Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]47324[/ATTACH][ATTACH]47325[/ATTACH][ATTACH]47326[/ATTACH][ATTACH]47327[/ATTACH]

Η υπέροχη θήκη ήρθε σήμερα...Το ταμπλετακι αύριο θα είναι εδώ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιος είναι ο "καλός" επεξεργαστής που φοράει απ τους δύο?

 

O Snapdragon που έχει η LTE έκδοση είναι καλύτερος. Ο Exynos που έχει η έκδοση Wi-Fi είναι της ίδιας της Samsung και φαίνεται να υπολείπεται σε όλα τα Benhcmarks

 

Έχει μάθει κανείς για το πότε θα είναι διαθέσιμο το LTE με τα 32gb flash;

 

Μάλλον ποτέ. Επειδή είναι περιορισμένη η ζήτηση για τα 32GB, μάλλον δεν θα το φέρουν καθόλου. Το 16GB του Samsung Galaxy Tab Pro κυκλοφόρησε το Μάρτιο και το 32GB δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.

Οπότε μάλλον πάρε το 16GB και μια έξτρα sdcard.

 

Θα είναι ή σαν το Tab Pro LTE που ακόμα το περιμένουμε?

 

Το Tab Pro LTE φαίνεται να υπάρχει στο eshop.gr αλλά είναι ακριβό.

http://www.e-shop.gr/samsung-galaxy-tab-pro-84-t325-quad-core-16gb-8mp-camera-gps-bt-4g-lte-wi-fi-white-p-PER.909401

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η υπέροχη θήκη ήρθε σήμερα...Το ταμπλετακι αύριο θα είναι εδώ...

 

Το ταμπλετ παραγγελία από έξω?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόση είναι η διαθέσιμη μνήμη για από τα 16 GB για τον χρήστη; Η Samsung μου απάντησε επίσημα ότι δεν πρόκειται ποτέ να φέρουν το μοντέλο με τα 32 GB.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόση είναι η διαθέσιμη μνήμη για από τα 16 GB για τον χρήστη; Η Samsung μου απάντησε επίσημα ότι δεν πρόκειται ποτέ να φέρουν το μοντέλο με τα 32 GB.

 

Δεν το έχω, αλλά νομίζω κάπου πήρε το μάτι μου περί τα 10 GB

(η Samsung συνεχίζει και βάζει πολλή σαβούρα μέσα, παρότι οι εφαρμογές της είναι υποδεέστερες από του stock android και τις διαθέσιμες στο google play)

 

Αν έχεις πολλές εφαρμογές, ίσως από ένα σημείο και πέρα χρειαστείς να μεταφέρεις εφαρμογές στο SDCARD.

 

Εναλλακτικά, κάνεις root, και απεγκαθιστάς τη σαβούρα της Samsung

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/development/root-cf-autoroot-t700-t2805366

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρομαι πολύ για το ταμπλετ και ήδη το έχω δει σε καποια μαγαζιά. Ωστόσο εδώ ειναι πολύ ακριβό και έχω τις εξής δύο επιλογές: Να μου το φέρουν απο Αμερική ή απο Γερμανία? Τι προτείνετε? Οντως δεν ισχύει η εγγυηση απο Αμερική οπού ειναι ακόμα φθηνότερο απο τη Γερμανία (περίπου 300 ευρώ έχει εκεί ενω 400 στην Γερμανία με βάση το amazon)? Και επίσης εχω να χασω κατι αν ειναι γενικά απ' έξω σχετικά με τις εφαρμογές-gifts WatchON,κλπ σε σχέση με τα ταμπλετ απο Ελλάδα? Κάτι τελευταιο για το οποίο εχω δει πολλές απόψεις. Αξίζει τη διαφορά χρημάτων ο επεξεργαστής Snapdragon που εχει η lte έκδοση, παρότι τετραπύρηνος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47373[/ATTACH]

Ήρθε σήμερα... Ότι πιο ελαφρύ και λεπτό έχω πιάσει παιδιά...

