Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλαβω, ο snapdragon 800 δεν ειναι ο πιο ισχυρος? Καλυτερος απο τον Exynos ?

 

Ναι. O Exynos αποδίδει χειρότερα σε όλα τα benchmark, αλλά είναι της Samsung και προφανώς της βγαίνει φθηνότερα να χρησιμοποιήσει αυτόν αντί του του snapdragon.

 

Γειά σας.Αγόρασα σήμερα απο το Πλαίσιο το καινούργιο Tablet της Samsung TAB S 10,5 LTE ( SM-T805 ).Επειδή ξέρω οτι το συγκεκριμένο μοντέλο φοράει τον επεξεργαστή Snapdragon 800 στα 2,3GHz παρατήρησα στα χαρακτηριστικά που γράφει εξωτερικά το κουτί οτι η CPU είναι ο διπλός τετραπύρηνος ( Exynos ).Επειδή δέν έχω ανοίξει ακόμα την συσκευασία θα ήθελα όποιος έχει αγοράσει το συγκεκριμένο μοντέλο η ξέρει κάτι σχετικά να μου απαντήσει όσο γίνεται γρηγορότερα προκειμένου να το επιστρέψω για αλλαγή στο κατάστημα.:(

 

Αν γράφει Exynos δεν υπάρχει αμφιβολία ότι δεν είναι ο Snapdragon.

 

Παρότι μέχρι τώρα ήταν γνωστό ότι τα WiFi θα έχουν Exynos και τα LTE θα έχουν Snapdragon, φαίνεται ότι ίσως εξαρτάται από την περιοχή.

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω καλύτερα γύρισέ το πίσω, γιατί δεν είναι ότι παίρνεις ένα υποδεέστερο προϊόν στα ίδια λεφτά, αλλά θα έχει και χαμηλότερη μεταπωλητική αξία

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα και γω το 8.4 wifi. Είναι πολύ ελαφρύ με βολικές διαστάσεις και τελικά φαίνεται αυτό το μέγεθος είναι το ιδανικό για να κάνεις πράγματα που θα έκανες με το κινητό (και που θα βαριόσουν να ανοίξεις το pc για αυτό) και πράγματα που θα έκανες με το pc (αλλά όχι με το κινητό γιατί θα ήθελες μεγαλύτερη οθόνη)

 

Έχει πολύ ευκρινή οθόνη και είναι σβέλτο (αλλά όχι τόσο γρήγορο όσο τα κινητά τελευταίας και προτελευταίας γενιάς).

 

Εμφανισιακά, είναι καλύτερο από άλλες ταμπλέτες της samsung αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει το premium feel των ipad. Οι επιλογές υλικών και οι στυλιστικές επιλογές (π.χ. χρυσαφί γύρω γύρω) παραμένουν στο μοτίβο που έχει συνηθίσει η samsung (κάτω του μετρίου) όπως παραμένει και η περίεργη επιλογή το home button να εξέχει και να είναι πιο δύσκολο το πάτημα του από τα άλλα δύο κουμπιά.

 

Σε αυτό το μέγεθος, μάλλον είναι το καλύτερο android tablet αυτή τη στιγμή (σε απόλυτες τιμές, όχι σε όρους value for money) και μέχρι να βγει το επόμενο nexus (που αναμένεται να είναι από την htc, με καλύτερο επεξεργαστή (Κ1), με τα ηχεία στη φυσική τους θέση (μπροστά) για να μην τα κλείνεις με τα χέρια, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι. O Exynos αποδίδει χειρότερα σε όλα τα benchmark, αλλά είναι της Samsung και προφανώς της βγαίνει φθηνότερα να χρησιμοποιήσει αυτόν αντί του του snapdragon.

 

 

 

Αν γράφει Exynos δεν υπάρχει αμφιβολία ότι δεν είναι ο Snapdragon.

