Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο προβλημα ειχα με το titanium backup. Δεν μπορουσε να κανει freeze. Τελικα ηταν η εκδοση του su. Εβαλα παλια εκδοση και δουλεψε μια χαρα

 

Που βρηκες παλιοτερη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το θεμα. Απλα ξαναπερασα την 1536 και δεν αφησα να κανει ενημερωση το su

 

Ακριβως αυτο κανω κι εγω. Ευχαριστω!

 

Υ.Γ. Εννοεις να ενημερωσει τα binary ή την ιδια την εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τετοια επιλογη οταν στησεις την 1536 και πριν κανει το update. Δεν υπαρχουν οι 3 τελιτσες πανω δεξια, οποτε δεν μπορω να το απενεργοποιησω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια..SOS.. Δε μπορω να κανω κληση! Περασα την 1536 και μου λεει οτι πρεπει να βγω απο τη λειτουργια πτησης! Αλλα αυτη ειναι απενεργοποιημενη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το αγόρασα τέλος Μαρτίου από το minideal τον Ιούλιο άρχισε να τελειώνει πολύ γρήγορα την μπαταρία και να μην μπορώ να κάνω κλήσεις μου έβγαζε μύνημα network not available .Μετά απο επικοινωνία με το minideal μου συνέστησαν να αλλάξω την μπαταρία όπως και έκανα.Η καινούργια μπαταρία κράτησε μόλις 3 μέρες .Μετά απο νέα επικοινωνία με το minideal το έστειλα στην Κινα για επισκευή όπως διαβεβαίωσαν η επισκευή θα ήταν δωρεάν λόγω εγγύησης.Να μην τα πολυλογώ αφού το παρέλαβαν μου είπαν οτι πρέπει να πληρώσω 46 δολάριο γιατί έχει καεί η motherboard και αν και δέχονται οτι ισχύει η εγγύηση επιμένουν να πληρώσω γιατί αυτοί είναι αντιπρόσωποι και οχι κατασκευαστές.Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι Κινέζοι που τα πουλάνε αλλά ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ MINIDEAL
Link to comment
Share on other sites

Κανενας ευκολος τροπος επαναφορας IMEI γτ το βιντεακι που υπαρχει στην αρχικη και παλιο ειναι και δεν υπαρχουν τα αρχεια..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι Κινέζοι που τα πουλάνε αλλά ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ MINIDEAL

Ετσι κι αλλιως πρεπει να εχουν σταματησει να πουλανε το Α806, αν και εγω εχω αγορασει το κινητο απο το Minideal αξιζει περισσοτερο να αγορασει καποιος απο το Vickmall γιατι δινει και δωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους, κανοντας εκκαθαριση εσβησα τον "launcer" και το κινητο δεν ανοιγε καν, προσπαθησα να το φορμαρω από την αρχή. από safe mode έκανα wipe format, τελικά άνοιξε αλλά έχει μονο μια μαυρη οθονη και το μενού πάνω στην κορυφή (για wifi ,data klp) . προσπαθώ να ακολουθήσω τα βήματα του kandilak και να φορτωσω όλα από την αρχή αλλά τα links στον οδηγό ειναι άδεια. τι να κάνω; μπορεί κάποιος να μου δωσει κατευθυνση για να φορτωσω εξαρχης όλα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους, κανοντας εκκαθαριση εσβησα τον "launcer" και το κινητο δεν ανοιγε καν, προσπαθησα να το φορμαρω από την αρχή. από safe mode έκανα wipe format, τελικά άνοιξε αλλά έχει μονο μια μαυρη οθονη και το μενού πάνω στην κορυφή (για wifi ,data klp) . προσπαθώ να ακολουθήσω τα βήματα του kandilak και να φορτωσω όλα από την αρχή αλλά τα links στον οδηγό ειναι άδεια. τι να κάνω; μπορεί κάποιος να μου δωσει κατευθυνση για να φορτωσω εξαρχης όλα; Ευχαριστώ.

 

Από εδώ δοκίμασες;

https://mega.nz/#!XcwXDSSJ!LkXUnTIUTg2h7FO4U5qNse7liuWW43Nts1cGilhYdNA

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ακολουθήσω τα βήματα του kandilak και να φορτωσω όλα από την αρχή αλλά τα links στον οδηγό ειναι άδεια. τι να κάνω;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6898828#post6898828

Link to comment
Share on other sites

 

λοιπόν, ευχαριστώ αρχικά για την άμεση ανταπόκριση. το κινητό ανοιγει. έχει μια μαυρη οθόνη που δεν μπορώ να αλλάξω ουτε με themes ουτε με wallpaper. μπαίνω στα settings αλλά δεν μπορω να επεμβω σε κάτι. προφανώς έχει χαθει κ το play store. εχει rom την 1447.

δεν μπορω να φορτωσω κατι αλλο απο το recovery. (κατεβασα την 1536 του καντιλακ και οτι αλλο μου ειπατε αλλα δεν μπορω να τα φορτωσω)

εχω χαθει λιγο νομιζω.

