Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις για καποιον εκτος του επισημου σερβις? Ή για καποιο αξιοπιστο επισημο σερβις? Για τη 2η περιπτωση ολοι (& εγω) προτεινουν τη σμαρτεκ στο χαϊδαρι. Για την 1η περιπτωση δεν ξερω, αλλα καλυτερα να σκεφτεις ενα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση.

 

 

Σ ευχαριστω θα το κοιταξω μεχρι στιγμης οι τιμες ειναι απαγορευτικες ...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ταμπλετ μου, που ειναι ακομη στην εγγυηση, συγκρουστηκε με το εδαφοος και παρολο που ηταν σε θηκη και ειχε glass screen protector, η οθονη εσπασε!:ninja:Παρακαλω για τις αποψεις σας,οσον αφορα στο τι να κανω και αν ξερετε καθολου κοστος αντικαταστασης.

Παω smartec?Παω Vodafone που θεωρητηκα εχει εκπτωση στο σερβις στους συνδρομητες της?

Παω καπου αλλου που θα ειναι πιο φθηνα ισως αλλα πιθανο να χασω το υπολοιπο της εγγυησης 18 μηνων?

Help pleaseeeeeeeeeeeeeee!!

Link to comment
Share on other sites

Το ταμπλετ μου, που ειναι ακομη στην εγγυηση, συγκρουστηκε με το εδαφοος και παρολο που ηταν σε θηκη και ειχε glass screen protector, η οθονη εσπασε!:ninja:Παρακαλω για τις αποψεις σας,οσον αφορα στο τι να κανω και αν ξερετε καθολου κοστος αντικαταστασης.

Παω smartec?Παω Vodafone που θεωρητηκα εχει εκπτωση στο σερβις στους συνδρομητες της?

Παω καπου αλλου που θα ειναι πιο φθηνα ισως αλλα πιθανο να χασω το υπολοιπο της εγγυησης 18 μηνων?

Help pleaseeeeeeeeeeeeeee!!

Στο δικό μου αντίστοιχα που έσπασε το κόστος επισκευής ήταν περί τα 170€ έχω το το tab pro 8.4. Δυστυχώς φίλε μου digitizer και οθόνη πάνε μαζί. Μιλάμε πάντα για Ελλάδα ενώ έξω έχει γύρω στα 110€ μόνο αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου αντίστοιχα που έσπασε το κόστος επισκευής ήταν περί τα 170€ έχω το το tab pro 8.4. Δυστυχώς φίλε μου digitizer και οθόνη πάνε μαζί. Μιλάμε πάντα για Ελλάδα ενώ έξω έχει γύρω στα 110€ μόνο αγορά.

 

Ευχαριστω για την πληροφορια, που το εφτιαξες εσυ?Στην αντιπροσωπεια?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την πληροφορια, που το εφτιαξες εσυ?Στην αντιπροσωπεια?

Ναι στην αντιπροσωπία αν και όπου ρώτησα οι τιμές πάνω κάτω είναι ίδιες με διαφορά 2 με 3€

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις root,κατεβαζεις απο playstore το app MoreLocale 2,επιλεγεις την ελληνικη γλωσσα και εχεις Ελληνικα τελεια χωρις ουτε ενα λαθος,και εμενα απο αμερικη ειναι..ετσι και αλλιως εγγυηση δεν εχεις οποτε κανε root και βαλτν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το tablet μου και θα ήθελα την άποψη σας. Έχω το Tab S 8.4 4G. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ένα “κουφό” φαινόμενο στην οθόνη.

 

Όταν το χρησιμοποιώ βλέπω να εμφανίζει ευθείες πράσινες γραμμές, σαν αστραπή, για κλάσματα δευτερολέπτων και μετά τίποτα…

 

Στην αρχή πίστεψα ότι μπορεί να φταίει η κάρτα μνήμης ή κάρτα sim, τις έβγαλα και τις 2 αλλά συνέχισε να μου το κάνει.

Το tablet δεν μου έχει πέσει ποτέ, δεν το έχω χτυπήσει ποτέ, από την πρώτη μέρα είναι στην original θήκη του.

