Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

Απλα το g pad επειτα απο δυο χρονια αρχισε ν διχνει τα χρονακια του... Το xperia νομιζω παραειναι μικρο ... Θα κοιταξω ποσα κοστιζει το tab s2 ... Δυστηχως εχω βαλει καπακι τα 300-350 και νομιζω το Σ2 τα ξεπερναει... Ο επεξεργαστης του Σ2 ειναι ανωτερος του Σ1? Η αναλυση του Σ1 επιβαρυνει την συσκευη? Παρεπιμπτωντος ναι ασχολουμε εντονα με ΧΔΑ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιμπτωντος ναι ασχολουμε εντονα με ΧΔΑ

 

Τοτε παρε με 200-250€ ενα καλο μεταχειρισμενο Tab S 8.4 LTE, περασε του την phoenix rom v2.0 και ξενοιασες για τουλαχιστον αλλα 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε παρε με 200-250€ ενα καλο μεταχειρισμενο Tab S 8.4 LTE, περασε του την phoenix rom v2.0 και ξενοιασες για τουλαχιστον αλλα 2 χρονια.

 

Apo battery? Ti leei? Siggnwmi gia ta greeklish tha prospathisw na to allaksw argotera

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου tab S 10.5 wifi με bt keyboard & mouse, μου βγαζει +2 ωρες sot (απο 5-7h, πλεον βγαζω 7-9h), με αμεση αποκριση του ταμπλετ παντου, και κυριως με τα resizable windows, κατι που δεν εδωσε η σαμσουνγκ επισημως στο tab S, για να μας αναγκασει να παμε στο κατωτερο tab S2. Υπαρχουν βεβαια και αρκετες ported MM roms απο το tab S2 (εχω προτεινει και την καλυτερη κατα τη γνωμη μου σε ενα παιδι προηγουμενα), αλλα δεν τις εχω δοκιμασει αφου δεν εχω δει να προσφερουν κατι παραπανω απο τη δικη μου ρομ. Κι επειδη τη συσκευη τη χρησιμοποιω πλεον ως 90% laptop replacement, δεν προλαβαινω/εχω ορεξη να το στηνω απ την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

According to our information, the original Galaxy Tab S is going to receive the Marshmallow update in the near future. Samsung is likely going to release this update in the third quarter so it can either arrive later this month or by August but it shouldn’t take longer than that.

 

http://www.sammobile.com/2016/07/11/samsung-galaxy-tab-s-marshmallow-update-in-the-near-future/

Link to comment
Share on other sites

Να δω τη Samsung να δίνει update στο Tab S και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Ηθελα να ρωτήσω κάτι μήπως σας έχει ξανατύχει.Πριν μερικές μέρες κλείδωσα την οθόνη με PIN και τώρα θέλω να το αφαιρέσω και να βάλω την κύλιση.Όταν βάζω το pin,στο πίσω μέρος της οθόνης μου λέει "κύλιση απενεργοποιήθηκε απο διαχειριστή,πολιτική κρυπτογράφησης ή χώρο αποθήκευσης διαπιστευτηρίων".Τι είναι αυτό ρε παιδιά;Με αφήνει να κλειδώσω την οθόνη με pin,μοτίβο,κωδικό πρόσβασης ή αποτύπωμα.Καθόλου κλείδωμα δεν υπάρχει!!!.Εγώ πάντως δεν έκανα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μετα απο 2 χρονια η μπαταρια του 10.5 τα φτυσε. Μου κανει επανεκκινησεις, πεφτει απ το 100% στο 50% και μετα απο λιγο κλεινει. Νομιζω εχω 1-2 βδομαδες εγγυηση ακομα αλλα απ οσο θυμαμαι η μπαταρια δεν εχει 2 χρονια εγγυηση.

 

Γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει η αντικατασταση μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μετα απο 2 χρονια η μπαταρια του 10.5 τα φτυσε. Μου κανει επανεκκινησεις, πεφτει απ το 100% στο 50% και μετα απο λιγο κλεινει. Νομιζω εχω 1-2 βδομαδες εγγυηση ακομα αλλα απ οσο θυμαμαι η μπαταρια δεν εχει 2 χρονια εγγυηση.