Σε λίγο θα αρχίσει να μας δείχνει και τι αξίζει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρομαι πολύ για το ταμπλετ και ήδη το έχω δει σε καποια μαγαζιά. Ωστόσο εδώ ειναι πολύ ακριβό και έχω τις εξής δύο επιλογές: Να μου το φέρουν απο Αμερική ή απο Γερμανία? Τι προτείνετε? Οντως δεν ισχύει η εγγυηση απο Αμερική οπού ειναι ακόμα φθηνότερο απο τη Γερμανία (περίπου 300 ευρώ έχει εκεί ενω 400 στην Γερμανία με βάση το amazon)? Και επίσης εχω να χασω κατι αν ειναι γενικά απ' έξω σχετικά με τις εφαρμογές-gifts WatchON,κλπ σε σχέση με τα ταμπλετ απο Ελλάδα? Κάτι τελευταιο για το οποίο εχω δει πολλές απόψεις. Αξίζει τη διαφορά χρημάτων ο επεξεργαστής Snapdragon που εχει η lte έκδοση, παρότι τετραπύρηνος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Η διαφορά χρημάτων είναι μάλλον για το LTE και όχι για τη διαφορά επεξεργαστή, αν και ο snapdragon είναι καλύτερος

Οπότε είναι θέμα υποκειμενικό και εξαρτάται από το πόση χρήση θα κάνεις στο LTE

 

Αν μπορείς να το πάρεις με 300 από US, μάλλον είναι καλύτερα, έστω και χωρίς εγγύηση. Αν σου έδιναν τη δυνατότητα να το πάρεις από εδώ, 300 ευρώ χωρίς εγγύηση ή 400 με εγγύηση, τι θα διάλεγες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]47373[/ATTACH]

Ήρθε σήμερα... Ότι πιο ελαφρύ και λεπτό έχω πιάσει παιδιά...

Σε λίγο θα αρχίσει να μας δείχνει και τι αξίζει...

 

Με γεια!

Πες εντυπώσεις

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Φαντάζομαι η διαφορά στην τιμή προκύπτει και για τους δύο λόγους: LTE,Snapdragon. Πέρα από το σοβαρό θέμα της εγγύησης, το οποίο θέλει λίγη σκέψη πριν, στα υπόλοιπα θέματα γλώσσα,ρυθμίσεις, έξτρα εφαρμογές,κλπ απ' έξω θα είναι το ίδιο με τα τάμπλετ από εδώ ή θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα? Αν γνωρίζει κάποιος και μπορεί ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο πολλες συσκευες σαμμυ ταμπλετ η τηλεφωνο χαιρομαι την συσκευη χωρις ιχνος λανγκ...

Επίσης ο μύθος της φωτεινότητας με της hd οθόνες εδώ καταριπτεται. ..

Η οθόνη σκοτώνει εκτός από απεικόνιση και σε φωτεινότητα. ..

Ότι και να πεις είναι λίγο για την δουλειά που έχουν κάνει στην σαμμυ. ..

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο πολλες συσκευες σαμμυ ταμπλετ η τηλεφωνο χαιρομαι την συσκευη χωρις ιχνος λανγκ...

Επίσης ο μύθος της φωτεινότητας με της hd οθόνες εδώ καταριπτεται. ..

Η οθόνη σκοτώνει εκτός από απεικόνιση και σε φωτεινότητα. ..

Ότι και να πεις είναι λίγο για την δουλειά που έχουν κάνει στην σαμμυ. ..

 

Στο web surfing πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Στο web surfing πως πάει?

Πολυ γρήγορο και άμεσο...

Και σε συνδυασμό με την οθόνη που είναι εκπληκτική τα πράγματα γίνονται τρομερά εύκολα και στα μάτια...

Μένει να δούμε και την μπαταρία πως θα ανταποκρίνεται και αν Και εκεί είναι καλά τότε είμαστε σούπερ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47405[/ATTACH][ATTACH]47406[/ATTACH][ATTACH]47407[/ATTACH]

Και η θήκη όλα τα λεφτά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πολυ γρήγορο και άμεσο...

Και σε συνδυασμό με την οθόνη που είναι εκπληκτική τα πράγματα γίνονται τρομερά εύκολα και στα μάτια...