 

Παρότι μέχρι τώρα ήταν γνωστό ότι τα WiFi θα έχουν Exynos και τα LTE θα έχουν Snapdragon, φαίνεται ότι ίσως εξαρτάται από την περιοχή.

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω καλύτερα γύρισέ το πίσω, γιατί δεν είναι ότι παίρνεις ένα υποδεέστερο προϊόν στα ίδια λεφτά, αλλά θα έχει και χαμηλότερη μεταπωλητική αξία

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα και γω το 8.4 wifi. Είναι πολύ ελαφρύ με βολικές διαστάσεις και τελικά φαίνεται αυτό το μέγεθος είναι το ιδανικό για να κάνεις πράγματα που θα έκανες με το κινητό (και που θα βαριόσουν να ανοίξεις το pc για αυτό) και πράγματα που θα έκανες με το pc (αλλά όχι με το κινητό γιατί θα ήθελες μεγαλύτερη οθόνη)

 

Έχει πολύ ευκρινή οθόνη και είναι σβέλτο (αλλά όχι τόσο γρήγορο όσο τα κινητά τελευταίας και προτελευταίας γενιάς).

 

Εμφανισιακά, είναι καλύτερο από άλλες ταμπλέτες της samsung αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει το premium feel των ipad. Οι επιλογές υλικών και οι στυλιστικές επιλογές (π.χ. χρυσαφί γύρω γύρω) παραμένουν στο μοτίβο που έχει συνηθίσει η samsung (κάτω του μετρίου) όπως παραμένει και η περίεργη επιλογή το home button να εξέχει και να είναι πιο δύσκολο το πάτημα του από τα άλλα δύο κουμπιά.

 

Σε αυτό το μέγεθος, μάλλον είναι το καλύτερο android tablet αυτή τη στιγμή (σε απόλυτες τιμές, όχι σε όρους value for money) και μέχρι να βγει το επόμενο nexus (που αναμένεται να είναι από την htc, με καλύτερο επεξεργαστή (Κ1), με τα ηχεία στη φυσική τους θέση (μπροστά) για να μην τα κλείνεις με τα χέρια, κλπ)

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.Θα ήθελα να προσθέσω οτι και στο site του Πλαισίου για το συγκεκριμένο προϊόν αναφέρουν οτι χρησιμοποιεί ως CPU τον Snapdragon 800 στα 2.3GHz.Επίσης επικοινώνησα τηλ. με την τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε το ίδιο και μου πρότεινε να επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία της SAMSUNG την Δευτέρα για περισσότερες διευκρινήσεις.Όπως και να έχει το όλο θέμα είναι περίεργο και παραπέμπει σε κάποιου είδους απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.Θα ήθελα να προσθέσω οτι και στο site του Πλαισίου για το συγκεκριμένο προϊόν αναφέρουν οτι χρησιμοποιεί ως CPU τον Snapdragon 800 στα 2.3GHz.Επίσης επικοινώνησα τηλ. με την τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε το ίδιο και μου πρότεινε να επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία της SAMSUNG την Δευτέρα για περισσότερες διευκρινήσεις.Όπως και να έχει το όλο θέμα είναι περίεργο και παραπέμπει σε κάποιου είδους απάτη.

 

Απάτη σίγουρα δεν είναι. Απλά η Samsung βάζει ότι θέλει ανά περιοχή.

Δεν πιστεύω πάντως ότι ο exynos είναι προβληματικός ούτε ότι χάνεις μεταπωλητική αξία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.Θα ήθελα να προσθέσω οτι και στο site του Πλαισίου για το συγκεκριμένο προϊόν αναφέρουν οτι χρησιμοποιεί ως CPU τον Snapdragon 800 στα 2.3GHz.Επίσης επικοινώνησα τηλ. με την τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε το ίδιο και μου πρότεινε να επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία της SAMSUNG την Δευτέρα για περισσότερες διευκρινήσεις.Όπως και να έχει το όλο θέμα είναι περίεργο και παραπέμπει σε κάποιου είδους απάτη.