υπαρχει καποια διαδικασία που να ακολουθησω απο την αρχη μεχρι το τελος για να καταληξω καπου λειτουργικά; ευχαριστώ

Edited by tazrho
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, ευχαριστώ αρχικά για την άμεση ανταπόκριση. το κινητό ανοιγει. έχει μια μαυρη οθόνη που δεν μπορώ να αλλάξω ουτε με themes ουτε με wallpaper. μπαίνω στα settings αλλά δεν μπορω να επεμβω σε κάτι. προφανώς έχει χαθει κ το play store. εχει rom την 1447.

δεν μπορω να φορτωσω κατι αλλο απο το recovery. (κατεβασα την 1536 του καντιλακ και οτι αλλο μου ειπατε αλλα δεν μπορω να τα φορτωσω)

εχω χαθει λιγο νομιζω.

υπαρχει καποια διαδικασία που να ακολουθησω απο την αρχη μεχρι το τελος για να καταληξω καπου λειτουργικά; ευχαριστώ

===============

λοιπον, αρχισα να βγαζω ακρη τι δεν παει καλα.

εχω κατεβασει οτι μου ειπες, αλλα δεν μπορεσα να εγκαταστησω το mobileuncle, το τηλεφωνο οταν μπαινει σε recovery ειναι στο recovery της lenovo και εκει ειναι που δεν μπορω να κανω "install update package" ,προφανως το τηλεφωνο ειναι encrypted. τι μπορω να κανω εφεξης;

Link to comment
Share on other sites

===============

λοιπον, αρχισα να βγαζω ακρη τι δεν παει καλα.

εχω κατεβασει οτι μου ειπες, αλλα δεν μπορεσα να εγκαταστησω το mobileuncle, το τηλεφωνο οταν μπαινει σε recovery ειναι στο recovery της lenovo και εκει ειναι που δεν μπορω να κανω "install update package" ,προφανως το τηλεφωνο ειναι encrypted. τι μπορω να κανω εφεξης;

Ή θα βρεις και θα περάσεις Official κινεζική rom από το lenovo recovery. Ή θα περάσεις rom μέσω υπολογιστή με το sp flash tool (η 1536 δεν μπαίνει με αυτό τον τρόπο) Μερικά post πιο πίσω κάποιος είχε βάλει ένα link για rom με το sp flash tool

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7007025#

Link to comment
Share on other sites

Ή θα βρεις και θα περάσεις Official κινεζική rom από το lenovo recovery. Ή θα περάσεις rom μέσω υπολογιστή με το sp flash tool (η 1536 δεν μπαίνει με αυτό τον τρόπο) Μερικά post πιο πίσω κάποιος είχε βάλει ένα link για rom με το sp flash tool

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7007025#

 

Εγκατέστησα την TWRP και προσπαθησα να φορτωσω την 1447 αλλα βγαζει failed δεν ξερω γιατι.

Μέσω υπολογιστή δεν δούλεψε, δεν μπορεί να μου κατεβάσει την rom για να τρεξει με το sp flash tool. Υπάρχει κάποια rom να εγκαταστήσω είτε μέσω twrp είτε μέσω flash tool?

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την μέχρι τώρα βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την TWRP και προσπαθησα να φορτωσω την 1447 αλλα βγαζει failed δεν ξερω γιατι.

Μέσω υπολογιστή δεν δούλεψε, δεν μπορεί να μου κατεβάσει την rom για να τρεξει με το sp flash tool. Υπάρχει κάποια rom να εγκαταστήσω είτε μέσω twrp είτε μέσω flash tool?

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την μέχρι τώρα βοήθεια.

Ε άμα έβαλες το TWRP έχεις κάνει το 90% της δουλειάς. Βάλε την παρακάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες οταν αντιγραφεις rom στην sd, η αντιγραφη ιδιως μεσω τηλεφωνου δεν γινεται σωστα με αποτελεσμα να εχεισ fail στην εγκατασταση.

Καλυτερα κλεισε το κινητο, βαλε την sd στον υπολογιστη (καντην και ενα ελεγχο) και κανε την αντιγραφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το εξης θέμα έχω το κινητό 2 χρονια πάω για τον τρίτο χρονο αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι στο battery doctor την μπαταρία μου την δείχνει στα 1000 mAh έχω αλλάξει διάφορες Ρομ και είμαι τώρα με την 1536 πως γίνεται να του κάνω καλιπραρισμα στην μπαταρία μήπως και στρώσει;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς κρυπτογράφηση συσκευής απ' τις ρυθμίσεις ασφαλείας; Υπάρχει περίπτωση να βγει κανένα πρόβλημα;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ε άμα έβαλες το TWRP έχεις κάνει το 90% της δουλειάς. Βάλε την παρακάτω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6309206#post6309206

 

Πράγματι, όλα πήγαν ρολόι, το κινητό δουλεύει άψογα. Εξαιρετική η 1536, ευχαριστώ kandilak.

 

Προσπαθησα να την φορτωσω κ στο άλλο που έχω που έχει ήδη TWRP (με 1447) κ μου βγάζει fail. τι μπορεί να φταίει;

Edited by tazrho
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...