 

Γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει η αντικατασταση μπαταριας;

απ' ότι είδα υπάρχουν εταιρίες που χρεώνουν από 20 ευρώ και πάνω, ενώ και οι μπαταρίες κυμαίνονται απο 25 μέχρι και 50 ευρώ, για πιο έγκυρη πληροφόρηση ομως πάρε τηλέφωνο στο επίσημο σερβις της Σαμσουνγκ, εγώ ας πούμε είχα πάει στην Smartec στο Χαιδάρι, θα πάρεις μια ιδέα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδί εγώ έχω το tab s 10.5 η έκδοση με κάρτα όχι wifi κ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα η μπαταρία μου εδώ κ πολτ καιρό μου αργεί πάρα πολύ να φορτίσει παράδειγμα χτες είχε 40 τα εκατό κατά τις 11 το βράδυ κ σήμερα 7 η ώρα το πρωί ήταν ακόμα στο 91 τοις εκατό το έχει αντιμετώπισε άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Samsung may distribute the Marshmallow update for the first-generation Galaxy Tab S despite its previous claims - SamMobile

http://www.sammobile.com/2016/08/22/samsung-may-distribute-the-marshmallow-update-for-the-first-generation-galaxy-tab-s-despite-its-previous-claims/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

6.01 για το 10.5 LTE Germany

 

Αντε και στα δικα μας:p

 

 

Μιλάμε για τρέλα έτσι; Προχτές διαβάζω ότι θα βγει τελικά

η 6 για τα ταμπλετ μας, χτες σε γνωστό αντίστοιχο σαιτ διαψεύδει η Samsung ότι θα υπάρξει αναβάθμιση (με πολλά σχόλια χρηστών από κάτω να την βρίζουν) και σήμερα βλέπω να έχει βγει κι ολας η αναβάθμιση για το 10αρι...ελπίζω να μην ξεχάσουν εμάς με το 8αρι Lte..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

6.01 για το 10.5 LTE Germany

 

Αντε και στα δικα μας:p

 

Αυτά και αν είναι νέα, έχω κάποιες ερωτήσεις όμως... Σε περίπτωση που δεν έρθει η ενημέρωση για το δικό μου (καθώς είναι Αυστραλέζικο μοντέλο) μπορώ να περάσω τη Rom άλλης χώρας ? Επίσης αν βγει το update και έχω root, θα μου το εμφανίσει ή πρέπει πρώτα να το κάνω unroot ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mόλις ήρθε 1,5 gb update

Link to comment
Share on other sites

Αυτά και αν είναι νέα, έχω κάποιες ερωτήσεις όμως... Σε περίπτωση που δεν έρθει η ενημέρωση για το δικό μου (καθώς είναι Αυστραλέζικο μοντέλο) μπορώ να περάσω τη Rom άλλης χώρας ? Επίσης αν βγει το update και έχω root, θα μου το εμφανίσει ή πρέπει πρώτα να το κάνω unroot ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mόλις ήρθε 1,5 gb update

 

ειναι η 6;;;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Ναι!!! 6.0.1 για το γερμανικο Τ805 (για αρχη). Να και μια απο τις (ελαχιστες) φορες που η σαμσουνγκ μας εκπλησει ευχαριστα. Αντε να ερθει και για το Τ800. Οποιος την περασει ας πει παρακαλω αν περιλαμβανει η ρομ resizable windows.
Link to comment
Share on other sites

ειναι η 6;;;

Όχι τελικά, ακόμα στην 5.0.2 είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι!!! 6.0.1 για το γερμανικο Τ805 (για αρχη). Να και μια απο τις (ελαχιστες) φορες που η σαμσουνγκ μας εκπλησει ευχαριστα. Αντε να ερθει και για το Τ800. Οποιος την περασει ας πει παρακαλω αν περιλαμβανει η ρομ resizable windows.

 

Γίνεται να τη περάσω μέσω Odin ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι τελικά, ακόμα στην 5.0.2 είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γίνεται να τη περάσω μέσω Odin ?

Εφόσον εχεις το ίδιο μοντέλο (10.5 lte) φυσικά και μπορείς με odin (μόνο για ευρωπαϊκα )

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον εχεις το ίδιο μοντέλο (10.5 lte) φυσικά και μπορείς με odin (μόνο για ευρωπαϊκα )

Στο δικό μου που είναι από Αυστραλία λες να έχω πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα την πέρασα στο T805 χωρίς πρόβλημα. Μόνο που εχει 3 έξτρα προγράμματα (Netflix, ένα φωτογραφιών και ένα mygalaxy) στα οποία απλώς έκανα απεγκατάστααη. Προς το παρόν πάει καλά και με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...