 

Εγω πάντως στην θέση σου θα ήθελα χωρίς 2η σκέψη τον exynos. Πάντα όταν μιλάμε για την ίδια συσκευή, η έκδοση με τον exynos, αποδίδει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να ενημερώσω ότι με βαριά χρήση υπάρχει περίπτωση να δείτε deformation του πίσω πλαστικού λόγω υπερθέρμανσης του επεξεργαστή.. Προσωπικά ξενέρωσα όταν το είδα αλλά σίγουρα οι χρήστες θα μας πουν τι συμβαίνει....

http://www.sammobile.com/2014/07/17/samsung-galaxy-tab-s-overheating-causing-deformation-of-back-cover/

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επικοινώνησα τηλ. με την τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε το ίδιο και μου πρότεινε να επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία της SAMSUNG την Δευτέρα για περισσότερες διευκρινήσεις.

Διαβάζω αυτά που λες για το Πλαίσιο και γελάω :lol: Αυτοί για να σου πουλήσουν θα σου πουν οτι ακριβώς θες να ακούσεις.

Πρόσφατα έκανα online αγορά κάρτας γραφικών υποτίθεται καινούρια , και τους πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω οτι όντως είναι καινούρια στο κουτί της σφραγισμένη μιας και το προϊόν ήταν σε περιορισμένη διαθεσιμότητα, και μου απαντάει ο υπάλληλος "ναι εδώ μπροστά μου την έχω την κάρτα σφραγισμένη κομπλέ".Και μόλις μου την έστειλαν με courier την επομένη βλέπω ένα κουτί χτυπημένο, σκισμένο σε αρκετές μεριές και χωρίς αυτοκόλλητο ασφαλείας.Οι τύποι είχαν πάρει εκθεσιακό κομμάτι και πήγαν να μου το σπρώξουν ως καινούριο...

Έγινε φυσικά καταγγελία και τα σχετικά.Σιγά μην τους άφηνα έτσι.Άλλη φορά ούτε καρφίτσα από δαύτους.

Πλαίσιο-Εγγύηση :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ο υπάλληλος δεν μου είπε αυτό που θέλω να ακούσω απλά επιβεβαίωσε αυτό που γράφει το επίσημο site του Πλαισίου για το συγκεκριμένο προϊόν.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις.Θα ήθελα να προσθέσω οτι και στο site του Πλαισίου για το συγκεκριμένο προϊόν αναφέρουν οτι χρησιμοποιεί ως CPU τον Snapdragon 800 στα 2.3GHz.Επίσης επικοινώνησα τηλ. με την τεχνική υποστήριξη του Πλαισίου και ο υπάλληλος μου επιβεβαίωσε το ίδιο και μου πρότεινε να επικοινωνήσω με την αντιπροσωπεία της SAMSUNG την Δευτέρα για περισσότερες διευκρινήσεις.Όπως και να έχει το όλο θέμα είναι περίεργο και παραπέμπει σε κάποιου είδους απάτη.

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να χαρακτηριστεί απάτη, γιατί το κουτί λογικά έχει μέσα ότι γράφει απ' έξω.

 

Επίσης η Samsung έχει πει ότι θα έχει ή το ένα ή το άλλο

 

Samsung Press Release

 

Processor

Exynos 5 Octa (1.9 GHz QuadCore + 1.3 GHz Quadcore) or Qualcomm Snapdragon 800 2.3 GHz Quadcore*

 

* Processors may differ by region or operators

 

 

 

Ούτε νομίζω πρόκειται για απάτη από την πλευρά του Πλαισίου σε αυτό το σημείο, απλώς θεωρούσαν αυτό που θεωρούταν ευρέως στην αγορά ότι ο διαχωρισμός θα ήταν με βάση το WiFi/LTE, και δεν πρόσεξαν το κουτί.