 

Τι μπορεί να φταίει ;;; Λέτε με ένα restore να στρώσει ;

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγόρασα μια microsd Samsung evo 64gb της προάλλες και από την ώρα που την έβαλα στο Tablet έχει τρελό drain στο standby.την έβγαλα για δοκιμή χτες και το drain σταμάτησε. Υπάρχει κάποια λύση για αυτό?(η κάρτα προς το παρόν είναι και άδεια αν αυτό παίζει ρολο) Edited by johnx80
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά πρόβλημα δημιουργούσαν οι μη samsung κάρτες. Εγώ με την pro δεν είχα κανένα θέμα, αντιθέτως η συσκευή συμπεριφερόταν καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι κολλάει λόγω κάρτας απλά μου καταπίνει την μπαταρία. Λέω να δοκιμάσω να την φορμάρω από pc ξανά, και αν συνεχίσει μάλλον θα κάνω κανένα Hard reset και βλέπουμε

 

edit:τελικα εσβησα τους φακελους που μου δημιουργησε το android και προς το παρον φαινεται να εστρωσε.

Edited by johnx80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το tablet μου και θα ήθελα την άποψη σας. Έχω το Tab S 8.4 4G. Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ένα “κουφό” φαινόμενο στην οθόνη.

 

Όταν το χρησιμοποιώ βλέπω να εμφανίζει ευθείες πράσινες γραμμές, σαν αστραπή, για κλάσματα δευτερολέπτων και μετά τίποτα…

 

Στην αρχή πίστεψα ότι μπορεί να φταίει η κάρτα μνήμης ή κάρτα sim, τις έβγαλα και τις 2 αλλά συνέχισε να μου το κάνει.

Το tablet δεν μου έχει πέσει ποτέ, δεν το έχω χτυπήσει ποτέ, από την πρώτη μέρα είναι στην original θήκη του.

 

Τι μπορεί να φταίει ;;; Λέτε με ένα restore να στρώσει ;

 

Δεν ξέρει κανείς να με βοηθήσει ;;;;; :(:(:(

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα του συγκεκριμενου ταμπλετ στις 8,4 ιντες.

Αξιζει αυτη την στιγμη η αγορα του η να μην ασχοληθω?

Απο εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να το βρω φθηνοτερα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς να με βοηθήσει ;;;;; :(:(:(

Δυστυχώς προσωπικά πιστεύω πως πρόκειται για hardware πρόβλημα και όχι του λογισμικού. Δοκίμασε αν θέλεις και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Στο internet browser υπαρχει επιλογη ωστε οταν παταω ενα link με pdf ή word κλπ να το ανοιγει σε νεα καρτελα και να μην το κανει download κατευθειαν ??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από δύο περίπου μήνες με lollipop , νομίζω, σε αντίθεση με όλους σχεδόν εδώ που φαίνονται ευχαριστημένοι, ότι το δικό μου 8,4 LTE, Έγινε πιο βαρύ, πιο αργό και με ίδιο ή και περισσότερο lag. Η ram δείχνει συχνά να μην επαρκεί. Το κινέζικο τηλέφωνό μου thl w100 είναι πολύ πιο σπιρτόζικο, και ειδικά στο browsing πετάει. Στο Samsung ο stock browser νομίζω πια ότι είναι πιο αργός από πριν. Ο Chrome δείχνει πιο γρήγορος. Η Εγκατάσταση lollipop έγινε ota με factory reset, από τις ρυθμίσεις , πριν και μετά. Μόνη ίσως βελτίωση οι ενδείξεις της μπαταρίας{ ποσοστά κλπ} , ΟΧΙ η διάρκεια.

ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ! Ακόμα κι ο Nik, που συνήθως γκρινιαζε, τώρα λέει ότι είναι καλύτερα.

Ερωτήσεις .: 1 Πώς μπορώ να ξανάεγκαταστήσω τη lollipop?

2 Η... "καθαρή εγκατάσταση", το "hard reset" kai to "factory reset" Είναι διαφορετικά πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από δύο περίπου μήνες με lollipop , νομίζω, σε αντίθεση με όλους σχεδόν εδώ που φαίνονται ευχαριστημένοι, ότι το δικό μου 8,4 LTE, Έγινε πιο βαρύ, πιο αργό και με ίδιο ή και περισσότερο lag. Η ram δείχνει συχνά να μην επαρκεί. Το κινέζικο τηλέφωνό μου thl w100 είναι πολύ πιο σπιρτόζικο, και ειδικά στο browsing πετάει. Στο Samsung ο stock browser νομίζω πια ότι είναι πιο αργός από πριν. Ο Chrome δείχνει πιο γρήγορος. Η Εγκατάσταση lollipop έγινε ota με factory reset, από τις ρυθμίσεις , πριν και μετά. Μόνη ίσως βελτίωση οι ενδείξεις της μπαταρίας{ ποσοστά κλπ} , ΟΧΙ η διάρκεια.

ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΣΗ! Ακόμα κι ο Nik, που συνήθως γκρινιαζε, τώρα λέει ότι είναι καλύτερα.

Ερωτήσεις .: 1 Πώς μπορώ να ξανάεγκαταστήσω τη lollipop?

2 Η... "καθαρή εγκατάσταση", το "hard reset" kai to "factory reset" Είναι διαφορετικά πράγματα?

 

Φιλαράκι , έχω βαρεθεί να με ακούω και είπα να μην γράψω γιατί θα με βρισετε, μερικοί νομίζουν ότι το κάνω επίτηδες.

Από την πολύ καλή εντύπωση την πρώτη εβδομάδα λοιπόν που είχα κάνει καθαρή εγκατάσταση μέσω kies, πλέον έχω να πω ότι το lag είναι μεγαλύτερο.. Ακόμα και στο ξεκλείδωμα οθόνης το βλέπω και γενικά νοιώθω ότι έχω το Xperia T...σε θέμα ταχύτητας.

Απλά έχω βαρεθεί και περιμένω να δω με τι θα το αντικαταστησω..καθώς το αντίστοιχο Xperia δε μου αρέσει εμφανισιακά όπως αυτό και είμαι σε αναμονή καθώς το χρησιμοποιώ ελάχιστα.

Καλό κουράγιο λοιπόν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο tab s 8.4 εχω περασμενο lollipop απο το Μαιο ...εδω και 2 μηνες το εχει σχεδον 100% ο γιος μου και εχει περασει οτι παιχνιδι σαβουρα μπορει(παιζει με 1giga free αποθηκη) ...το μονο που κανω ειναι να σβηνω την cache περιοδικα οποτε το θυμαμε...για να καθαριζει λιγο απο σκουπιδια παιχνιδιων ....

Ε λοιπον οποτε το πιανω στα χερια μου διαπιστωνω ..οτι το μηχανακι..απο τον Μαιο παει τρενο (δεν κανω πλακα)..

Ολα δουλευουν ρολοι ,lag δεν υπαρχει ειναι σχεδον μηδενικο..ο stock browser δουλευει απροσκοπτα σωστα...

Μετα απο πολλες συσκευες sammy..αυτη και προσφατως το note edge ...δουλευουν τοσο Στρωτα....

Δεν υπερβαλω...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω να πω ότι το 10.5 4G που έχω, με την αναβάθμιση έχει γίνει γαματ@@@ με μεγάλα γράμματα!!!!

Ακόμα και στο lock screen, το lag χτυπάει κόκκινο!!!

Απαράδεκτο για ταμπλετ 750 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι θα παω με τον ανεργο13. Τοσο το 10.5 wifi που πηρα τον Οκτωβρη του 14 οσο και το 8.4 lte που πηρα απο μελος του φορουμ πριν 3 μηνες ειναι τελειως lag free, και μαλιστα το 8,4 μου φαινεται ελαφρως γρηγοροτερο απο το 10.5

, το οποιο εκτελει πλεον χρεη λαπτοπ. Η μπαταρια παντως χωρις να ειμαι τελειως σιγουρος, μου φαινεται οτι τελειωνει λιγο πιο γρηγορα στη λολιποπ, αλλα με βελτιωμενη καταναλωση στην κατασταση αδρανειας, οποτε τελικα πρεπει να ερχεται μια η αλλη.

Για το λαγκ παντως ειμαι καθετος οτι δεν υπαρχει και δεν υπερβαλλω ουτε εγω.

Link to comment
Share on other sites

Στο tab s 8.4 εχω περασμενο lollipop απο το Μαιο ...εδω και 2 μηνες το εχει σχεδον 100% ο γιος μου και εχει περασει οτι παιχνιδι σαβουρα μπορει(παιζει με 1giga free αποθηκη) ...το μονο που κανω ειναι να σβηνω την cache περιοδικα οποτε το θυμαμε...για να καθαριζει λιγο απο σκουπιδια παιχνιδιων ....

Ε λοιπον οποτε το πιανω στα χερια μου διαπιστωνω ..οτι το μηχανακι..απο τον Μαιο παει τρενο (δεν κανω πλακα)..

Ολα δουλευουν ρολοι ,lag δεν υπαρχει ειναι σχεδον μηδενικο..ο stock browser δουλευει απροσκοπτα σωστα...

