Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν για να μην υπάρχουν μπερδέματα αυτή την στιγμή και οι δύο εκδόσεις του Tab S 8.4 (Wi-Fi:SM-T700, LTE:SM-T705) κυκλοφορούν με 8πύρηνο διπλό επεξεργαστή (1,9 & 1,3) ΠΑΝΤΟΥ. ΔΕΝ υπάρχει δηλαδή ΠΟΥΘΕΝΑ (στην Ευρώπη τουλάχιστον) έκδοση με τον Snapdragon @2,3 και δεν εναφέρεται σε κανένα επίσημο ευρωπαϊκό site της Samsung ότι το SM-T705 φοράει Snapdragon...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σκρουτζ μαγαζιά γράφουν snapdragon 800

 

Σε μερικά μόνο και όταν τους ρωτήσεις αν το γράφει πάνω στο κουτί διαπιστώνουν το λάθος...

 

Δεν είναι και πολλά άλλωστε. Σύντομα θα διορθωθεί παντού:

http://www.skroutz.gr/s/5080075/Samsung-Galaxy-Tab-S-8-4-LTE-16GB.html?keyphrase=Galaxy+Tab+S+SM-T705

Link to comment
Share on other sites

Μια γύρα που έψαξα στο νετ , όλοι αναφέρουν οτι θα βγουν LTE εκδόσεις με τον snapdragon, οπότε μην βιάζεστε εαν θέλετε τον συγκεκριμένο επεξεργαστή έναντι του exynos

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μια γύρα που έψαξα στο νετ , όλοι αναφέρουν οτι θα βγουν LTE εκδόσεις με τον snapdragon, οπότε μην βιάζεστε εαν θέλετε τον συγκεκριμένο επεξεργαστή έναντι του exynos

 

Ξεστοκάρουν δηλαδή τον Exynos. Τώρα τι να πω. Α ρε αθάνατη Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις μίλησα με birdphone και την ρώτησα για τον επεξεργαστή πήγε κοίταξε το κουτί από την έκδοση lte και μου είπε ότι δεν αναφέρει κάτι στην πίσω όψη του κουτιού. Μπορεί κάποιος να μας απαντήσει που το έχει αγοράσει αν όντως το αναφέρει?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

...πήγε κοίταξε το κουτί από την έκδοση lte και μου είπε ότι δεν αναφέρει κάτι στην πίσω όψη του κουτιού...

 

Δεν νομίζω καν να μπήκε στον κόπο. ΟΛΑ τα κουτιά των Samsung Tablets αναφέρουν στο πίσω μέρος επεξεργαστή και συχνότητα λειτουργίας...

Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ και τώρα πως θα γίνει να πάρουμε το lte + snapdragon? ?

 

Μάλλον δεν κατάλαβες. ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει αυτή η έκδοση και μόνο η Samsung ξέρει αν, πότε και που θα κυκλοφορήσει....

Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ φίλε δεν το ήξερα αυτό . Νόμιζα ότι κυκλοφορούν και οι 2 εκδόσεις και απλώς πουλάνε τώρα μόνο την έκδοση exynos
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ και τώρα πως θα γίνει να πάρουμε το lte + snapdragon? ?

 

Επειδή έχω αγοράσει ήδη το TAB S 10,5 LTE απο το Πλαίσιο και κατόπιν απο αρκετό ψάξιμο στο Web θα ήθελα να πληροφορήσω κάθε ενδιαφερόμενο οτι για την Ευρώπη κατά πάσα πιθανότητα δεν πρόκειται να διατεθεί η έκδοση με τον SnaDragon στα 2,3GHz αλλά μόνο αυτή με τον Exynos Octa.Πάντως για όποιον έχει την οικονομική ευχέρεια να αποκτήσει το συγκεκριμένο μοντέλο του το συνιστώ ανεπιφύλακτα και είμαι σίγουρος οτι δεν θα το μετανιώσει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πόση ώρα φορτισει την πρωτη φορα?

2-3 ώρες, εξαρτάται πόσο γεμάτη είναι εξαρχής η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

¨Εχω το Pro 8.4" αλλά ισχύει το ίδιο: όταν το πρωτοανοίγουμε, παίζουμε μέχρι να πέσει η μπαταρία π.χ. στο 10% ή το φορτίζουμε αμέσως? Είναι στο 60%. Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πληκτρολόγιο του tab s 10.5 το εχει δει κανείς;;; Κυκλοφορεί κάπου;;;

 

Δες και αυτά:

http://www.amazon.de/dp/B00CALISPQ

 

http://www.logitech.com/el-gr/product/type-s-keyboard-case-galaxy-tab-s-10?crid=1242

http://www.amazon.co.uk/Logitech-Type-S-Keyboard-Protective-Samsung/dp/B00KW9KHAW/

 

 

¨Εχω το Pro 8.4" αλλά ισχύει το ίδιο: όταν το πρωτοανοίγουμε, παίζουμε μέχρι να πέσει η μπαταρία π.χ. στο 10% ή το φορτίζουμε αμέσως? Είναι στο 60%.