 

Τώρα για το αν ο Exynos 5420 είναι καλύτερος/χειρότερος από τον Snapdragon 800, θα πρέπει να συγκρίνεις νούμερα και όχι αν την γενικότερη αίσθηση κάποιων ότι και ο Exynos καλά πάει.

 

Σε συγκρίσεις του Galaxy Tab S 8.4 με Exynos (και 3GB RAM) και του Galaxy TabPRO 8.4 με Snapdragon (και 2GB RAM), το δεύτερο πήγαινε καλύτερα.

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64829.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64830.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64831.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64832.png

 

Αν δηλαδή η Samsung δεν έχει κάνει κάποια χοντρή βλακεία ρυθμίσεων στο S, η υποαπόδοση πρέπει να οφείλεται στον Exynos.

 

Στην ανάγνωση/εγγραφή μνήμης τα αποτελέσματα είναι μικτά:

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64847.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64848.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64849.png

 

http://images.anandtech.com/graphs/graph8197/64850.png

 

 

Όταν κάποιος κάνει μια σύγκριση μεταξύ δύο ταμπλετών S με Snapdragon/Exynos θα είναι πιο ξεκάθαρο.

 

Και δεν είναι τυχαίο ότι τον Exynos δεν τον χρησιμοποιεί καμιά εταιρία παρά μόνο η Samsung που τον κατασκευάζει, ενώ τον Snapdragon τον χρησιμοποιούν όλοι στις ναυαρχίδες τους (LG G3, HTC M8, Sony Z2), ακόμα και η ίδια η Samsung

(γιατί άραγε να χρησιμοποιήσει η Samsung τον Snapdragon αν ο Exynos είναι εξίσου καλός ή καλύτερος και της έρχεται πιο φθηνά γιατί τον φτιάχνει η ίδια ?)

 

Φυσικά ο καθένας είναι ελεύθερος να δικαιολογήσει και να εκλογικεύσει στο μυαλό του την αγορά του :-)

 

Δεν είναι ότι και με τον Exynos δεν θα κάνεις τη δουλειά σου. Εγώ πήρα το wifi 8.4 (που έχει exynos), οκ είναι εμφανώς πιο αργό από το κινητό μου που έχει snapdragon 600 (htc one m7) (το Tab έχει και να υποστηρίξει μια οθόνη με τεράστια ανάλυση), αλλά γίνεται δουλειά. Θα το ρουτάρω για να απενεργοποιήσω και τις άχρηστες εφαρμογές της samsung και θα είναι οκ.

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το wifi 8.4 (που έχει exynos), οκ είναι εμφανώς πιο αργό από το κινητό μου που έχει snapdragon 600 (htc one m7) (το Tab έχει και να υποστηρίξει μια οθόνη με τεράστια ανάλυση), αλλά γίνεται δουλειά. Θα το ρουτάρω για να απενεργοποιήσω και τις άχρηστες εφαρμογές της samsung και θα είναι οκ.

Νίκο, μιας και έχεις πάρει το tab S με την amoled και έχεις και το HTC με τη super LCD , για πες μας πως είναι η εμπειρία μεταξύ των δυο;

Φωτεινότητα,χρώματα,μαύρο,ευκρίνεια (αν και το htc βλέπω έχει 469ppi , πολλά περισσότερα αναλογικά με την amoled)

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, μιας και έχεις πάρει το tab S με την amoled και έχεις και το HTC με τη super LCD , για πες μας πως είναι η εμπειρία μεταξύ των δυο;

Φωτεινότητα,χρώματα,μαύρο,ευκρί νεια (αν και το htc βλέπω έχει 469ppi , πολλά περισσότερα αναλογικά με την amoled)

 

Ναι είναι και οι δύο πολύ ευκρινείς

Στη φωτεινότητα, χρώματα, μαύρο υπερτερεί το tab (παρόλο που η super lcd του M7 είναι άριστη)

(με auto brightness στο M7 και Adaptive display στο tab)

 

http://i.imgur.com/qAhgVj4.jpg

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Οι LTE εκδόσεις δεν φοράνε τον Snapdragon? Γιατί στα specs που δίνουν στο Skroutz οι αλυσίδες δεν λέει κάτι τέτοιο...