Μετα απο πολλες συσκευες sammy..αυτη και προσφατως το note edge ...δουλευουν τοσο Στρωτα....

Δεν υπερβαλω...

 

wifi ειναι το δικο σου ή 4G?

 

Και εγώ έχω να πω ότι το 10.5 4G που έχω, με την αναβάθμιση έχει γίνει γαματ@@@ με μεγάλα γράμματα!!!!

Ακόμα και στο lock screen, το lag χτυπάει κόκκινο!!!

Απαράδεκτο για ταμπλετ 750 ευρώ

 

Στατιστικα, εχω ξανα πει οτι βλεπω οτι τα wifi δουλευουν καλυτερα απο τα LTE..

Απο εκει και περα, συνεχιζω να πιστευω οτι το touchwiz το χαντακωνει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω τιΣ ερωτήσεις :

1 Πώς μπορώ να ξανάεγκαταστήσω τη lollipop?

2 Η... "καθαρή εγκατάσταση", τι ακριβώς είναι?

3 το hard reset" kai to "factory reset" Είναι διαφορετικά πράγματα?

Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω τιΣ ερωτήσεις :

1 Πώς μπορώ να ξανάεγκαταστήσω τη lollipop?

2 Η... "καθαρή εγκατάσταση", τι ακριβώς είναι?

3 το hard reset" kai to "factory reset" Είναι διαφορετικά πράγματα?

 

1. με το KIES μπορεις να του βαλεις να κανει αναβαθμιση, και επειδη δε θα βρει καινουρια θα του επιλεξεις να ξανα κανει εγκατασταση την υπαρχουσα εκδοση.

2. ειναι η εγκατασταση που γινεται αφου εχει προηγηθει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και διαγραφη ολων των δεδομενων, ετσι η εγκατασταση καθεται σε καθαρο λογισμικο και οχι σε φορτωμενο με αρχεια και εφαρμογες οπου μπορει να δημιουργηθει και καποιο προβλημα.

3. Ειναι τα ιδια ουσιαστικα και αφορουν το 2, δηλαδη κανεις το 2 και μετα περνας την αναβαθμιση. το ιδιο πραγμα γενικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω τιΣ ερωτήσεις :

1 Πώς μπορώ να ξανάεγκαταστήσω τη lollipop?

2 Η... "καθαρή εγκατάσταση", τι ακριβώς είναι?

3 το hard reset" kai to "factory reset" Είναι διαφορετικά πράγματα?

άσε το Kies και κάνε εγκατάσταση την τελευταία rom με odin!!!....αφού έχεις κάνει factory reset πρώτα!! (με Kies μπορείς να κάνεις εγκατάσταση την ΜΟΝΟ την Rom της "περιοχής " που συνδέεται η συσκευή !!) ΠΑΝΤΑ (συνήθως) είναι καλύτερο ή εγκατάσταση της τελευταίας rom από Ευρώπη (η εγγύηση ΔΕΝ χάνεται)

πχ μπορεί η lollipop για Ελλάδα να βγήκε Ιούνιο...αλλά Σεπτέμβριο να βγήκε για Αγγλία καινούργια (συνήθως με διορθώσεις των bugs...)... έαν πας με Kies θα σου κάνει εγκατάσταση την παλιά από Ελλάδα .ενώ με odin μπορείς να περάσεις οποία θέλεις εσύ ..πχ την αγγλική...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

άσε το Kies και κάνε εγκατάσταση την τελευταία rom με odin!!!....αφού έχεις κάνει factory reset πρώτα!! ( εγγύηση ΔΕΝ χάνεται)

 

1 Είναι / είσαι ΑΠΌΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι ΔΕΝ χάνεται η εγγύηση ?

 

2 Πού θα βρω αυτή την... " τελευταία rom από Ευρώπη " ?

Edited by lzrs21lz
Link to comment
Share on other sites

1 Είναι / είσαι ΑΠΌΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι ΔΕΝ χάνεται η εγγύηση ?

 

2 Πού θα βρω αυτή την... " τελευταία rom από Ευρώπη " ?

 

1) δεν χανεται η εγγυηση, με βεβαιοτητα εκ μερους μου, που το εχω παει για αλλαγη μπαταριας, στη smartec. 2) θα μπεις στο sammobile, θα κανεις μια εγγραφη, θα δωσεις το μοντελο του tablet , και θα σου βγαλει ολες τις rom, θα κατεβασεις το odin και θα την περασεις (εχει οδηγιες) .απλα διαλεξε την τελευταια ευρωπαικη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...