Μένει να δούμε και την μπαταρία πως θα ανταποκρίνεται και αν Και εκεί είναι καλά τότε είμαστε σούπερ...[/quote

 

καλοριζικο.η οθονη χωριζει στα 2 η στα 4 παραθυρα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το έποιασα στα χέρια μου στο Mediamarkt εχθές...

Είναι τρομερά λεπτό και η οθόνη του (η 8,4) είναι βολικότατη και με απίστευτα χρώματα και φωτεινότητα.Ειδικά η φωτεινότητα, πλέον δεν είναι το αδύνατο σημείο των AMOLED όπως στο παρελθόν.Τη σύγκρινα δίπλα-δίπλα με το προηγούμενο tablet της samsung που αν δεν κάνω λάθος είχε ips panel και το ips φαινόταν σαν να έχει ξεθωριαμένα χρώματα και χαμηλό φωτισμό...

Βέβαια τα 450 είναι αρκετά αλλά από την άλλη δεν καίγομαι μιας και έχω το S4 οπότε σε κανα χρόνο θα το χτυπήσω σίγουρα σε πολύ καλύτερη τιμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόση είναι η διαθέσιμη μνήμη για από τα 16 GB για τον χρήστη; Η Samsung μου απάντησε επίσημα ότι δεν πρόκειται ποτέ να φέρουν το μοντέλο με τα 32 GB.

 

Σημερα το ειδα το 10αρι στο πλαισιο και εχει ελευθερη μνημη 11 giga. Μολις το ειχε ανοιξει και το εβαλε στο deck.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα και εγώ στα χέρια μου χθες, όντως η οθόνη δείχνει εξαιρετική σε σύγκριση με τα υπόλοιπα tablets τριγύρω. Άρχισε ήδη και μεγάλη θα έλεγα η πτώση της τιμής!

Προσοχή στις πρώτες παρτίδες πάντα..

 

@jimmys Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. :-)

@hic_et_nunc άστοχο αγαπητέ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα σήμερα απο το Πλαίσιο το καινούργιο Tablet της Samsung TAB S 10,5 LTE ( SM-T805 ).Επειδή ξέρω οτι το συγκεκριμένο μοντέλο φοράει τον επεξεργαστή Snapdragon 800 στα 2,3GHz παρατήρησα στα χαρακτηριστικά που γράφει εξωτερικά το κουτί οτι η CPU είναι ο διπλός τετραπύρηνος ( Exynos ).Επειδή δέν έχω ανοίξει ακόμα την συσκευασία θα ήθελα όποιος έχει αγοράσει το συγκεκριμένο μοντέλο η ξέρει κάτι σχετικά να μου απαντήσει όσο γίνεται γρηγορότερα προκειμένου να το επιστρέψω για αλλαγή στο κατάστημα.:(
Link to comment
Share on other sites

Με μία πρόχειρη αναζήτηση φαίνεται πως υπάρχουν 2 μοντέλα το ένα με exynos και το άλλο με Snapdragon αλλά στο Πλαίσιο είδα να αναφέρουν μόνο του Snap. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην το ανοίξεις και να το επιστρέψεις.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Αγόρασα σήμερα απο το Πλαίσιο το καινούργιο Tablet της Samsung TAB S 10,5 LTE ( SM-T805 ).Επειδή ξέρω οτι το συγκεκριμένο μοντέλο φοράει τον επεξεργαστή Snapdragon 800 στα 2,3GHz παρατήρησα στα χαρακτηριστικά που γράφει εξωτερικά το κουτί οτι η CPU είναι ο διπλός τετραπύρηνος ( Exynos ).Επειδή δέν έχω ανοίξει ακόμα την συσκευασία θα ήθελα όποιος έχει αγοράσει το συγκεκριμένο μοντέλο η ξέρει κάτι σχετικά να μου απαντήσει όσο γίνεται γρηγορότερα προκειμένου να το επιστρέψω για αλλαγή στο κατάστημα.:(

 

Για να καταλαβω, ο snapdragon 800 δεν ειναι ο πιο ισχυρος? Καλυτερος απο τον Exynos ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...