 

Aυτό ήξερα και εγώ αλλά στα sites έχει δουλέψει το copy-paste από την Wi-Fi έκδοση...:rolleyes:

 

 

Παιδιά δυστυχώς είχα επισημάνει αυτή την λεπτομέρεια για τις LTE εκδόσεις και απ'ότι φαίνεται τώρα δεν είχαν κάνει κανένα λάθος στην περιγραφή των χαρακτηριστικών πλην του Πλαισίου που ενώ στην γενική περιγραφή του προιόντος αναφέρει τον SnapDragon, στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει ξεκάθαρα ότι πρόκειται για τον Octa...

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-LTE-16GB-Bronze-SM-T705NTSAEUR.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς είχα επισημάνει αυτή την λεπτομέρεια για τις LTE εκδόσεις και απ'ότι φαίνεται τώρα δεν είχαν κάνει κανένα λάθος στην περιγραφή των χαρακτηριστικών πλην του Πλαισίου που ενώ στην γενική περιγραφή του προιόντος αναφέρει τον SnapDragon, στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει ξεκάθαρα ότι πρόκειται για τον Octa...

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-LTE-16GB-Bronze-SM-T705NTSAEUR.htm

 

Στο λινκ αυτό στα τεχνικά χαρακτηριστικά τώρα δεν λέει ούτε για τον snapdragon 800 ούτε για octacore αλλά για τον snapdragon 400 (Qualcomm MSM8926) στην ταχύτητα του snapdragon 600 (1.9Ghz)

 

http://i.imgur.com/diZ9Od8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο tab της Περιγραφής που λέει για ταχύτητα επεξεργαστή στα 2.3. Στα Χαρακτηριστικά είναι όντως όπως το προανέφερες....
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο tab της Περιγραφής που λέει για ταχύτητα επεξεργαστή στα 2.3. Στα Χαρακτηριστικά είναι όντως όπως το προανέφερες....

 

Ναι στο πλαίσιο δεν συμφωνούν ούτε οι σελίδες μεταξύ τους

Οι άλλοι φαίνεται να το έχουν σωστά, πλην του Κωτσόβολου που και αυτός γράφει "Επεξεργαστής: Qualcomm MSM8926(1.9 GHz )"

 

Οπότε απ'ότι φαίνεται όλα στην Ελλάδα έχουν τον Exynos.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε απ'ότι φαίνεται όλα στην Ελλάδα έχουν τον Exynos.

 

Δυστυχώς. Έχω την εντύπωση λοιπόν ότι με αυτά τα δεδομένα το Tab Pro 8.4 WiFi είναι σαφώς καλύτερη επιλογή όσον αφορά το VFM....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς. Έχω την εντύπωση λοιπόν ότι με αυτά τα δεδομένα το Tab Pro 8.4 WiFi είναι σαφώς καλύτερη επιλογή όσον αφορά το VFM....

 

Ναι εννοείται, και με ίδιους επεξεργαστές πάλι το pro έχει σαφώς καλύτερο δείκτη vfm, με τιμή 260 έναντι 400 του S. Το S υπερέχει στην οθόνη (αλλά και το pro έχει και αυτό καλή οθόνη), έχει 1gb περισσότερη ραμ, και fingerprint sensor. Αλλά η διαφορά τιμής είναι μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω οτι καμία συσκευή δεν είναι value for money τη στιγμή που πρωτοβγαίνει στην αγορά.Όλες μα όλες οι branded εταιρίες υπερκοστολογούν τα προϊόντα τους.