 

Γιατί να μην το φορτίσεις αμέσως?

Link to comment
Share on other sites

Απο εξωτερικο, θα το βρουμε πιο φτηνα το LTE 8.4? Κανενα link εχετε ρε παιδια , να το βρουμε πιο οικονομικα αλλα με ευρωπαικ εγγυηση ?

 

http://www.planetmobile.eu/samsung-galaxy-tab-s-t705-16gb-lte-titanium-bronze-eu.html

Samsung Galaxy Tab S T705 16GB LTE Titanium Bronze EU

ΚΩΔΙΚΟΣ (SKU): T705

€479.00

Link to comment
Share on other sites

http://www.planetmobile.eu/samsung-galaxy-tab-s-t705-16gb-lte-titanium-bronze-eu.html

Samsung Galaxy Tab S T705 16GB LTE Titanium Bronze EU

ΚΩΔΙΚΟΣ (SKU): T705

€479.00

 

Ευχαριστω παιχτη μου, ειναι ακομα ακριβω πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αγοράσει ήδη το TAB S 10,5 LTE απο το Πλαίσιο και κατόπιν απο αρκετό ψάξιμο στο Web θα ήθελα να πληροφορήσω κάθε ενδιαφερόμενο οτι για την Ευρώπη κατά πάσα πιθανότητα δεν πρόκειται να διατεθεί η έκδοση με τον SnaDragon στα 2,3GHz αλλά μόνο αυτή με τον Exynos Octa.Πάντως για όποιον έχει την οικονομική ευχέρεια να αποκτήσει το συγκεκριμένο μοντέλο του το συνιστώ ανεπιφύλακτα και είμαι σίγουρος οτι δεν θα το μετανιώσει.:rolleyes:

Επειδη ριχνω καμια ματια κατα το 10.5 Tab S,και επειδη πηγα σημερα στο Public,το ειδα,και ενω η οθονη του,καλα,ειναι αυτη που ειναι,μολις αρχισα να χτυπαω τα πληκτρα για να γραψω,ειδα οτι εχουν lag,δηλαδη,πατας σημερα το πληκτρο,και ακουγεται αυριο ο ηχος,πραγμα το οποιο,δεν το κανει το Air,που εχω.

Αν λοιπον αυτο που λες,ειναι οτι με το σναπ,θα δουλευει καλυτερα,τοτε να δουμε αν ελθει στην Ευρωπη μ αυτον.

Αν εσυ το πηρες με το σναπ,μπορεις να μας πεις σχολια σε συγκριση του με τον Exynos;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν εσυ το πηρες με το σναπ,μπορεις να μας πεις σχολια σε συγκριση του με τον Exynos;

 

Δεν μπορεί να το πήρε με τον Snap καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα (Ευρώπη). Προφανώς έχει Exynos και οι 2 σειρές με αυτόν (Tab Pro και Tab S) παρουσιάζουν lags...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να το πήρε με τον Snap καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα (Ευρώπη). Προφανώς έχει Exynos και οι 2 σειρές με αυτόν (Tab Pro και Tab S) παρουσιάζουν lags...

Μα το ειδα στο Public το μεσημερι,και εκανα πισω.Το Air που εχω,τα παει καλυτερα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ειδα στο Public το μεσημερι,και εκανα πισω.

 

Αυτό είδες, σωστά? (Galaxy Tab S 10.5 SM-T805)

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/samsung-galaxy-tab-s-105-sm-t805-tablet-105-4g-16gb-leyko/prod6400002pp/

 

ΔΕΝ φοράει Snapdragon αλλά Exynos Octa...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδες, σωστά? (Galaxy Tab S 10.5 SM-T805)

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/samsung-galaxy-tab-s-105-sm-t805-tablet-105-4g-16gb-leyko/prod6400002pp/

 

ΔΕΝ φοράει Snapdragon αλλά Exynos Octa...

Ναι,αυτο,το ειχε μονο του,αριστερα,στα 649€.Χτυπησα τα πληκτρα,αλλα δε μου αρεσε,γιατι καθυστερουσαν,ενω το Air,oxi.

Και ηθελα να το παρω το tab S.Οχι απο το Public βεβαια,αλλα τωρα,υα αναμεινω.

Μπορει το καινουριο iPad,να ειναι πολυ καλυτερο απο το Air,οπότε θα παρω εκεινο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...