , δεν ξερω μηπως πρεπει να γραψω σε αλλο thread καπου εχει μπει ενα adware κατι και οταν ανοιγω browser την πρωτη φορα προσπαθει να μου κατεβασει talking tom και αλλα πραγματα με διαφημισεις, εχει δοκιμασει τα παντα αυτο συνεχιζει , καθαρισμος cache , reset ad id , malware adware scanners, θεμα με τον router δεν υπαρχει το ελεγξα και το κανει και απο data connection ... wtf??? Βοηθεια κανεις?

Κάποια εφαρμογή έχει μαλγουεαρ.

Με malware bytes,δε βρίσκει τπτ;

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως, εχω τρεξει 5 antivirus και αλλα 5 antimalware

 

Κανε ένα Μπάκαπ τις εφαρμογές και αρχεία σου και πέρνα απο την αρχή την τελευταία έκδοση με qspt να ξεμπερδεύεις,3λεπτά διαδικασία είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω σκοπό να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο αλλά έχω μια απορία με το dual sim. Αν έχεις δυο SIM από διαφορετικές εταιρίες στο τηλέφωνο και η μια δεν έχει σήμα ενώ η άλλη έχει, με τα data τι γίνεται? Δεν θέλω να παίξει η δευτερεύουσα data. Γίνεται αυτό? Edited by Vermetalz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω σκοπό να αγοράσω αυτό το τηλέφωνο αλλά έχω μια απορία με το dual sim. Αν έχεις δυο SIM από διαφορετικές εταιρίες στο τηλέφωνο και η μια δεν έχει σήμα ενώ η άλλη έχει, με τα data τι γίνεται? Δεν θέλω να παίξει η δευτερεύουσα data. Γίνεται αυτό?

Τα δεδομένα εσύ θα επιλέξεις από ποια κάρτα θα συνδέονται.. Αν δεν έχεις σήμα στην κάρτα δεδομένων δεν θα χρεώσεις δεδομένα στην άλλη που έχεις σήμα...

Σε όλα τα δικαρτα έτσι είναι..

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα εσύ θα επιλέξεις από ποια κάρτα θα συνδέονται.. Αν δεν έχεις σήμα στην κάρτα δεδομένων δεν θα χρεώσεις δεδομένα στην άλλη που έχεις σήμα...

Σε όλα τα δικαρτα έτσι είναι..

 

Περίμενε δεν του τα εξηγείς καλά...

 

 

Φίλε, μόνο η μια SIM σου δίνει data. Είναι δηλαδή 4G. Η άλλη είναι απλά 2G που είναι για ομιλία και μηνύματα. Άρα αν δεν έχεις σήμα στη 4G, δεν έχεις ίντερνετ ακόμα και αν έχεις φουλ σήμα στην άλλη. Κατανοητό?

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε δεν του τα εξηγείς καλά...

 

 

Φίλε, μόνο η μια SIM σου δίνει data. Είναι δηλαδή 4G. Η άλλη είναι απλά 2G που είναι για ομιλία και μηνύματα. Άρα αν δεν έχεις σήμα στη 4G, δεν έχεις ίντερνετ ακόμα και αν έχεις φουλ σήμα στην άλλη. Κατανοητό?

 

ειτε 4g ειτε 2g δεδομενα ειναι αμφοτερα και υπαρχουν κανονικα και στις δυο καρτες,απλα στην δευτερη καρτα ειναι μονο τα τραγικα 2g.......

μαλλον εσυ πρεπει να ξανακοιταξεις το τηλεφωνο σου...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Άρα σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις ποία κάρτα θα σου δίνει Internet και αν δεν παίζει αυτή τότε έχεις τηλέφωνο μόνο από την άλλη.
Link to comment
Share on other sites

ειτε 4g ειτε 2g δεδομενα ειναι αμφοτερα και υπαρχουν κανονικα και στις δυο καρτες,απλα στην δευτερη καρτα ειναι μονο τα τραγικα 2g.......

μαλλον εσυ πρεπει να ξανακοιταξεις το τηλεφωνο σου...

Ρε συ Σάκη, γιατί κάνεις τα πράγματα δύσκολα? Σε δίκτυο 2G δε μπορείς να κάνεις τίποτα που αφορά κίνηση ίντερνετ. Είναι σαν να έχεις 56k σύνδεση στον υπολογιστή σου.

Λέμε λοιπόν για να συνεννοηθούμε, ότι στις 2 υποδοχές SIM, τη μία κάρτα την έχεις μόνο για κλήσεις και μηνύματα, και την άλλη για τα πάντα.

Τι πας και γράφεις λοιπόν, ότι εσύ επιλέγεις που θα βάλεις το ίντερνετ... Δεν επιλέγεις. Μόνο 1 κάρτα σου δίνει ίντερνετ. Γιατί είπαμε ότι δεν νοείται πρόσβαση στο ίντερνετ σε 2G δίκτυο.

 

Και όταν κάποιος δεν ξέρει και ρωτάει, δεν του λες ότι και οι 2 κάρτες έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ, του λες σωστά πράγματα και δεν τον μπερδεύεις.

 

Έγινα τώρα κατανοητός ή να στα ξαναπώ?

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Σάκη, γιατί κάνεις τα πράγματα δύσκολα? Σε δίκτυο 2G δε μπορείς να κάνεις τίποτα που αφορά κίνηση ίντερνετ. Είναι σαν να έχεις 56k σύνδεση στον υπολογιστή σου.

Λέμε λοιπόν για να συνεννοηθούμε, ότι στις 2 υποδοχές SIM, τη μία κάρτα την έχεις μόνο για κλήσεις και μηνύματα, και την άλλη για τα πάντα.

Τι πας και γράφεις λοιπόν, ότι εσύ επιλέγεις που θα βάλεις το ίντερνετ... Δεν επιλέγεις. Μόνο 1 κάρτα σου δίνει ίντερνετ. Γιατί είπαμε ότι δεν νοείται πρόσβαση στο ίντερνετ σε 2G δίκτυο.

 

Και όταν κάποιος δεν ξέρει και ρωτάει, δεν του λες ότι και οι 2 κάρτες έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ, του λες σωστά πράγματα και δεν τον μπερδεύεις.

 

Έγινα τώρα κατανοητός ή να στα ξαναπώ?

Το ίδιο πράγμα λέμε,και δεν έκανα κάτι ευκολο δυσκολο..

Εγώ προσωπικά έχω δύο καρτες, και στις δύο έχω ίντερνετ..στην πρώτη την "γρήγορη" έχω τα πολλά mb,στην δεύτερη την "αργή" τα λιγα(1,5gb και 400mb αντίστοιχα), σε πληροφορω ότι και με 2g μια χαρά συγχρονίζονται τα mail.άρα έχει ίντερνετ έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να εχω στιε επαφες μου τα τηλεφωνα που εχω αποθηκευμενα στο outlook...;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...