Εαν είσαστε λίγο υπομονετικοί και δεν αγοράζετε ασυναίσθητα, μπορείτε να πετύχετε το πολυπόθητο vfm σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα από την έναρξη της κυκλοφορίας ενός προϊόντος.

Σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα 6 μηνών οι τιμές έρχονται σε πολύ πιο νορμάλ επίπεδα.Αυτοί που δεν έχουν την υπομονή, ε πρέπει να πληρώσουν το κατιτίς παραπάνω...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω οτι καμία συσκευή δεν είναι value for money τη στιγμή που πρωτοβγαίνει στην αγορά.Όλες μα όλες οι branded εταιρίες υπερκοστολογούν τα προϊόντα τους.

Εαν είσαστε λίγο υπομονετικοί και δεν αγοράζετε ασυναίσθητα, μπορείτε να πετύχετε το πολυπόθητο vfm σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα από την έναρξη της κυκλοφορίας ενός προϊόντος.

Σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα 6 μηνών οι τιμές έρχονται σε πολύ πιο νορμάλ επίπεδα.Αυτοί που δεν έχουν την υπομονή, ε πρέπει να πληρώσουν το κατιτίς παραπάνω...

 

Εχεις ενα μεγαλο δίκιο σε αυτό που λες όμως παντα βγαίνει κάποιο καλυτερο απο αυτό που εχεις σταμπαρει με κάποια λίγο καλυτερα χαρακτηριστικά και πας να πάρεις παντα το καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα μεγαλο δίκιο σε αυτό που λες όμως παντα βγαίνει κάποιο καλυτερο απο αυτό που εχεις σταμπαρει με κάποια λίγο καλυτερα χαρακτηριστικά και πας να πάρεις παντα το καλύτερο!!!

Ο φιλος tarantules αυτό λεει ουσιαστικά ,οτι όποιος θέλει πάντα το καλύτερο (ΤΩΡΑ) θα πλερώνει το κάτι της παραπάνω ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη εχω δει και το ipad mini διπλα στο tab s,απλα σου λεω και μονο για την οθονη tab s δαγκωτο!!! Δες τα και τα δυο και θα καταλαβεις.
Link to comment
Share on other sites

αρα λοιπόν αναμένουμε για να πέσει η τιμή του tab s lte ! και να εμφανιστεί και σε λευκο χρώμα !

 

τελικά πια έκδοση φοράει τον spapdragon ???? οεο ?

Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

γνωρίζει κανείς κανένα κατάστημα στην αθήνα που να έχει το μοντέλο 8.4 LTE ετοιμοπαράδοτο και σε λειτουργία σαν demo?

πήγα σε πλαίσιο γλυφάδος και κοτσόβολο την περασμένη εβδομάδα και μου έλεγαν για παραγγελία μόνο και 2-3 εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

γνωρίζει κανείς κανένα κατάστημα στην αθήνα που να έχει το μοντέλο 8.4 LTE ετοιμοπαράδοτο και σε λειτουργία σαν demo?

πήγα σε πλαίσιο γλυφάδος και κοτσόβολο την περασμένη εβδομάδα και μου έλεγαν για παραγγελία μόνο και 2-3 εβδομάδες...

 

Το συγκεκριμένο σε demo μπορεί να μην το βρεις, αλλά υπάρχουν κάμποσα μαγαζιά που αναφέρουν αποστολή σε 1-3 μέρες

https://www.skroutz.gr/s/5080075/Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-LTE-16GB.html

 

Πέραν αυτών, υπάρχουν και κάμποσα στην ευρώπη από τα οποία θα το έχεις σε 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Απο εξωτερικο, θα το βρουμε πιο φτηνα το LTE 8.4? Κανενα link εχετε ρε παιδια , να το βρουμε πιο οικονομικα αλλα με ευρωπαικ εγγυηση ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...